/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
nikeboy 168928 2010. május 31. 21:30
Válasz erre
nos újra itt uraim!tudva hogy sok ember begyébe véstem magam,a Pap ur miatt!De:kezdjük az elején!Számomra az ő terméke nem nyerte meg tetszésem,még funkcionálisan sem,mert mint tudjuk ő számára a termékei eladók!nyílván ha én napos csibét árulnék amit csak kutyaeledellel etetnék,s beadnám nektek hogy azok 10hónaposan ugatni is megtanulnak,nyilván lenne aki bedőlne.Nyakam teszem rá,hogy a papp úr egy általa forgalmazott eszközt sem használt még!honnan van ez a fene nagy tapasztalata?a marketing nagy úr!uraim,itt van aki személyesen ismer,sokaknak már segítettem is!Ha valaki ugy gondolja,írja meg az általa kiszemelt termék árát,s talán megtaláljuk a közép utat!de azokat,akik a sok gagyi fost ráeröltetik a tudatlan emberekre azt gyülölöm!Morty,te kezedben volt az én evom!mi a véleményed?olyan volt mint a Pap féle,neem?tisztára!üdv urak
Amon 168926 2010. május 31. 21:18
Válasz erre
Ne is mond folyamatosan jártuk az újságost hogy van már? Megjelent?

Fantázia makettezés 10évesen melyik matrica legyen rajta? Azzal meg azzal jól nézki. Oké!  :-))

Gaborka  sanszos de ha pl jó barátom kint vett osztrákiába egy sony tv becart elvitte a magyar márka képviselethez és ignyen javították. Mivel garis. De ez a sony. Az itthoni kereskedőkkel sok prrobléma van mindent megtesznek hogy ne kelljen semmit tenniük ha gond van valamivel. 
cimber 168925 2010. május 31. 21:02
Válasz erre
Szia!

Mint mondtam én is szeretnék egy EVO-t, de bizony arra most nincs keret.
Külföldi vásárláshoz nincs kártyám - szakmám miatt kissé bizalmatlan is vagyok ezügyben - a hazai ára pedig nem fér bele a keretbe most.

Mint azt írtam a Gunzéval viszont ez az olcsó pisztoly is kitűnő.
Mostmár van tartalék mindenből, úgyhogy nagy baj nem érhet! :-)

No igen a régi szép idők!
Amikor egy vidéki makettverseny díjaként megkaptam az első Tamiya makettemet, 2 hétig csak nézegettem. :-)
...és bizony "tanulni" sem tudtunk sehonnan, amíg meg nem jelent a Modell és Makett újság.
De vártam mindig, hevenyészett nagyítóval lestem az újságban Horváth Ödön makettjeit. :-)

Így utólag belegondolva...építettem 1-2 "fantázia" járművet. :-)
gaborka 168924 2010. május 31. 20:44
Válasz erre
Ohhohó, ez nem ilyen egyszerű. Az hogy a gyártó egy adott országon belül hány viszonteladónak ad el, az teljes mértékben az ő dolga. De: minden kereskedő felel az általa eladott termékért, még olyan rejtett hiba esetén is, amiről ő maga sem tud! Tehát, ha bontatlanul elvittél egy festékszórót, és valami törött benne vagy hiányzik belőle, KÖTELES a panaszodat orvosolni! (Vagy kicserélni, vagy javítani, vagy pótolni a hiányt, vagy visszaadni a pénzed). Ez egy kb. 2500 éves római jogi elv, amit talán Szudánon és Szomálián kívül minden országban ismernek és alkalmaznak, így Magyarországon is, és vonatkozik a parizertől kezdve az űrhajóig, mindenre.

Azt, hogy egy kereskedő miért nem tart a készülékeihez kopótartozékot és alkatrészt, az számomra is érthetetlen, hiszen ez visszatérő forgalmat jelent a számára, de néha így van. Ennek fényében érdemes festékszórót választani, és ezt kell észben tartani, amikor a 10 eurós dűznit 35 euró postaköltséggel küldik el neked Japánból, ahelyett hogy elszambáznál a hazai viszonteladóhoz és megvennéd 3000 forintért.

