/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
higherrr 566865 2014. szeptember 8. 10:32
Válasz erre
Sziasztok!

Köszönöm mindenki válaszát!
Tegnap este sikerült kiműteni a dűzni beletört menetes részét a porlasztó fejből, és egy 0,3-assal helyettesíteni, természetesen a hozzávaló tűvel. Van otthon 0,25-ös tűm és dűznim is, de ahhoz meg a gumitömítés hiányzik. Viszont így, hogy kiderült a Chromax alkatrészek is használhatóak hozzá, tudok rendelni mindent ami kell.
A kérdésre válaszolva, igen kulccsal húztam meg, többet nem fogom, ezt most megtanultam.
juge75 566759 2014. szeptember 6. 10:01
Válasz erre
juge75 566758 2014. szeptember 6. 10:00
Válasz erre
Tökéletes bele a Chromax, de vigyázz, az csak 0, vagy 0,3-as, az Adler 0,2 vagy 0,25!
Beletört alkatrész: düznikulcsal húztad meg? Nem szabad! Csak kivételhez használd. Te is ki tudod szedni, ha van egy megfelelő órás csavarhúzód, de ha garanciális, akkor jobb, ha Papp Laci szedi ki.
Telefonon kívül van Skype elérhetősége is.
bercsi 566754 2014. szeptember 6. 09:11
Válasz erre
Az cumi... Ki tudtad szedni belőle a beletört részt?
ordasilaci89 566744 2014. szeptember 5. 22:01
Válasz erre
Szia.

Hívd fel! Jobban jársz, én is jártam így vele, hogy írtam neki 2-3 e-mailt, hogy mi kellene... kb 1 hónapig semmi válasz nem volt. Felhívtam s pár napon belül a kezemben volt az alkatrész :)

Üdv, Laccer
higherrr 566742 2014. szeptember 5. 21:58
Válasz erre
Sziasztok!
Van egy Alder AD-340 típusú pisztolyom, aminek a porlasztó fejébe beletörtem a dűzni menetes részét.
Már kétszer írtam Pap Lászlónak akitől vettem, sok hét különbséggel, de semmi reakció a részéről.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy honnan tudnám beszerezni az említett alkatrészeket? A chromax-féle alkatrészekkel csereszabatosak lehetnek? Van valakinek ilyen tapasztalata?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Zoli
xls 566396 2014. augusztus 31. 17:57
Válasz erre
bercsi 566394 2014. augusztus 31. 17:39
Válasz erre
Ha fontos a tűhatároló akkor evo silverline. A sima evoban nincs tűhatároló. A hansa is jó pisztoly de nem moduláris, nem tudod fejleszteni.
Nekem evo solo-m van felextrázva (0.4-es düzniszett és tűhatároló plusszba), csak ajánlani tudom.
xls 566380 2014. augusztus 31. 15:29
Válasz erre
Szeretném a véleményeteket kikérni:
EVOLUTION "SILVERLINE" Solo Retuspisztoly 42000
EVOLUTION "Solo" Retuspisztoly 36000
HANSA "TOP-LINE" 281 Retuspisztoly 42000
migi 566308 2014. augusztus 30. 10:13
Válasz erre
Ezt nem értem , van mindkettőm , külsőleg egyforma méretűek, a luk méret a 02vagy 03 as , gyere el azt bele próbáljuk ,
borisz 566307 2014. augusztus 30. 10:05
Válasz erre
Igen, tudom, köszi, azt mondták, a 0,3-as kb. 3 hónap.
borisz 566306 2014. augusztus 30. 10:05
Válasz erre
Hát, a 0,2-es pl nem volt jó bele.
Egyszerűen nem fér be.
Kferro 566286 2014. augusztus 29. 20:59
Válasz erre
"Igen, már előszörre is értettük, de nyugodtan tedd be ötödszörre is. ;D"
Jó ez a fórummotor. Egyszer nyomtam "Elküldés"-t, erre háromszor teszi be? Ezt a hsz-emet vajon hányszor fogja megismételni? :)
juge75 566272 2014. augusztus 29. 18:48
Válasz erre
migi 566269 2014. augusztus 29. 18:20
Válasz erre
4 féle pisztolyom van és mindben egyforma a menet, és szinte minden boltban kapsz kb 1000 ft áron ,
bandy 566267 2014. augusztus 29. 17:58
Válasz erre
Sziasztok!

