/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
Atesz 167993 2008. december 27. 10:29
Válasz erre
Szia!

Lehet, pisztoly, alkatrész, minden van, a forgalmazó napi kapcsolatban van a céggel.
Árat nem szívesen írok, jobb, ha személyesen tárgyalsz velük (Neoart Kft.). Ha valami érdekel még, keress magánban.

Atesz
kezdõ111 167992 2008. december 27. 10:24
Válasz erre
Köszi Atesz, Pucul!
Itthon lehet kapni a H&S márkát...kb mennyibe kerül (mennyit tegyek még félre...)?
Köszi!
Atesz 167991 2008. december 27. 01:09
Válasz erre
Szia!

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
Sztem, ha hosszabb távra tervezed a makettezést, inkább spórolj, garasoskodj, de próbálj minél komolyabb, megbízhatóbb szerszámokat beszerezni. Egyszerre nagy kiadás tudom, de ha jól választasz, évtizedekre letudtad a kérdést. A magam részéről (Timur útmutatása után) H&S Infinity!

Atesz
pucu1 167990 2008. december 27. 01:01
Válasz erre
Szia!
Én azt tudom tanácsolni neked,hogy várd meg Móvárt(ha készülsz oda)és ott vegyél szóró pisztolyt(triplex).Igaz még pótolni kell egy kicsit hozzá,de meg éri(ár-minőség). Segítségként makettező ABC/festékszóró pisztolyok(Timur).Ez saját vélemény.
üdv
kezdõ111 167989 2008. december 26. 21:00
Válasz erre
Sziasztok!
Most vennék szórópisztolyt úgy 10 000 Ft-ot szánok rá.
Szerintetek milyet vegyek? Nézegettem a neten, de olyan nagy a választék...ezért kérnék tőletek segítséget!
Előre is köszi!
f2d 167988 2008. december 26. 20:36
Válasz erre
Most néztem meg a pisztolyt. Ez külső keverésű pisztoly. Ezekkel egy igazi tankot is lelehet festeni, olyan a festék szállítása.:-)
SSgt_Chris 167987 2008. december 26. 20:22
Válasz erre
Gyorsan átfutottam pár helyet, de sehol se találtam utalást az AB101A dűzniméretére vonatkozólag, de okés, majd ezt is figyelem.
Ja és kompresszor hijján palackról fog menni a művelet, tudom, nem a legkifizetőtőbb, de évi 1-2 db makettnél a kompresszor felesleges luxus lenne.
f2d 167986 2008. december 26. 20:00
Válasz erre
Az 1/35 és az 1/48 is kellően nagy felület, ezekhez mindenféleképpen 0,35 mm vagy nagyobb dűzni méretű pisztolyt vegyél.
SSgt_Chris 167985 2008. december 26. 19:45
Válasz erre
Üdv Urak! Lassan érlelődik bennem, hogy szintet kellene lépnem, mert a készülő Dragon Pantherem megérdemelné, hogy ne maszatoljam ecsettel.
Szóval-mielőtt megköveznétek-leszögezem, hogy a minimális pénzügyi keretemre (max. 5-6k) való tekintettel egy AB101A-t néztem ki magamnak és érdekelnének a tapasztalataitok a fenti típussal. (vagy ötleteket másra...)
A lényeg, hogy 35-ös harcjárművekhez és 48-as repülőkhöz kellene, egyenlőre, csak tapasztalatszerzési céllal, semmiféle extra kukac-minta, vagy hasonló bonyolult dolog még eszembe sincs...
Máté 167984 2008. december 26. 18:19
Válasz erre
Szia Ákos!
Chromax BD-130E típusjelű pisztolyt használsz?
Ha igen, leírnád róla légyszíves a személyes tapasztalataidat(pl.:mire kell különösen figyelni ennél a pisztolynál tisztításkor, összeszereléskor, festéskor, stb.)?
Köszönettel,
Máté
Akos 167983 2008. december 25. 20:01
Válasz erre
A link tényleg jó :)

Nekem is van hagyományos kompresszor a garázsban :)
A tartályosat érdemes megvenni, sima membrános kompresszora van. Aki vett ilyet, még nem panaszkodott, persze ez sem örökéletű.