c[ ]
zkalos 168923 2010. május 31. 20:20
Válasz erre
Ja, és mind 1/72 -ben készült.
Én csak ebben a méretben dolgozom.
zkalos 168922 2010. május 31. 20:09
Válasz erre
A-4KU
A-4KU
F-86
F-86
Tornado
Tornado
SU-27
SU-27
F-15C
F-15C
F-105G
F-105G
S-3
S-3
F-7U
F-7U
Deck
Deck
Jaguar GR1
Jaguar GR1
F-15C
F-15C
A-10
A-10
F-105G
F-105G
F-15C
F-15C
A-4KU
A-4KU
A-4KU
A-4KU
F-86
F-86
Tornado
Tornado
Tornado
Tornado
SU-27
SU-27
SU-27
SU-27
SU-27
SU-27
SU-27
SU-27
Jaguar GR1
Jaguar GR1

Itt van néhány munkám a régi Kager pisztollyal
Amon 168921 2010. május 31. 19:43
Válasz erre
Anno mi is így voltunk a festékekkel. Best of 90-es évek. 1/35ben volt Italeri, Tamiya elvétve 1-2dragon, meg Academy. 1/76ban matchbox, hasegawa, airfix. Ílyen hogy maratás stb nem is nagyon hallottunk. Éljen a net!

Ha tudsz akkor próbálj ki egy evo-t vagy infiny-t. Anno én is a te álláspontodon voltam. 
cimber 168920 2010. május 31. 19:31
Válasz erre
Szia!

Nos igen, amikor én anno maketteztem a vidéki makettezők problémájával küzdöttem én is.
Volt a Humbrol, meg a Revell, de én akkor jobbnak ítéltem a Humbrolt.

Nagy nehezen, akár órákat vonatoztunk 1-1 vidéki nagyvárosba, hogy az ottani játékbolt sarkában lévő polcról 1-1 Modell Mastert meg tudjunk venni.
Emlékszem mekkora minőségi ugrás volt a MM alumínium-ja a Humbrol után. :-)

Így aztán nekem a Gunze most egy "megváltás" és az olcsó pisztoly és szépen dolgozik vele.
A pisztolyt meg szépen eltakarítom, szétszedve tárolom, remélem így azért pár évig el leszek vele.
Amon 168919 2010. május 31. 19:20
Válasz erre
Hivatalosan ha jól tudom ha egy országba egy cégnek van hivatalos márka képviselete, szervize és érvényes garid akkor elméletileg beviheted, hogy a gond van vele. De ez itthon nem müködik éljen a magyar mentalitás. 

Ez elöbb leírt csak egy példa de a is előfordulhat hogy puhább az egyik anyaga és idővel deformálodik. 

Cimber: a festék, higító témában 100%ig igazad van. Egyébként a humbrol inkább escsetre van mint pisztolyba már mint az oldószeres régiek az újjakat nem ismerem, Fújásra csak gunzet használok mindkét fajtát.   
cimber 168918 2010. május 31. 19:05
Válasz erre
Rendeltem EGY, azaz egy tűt és hozzá egy dűznit, valamit 2 tömítést.
Kaptam 1 tűt, 1 dűznit tömítéssel és egy komplett tömítés garnitúrát, amiben van többféle méret, akár más pisztolyokhoz is.

Ez nem garanciában volt, mert az AD320-a pisztoly messzemenően elvárásaim felett teljesített.
Nem köpköd, nem fúj félre, nem prüszköl, egyszerűen csak működik.

Mondtam már itt egyszer, hogy van olyan makettező itt, aki egy "ótvar" Chromax-szal olyan maketteket fest (több éve!), amitől az ember szeme időnként kocsányon lóg...
Legutóbbi gépétől meg különösen...

Én közel 20 év után kezdtem újra, hidd el nekem is meg kellett gondolnom mire költöm a pénzt. (nálam is 2 gyerek, meg lakáshitel meg ami jut egy bérből fizetésből élőnek.)

PL-nál vettem az AD-320-ast, meg egy tartályos kompresszort.
Először azt hittem a 0.3-as dűzni majd kicsi lesz, most meg azon gondolkodom szerezni kéne egy 0.4-0.5-öst, mert alapozáshoz, surfacerhez, lakkozáshoz jobb lenne egy "nagyobb".
...ugyanis a 0.3-assal Gunze akrillal, 0.9 báron megvan az 1.5-2 mm., aminél "több" szerintem egy makettezőnek nem biztos, hogy kell.
(Sikerült 1-2 alkalommal 1mm környékét is elérni, de ez nem maketten csak a pisztoly próbálgatása közben volt.)

