/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
tubaboy 169653 2011. augusztus 11. 18:15
Válasz erre
36ezer. Alkatrész pedig majd jön ahonnan tud, más is forgalmazza. Három Chromaxot vettem 3 éve (pontosabban kettőt, a harmadikat a kompresszorhoz kaptam ajándékba) de csak pár hónapja kezdtem el az építgetést. Így is nagy élményt jelentett a festés abszolút kezdőként, de annyiszor írták itt a fórumon, hogy az EVO mennyivel nagyobb örömet okoz, pláne kezdőknek, hogy nem volt visszaút.
juge75 169652 2011. augusztus 11. 18:01
Válasz erre
Kíváncsi leszek, ezek tudatában, ha alkatrész kell hozzá honnan és mennyiért szerzed majd be hozzá.
Mennyiért sikerült megvenni a stukkert?
tubaboy 169651 2011. augusztus 11. 17:50
Válasz erre
Sziasztok,

köszönöm Gyurcinak a figyelemfelkeltést a huckerairbrush létezésére, ma reggeli gyors telefon következményeként 11 órakor már kezemben volt egy Evo Two in One(0,15mm + 0,4 mm) véleményem szerint korrekt áron. A webshopjuk egyébként nem fog már üzemelni, a készleten lévő termékeik kerülnek jelenleg kiárusításra, szeptembertől nem forgalmazzák tovább.
cimber 169650 2011. augusztus 11. 13:21
Válasz erre
Valaki már linkelte, de a webshop nem érhető el...
gyurci 169647 2011. augusztus 10. 21:51
Válasz erre
sziasztok.ha esetleg pisztoly,evot,infinitit,stb
akartok rendelni,nem szükséges külföldről.
ezena linken lévő telefonszámon érdeklődhettek.
az uriember áll szolgálatotokra.én is tőle vettem az  enyém.
www.huckerairbrush.hu
Vargapeter 169646 2011. augusztus 10. 20:51
Válasz erre
Én sem találkoztam semmiféle tetővel a dobozban...
doky3 169645 2011. augusztus 10. 18:59
Válasz erre
Na már azon is spórolnak? Hát én is ritkán rakom fel, de sosem baj ha van.
Lucky13 169644 2011. augusztus 10. 17:18
Válasz erre
Nahát nekem nem volt a dobozban, hogy a medve ölelje meg őket... Pedig original doboz volt fóliázva. Na mindegy végül is úgysem használom :)
cimber 169643 2011. augusztus 10. 16:13
Válasz erre
Ilyen esetben jó lenne többen összefogni és akkor még olcsóbban jönne ki.
Sajnos mostanság nem sokan vesznek EVO-t, pedig betársulnék egy ilyen külföldi rendelésbe én is.
doky3 169642 2011. augusztus 10. 15:26
Válasz erre
Az EVO Two in One készletben a 2ml-es tartályra való tetőt tartalmazza a doboz. A nagyobb, 5ml-esét viszont venni kell (ha szükséges).
Richard (KP Models) 169641 2011. augusztus 10. 13:11
Válasz erre
én egyszerre körülbelül 2-3 pipettányi higítót és pár csepp festéket szoktam összekeverni. ebből pedig csak annyit töltök bele egyszerre, hogy még a lecsavarozható tartály vonalát se éri el a festék.

ezzel a mennyiséggel egy 1/48as repülőgép fél szárnyát le tudom festeni. többet minek beletölteni? és hogyan kell már ahhoz egy pisztolyt tartani, hogy kifolyjon belőle?
Richard (KP Models) 169640 2011. augusztus 10. 13:07
Válasz erre
a belgiumi Obeeliks webáruházban olcsóbb, mint idehaza.

webcímük:

www.obeeliks.com/en-uk/index.html

Amerikából pedig még olcsóbb, ha nem léped túl a vám limitet, ami azt hiszem 150 EUR(?)
Lucky13 169639 2011. augusztus 10. 12:16
Válasz erre
Külön tudsz rá venni, de elég furán kell tartani a pisztolyt hogy kifolyjon belőle a festék.
bercsi 169638 2011. augusztus 10. 12:00
Válasz erre
Egyébként jól látom, hogy az EVo festéktartályán nincs kupak?
Tomek 169637 2011. augusztus 10. 11:50
Válasz erre
Valakit nem érdekel PAASCHE airbrush szett?
Bővebb infó és képek emailba