Keresek chromax szórópisztolyhoz dűzni kulcsot.
Elöre is köszönöm.
Elérhetőségem: bandygerda@gmail.com vagy 06-70-366-4413
xls 566189 2014. augusztus 28. 13:55
Válasz erre
A neten látott fénykép alapján sima Chromax bd130.Azért várd meg amíg mások is válaszolnak talán valaki már cserélte.
borisz 566186 2014. augusztus 28. 13:44
Válasz erre
Sziasztok, bajban vagyok!
Precision AB-124A festékszórómba keresek 0,3 mm-es düznit.
Bp-n a Kék Kobra, a Replica és a két Modell és Hobby kilőve.

Elméletileg valamelyik Chromax 0,3-as is jó bele, de nem tudom melyik. Eddig azzal használtam, de most nem tudok olyat sem.

Nem tudja valaki, honnan tudnék olyat szerezni, ami biztosan jó az AB-124hez?
gaborka 566163 2014. augusztus 28. 08:42
Válasz erre
Úgy látom megint sikerült belecsúsznia a topicnak ebbe a témakörbe:)

A BD pisztolyok eredetileg talán Richpen (japán) és Iwata pisztolyok koppintásai. Mivel az eredetiek jól kiforrott konstrukciók, mechanikailag nincs igazán baj velük. Az viszont igaz, hogy a kínai gyártók egymástól is koppintják a koppintott pisztolyokat a legkülönbözőbb minőségben kidolgozva, a legkülönfélébb anyagminőségben. Ugyanezek a pisztolyok előfordulhatnak Fengda, Chromax, Straus, MIOL, Skybow, Auarita stb. neveken, de pl. az amerikai GREX termékek is ugyanezek kicsit szebben megmunkálva. Igen, kicsit több levegőt használnak, igen némelyik tömítés gumi, de nem is kerülnek 40.000 forintba. Ezek a BD pisztolyok. Az én két pisztolyom BD-200 és BD-130 Fengda gyártmányúak (ez egy valójában gyártó cég) és nincs velük semmilyen baj. A minőségi eltérések oka hogy a saját márkás megrendelő mennyit alkudozik a gyártóval é s nyilván az alacsony árnak is ára van:)

Az AB pisztolyokkal hasonló a helyzet, a legnagyobb gyártó a Taiwanairbrush nevű cég, és természetesen ezer márkanév alatt lehet velük találkozni (klasszikus a KAGER név alatt futó változat, ami jó minőségűnek számított).

A megoldás a következő: BD vagy AB pisztolyt lehetőleg ne vásároljunk látatlanban. Bontassátok ki és nézzétek át mielőtt megveszitek, és vegyétek kézbe, valóban előfordulhatnak sorják, repedések stb., én is láttam ilyet. Ill. olyan eladótól vegyetek ilyet akivel ki tudjátok cseréltetni. Egyébként is érdemes kipróbálni bármilyen pisztolyt, ugyanis nem mindenkinek áll kézre minden típus. Nyilván jó érzés kézbe venni egy nyolcvanezer forintos Infinity pisztolyt, de egyáltalán nem biztos hogy a legalkalmasabb arra amire kell, vagy kényelmes használni (ha megkérdezed az emberek 90%-a azt fogja mondani hogy persze, ő finom vonalakat akar fújni, aztán kiderül hogy 1/16-os tankokra fest álcázást autó bázisfestékkel. Neki egy 0.15-ös pisztoly felér egy tökönlövéssel).