Szerintem a titka, hogy ehhez bizony jó festéket kell venni és meg kell találni a jó hígítási arányt, enélkül nem megy a vékony vonal.

...és bizony a Gunze - nekem - a saját hígítójával adja a legszebb minőséget.
Kipróbáltam a Humbrolt is, de azt már azért nem "viszi" olyan szépen.
Viszont Gunzéval tökéletesen dolgozik ez az olcsó pisztoly.
A takarításra meg tényleg oda kell figyelni, ez (is) a titka.

Mivel azonban gyarló az ember, így természetes, hogy vágyik egy jobbra...én is, de jelen pillanatban ez elegendő és erre van keret.
Használt pisztolyt meg nem szabad venni, mert az lutri.
Vagy olcsó, vagy nagyon drága mulatság.
Szerintem a festéken nem szabad spórolni, mert ugye nem nagyüzemi makettező leszel te sem a 2 gyerek mellett. :-)
Ilyen esetben meg sem a festékkel, sem a gyári hígítóval nem éri meg spórolni.

Szóval nekem eddig bevált, remélem nem lesz vele gondom, persze én sem nagyüzemi makettező vagyok.

Aztán ki tudja, egyszer majd sokára "rám szakad" a Nemzeti Bank és veszek egy prémium minőséget...de az is csak "max." egy EVO lesz.
zkalos 168917 2010. május 31. 18:21
Válasz erre
Amon

Ha hibás az illeszkedés, az kiderül az elején, és be lehet cseréltetni, ez tuti garanciális probléma, és nem hiszem el, hogy a Pap laci ne ismerné el ha hibás.
Utána már nem romlik el az illesztés, ha nem cseszed el .
Rosszul gondolom ? Van valakinek rossz tapasztalata PL garancia ügyben?
Amon 168916 2010. május 31. 18:04
Válasz erre
Szia!

Még ott van a megmunkálás minősége, mert pl a düzni megmunkálása jó nem biztos hogy a befogadó részé is. Emiatt én spec óckodnék a másolatól. Én is régebben kenáj sukit használtam. De 1,5évekb boldog tulajdonosa vagyok egy Infinitynek 2in1. Nem bántam meg. Mind szóráskép, takaríthatóság szempontjából szebb jobb egyszerübb. Kb ez a másolat dolog olyan mintha egy neves figuragyártó pl kb 3500Huf-os figut veszel ami hibátlan vagy egy másolatot 1000-1500HUF ami tele van buborékokkal, öntéshibás, és sehogy sem akar összeállni rendesen és csak küzdesz vele. Melyik jobb?

De tény hogy nem olcsó. Neked kell eldöntened hogy husszú vagy rövid távra tervezel.

Üdv: Amon 
zkalos 168915 2010. május 31. 17:25
Válasz erre
Hónapok óta gondolkodom, hogy mit vegyek (a kompit saját magam megoldottam szinte inyen), de ahogy mennek fel a H&S árak, elgondolkodtató, hogy inkább egy korszerű pisztoly másolatát vegyem-e meg fele árért, a különbözetből pedig futja pótalkatrészre, és egy halom gunze festékre. Dombornyomott kártyám nincs, tehát a külföldi rendelés kilőve. Pénzem meg egyre kevesebb erre a célra(kamaszok a gyerekeim). évekig használtam egy viszonylag gagyi Kager pisztolyt, és sose kellett hozzá semmi, jól bírta, mert műszaki ember lévén vigyáztam rá. Oda nem figyelés ellen a drága márkás pisztoly sincs megvédve, ahhoz meg egy vagyon a pótalkatrész. Azzal is tudtam szépen dolgozni, több első díj is bizonyítja. Sajna 6 év kimaradt, mindent eladtam, és most újra be kéne ruháznom.
Én is tudom, hogy egy H&S mestermunka,bele is szerelmesedtem, de nem ebből élek,a pénzt meg egyre nehezebb összeszedni erre a célra. Az ár/érték arány a fontos számomra, mert senki sem vitázik abban, hogy jobb egy merci, mint egy opel, de itt már apróságokért fizethetsz nagy felárakat, az alap dolgokat meg tudja mindegyik.
A kérdés számomra az, hogy mit tud, vagy mit nem tud az Alder AD370 pisztoly a H&S evolution-nal szemben.
Az Alder egyik nagy gyengéje most végre ki lett javítva(dűzni és tömítés) ezzel a típussal, mármint hogy nem menetes, amire sokan panaszkodtak, így logikusan kevesebb a hibalehetőség.
cimber 168914 2010. május 31. 16:42
Válasz erre
Írhatnál pár szót erről a RB pisztolyról.
Baboon 168913 2010. május 31. 14:42
Válasz erre
gaborka!
Biztos hogy a bd 186 ugyan ilyen rendszer? Az egy dolog, hogy 3 tartályos de ez alapján www.airbrushcentrum.com/shop/Fengda%20BD-186.jpg más rendszerű a düzni
Baboon 168912 2010. május 31. 14:37
Válasz erre
Mortyi!
Tudom, hogy linkeltél én is sokáig szemeztem vele és nem azért nem vettem mert külföldről van. Rendeltem már kintről és nem volt gáz vele. Hanem mert inkább ruhát vettem meg amíg vissza nem jövök a nyaralásomról majd addig 1 nem lesz időm csinálni semmit 2 akkor meglátom mennyi pénzem marad. De amúgy az tényleg jó vétel volt...
gaborka 168911 2010. május 31. 14:13
Válasz erre
Hali!
Nem rossz pisztoly, főleg a beejtős dűzni, ennek az az előnye, hogy nem törik bele a menet. Kicsit tényleg drága, az airforcenál az ugyanilyen BD-186 annak idején 15 körül volt (nem tudom most van-e nekik). A "márkás" pisztolyoknál nem sokkal rosszabb. Ja és akármit mondanak a H&S alkatrészek áráról interneten keresztül, a 2700,-/szervizcsomagnál soha az életben nem lesz olcsóbb!