Elérhetőség: tomek94@citromail.hu
bercsi 169636 2011. augusztus 10. 11:46
Válasz erre
És a H&S EVO SOLO "csak" 24500 ft átszámítva, ami nem sokkal több, mint az ultra ára, az AD340-nél is 10000 a különbözet. Várok hó végéig aztán majd meglátom, ezt a meccset úgy magamban kell lejátszani: :)
Bár szakmámból kiindulva (elektromos kéziszerszámokat javítok)pl. az olcsó skil és a drága makita fúrógép között sincs látszatra sok különbség. Mindkettővel lehet fúrni, de élettartamot és minőséget tekintve jobban megéri a drágábbat venni.
"Nem vagyok én olyan gazdag, hogy olcsó szerszámot vegyek!" - ezt egy öreg bácsi mondta múltkor, és lássuk be igaza van.
cimber 169635 2011. augusztus 9. 23:05
Válasz erre
Majd' 2 hete írtam a Neoartnak...még válaszra sem méltattak.
Szóval a hazai EVO beszerzése valóban nem egy leányálom és egyáltalán nem olcsó.
cimber 169634 2011. augusztus 9. 23:03
Válasz erre
Szia!

Az AD-vel eddig csak jó tapasztalatom van.
Van mellette egy Chromax is, de az minőségben közelsem olyan, mint az AD.

A 0.2-es Chromax tű/dűzni polírozáson is túl vagyok, de még mindig nem fúj olyan szépen, mint elvárnám.
Amikor használat után szétszedem a tű szinte végig festékes, ami azt jelenti, hogy a hátsó tömítése sem precíz.
Az AD-t szétszedem - és most kapaszkodj meg - még soha nem folyt hátra egy fikarcnyi festék sem a tűre a hátsó tömítésen keresztül!
Amikor festés után hígítóval átfújom a pisztolyt, majd utána k. lakk lemosóval lehúzom a tűt, a fültisztító teljesen tiszta...nem így a Chromax tűje.

Az AD sokkal szebben, finomabban működik, a ravasz lenyomása és az egész működtetése sokkal finomabb, mint a Chromax-szé.

A 0.3-as AD-val sokkal szebbeket festek, mint a 0.2-es Chromax-szal.
Az AD-val bármikor fújok 1 mm-es vonalat, igaz - ahogyan ezek az olcsóbb pisztolyok - válogatósabb a festék minőséggel kapcsolatosan.
Én enamelt nem fújok, csak akril festékeket használok a pisztolyba.
(Humbrol enamellel még macerásabban a finom munkák elvégzése.)

Nagyon kíváncsi lennék az AD-370-esre, ami már nem becsavarós dűznis, és nincs is gumi tömítés a dűzninél.

A fentiektől függetlenül én is EVO-t szeretnék, mert azzal valóban sokkal kevesebb a macera festéskor.
Itt ne arra gondolj, hogy le kell fújni 3 színnel egy 35-ös, vagy 48-as repülőt.
Akkor jönnek elő a különbségek, amikor mondjuk egy 3x1 mm-es szárnypanelt kéne antikolni, fakítani.
...vagy 72-ben kukacmintát fújni, netán 72-ben egy Tirgisre ambush mintát fújni...vagy mondjuk egy 144-es Messer oldalát megfoltozni...