És végül az is igaz hogy a pisztoly nem fúj magától, ha az ember nem hajlandó belefektetni időt a gyakorlásba és takarításba, akármelyik pisztoly csak egy kínlódás lesz (de hát, nem ugyanez a helyzet az egész életünkkel?).

c[ ]
Gabusch 566159 2014. augusztus 28. 00:55
Válasz erre
Az együttértés nekem is, de már a kétszert is kétszer mondta! :)

Gondoltam, lehet, hogy az ő készülékét zavarja valami Darth Vader, aztán jobb lesz, ha ránéz. :)
puppancs 566158 2014. augusztus 28. 00:29
Válasz erre
Nekem jól esik az együttértés :-D. De valószínűleg zavar van az erőben, hogy mindent kétszer mond el - kétszer mond el.
Gabusch 566156 2014. augusztus 28. 00:01
Válasz erre
Igen, már előszörre is értettük, de nyugodtan tedd be ötödszörre is. ;D
Kferro 566154 2014. augusztus 27. 22:31
Válasz erre
Nem, biztos nem túlzok, s még csak nem is nézem le a kezdőbb szintű pisztolyokat. :)
Volt már jó pár pisztolyom, s volt nálam kölcsönbe pár, így módomban áll összehasonlítani őket, s ez alapján a BD-180-as pisztoly nagyon alacsony minőséget képviselt. Viszont olvastam korábban, hogy Chromax márkanév alatt több gyártó termékét is árusítják, s ezek szerint ezek nem egyenlő minőségűek.

Abban viszont Puppanccsal értek egyet, hogy hiába veszi meg valaki a drága Iwatát, vagy Infinity-t, vagy bármi hasonlóan magas minőségű pisztolyt, ha nem tanulja meg a megfelelő hígítást.
Kferro 566153 2014. augusztus 27. 22:17
Válasz erre
Nem, biztos nem túlzok, s még csak nem is nézem le a kezdőbb szintű pisztolyokat. :)
Volt már jó pár pisztolyom, s volt nálam kölcsönbe pár, így módomban áll összehasonlítani őket, s ez alapján a BD-180-as pisztoly nagyon alacsony minőséget képviselt. Viszont olvastam korábban, hogy Chromax márkanév alatt több gyártó termékét is árusítják, s ezek szerint ezek nem egyenlő minőségűek.

Abban viszont Puppanccsal értek egyet, hogy hiába veszi meg valaki a drága Iwatát, vagy Infinity-t, vagy bármi hasonlóan magas minőségű pisztolyt, ha nem tanulja meg a megfelelő hígítást.
Gabusch 566152 2014. augusztus 27. 21:54
Válasz erre
Az enyém azon a szinten noname, hogy a hozzáadott papíron is csak annyi van, hogy "Aerograph instruction booklet", amúgy mivel két köbcentis és 0,3-as, alighanem valami BD-135 klón.
Mégis lehet vele festeni.
Kferro 566150 2014. augusztus 27. 21:48
Válasz erre
Nem, biztos nem túlzok, s még csak nem is nézem le a kezdőbb szintű pisztolyokat. :)
Volt már jó pár pisztolyom, s volt nálam kölcsönbe pár, így módomban áll összehasonlítani őket, s ez alapján a BD-180-as pisztoly nagyon alacsony minőséget képviselt. Viszont olvastam korábban, hogy Chromax márkanév alatt több gyártó termékét is árusítják, s ezek szerint ezek nem egyenlő minőségűek.

Abban viszont Puppanccsal értek egyet, hogy hiába veszi meg valaki a drága Iwatát, vagy Infinity-t, vagy bármi hasonlóan magas minőségű pisztolyt, ha nem tanulja meg a megfelelő hígítást.
tyimosenko 566149 2014. augusztus 27. 21:48
Válasz erre
tyimosenko 566148 2014. augusztus 27. 21:47
Válasz erre
Szia. Nekem Spraymaster markaju BD-180-asom van, az teljesen jo minosegu. Nagy elteresek lehetnek a minosegben ugy latszik.
Kferro 566146 2014. augusztus 27. 21:34
Válasz erre
Nem, biztos nem túlzok, s még csak nem is nézem le a kezdőbb szintű pisztolyokat. :)
Volt már jó pár pisztolyom, s volt nálam kölcsönbe pár, így módomban áll összehasonlítani őket, s ez alapján a BD-180-as pisztoly nagyon alacsony minőséget képviselt. Viszont olvastam korábban, hogy Chromax márkanév alatt több gyártó termékét is árusítják, s ezek szerint ezek nem egyenlő minőségűek.