c[ ]
mortyi 168910 2010. május 31. 12:41
Válasz erre
Baboon!

El is felejtettem én árulok itt egy használt de nagyon kiváló állapotban lévő Rich RB 03-as retust egy P.L. féle stukker áráért odaadom ;)
ha érdekel :)

Mortyi
mortyi 168909 2010. május 31. 12:38
Válasz erre
Baboon!

Én ezt sem igazán értem, mi a parátok ezzel a külföldi online rendeléssel.
leírtuk már sokszor a tapasztalatainkat pro és kontra!
Évek óta nem vásárolok itthon egy két minimális esettől eltekintve, ja és persze itt a csereberében :)
Én itt régebben, írtam egy jó kis iwata stuker beszerzési lehetőséget a HLJ.com-ról
az nekem akkor megállt 24 ezerben! Az alkatrészt sem értem pont az általad említett H&S pisztolyokhoz "elég olcsó" az alkatrész és a netről könnyűszerrel beszerezhető.
Garancia ez is relatív nyilván egy olyan nagyobb dologhoz ami mondjuk egy kompresszor nem árt ha van garancia de egy retushoz abban nem tud olyan dolog elromlani ami garanciás! A dűzni a tű a tömítések pedig nem azok, szerintem.
Az ár az már persze egy másik kérdés de itt az említett pisztolynál nem olyan nagy a különbség!
És hidd el az olcsó mindig megbosszulja magát ráadásul a legrosszabbkor!
Ettől függetlenül a kérdés jogos aki valami jó beszerzési forrással rendelkezik személyes pozitív tapasztalatokkal az tegye közzé hátha más is tud élni vele :)
Baboon 168908 2010. május 31. 11:54
Válasz erre
Azért mert itthon egy hansa 281 40E huf silverline 2in1 meg 50E, de ha tudtok itthoni forrásból hansát 30-ért akkor szóljatok.
A külföldi rendelés jó megoldás egészen addig amíg nem kell pótalkatrész vagy garancia. Illetve amíg meg is jön amit rendeltél.
De ettől függetlenül tény hogy jobb egy komoly márka, csak tudni kéne honnan beszerezni.
mortyi 168907 2010. május 31. 11:32
Válasz erre
Boomsly,Tomek!

Teljesen igazatok van egyszerűen nem is értem miért kell megvenni valaminek az utánzatát majdnem annyiért mint az eredeti?
Na de ezt már párszor kiveséztük :)
tomek 168906 2010. május 31. 08:19
Válasz erre
Hali! feco01 paasche szettjét már megvettem! Amúgy tényleg megéri többet rászánni mert meghálálja!
boomsly 168905 2010. május 31. 08:10
Válasz erre
Az én véleményem is csak a szokásos nagy átlagát képviseli: ha már rászánsz 20 e forintot egy kínai pisztolyra, akkor szánj rá pár ezressel többet és rendelj egy komolyabbat.
Nekem pont ez a 20-as az ingerhatárom, ha ennyibe kerül, akkor már veszek egy "kiforrott" típust egy jó gyártótól.