Ezt a H&S Ultrát nem ismerem, de biztos jó pisztoly, viszont hamár H&S akkor EVO.
proo0 169633 2011. augusztus 9. 21:43
Válasz erre
Az brutál sok annyit nem adnék érte,amit én ajánlottam Harder & Steenbeck's ultra az 80 dollár szerintem kijön egy 20-asból szállítással ami azt jelenti hogy egy ötezressel drágább mint amit kinézett magának bercsi.
proo0 169632 2011. augusztus 9. 21:29
Válasz erre
Csak annyit tennék még hozzá,hogy pl:látod hogy buborékos a festék mikor festessz te egyből tudod hogy fals levegőt kap és kicseréled a dűzninél a tömítést(az enyémbe is ki kellett cserélni egy hét után mert szétfoszlott)de most gondolj bele egy kezdő akinek még nem volt a kezébe retus ki fog egy hibás stukkert az mit fog csinálni?Tudom már!Ír ide a fórumra!Aztán véletlen túlhúzza és beletöri a dűznit mert volt már rá példa nem egy,végül el megy a kedve az egésztől vagy vesz 5-10 ezerrel többért egy strapabíróbb masinát.Valaki egyből ráérez hogy kell bánni vele mások meg nem,ha tud rá szánni kicsit többet akkor igen vegyen minőségi stukkert,ha nem akkor legyen legalább tisztába az olcsóbb hátrányaival.Aki több éve csinálja az a macska farkával is lefest egy kitet,de az kicsit félrevezető mikor azt írják hogy egy hangyára is lehet vele kamót fújni...csak ki haggyák azt hogy:(nem egy kezdőnek)na gúd nályt mindenkinek:)
Lucky13 169631 2011. augusztus 9. 21:16
Válasz erre
Szerintem mindenki annak függvényében döntsön, hogy mennyire veszi komolyan ezt a hobbit, hova akar eljutni benne, és legfőképpen mit enged meg a pénztárcája. A magam részéről ugyanezzel a dilemmával küzdöttem, mint sokan mások, és csak azért döntöttem végül az evo mellett, mert úgy gondoltam, ha már pénzt, energiát és legfőkképpen sok- sok munkaórát fordítok egy makettre, akkor ne a festés legyen az ami elronthatja az egészet. Sokak számára értelmetlen túlköltekezés egy drágább szerszám, de utólag csak azt mondhatom megérte hónapokig spórolni rá.
Mindezek figyelembevételével döntsön mindenki maga, hogy mi éri meg jobban.
Trabanttal is el lehet jutni kényelmesen A- ból B- be, de BMW- vel is, csak élvezetesebben és valamivel gyorsabban...
juge75 169630 2011. augusztus 9. 20:40
Válasz erre
Kéz ügyesség: a sebész nem a szike miatt tud operálni.
Bár az is fontos, de éles késsel is megoldja, ha nincs más.
juge75 169629 2011. augusztus 9. 20:37
Válasz erre
Evolution two in one 46 100 Ft, Chromax 2x12 000 Ft.
?
proo0 169628 2011. augusztus 9. 20:31
Válasz erre
Kép 003
Kép 003

ezt meg ecsettel festettem
proo0 169627 2011. augusztus 9. 20:06
Válasz erre
2011-08-06 13.28.37
2011-08-06 13.28.37

Hát akkor magamat is megsértettem mert én is egy bd-130-ast használok és tudok vele maszatolni,szerinted nem ócska minőségű a tű meg a dűzni ezekbe a kínai stukkerokba?Kimostam kétszer vízzel és elkezdett rozsdásodni a belseje...Ezt az 1/72-es makettot is bd-130-al festem(mert még nincs kész)
Richard 169626 2011. augusztus 9. 08:39
Válasz erre
két Chromax árán már lehet venni egy EVO Two in One kiadást, ami tartalmaz egy 0,2-es és egy 0,4-es düznit. ezzel a készlettel gyakorlatilag majdnem minden megoldható makettezésben (1-2 spéci dolog nem).

korábban nekem is két Chromaxom volt, az azokkal készült makettek nyertek is díjakat. ennek ellenére nem tartom jó eszköznek, problémásak és durvák. jó a hasonlat, kb egy Trabantnak felel meg, de az ára nem ezt tükrözi.

Továbbra is tartom a véleményem: minden attól függ, mi a felhasználási terület. Egy alkatrészt, ne adj isten az egész makettet beteríteni 1 színnel nem mutatvány, arra szinte bármelyik pisztoly megfelel.

Német kukacmintát, égett hajtómű hatásokat, színmodulációt realisztikusan megfesteni már egész más szint és ehhez precíz felszerelésre van szükség.
Bazyjoe 169625 2011. augusztus 9. 01:05
Válasz erre
Szia bercsi

Én egy Adler 340-es használok,és nagyon megvagyok vele elégedve.Bár még az ismerkedés,és az összeszokás stádiumában vagyunk,de nagyon tetszik,finom szerszám elérhető áron.Pap Lacit pedig külön dicséret illeti korrektsége miatt.Csak ajánlani tudom mind kettőt.
Remélem tudtam segíteni.
Lucky13 169624 2011. augusztus 9. 00:57
Válasz erre
DSC00551
DSC00551