Amit fújtam vele: Humbrol, Revell, ModellMaster, Tamiya enamel, Gunze, Vallejo, ModellMaster akril. Ezekkel működött, semmi baja sem volt.
Más kérdés, hogy mostanában csak ünnepi alkalmakkor veszem elő, sima Chromax pisztolyt használok inkább.
Itt van még egy oldal, itt vannak pisztolyok és kompresszor is (és az alkatrészutánpótlás is meg van oldva):
web.t-online.hu/markor/airforceairbrush/
^Sunrise^ 167982 2008. december 25. 18:20
Válasz erre
Köszi szépen a segítséget!
Találtam egy korrekt és részletes leírást a tisztításáról és ez alapján úgy láttam, még én is megbirkóznák vele. :) www.howtoairbrush.com/aztec-airbrush-tip-cleaning.htm

Van itthon kompresszor kint a műhelyben, a hangerővel tisztában vagyok, csak jobb szerettem volna, ha a lakásban nem hozza rá mindenkire a szívbajt még egy hasonló szörnyeteg. :) Az említett lapot néztem, a nagyobbik verzió szimpatikus volt formára, jobban el tudnám helyezni a szobán belül, esetleg a minőségéről vmi információ?

Humbrol enamel/akril festékeket próbáltad esetleg a pisztollyal? Egyébként kiváncsi lennék a tapasztalataidra a típussal kapcsolatban, akár priviben is, ha van időd vmikor. :)
Akos 167981 2008. december 25. 17:55
Válasz erre
Nekem hasonló pisztolyom van (A470), ahhoz 3 dűznit adtak, (0.3, 0.4, 0.5). Ezekkel gyakorlatilag minden fajta festéket ki lehet fújni. A design tényleg király, de tisztítani szerintem semmivel sem könnyebb, mint a többi típust.

Lehet kapni Model Master festékeket, de nem könnyű beszerezni. Az enamel fújva is szép felületet ad. Van belőle akril is. Ajánlom még a Gunze és a Vallejo festékeit is.

Az általános célú kompresszorok 96db zajszintet produkálnak. Ha nem tudod, ez milyen hangos, menj le a kocsidhoz egy barátoddal, nyisd fel a motorháztetőt, és dugd a fejed 30 cm-re a motorhoz. A barátod kérd meg, hogy indítsa be a kocsit és adjon padlógázt üresben. A paplaszlopontcom-on van egy tartályos makettező kompresszor 27-ért, talán a legolcsóbb használható alternatíva. Beraknám a linket, csak nem működik a link gomb.
^Sunrise^ 167980 2008. december 25. 15:10
Válasz erre
Először is kellemes, boldog karácsonyt kívánok minden makettező társamnak!

Másodsorban újfent tanácsra, segítségre lenne szükségem. Nem is igazan tudom, hogy jó helyre írok-e, de ez tűnt a legmegfelelőbbnek.
Több hetes olvasgatást, tépelődést valamint az anyagiak számbavételét követően úgy döntöttem beruházok egy szórópisztolyba, a kinézett típus egy Aztec (Testors) 4709-es lett. Elsősorban a forma és a könnyebb(?) karbantartás fogott meg, őszintén szólva nem sikerült örökölnöm szülőatyámtól a műszaki tehetségét, úgyhogy mondhatni eléggé "antitálentum" vagyok e téren. :)
A kérdéseim pedig a következőek:

1. Melyik gyártó festékeit ajánlanátok e típushoz, vagy esetleg általánosságban a szórópisztolyokhoz? Régen (~10-15 éve) szinte 99%-ban Model Master (Testors) festékeket használtam, csak akkor ecsettel, nem nagyon van tapasztalatom más típusokkal, főképp nem szórópisztolyos használatnál. Egyáltalán kaphatóak meg a Model Master festékek?

2. Kompresszor téren is bizonytalan vagyok. Méretileg jobban örülnék egy kompaktabb típusnak, ill. zajszintje is jó volna ha emberi maradna. Az itthon kapható 18-25e ft-os általános célú modellek mennyire felelnek meg az ilyen jellegű igényeknek?