Talán még megvan feco01 Paasche szettje is.
cimber 168903 2010. május 30. 20:00
Válasz erre
Éppen ma néztem én is.
Érdekes a dűzni megoldása, mondjuk 0.3-as és 0.5-össel igazán mindenes.
Kérdés mennyire kiforrott ez a megoldás?
A 320-as eddig jól muzsikál, de az még a hagyományos pisztoly.
zkalos 168902 2010. május 30. 19:42
Válasz erre
Sziasztok !

Mi a véleményetek az új Paplaci féle Alder AD370 pisztolyról ?
Úgy ránézésre jónak tűnik egy 0.3 -as dűznivel.

Link : www.paplaszlo.com/airbrush_ad320.html
Geri 168901 2010. május 30. 17:46
Válasz erre
Köszönöm a gyors válaszoka tmegpróbálom mégegyszer kitisztítani ha az nemmegy veszek hozzá tömítést meg egy tűt és akkor már csak müködni fog:) 

Üdv:gery
W123qp 168900 2010. május 28. 15:04
Válasz erre
A levegőnek a tartályba való bejutását okozhatja a düzninél lévő tömítés is. Ha leveszed a rajzon a nozzle cap-nek nevezett kupakot és működtetés során nem buborékol a tartályba, akkor a dűzni tömítés is hibás. Nekem volt már ilyen.

A festék kifolyásáért pedig tényleg a piros karikás tömítés a felelős. Amennyiben a te pisztolyod hasonló az enyémhez, akkor itt egy csavart látsz, amit csavarhúzóval tudsz be ki tekergetni. Ez a csavar megfeszíti a tömítés, (az enyémben egy teflon tömítés van itt). Vigyázz, ha nagyon meghúzod a tű fogy megszorulni.
nikeboy 168899 2010. május 27. 07:03
Válasz erre
Üdv:Nos a Gaborka véleményét osztom,nagy valószínűséggel szennyeződés maradt vissza,mely ha erőteljesen beleszáradt,utólagosan az oldószer is nehezen bánik el vele.Én ez esetben szétszedve beáztatnám,s csak ez után raknám össze,miután alaposan kitisztítottam.S a tömítés nem egy anyagi hátrányt okozó tényező,azt is cseréld ki,nyílván rosszat nem teszel vele.
üdv:Nike
juge75 168898 2010. május 27. 05:10
Válasz erre
air
air

Vezető csavarnál lévő tömítés elhasználódott (a képen jelölve).
Ez nem engedi vissza a festéket, de engedi mozogni a tűt.
Cseréld ki.
gaborka 168897 2010. május 26. 22:30
Válasz erre
Több problematika lehetséges:
1. a dűznitömítés nem jó és az egész fals levegőt kap, ezért bugyborékol. Az hogy még a nyomógombhoz is jut belőle, arra utal hogy a) igen nagy a nyomás, b) a tűtömítés nem jó (ilyet még nem láttam, de elvben lehet). -> nézd meg a dűznitömítést, ha az jó, akkor a tűtömítést is vizsgáld meg (ez a pisztoly belsejében a tartály alatt/mögött van ld. a rajzát).
2. a pisztolyban még mindig vannak lerakódások amik a tű mentén a dűznibe jutnak és elzárják a levegő útját -> szedd szét a pisztolyt és áztasd be az egészet 1-2 órára lefolyótisztítóba vagy vidd el valahova ahol ultrahangos tisztító van.
3. a tű valahogy deformálódott és akkor is elzárja a levegő útját amikor nem kéne -> vizsgáld meg mennyire egyenes a tű és szükség esetén cseréld ki.

Én a 2. esetre tippelnék, de azért nézd meg.

c[ ]
joci232 168896 2010. május 26. 22:24
Válasz erre
tömítések milyen állapotba vannak?
Geri 168895 2010. május 26. 21:57
Válasz erre
Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni. Van egy Chromax Bd137 tipusú pisztolyom és az  aprobléma lépett fel vele, hogy a vezérlókarnál köpi vissza a festéket és a tartályban csak bugyborékol (töbszörösen kipucoltam az egész pisztolyt a düznit nagyon alaposan de mégis fenn áll a probléma. Szerintetek mi lehet a gond?