Szia.
Nekem volt BD 130 is, igaz csak rövid ideig, jelenleg egy Evolutiont "koptatok". Szerintem az előbbivel is lehet szépen dolgozni, amire oda kell figyelni, hogy ha megveszed, át kell nézni kicsit, mert az enyémnél alapból szakadt volt az O gyűrű a dűzninél, és volt egy- két oda nem illő sorja. Mikor evo- ra váltottam a legszembetűnőbb különbség volt, hogy sokkal kevésbé érzékeny a higításra, és nagyon könnyű tisztítani, a tömítések elpusztíthatatlanok benne.
Szóval ha pénzt akarsz megspórolni, nem fogsz csalódni a kínaiban sem. Ha viszont élvezni akarod a festés műveleteit, érdemesebb egy kicsit "feljebb" gondolkodni, itt bejön a képbe a már említett Ultra, ami nem sokkal kerül többe, viszont gyönyörű szórásképet produkál.

Mellékelek egy képet, ezt a makettet egy barátom csinálta bd 130- al szabad kézből fújva, szóval lehet azért olcsóval is jót produkálni.
bercsi 169623 2011. augusztus 8. 21:22
Válasz erre
Nekem a lényeg az lenne hogy vékonyan és egyenletesen lehessen velük festeni.
A részleteket úgy is ecsettel festem, nagyobb részekre ott van a spray (néha), többit meg ha meg lehet oldani ezekkel is akkor nekem tökéletes lesz. 
juge75 169622 2011. augusztus 8. 21:09
Válasz erre
Most két Chromax (130 és 135) szerkezetem van, amit használhatónak tartok.
Nem tökéletesek, de nekem jók.
Mert nincs másra pénzem, illetve nem volt.
Alapvetően azonos felépítés, használat jellemző rájuk, ugyanúgy, mint a drágább testvéreikre.
Kompresszorom most is egy hűtőgépé, de már mindennel kiegészítve, ami ezekhez a rendszerekhez kell.
juge75 169621 2011. augusztus 8. 21:03
Válasz erre
Ha megtanulsz festeni, az ócskával is tudsz remekműveket létrehozni.
A csecsemő is járni tanul meg elsőnek, és nem fut azonnal.

Én, akárcsak Varjúbácsi, két orosz Aerográf pisztolyt használtam, hűtőgép kompresszorral, babgulyás konzerv és réz cső nyomás tartállyal és olaj ülepítővel, benzincsővel összekötve, varrógép pedállal üzemeltetve.
Ja, és Revell enamel, valamint Wallkid falfestékekkel festettem.
1/72-es Messzereket is, mert akkoriban a Magyar légierő gépeit építettem, típusonként, változatonként.
Azzal az "ócska" szerkezettel is egészen jól lehetett dolgozni.
Trabanton is meg lehet tanulni vezetni...
bercsi 169620 2011. augusztus 8. 20:48
Válasz erre
És neked cimber mik a tapasztalatok az alderrel?
bercsi 169619 2011. augusztus 8. 20:39
Válasz erre
gaborka 169618 2011. augusztus 8. 20:37
Válasz erre
Ohhohó, újra a kedvenc témám:)

A H&S termékek tök jók, mert puccosan néznek ki és jó minőségűek.
A Badger termékek is tök jók, mert elpusztíthatatlanok. Főleg a Renegade sorozat király.
Az IWATA termékek is tök jók, mert nagyon jól használhatóak és kézre állnak.
A Paasche termékek is tök jók, mert kiforrott konstrukciók és egyszerűek mint a százas szög.
A TRIPLEX termékek is tök jók, mert praktikusak és egy pisztollyal több funkciót is el tudsz látni, valamint jó masszívak.
Az EFBE pisztolyok is tök jók, mert nagyon precízek és könnyűek.
A Chromax/Alder/Airforce/Miol/Mig/Grex/Skybow/Straus/Schneider/Sparmax/Sogolee stb. kínai pisztolyok is tök jók, mert olcsók, aránylag tisztességes minőségűek, van hozzájuk Magyarországon alkatrész, ami szintén olcsó, és ha hajlandó vagy megtanulni velük dolgozni, ugyanolyan eredményeket tudsz velük elérni mint a fentiekkel. A továbbiak rövidre zárása végett, a fenti gyártmányok mindegyike volt már a kezemben (bevallom persze hogy nem mindegyik típus) szerelés céljából, aminek során ki is próbáltam őket. Amiről itt nem nyilatkoztam, pl. a Richpen vagy az Aerograph vagy DeVilbiss DAGR, azt nem ismerem ilyen közelről.