Abban viszont Puppanccsal értek egyet, hogy hiába veszi meg valaki a drága Iwatát, vagy Infinity-t, vagy bármi hasonlóan magas minőségű pisztolyt, ha nem tanulja meg a megfelelő hígítást.
migi 566134 2014. augusztus 27. 19:15
Válasz erre
Érdekes , én az enyémet kb 4 éve használom és semmi ilyet nem tapasztaltam amit te írsz , nem túlzol egy kicsit ? A 4 év alatt 1dn fúvóka menete kopott el de a pisztolyé nem ,
üdv: migi
puppancs 566128 2014. augusztus 27. 18:04
Válasz erre
Sziasztok!
Annyit fűznék hozzá, szintén saját tapasztalatból, hogy ha nem tudja az ember, hogy mit csinál - vagy még inkább, hogyan és mivel csinálja (higítási arány, nyomás, átmérő, festék stb.), akkor a légecset ugyanúgy köpködni fog, a festék ugyanúgy megfolyik és a többi, a minőségi/drága felszerelés ellenére. Sajnos, amit meg kell tanulni, be kell gyakorolni vagy ki kell tapasztalni, azt nem lehet egy drágább eszköz beszerzésével kiváltani.
Üdv:
p.
Kuolema 566121 2014. augusztus 27. 17:26
Válasz erre
Sziasztok!
Végigolvastam a beszélgetést, és nem bírom szó nélkül hagyni. Hat éves koromban raktam össze az első makettemet, és valahogy 12 éves korom körül kezdtem komolyan venni ezt a hobbit. Sokat tanultam ezen a fórumon, és sok "How to..." videót néztem meg a youtube-on, emellett persze magamtól is rájöttem nagyon sok dologra. Ezek közé tartozik az airbrush festés is. Persze az alapokat másoktól lestem el, de az, hogy ilyen-olyan jellegű munkát hogy végzek el, az csakis tapasztalatból tanulható. Két pisztolyom van, egy alsótartályos festékzabáló, és egy BD-181. Mikor a BD-t kaptam, megváltás volt az előzőhöz képest, főleg, mikor megvettem hozzá a Papp Laci-féle tartályos kompit. Először persze nem voltak túl jók a munkáim, sokszor előfordult, hogy köpködött a pisztoly, de ez csak azért volt, mert tapasztalatlan voltam. Nem tudtam rendesen kitakarítani, nem ismertem a higítási arányokat, a nyomással és úgy általában a pisztoly kezelésével is küzdöttem. Aztán szép lassan kitapasztaltam a dolgokat, és most azt mondom, hogy a sokak által lenézett CHROMAX pisztoly tökéletesen kiszolgál, feltéve, hogy rendesen karbantartom, és odafigyelek azokra a dolgokra, amikre kényes. Persze tisztában vagyok a korlátaival, de 1/72, 1/48 légijárművek festésére (alapozás, előárnyékolás, színrefújás, fakítás, stb.) szerintem bőven elég, ha jó kezekben van. 1/100-as kukacmintát meg fújjon aki akar! :D
Üdv.: Kuolema
Kferro 566081 2014. augusztus 26. 21:56
Válasz erre
Nem az Evo istenítése végett, de meg kell említsem, hogy nekem volt Chromax BD-180-as pisztolyom, de az valami szörnyű volt. Hozzáteszem, hogy az még azelőtt volt, hogy az Evo-t megkaptam volna. Na szóval ez a Chromax olyan tűvel rendelkezett, hogy megfogni sem nagyon mertem, mert félő volt, hogy elhajlik. A pisztolyt nem mertem szétszedni, mert félő volt, hogy a menetek már az összeszerelésnél elkopnak... stb.