Üdv:Gery
EDE 168894 2010. május 26. 14:05
Válasz erre
Köszi a válaszokat!

Majd megnézem lupéval a végét, de szerintem az is ok.
cimber 168893 2010. május 26. 09:26
Válasz erre
Szia!

Nagyító alatt nézd meg a tű hegyét.
Előfordulhat, hogy egy olyan apró kis "kampó" van a végét, amit ha megfeszülsz, szabad szemmel akkor sem látod.
Csak azért javaslom, mert ha görbe a tű, akkor esetleg olyan dolog érhette, hogy a tű hegye is károsodhatott.
Anno az Aerografommal jártam így.
1200-as papírral, vízben felcsiszoltam és tökéletesen működött tovább, egy hajszálnyit ment csak el a szórási kp.
EDE 168892 2010. május 26. 08:58
Válasz erre
A vége OK, az egésznek van egy kis görbülete. Úgy tűnik, mintha nem lenne központos a fúvókában. Ha elfordítom a végénél, másik irányba húz félre. A szóráskép szimmetrikus, csak szép szimmetrikusan pöttyöz jó nagy területen. De az lehet, hogy mástól van.
nikeboy 168891 2010. május 26. 07:28
Válasz erre
ha a dűznit érintő fele görbe,az esetben köpköd,s nem egyenletes,nem egyirányú a szórása!
nikeboy 168890 2010. május 26. 07:27
Válasz erre
Ede!a tű a lelke a pityunak,így a legkevésbé sem jó ha nem egyenes,persze az a része,amely a dűznivel érintkezik!az hogy a dűznin kívűl eső részén van egy kis görbület nem befolyásolja a működést,max szorulhat,de ahhoz már nagyon görbének kell lennie
EDE 168889 2010. május 25. 17:24
Válasz erre
Szervusztok!

A tűnek mennyire kell egyenesnek lennie? Mi a tűréshatár?
Pl. egy vonalzótól mennyire térhet el a csúcsa, ha a másik végét hozzászorítjuk?
EDE 168888 2010. május 20. 19:07
Válasz erre
nikeboy!

Szerintem is nagyon jó ötlet! És végre valami pozitív!
A Youtube-ra is lehetne tutorial videókat feltölteni, abból is sokat lehetne tanulni.
nikeboy 168887 2010. május 19. 14:29
Válasz erre
nem tudni még ez csak terv
mortyi 168884 2010. május 19. 08:45
Válasz erre
nikeboy!

Ez nagyon jól hangzik, én szívesen megnéznék egy ilyen bemutatót egy workshop keretében!
De hidd el úgy sem a szkeptikusok jönnének el a bemutatóra, ja és hol és mikor is nagyon fontos :) Esetleg Szeged ;)
nikeboy 168883 2010. május 19. 07:42
Válasz erre
SZÉP NAPOT!
Nos,ami a témát illeti,gondolkoztam egy rendezvény keretein belül bemutatni az általunk ismert,s használt stukkerek tipusait,és azok kipróbálásának lehetőségét.
Nyílván érnének meglepetések néhány embert,mert sokan nem is sejtik a bennük rejlő lehetőséget,és külömbséget.
Üdv
mortyi 168882 2010. május 18. 20:56
Válasz erre
Nyilván ezt is számításba kell venni a külföldi rendeléseknél, bár és ezt is beszélgettük már van lehetőség az értékbiztosított csomagra ill. pl. a HLJ.com-on több nemzetközi futárcégen keresztül is van lehetőség a postázásra, az is garancia ( persze ez drágább ) A másik amiket írni szoktak még az a garancia ill. az alkatrész.
Szerintem egy Iwata stukkernél erre nincs szükség fődarabja szakszerű használat mellett biztosan nem fog elromlani dűzni, tű meg biztos, hogy nem garanciás.
Én csak az saját tapasztalataimról beszélhetek / e-bay, luckymodell, HLJ stb. / nekem még eddig semmim nem veszett el remélem nem most fog elkezdődni :)
Ede még sajnos nem ért ide 14.-én adták fel :) ha ideér majd megírom.
Az előző Iwata stukkeremet is onnan rendeltem és az is rendben ideért vám nélkül :)
Na száz szónak is egy a vége, én egy lehetőséget ajánlottam aki élt vele az szerintem nem járt rosszul!
Szeretném hangsúlyozni szerintem itt ez lenne a cél remélem én senkit nem zavartam meg a döntésében az úgy is mindig az adott egyéné :)
Szó volt itt régebben egy tesztféléről is még lehet páran emlékeznek rá bizonyára az is sokat segítene csak sajnos nem valósult meg. Bár ma már könnyűszerrel megnézhető, olvashatók ilyen tesztek egy kis keresgéléssel a neten.
Nekem annak idején nagyon sokat segített az akkor még itt is olvasható cikksorozat Fülöp Sándortól ( még egyszer köszönet neki érte )
www.pumamakett.hu/nyito.php
itt olvasható ajánlom figyelmébe minden vásárlás előtt álló makettezőnek :)
cimber 168881 2010. május 18. 20:21
Válasz erre
Nos igen az árak...
De van egy cimborám, akinek a 120ezer Ft-os cucca nem érkezett meg külföldről.
Persze akkor még nem tudta mi az a pay pal és társai.
Egy másik, akinek "csak" 27ezres motyója kering valahol Németország környékén.
Tanulópénzek...de ahhoz szerintem kicsit sok.