Mindenki döntse el hogy mi a fontos neki (és mennyi pénzt szán rá)és aszerint vegyen pisztolyt magának. Azt meg ne hallucinálja senki, hogy pl. egy feketére szintereneztt Infinity pisztoly használata esetén - ami nagyjából egy gyöngyházfehér kabrió M3-assal a diszkó elé begördüléssel egyenértékű makettező körökben - nem kell megtanulni a nyomást beállítani, hígítani és pisztolyt takarítani:)

c[ ]
cimber 169617 2011. augusztus 8. 20:37
Válasz erre
Jelenleg nekem is egy AD-m van...
Viszont a minőséget nem szabad az EVO-tól elvitatni!
bercsi 169616 2011. augusztus 8. 20:29
Válasz erre
Az lehet, de szerintem nem mindenki tudja kifizetni egy EVO árát. 
cimber 169615 2011. augusztus 8. 20:18
Válasz erre
Tudod-e hogy most mennyi makettezőt sértettél meg?
Miért állítod, hogy ócska?
Használtad?
Ha igen, azért mert neked nem megy vele, talán másnak még mehet, nem?

Ha gondolod küldök olyan makettről képet, amitől a bokádat leh.gyoznád és kínai pisztollyal készült...Mi több Móváron és Szolnokon is aranyat vitt.

Ettől függetlenül szerintem az EVO a talon pisztoly!
bercsi 169614 2011. augusztus 8. 20:08
Válasz erre
www.chicagoairbrushsupply.com/ultra.html Erre az ultra-ra gondoltatok? Magyarországon nem lehet véletlenül beszerezni?
bercsi 169613 2011. augusztus 8. 19:53
Válasz erre
proo0!
Kompresszorom is Pap Laci féle (a 3L-es tartályos), 1/12-es motorokat szeretnék csinálni vagy 1/24-es autókat. Repülő, tank stb egyenlőre kilöve. Auto-motornál meg tudom oldani a nagyobb részek festését (pl..kasztni) fújós sparey-el is de váz blokk felnik, na igen oda kell a precíz pisztoly. 
Ha valakinek mégis van tapasztalata az általam kérdezett pisztolyról, azt szívesen venném ha megosztaná velem. Köszönöm!
proo0 169612 2011. augusztus 8. 19:33
Válasz erre
$(KGrHqEOKiUE1yWZG4QCBNuQsQj,Tg~~0_3
$(...

Én is erre akartam utalni,de sokan nem tudnak ennyi pénzt áldozni a hobbijukra,amúgy az ócskával is el lehet kínlódni csak sokat kell kísérletezni a festék higítással meg a megfelelő levegő nyomással,tehát kezdésnek szar választás az ócska stukker:) amúgy a Hardernek van egy olcsóbb megoldása is az ultra itt a kép róla
Richard (KP Models) 169611 2011. augusztus 8. 19:23
Válasz erre
mindenképpen kiváló minőségű airbrusht.
mint minden precíz munkához, a festéshez is jó szerszám kell. szerintem egy makett kinézetét 75%-ban a festés határozza meg.
szerintem az tévhit, hogy elsőnek jó egy olcsó is, aztán azzal majd megtanulsz és ha már spíler vagy, akkor érdemes váltani egy jobbra.egy gyenge kivitelezésű, pontatlan pisztollyal nem fogsz tudni jól festeni és azt se fogod érteni, h miért nem sikerül a munkád. és előbb utóbb kénytelen leszel áldozni egy minőségire és átkozni fogod, hogy nem rögtön ezzel kezdted.
tehát a minőségből nem szabad engedni.
Azt is jó lenne magadban tisztáznod mire akarod használni. Nem mindegy, hogy 1/144es repülő makettet vagy 1/16os tanokat fogsz festeni.

elsőnek azért érdemes egy általános felhasználásút választanod. (léteznek ugyanis spéci feladatra tervezettek is)
az Alder termékeket nem ismerem, így azokhoz nem tudok hozzászólni. remélem más elmondja a véleményét.
Személy szerint a Harder & Steenbeck cég szórópisztolyait javaslom, ezek közül is egy pénztárcabarát Evolutiont.
a Puma Makettklub weboldalán pedig egy többrészes cikket is olvashatsz, ami minden részletre kitér, segít a választásban, megtudod hogyan használd, takarítsd stb.