Előre is köszönök minden segítséget!
malcolm 167979 2008. december 23. 15:25
Válasz erre
Boldog karit és újévet kívánok mindenkinek
pepe 167978 2008. december 20. 16:35
Válasz erre
Akkor nincs más hátra, mint elfújni 34 üveg festéket:)
Kompresszor?
tankos_srac 167977 2008. december 20. 11:27
Válasz erre
:-DDD tegnap én is megvettem! :-DDD
Amon 167976 2008. december 16. 14:38
Válasz erre
Szia!

ha kompresszort akarsz építeni keresd meg omoroka.-át nekem is ő épített évekkel ezelött azóta is teljesen jól müködik.
malcolm 167975 2008. december 16. 14:32
Válasz erre
hello Pepe

Nagyon köszönöm a segítségedet és türelmedet.
Remélem így már gond nélkül elboldogulok de de ne reménykedj ha kérdésem lessz ugy is jelentkezem:)

Még egyszer köszönöm
pepe 167974 2008. december 15. 19:27
Válasz erre
Szia Malcolm

Nem tudom milyen a te kompresszorod, de ha olyan mint az enyém volt, amit az obiban vettem akkor azt nyugodtan megtarthatod macskát hajigálni, mert másra nem jó. Ami nekem volt az 1,5 barra se fújta fel a tartályt. Ha beleakarsz fogni és még nincs kompresszorod szerintem ha nem emeletesbe laksz nyugodtan vegyél egy 24 l-es tartályal rendelkező olcsó kínai szart. Én a sógoromtól örököltem aki csapágyasra hajtotta a melóban. vettem hozzá 2 csapágyat, ozt azóta is megyen, kicsit hangos de már hiányozna ha a koncentrálás kellős közepén nem hozzná rám a szívinfarktust.
Itt a "kompresszor" fórumon és a makettező abc-n többen is leírták már hogyan lehet sajátot gyártani olcsón, ajánlom olvsd végig. Szerintem az sem lesz olcsóbb minta kínai, ráadásul még dolgozni is kell vele.
Ami szerintem még szükséges az egy vízleválasztó egység, vagy levegőelőkészítő persze olajzó nélkül. De ha nincs végül is anélkül is lehet fújni, én például a "nashorn"-t és a "ZSu 23"-t is enélkül fújtam.
összegezve:
Szerintem ha már veszel egy ilyen szórópisztolyt vegyél hozzá egy olcsó kompresszort valamelyik barkácsáruházban.
ui: esetleg nézd meg valamelyik netes adok-veszeken hátha valaki eladja
üdv pepe
malcolm 167973 2008. december 15. 12:32
Válasz erre
Hello PEPE

Gratulálok én csak jövő év elején fogom ezt a beruházást megtenni mert most a karácson nem tett jót a költségvetésemnek:)
viszont egy kérdésem még volna mégpedig hogy a kompresszornak van e valami extra kitétele aminek meg kell hogy feleljen? merthogy nekem van egy régi kompresszorom amivel anni a biciglim kerekét fújtam fel meg a lasztit:) (Hát az sem ma volt) szóval lehet az is jó lesz ha egy tartályt felrakok a nyomástárolónak mert az a kis vacak lüktetve pumpál.
sztriki 167972 2008. december 14. 16:58
Válasz erre
ma fújtam egy 1/6os vinyl figurát humbrol matt feketével, és H100 hígítóval. a 3. réteg után, miután megszáradt ilyen fehér kicsapódás-szerű cucc keletkezett rajta, ráfújtam még 1 réteget, és akkor is előjött. van valakinek tippje, hogy mi lehet ez?
pepe 167971 2008. december 12. 19:12
Válasz erre
Szia Malcolm!
Ha visszaolvastál már ezen a fórumon akkor tudod, ha nem akkor most írom. Én már boldog tulajdonosa vagyok egy evo 2in1-nak, ajánlom neked is. sok siker a beszerzéshez.
malcolm 167970 2008. december 12. 10:00
Válasz erre
Hello Pepe

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ és megfogadom a tanácsaidat.

köszönöm
Malcolm
Pilgrim 167969 2008. december 11. 21:34
Válasz erre
Danke schön! Így azért gyorsabb volt, mintha visszaolvastam volna. :)