Én egy kicsit szkeptikus vagyok ezekkel, mert a munkám révén sajnos elég sok negatív tapasztalatom (is) van a külföldi - és a netes - megrendelésekkel kapcsolatban.
EDE 168880 2010. május 18. 20:05
Válasz erre
mortyi!

Vámot nem nyomtak rá?
mortyi 168879 2010. május 18. 19:50
Válasz erre
Ede!

Igazad van már egy hete lassan nincs az akció én is éppen a végét kaptam el :))
De amikor írtam még bőven tartott, és valóban aki nem tökölt az jól járt mint ÉN!
EDE 168878 2010. május 18. 19:30
Válasz erre
Szerintem annak az akciónak már vége.
Most 162 dollár, meg egy halálfej várja az arra kalandozókat.
Aki nem tökölt, biztosan nagyon jól járt!
mortyi 168877 2010. május 18. 18:42
Válasz erre
Tomek!

Én csak azt akartam kifejteni már sokadszorra, hogy az "olcsó" mindig megbosszulja magát!
Persze meg kell találni egy arany középutat / szerintem az általam említett HLJ.com-on az Iwata az :)/ ilyen lehetőségeket kell elkapni és akkor könnyebben beszerezhető egy komoly stukker is! Persze nyilván ez is vita tárgyát képezheti azt hiszem már volt is rá példa "Kinek mi az olcsó vagy éppen drága "
Ebben is kell, hogy segítsen ez a fórum ill. topik hol mit lehet olcsón beszerezni, kinek mi a tapasztalata ezzel v. azzal a gyártóval, forgalmazóval :)
Remélem azért sokan rendeltek a HLJ.com-ról :))
tomek 168876 2010. május 18. 18:25
Válasz erre
mortyi én igazat adok! Sőt a bd 203 ugyan az mint az alder ad 340 stb!
mortyi 168875 2010. május 18. 17:34
Válasz erre
BD-203
BD-203
Iwata CMC Plus
Iwata CMC Plus

Sziasztok!

Tudom ezt már unásig kibeszéltük és valóban igaz " a gyakorlat teszi a mestert" de azért az még sem lehet teljesen véletlen,hogy az általatok említett BD-203-as egy az egyben az Iwata Iwata Custom Micron C Plus másolata!
Az egyik 17 ezer körül van a másik 450 dollár!
Bizonyára az Iwatánál a nevet is meg kell fizetni, de a minőségi eltérés nem megkérdőjelezhető!
Én itt egy pár napja valakinek belinkeltem, hogy a HLJ.com-on az Iwata High Performance HP-C Plus ami egy kiváló univerzális stukker/ ehez gondolom nem fér kétség/ 96 dollárba kerül 40 % akcióval!
Ez egy hihetetlenül kedvező ár nekem postával együtt 24 ezerben megállt!
Ha ilyen lehetőségek vannak akkor nem tudom miért gondolkoztok BD-203-ban :)
Na most jó sok "ellenséget" szereztem de ez akkor is kikívánkozott belőlem :)
Ja amúgy hirdetek egy szintén kiváló állapotban lévő Rich Rb 03-ast egy BD-203-as áráért odaadom :))

Mortyi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.