Nekem is volt (vagyis valahol még mindig megvan) orosz Aerograph pisztolyom, s bár messze nem volt tökéletes, szerettem vele dolgozni. Százszor inkább az, mint a 180-as Chromax.
juge75 565797 2014. augusztus 22. 18:21
Válasz erre
xls 565789 2014. augusztus 22. 17:34
Válasz erre
Szia!
Aláírom, hogy az istenített, cirka 45-50 ezer forintba kerülő termék (Harder & Steenbeck)nagyszerűen muzsikál, csak tudod elég kevesen tehetik meg kis hazánkban azt, hogy hobbi szinten használjanak egy nálunk drága terméket.
Ebben igazad van.Én soha márkanevet nem istenítettem és nem bántottam.Valaki érdeklődött régebben a Neo-ról,ezért leírtam amit tapasztaltam.Van egy másik BD200-as nállam,abban a nállam hiányzó alkatrészek megvannak.Kifogtam egy hibásat talán BD130.
Az hogy ki és mit használ majd mindenki eldöti.Méregdrága pisztolyt én sem vennék amik nekem vannak azzal elvagyok.Orosz barátunkból nekem is van.Van egy tűhatárolósra átalakított Aztek-em is.Csajos pisztoly tiszta műanyag a fej könnyen cserélhető. Kis gyakorlással bármit kifúj.Könnyű a karbantartása.Netem vettem átalakítás nélkül gyári csomagolásban 2500Ft-ért.Alapozni kiválló.
Jó festegetést:xls
juge75 565784 2014. augusztus 22. 14:55
Válasz erre
Én is orosz aerográfot használtam kezdetben, és tökéletes volt! Tudtam szinte mindenre használni, amire kell (eredeti, 3 düznis, fém tartályos, igazi békebeli).
Jelenleg, mint írtam is, 2 db C és egy darab AB termékem van, amivel továbbra sincs gondom (rendszeres karbantartás mellett).
juge75 565783 2014. augusztus 22. 14:52
Válasz erre
"Szia!
Elárulom de csak neked:az enyémben nincs se tűvezető se tömítés se hely ahová tenni kellene csak egy furat.Az én szakmám irányítástechnikai műszerész tahát egy kis pisztoly barkácsolás átalakítás belefér de csak akkor ha van mit.Magam részéről a Cromax kérdést lezártam.Ha valakit érdekel szivesen kettévágom okulás végett."

Én nyomdaipari gépmester vagyok, tanult szakmám szerint. Légijármű sárkány hajtóművesnek készültem, de besegítettem fényképezőgépek javításába is.

Aláírom, hogy az istenített, cirka 45-50 ezer forintba kerülő termék (Harder & Steenbeck)nagyszerűen muzsikál, csak tudod elég kevesen tehetik meg kis hazánkban azt, hogy hobbi szinten használjanak egy nálunk drága terméket.

Szétszedtem a CHROMAX pisztolyokat, és mindegyikben megvan a nálad hiányzó alkatrész.
Elhiszem, hogy az Audi jobb autó a Suzukinál, de ettől még nem biztos hogy mindenki tud vásárolni magának, és az alapvető használati célra megfelel.
cimber 565778 2014. augusztus 22. 11:21
Válasz erre
Nem teljesen, de részben van "áthallás" a hsz.-ok között.

Én sem EVO-val kezdtem, hanem a békeidőkben az Aerográffal, de nem baj ha a fiatalok, kezdők sok jót hallanak az EVO-ról.
Borzasztóan megkönnyíti a dolgukat.
xls 565777 2014. augusztus 22. 11:07
Válasz erre
Jó hogy az EVO-d rendesen dolgozik.Én a Neoval hasonlókat tapasztaltam.
tyimosenko 565776 2014. augusztus 22. 11:03
Válasz erre
Szia!

Igen, igazad van, egyetértek, csak én nem erről beszéltem.
cimber 565774 2014. augusztus 22. 10:47
Válasz erre
Szia!