Üdv: István
pepe 167968 2008. december 11. 19:57
Válasz erre
Sziasztok
malcolm: szerrintem kezdetnek elég amit leírtál; evo2in1, gyorskuplungos levegő tömlő, na meg a "nyomás". Minél előbb próbálj beszerezni egy kompresszort mert sokba lesz a tartályok cserélgetése. Nekem pl. kinzo tipusú kompresszorom van én azzal dolgozom, persze jobb lenne egy mini a házba, de a család már megszokta a hangját.
Arra figyelj, hogy az evohoz tartozó gyári csőcsatlakozó és a tartály csatlakozása illeszkedjen.
Ha evo-t szeretnél venni ajánlom a neoartot én is ott vettem.
malcolm 167967 2008. december 11. 15:07
Válasz erre
Sziasztok
én most szeretnék nekiállni ennek a festékpisztolyos fújkálásnak és egy kicsike segítségre lenne szükségem.Az már kikristályosodott bennem köszönhetően Timur kivalló 5 részes cikkjének hála hogy nekem a evo silverlin pisztolyára van szükségem ugyanis úgy vettem ki a cikkből hogy ár érték arányban nekem az a leg megfelelőbb ugyanis én 28-54 mm-es figurák festéséhez venném igénybe. De hogy a lényegre térjek miután teljesen kezdő vagyok ebben a pisztoly dologban nem tudom hogy mik azok amiket pluszba meg kell vennem úgyértem tudom hogy kell légtömlő meg kompresszor illetve lehet hogy arra most nem lesz még lóvém és csak sűrített levegős tartály lesz eleinte de ezeken kívül mit kell még vennem hogy neki tudjak állni a dolognak.
Tehát hosszan megfogalmazva szertnék egy kis listát kérni hogy tudjam élvezni majd a fújkálás örömeit

Türelmetek és segítségeteket előre is köszönöm
montgomery 167966 2008. december 11. 13:06
Válasz erre
Hali!
Elnézést rosszul fogalmaztam,már hazajött! ezért pótolhatatlanok számomra az alkatrészek!
Sikerült megnéznem a videot+felnéztem az oldalukra hát ez tényleg csúcs!
köszöntem szépen!

ÜDV:montgomery
mortyi 167965 2008. december 10. 21:40
Válasz erre
Hali!

Hát igen,igazad van sajna ez már valószínű így marad ebben az országban, pedig valamelyik nap a youtube-n találtam egy airbrush boltról videót BUENOS AIRES - ARGENTINA monumentaldelplata.com.ar hát azt hiszem "hasonlóról" mi csak álmodhatunk.
De komolyan nézd meg érdemes ez lehet az airbrush Valhalla!
"csak félve használom épp a pótolhatatlan alkatrészek miatt"
ezt , hogy érted ha a bratyód kint van akkor nem hiszem , hogy olyan nagy gond lehet a beszerzés vagy az alkatrész pótlás. Én az e-bay-ről már vettem az én Badgeremhez / model 200 / alkatrészt/ még jó hogy nekem is van kint beépített emberem a sógornőm :) /
Azért köszi a választ a kérdésemre.

Üdv Mortyi.
Amon 167964 2008. december 10. 21:18
Válasz erre
Szia!
Ha kicsit vissza olvastál volna akkor megtudod hogy igen amúgy ezen a linken eléredőket:
www.neoart.hu/
Pilgrim 167963 2008. december 10. 21:01
Válasz erre
Sziasztok!

Gondolom elcsépelt a kérdés: itthon lehet-e Harder & Steenbeck pisztolyt kapni? Egy jó ismerősöm szeretne vásárolni. Nekem van már a német ebayről, de kérdés, hogy itthon valaki foglalkozik-e vele, vagy csak külföldről lehet beszerezni?
Előre is köszi!

Üdv: István
montgomery 167962 2008. december 10. 18:22
Válasz erre
Hali mortyi!
Egy amcsi oldalon megtaláltam(tulajdonképpen onnan lett kinézve,majd a kint élő bratyóm küldte haza),ott elég jó véleményeket írtak róla!
Én nem rég próbálkozom pisztolyos festéssel így nincs nagy tapasztalatom ezzel kapcsolatban!0,3-as dűzni és tű járt hozzá,kaptam hozzá alap dolgokat(tömlő,3db üvegtartály az alsó variációhoz)csak pont a lényeges dolgok maradtak ki a készletből!
Egyébkén eddig nagyon szépen teljesít bár még tanulom a szakszerű használatát!
csak félve használom épp a pótolhatatlan alkatrészek miatt!
Elég elszomorító,hogy itthon semmit sem lehet beszerezni ha pedig mégis az kiüríti az ember pénztárcáját.Odakint a csúcs kategóriás pisztolyok és kiegészítők ára 1/3-a az itthoninak. ÜDV:montgomery!
mortyi 167961 2008. december 9. 22:27
Válasz erre
Hali montgomery

Bocs alapvetően egyik kérdésedre sem tudok válaszolni de megkérdezném hogy milyen?
Szépen dolgozik kipróbáltad már?
Amúgy szerintem jó Magyar szokás szerint itthon nem forgalmazza senki.