Ezt mindenképpen ajánlom elolvasni, mielőtt bármit is tennél.
proo0 169610 2011. augusztus 8. 19:16
Válasz erre
szerintem egy minőségibb pisztollyal kevesebb nyűg van mint ezekkel a kínásokkal pl :ócska anyagból van a tű,dűzni,jobban kopik minden,nehezebb takarítani..ha nem fontos a nyomásszabályzó a stukkeron akkor a chromax is ugyan ezt tudja az már van 8-ér is(ha kínai is jó),de mit akarsz festeni vele?kompresszorod milyen?
bercsi 169609 2011. augusztus 8. 17:52
Válasz erre
Milyen double-action pisztolyt tudnátok javasolni egy kezdőnek? Pap Laci féle Alder pisztolyok mennyire jók? 
Pl.:paplaszlo.com/airbrush2.html
gaborka 169608 2011. augusztus 7. 16:51
Válasz erre
Hali!
Annyit tennék hozzá, hogy tulajdonképpen minden fajta festékkel meg lehet tanulni ecsettel is és pisztollyal is festeni. Én a Humbrol festéken nőttem fel, és nagyon jónak találom, ecsettel és pisztollyal is szépen lehet használni, egyetlen igazi hátránya van, hogy lassan szárad (az akrilokhoz képest). Van aki Tamiya akrillal fest ecsettel és ragaszkodik hozzá: én ugyan agyvérzést kapok ha Tamiya akrilt ecsetelni kell, de ezek szerint mégis meg lehet tanulni bánni vele.

Vannak olyan akrilok amelyek kiválóan alkalmasak ecsetes festésre, pl. a Citadel, a Vallejo Game Color, a Rackham stb. Én nagyon meg voltam elégedve a régebbi fajta Humbrol akrillal is (a "gombatetejű" dobozban). Gunze saját hígítójával is jó ecsetelni.

c[ ]
vlevi 169607 2011. augusztus 6. 21:30
Válasz erre
"háztartási hígítóval"
Sajnos abból rengetegféle van, egyik szarabb, mint a másik :(
Legalábbis nekünk, makettezőknek.
A tiszta lakkbenzin nem a legjobb megoldás, túl gyorsan párolog, a szintetikus hígító jó lenne, de sajnos azokból van a legtöbb féle pancsolt vacak :(
Legfeljebb az ecset kimosásához jók.
Revell és Humbrol enamel festékekhez a Humbrol gyári hígítóját ajánlom, ezzel garantáltan nincs gond.

Ha van egy viszonylag normális felsőtartályos pisztolyod, akkor az akrilfestékeket is ki lehet próbálni. De egy kezdőnek annyival nem jobbak, hogy azonnal ki kellene hajítani az enameleket, és akrilra cserélni.
proo0 169606 2011. augusztus 6. 19:48
Válasz erre
berenyi_tamas 169605 2011. augusztus 6. 19:43
Válasz erre
köszönöm mindenkinek a segítséget! ma délután próbálkoztam, először vizet fúvattam a pisztollyal és úgy szépen lehetett vele dolgozni. valószínűleg a festéket is hasonló sűrűségűre kellene kevernem és úgy hátha működik. viszont észrevettem hogy a nyomáscsökkentőnél szökik a levegő, ezt holnap javítom. és mégegyszer köszönöm a segítséget!
szp 169604 2011. augusztus 6. 19:30
Válasz erre
xdbalázs 169603 2011. augusztus 6. 19:22
Válasz erre
szia az 1/48 as tigrincs az adatlapodon?
balaton 169602 2011. augusztus 6. 19:19
Válasz erre
Tamás!

A szórópisztoly beállításán kísérletezz. Ha az jó, akár sima hígítót is fújhatsz anélkül, hogy lefolyna a felületről. Több, vékony rétegben vidd fel a festéket, ne akard egyből "színre fújni" ;-)

üdv. KG
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.