Ha megpróbálsz mondjuk 1:72-ben német kukacmintát fújni rájössz, hogy miért jobb az EVO.
...vagy akár egy 144-es terepmintát egy 3 színű kamó esetében, maszkolás nélkül.

Aztán ha teszel bele egy 0.4-es dűznit, előfordul, hogy évente 1-2 alkalommal fogod csak elővenni a 0.2-est, mert a 0.4-es EVO-val símán lehet fújni mm-es vonalat.
Teltet, halványat, harsányat, amilyen csak akarsz.
Ugyanígy a 0.4-essel fújsz 2-3 cm széles sávot, alapozol, lakkozol.

Aztán tedd a kezed a kompresszorhoz mondjuk egy 2 órás festés után EVO-nál, majd próbáld meg ugyanezt egy BD-nél.
A BD esetén tojást lehetne sütni olyan forró, az EVO-nál - ugyanolyan dűzni méretnél- langyos a motor.

A tisztítás EVO-nál fele annyi idő és nem fog fújás közben a makettre fröcskölni, mint a BD, mert mondjuk éppen elszállt a gumi tömítés.

Aztán ha tisztítás közben leesik az EVO tűje és beleáll a földön a lunóleumba, akkor az EVO tűt csak visszarakod és fújsz vele tovább, a BD tűje ugyan ilyen esemény kapcsán meg mehet a kukába.
Jobb esetbe újra csiszolod és kinevezed "alapozós" tűnek, mert arra még jó.

"Csak" ennyi előnyét tapasztaltam meg magam eddig az EVO-nak. :-)
bercsi 565766 2014. augusztus 22. 07:51
Válasz erre
Mielőtt nem vettem meg az EVO-mat, én is úgy gondolkodtam hogy megtartom a kínait és azzal fogok alapozni meg lakkozni. Aztán klubtársam mondta, hogy ezekre a feladatokra is nyugodtan használhatom az EVO-t, nem lesz baja.
És láss csodát, tényleg semmi problémája nincs. Pedig 0.2-es dűznivel alapozok és lakkozok (1200-es surfacer és GX100); sőt még revell enamellel is kipróbáltam és ezt is könnyedén feldolgozza a pisztoly.
Szóval miután ezeket megtapasztaltam a kínait el is adtam :-)

Takarítani tényleg egy pillanat műve, minden csodásan illeszkedik, és az egész pisztoly nagyon precíz és finom kidolgozású.
Sokáig úgy voltam vele, hogy nem kell nekem drága pisztoly, jó nekem a kínai is; de mióta ez megvan azóta új távlatok nyíltak a festésben.
Sokkal könnyebb és stresszmentesebb a munka vele.

Engem meggyőzött :-) :-) :-)
tyimosenko 565760 2014. augusztus 21. 23:46
Válasz erre
Aha, szerintem is jó. Féltem is annyira, hogy ha nem szükséges, ne vessem be, inkább akkor a 2. vonalat. :)
Kferro 565757 2014. augusztus 21. 23:29
Válasz erre
Na most nem kezdem el döngetni a mellem, hogy mennyire jó az Evo, s ennél jobb nincs...stb. :) Ám meg kell jegyezzem, hogy épp azért is gyors a tisztítás, mert nagyon precíz rajta minden. Akár csukott szemmel is össze lehet rakni.
Mikor megérkezett az Evo, hosszú percekig csak azt nézegettem, hogy milyen szépen futnak a menetek, milyen könnyen lehet ki- és becsavarni a becsavarnivalókat, s hogy hogy a fenébe tudták ezt megcsinálni így a németek. :D
tyimosenko 565756 2014. augusztus 21. 23:25
Válasz erre
Ja igen, ez is egy fontos pont. Most úgy gondolom, hogy tennék akrilfestéken kívül semmilyen más anyagot az EVO-ba, erre jók a 2. vonalba tartozó pisztolyok. Igen, gyors az EVO tisztítása, de nálam a BD-k tisztítása még gyorsabb, mert messze nem olyan precízen végzem. Sajnos a precizitás esetén is be tud csúszni gikszer.
Kferro 565754 2014. augusztus 21. 22:56
Válasz erre
Jómagam kicsit másként gondolom. :)
Igaz, hogy nekem az olcsóbbik pisztolyom sem Chromax, hanem valami AB-125-ös típusú légecset, ám ezt mostanában szinte csak olyan anyagok kifújására használom, amiket az Evo-ba nem mernék beletenni, főleg a kisebb (0,2-es) düzniméret miatt.
Ha kisebb alkatrészeket kell fújnom, arra inkább használom az Evo-t, s nem azért mert azzal sokkal precízebben lehet fújni, hanem mert a takarítása sokkal könnyebb, köszönhetően az alapos tervezésnek.