Üdv Mortyi
montgomery 167960 2008. december 9. 16:01
Válasz erre
Sziasztok!
Kaptam az usa-ból egy BADGER 360-as pisztolyt(gravitációs és alsó tartályos variálható)
Nem tudja valaki?:-van-e magyarországi képviselete v. hogy lehet-e kapni valahol?
-mennyibe kerülhet itthon?
Előre is köszönöm!

Montgomery
Sdave 167959 2008. december 4. 19:04
Válasz erre
Sziasztok!

Amúgy tudja valaki, hogy Aztek pisztolyokat forgalmaz-e valaki itthon ?

Dávid
Atesz 167958 2008. december 4. 17:39
Válasz erre
Szia!

Igen postáznak. Annak idején egy héten egyszer adtak fel postára árut, lehet, hogy azóta ez változott.

Atesz
Sdave 167957 2008. december 4. 16:54
Válasz erre
Sziasztok!

Pesten a NeoArt-nál is 38 ezer a Sileverline 2 in 1 ... Fel kell őket hívni, hogy postáznak-e .
^Sunrise^ 167956 2008. december 4. 14:13
Válasz erre
Szia!

Megneztem a weboldalt, sajnos nincs naluk olyan fizetesi mod ami nekem jarhato lenne. :( Kozben utanajartam az angol Ebay-en is, kb 38e ft-ra jonne ki a dolog postaval egyutt.
Pali 167955 2008. december 4. 13:56
Válasz erre
Szia Sunrise!
Én a nyáron vettem egy ugyanilyen szórópisztolyt az alábbi helyről:
www.obeeliks.com
Innen postaköltséggel együtt ez a típus 134 euro, jelenlegi árfolyamon ~35.000 Ft.-
Szerintem ez jobban megéri.
Sunrise 167954 2008. december 4. 11:26
Válasz erre
Koszi szepen, arban olyan 40-43e ft korul lenne postakoltseggel egyutt kulfoldrol, ez realis, vagy esetleg egy hely ahol jelentosen olcsobban is meg lehetnek kapni?
Timur 167953 2008. december 4. 09:48
Válasz erre
^Sunrise^ 167952 2008. december 4. 09:33
Válasz erre
Sziasztok!

Biztos sok ilyen kerdes volt, de remelem nem haragszotok meg, ha megint felkerul. :)

(Ujra)kezdo lennek, es most vasarolom a szerszamokat ill. a segedeszkozoket, a szoropisztolyrol szolo cikkeket elolvastam, a kinezett darab jelen allas szerint egy H&S Evolution 2in1 lenne 0.2mm, 0.4mm tuvel.
Harckocsikra hasznalnam ill. figurakhoz, dioramakhoz a kesobbiekhez, kerdesem, hogy e celra ajanlanatok-e? Esetleg mas tipust?

Koszi elore is.
dave7 167951 2008. december 3. 10:55
Válasz erre
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat!
Azért gondoltam az 50-re mert 90%-ban airbrush-ra használnám, és a "nagyobb" felületek fújását is ezzel oldanám meg. De még alszok egyet a 30-ra.
Bár a szívem igencsak az 50-es felé húz! :)

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat!

Sziasztok!
Timur 167950 2008. december 3. 07:27
Válasz erre
Szia dave7!
Én vettem hozzá olajat és szűrőt, de csak a biztonság kedvéért. Két év alatt a kompresszor a következő karbantartást igényelte:
-kondenzvíz leeresztése havonta-kéthavonta
-leporolás

Egyébként salou jól összefoglalta a komoly kompresszorok előnyeit. (És abban is igaza volt, hogy egy nagy teljesítményű kompit egyszerre ketten is használhatnak. Nálunk is családi döntés volt a Eurotec 50, mert a feleségem is foglalkozik airbrush-al, így elméletben egyszerre is dolgozhatnánk. Nem volt még rá példa, de az 50-es bírná.)

Azt érdemes átgondolni, hogy Neked kell-e az 50-es, vagy elég a 30-as. Utóbbinál csak a tartály kisebb, meg az árcédula, de az jóval!Két klubtársam is a 30-ast használja nagy megelégedéssel.