Régebben ha nem is utáltam festeni szórópisztollyal, de többször is meggondoltam, elővegyem e, mert a pisztoly takarítása egy nyűg volt. Az Evo-nál a takarításra fordított idő kb. feleannyi.
tyimosenko 565749 2014. augusztus 21. 21:03
Válasz erre
Szia!

Továbbra sem értem miért lenne olyan nagy átok az ilyen Chromax-féle pisztoly. Az a lényeg, hogy nem szabad főpisztolynak használni (bár van aki csak ezt használva is képes extra minőségű festésre). Másodlagos munkákra érdemes csak alkalmazni szerintem; ha mondjuk 1-2 alkatrészt kell csak festeni éppen vagy diorámaalapot fújsz le. Ilyenkor vétek lenne a drága festékszórót összekoszolni, tökölni a precíz takarítással, kockáztatni, hogy hibát ejtesz (pl. tűgörbítés). Ilyen mellékes festésmunkákra jön jól a hamisított pisztoly. Nem kár érte, takarítani sem muszáj annyira jól. Bőven megéri a pár ezer forintos árát.
Ha egy kezdő azért hagy fel a hobbival, mert vett egy ilyen gagyit és nem jönnek vele az eredmények, akkor amúgy sem gondolta komolyan ezt az elfoglaltságot szerintem.
üdv
Gabusch 565745 2014. augusztus 21. 20:33
Válasz erre
Ha csak magamnak akarok megfelelni, akkor ki mondhatja azt, hogy kontár? Mihez képest?
Nyilván vannak olyan DVD-k, amiknek a szintje nehezen elérhető - például azért, mert aki ott fest, az mondjuk egy főiskolát (vagy már egyetem?) végzett festő, az átlagost lényegesen meghaladó tudással és tehetséggel -, de azért ha az ember nem erre vágyik, csak simán ötleteket merít, simán fejlődik. Ha örökké elégedetlen és elmegy tőle a kedve, akkor meg ez nem neki való. Szerintem.

A múltkor itt valaki feltett egy 1:100-as E100-at. Ha azt ki lehet normálisan festeni - és az illetőnek szerintem maximálisan sikerült - akkor nyilván egy 700 Ft-os kínai F16-ot is, ami mondjuk nyilván nem lesz versenyképes, mert hagy némi kívánnivalót maga után a makett minősége, meg nem lesz rajta a makett amúgy is magas árának nyolcszorosáért gyanta, meg maratás, de attól még a festése lehet átlagon felüli.
Gabusch 565742 2014. augusztus 21. 20:19
Válasz erre
Nem kell feltenni. A net kapcsán a technikák ellesésére gondoltam. Azt anélkül nem tudom, hogy szakkörön kívül honnan lehetne ellesni. Esetleg magazinokból, könyvekből, de a leírás sosem lesz olyan, mintha folyamatában látom.
xls 565718 2014. augusztus 21. 11:20
Válasz erre
Ezt gondolom én is.Első lépés olcsó(vagy nem) makett megépítése ha örömet okozott akkor lehet folytatni,ha csak szenvedés akkor kell abbahagyni.Ami a komolyabb beruházásokat illeti azt majd a sokadik makett után és lépésről lépésre.A net sokat segít ugyanakkor néhány cég, forgalmazó borzasztóan "aktív".Én csak magamnak akarok megfeleni.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.