Üdv
mszl 167949 2008. december 2. 18:56
Válasz erre
Nálunk még mindig megy egy elfekvőben:

""""Gondolj csak bele még vannak háztartások ahol a 45 éves Saratov frigók még működnek.""""
És a régi patentos ajtója is ezerszer jobb megoldás mint a mai tömítéses, szigetelős ajtók.
Holnap dobok róla képet ha nem felejtem el!
salou 167948 2008. december 2. 18:10
Válasz erre
JUN AIR 001
JUN AIR 001
JUN AIR 002
JUN AIR 002

Szia dave7!
Ezt a Dán Jun-Air kompit ha jól emlékszem úgy uszkve 1985 táján vásároltam. Kis utántöltő csöcsös flakonban adtak hozzá olajat tarcsiba, de ezidő alatt kb, egy csepp olaj nem sok, annyit nem kellett bele tölteni. Szóval mire egy ilyesfajta /ezenbelűl nyilván a jobbik típusok/ gyári kompiba neked olajat kell tölteni, nemhogy cserélni addigra már rég le fog járni a gergelynaptár, vagy már az ükunokáid is felnőnek.:))
Gondolj csak bele még vannak háztartások ahol a 45 éves Saratov frigók még működnek.
Annál is inkáb mivel ezek a kompik talán fele vagy harmadannyit működnek mint amennyit te a pisztollyal effektíve dolgozol. Nem ismerem a többi típust de élek a gyanúperrel hogy a nyomásértékeket illetően nagy különbség nincs köztük. Ez kb, 6 bar-nál kapcsol ki és ha mondjuk a kimenő nyomásod 1-1.5 bar akkor elég sokáig dolgozol anélkül hogy a kompi működne. Ha mondjuk 2 bar fölé állítom a kimenő nyomást a kompi akkor is kikapcsol ha közben folyamatosan engeded a levegőt a pisztolyból.
Ebben azaz a levegőszállitásban persze különbözhetnek a különféle típusok. Ez 17 liter/perc, kb, ennyit kell tudnia egy olyan kompinak ami két pisztolyt visz. Nyilvánvaló nemcsak azért amit Timur írt, hanem mert két ember használhatja. A levegőszűrővel szintén nem kell foglalkoznod, mert ha akarod a csap alatt kiöblíted oszt kész. Amúgy semmilyen különleges karbantartási feladat nincs velük. Ha beruházol egy ilyen profi készülékbe egy életre kipipáltad a kompresszor kérdést. Hát nem untatlak tovább hirtelen ennyi jutott eszembe.
pilotka 167947 2008. december 1. 18:51
Válasz erre
mszl !

www.obeeliks.com/index.html

itt van a kompi: Airbrush oldalt és ott pedig a kompresszorok
mszl 167946 2008. december 1. 18:45
Válasz erre
Timur!

Hol lehet megnézni ezeket a kompikat keresgettem a neten, de minden mást dobott fel csak kompit nem, az eurotec kulcsszóra.
Van képed, adatlapod róla?
dave7 167945 2008. december 1. 18:16
Válasz erre
Szia Timur!

Köszönöm válaszodat!
Még csak annyit szeretnék kérdezni, hogy érdemes hozzá rögtön megvenni az olajat, és a légszűrőt egy füst alatt?
A következő kérdésem adja magát tehát, milyen gyakran kell mondjuk olajat cserélni benne? Illetve van valamilyen különleges karbantartást igénylő feladat? Esetleg olyasmi amire oda kell figyelni használat közben?

Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv.
Timur 167944 2008. december 1. 10:34
Válasz erre
Szia dave7!

A Eurotec 50 számomra az "álom" kompresszor volt, és a használata igazolta az előzetes elképzeléseket. Csendes, megbízható, a 24 literes tartályával rendkívül kiegyenlített levegőellátást biztosít. Két gyorskuplungos kimenete van, melyek közül az egyiket levegőszabályozós, a másikat "sima" csővel szereltem fel. (Gyakran használok két pisztolyt egyszerre azonos színű, ám különböző viszkozitású -így külön nyomásbeállítást igénylő- festékkel.)

Sok kompresszort használtam már a házitól a Silair-en és Airline-on át, ám a Eurotec-et még megközelíteni sem tudta egyik sem. (Az Airline-nál ráadásul állandó műszaki problémák voltak.)
A kompresszor baromi drága, de én 20 évre tervezek vele, s így a fajlagos költség már olcsóbb, mint egy "eccerű-ócó", ám két év alatt tönkremenő kompresszornál.

A "gyári" kompresszorokat egyébként is csak ajánlani tudom mindenkinek.

Üdv.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.