/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
migi 575775 2015. január 9. 15:01
Válasz erre
Nézzetek szét az Aliexpresz oldalán , sokszor megoldhato az ingyenes posta is kissebb csomagoknál .
Gabusch 575774 2015. január 9. 14:57
Válasz erre
Szia!

Én tökéletesen értelek és nem is hinném, hogy nagyzolsz.

A probléma az, hogy - elevezve kicsit más vizekre a makettezés területéről - pl. ha gitározni akarsz tanulni, akkor vehetsz a Tescoban húszezerért erősítőstül egy kínai izét, ami rossz esetben arra sem alkalmas, hogy három akkordot megtanulj vele (ha mázlid van, akkor arra azért egy darabig igen). Nyilván vehetsz 300 körül egy Fender Stratocastert, félmillióért egy Gibson SG-t, vagy LP-t, de tudásilag nem leszel beljebb egyikkel sem, csak elköltöttél iszonyatos pénzeket egy profi zenészek való cuccra - aki alkalmasint sosem leszel és nem is ez a cél, hanem hogy magad, meg a haverjaid szórakoztasd sörözés közben.
Kell tehát találnod olyan 30-50 ezres nagyságrendben egy olyan darabot, amivel meg lehet tanulni (a rossz, pl. high-action gitár rossz beidegződésekhez vezet, amiket rohadt nehéz lesz később javítani), illetve akár a későbbiekben is használhatod anélkül, hogy feltétlenül valami baromi drága cuccot kellene venned.

Na, engem egy ilyen "gitár" érdekelne.
bercsi 575771 2015. január 9. 14:25
Válasz erre
TAMÁS78 575770 2015. január 9. 14:25
Válasz erre
10-15 körül szerintem az Alder az, ami elérhető, és sokan dolgoznak vele. Pl. Pap Lacinál.
TAMÁS78 575769 2015. január 9. 14:22
Válasz erre
Te egy jó ellenpélda vagy arra, hogy a minőségi munkához drága cucc kell. :)
cimber 575768 2015. január 9. 14:22
Válasz erre
Szia!

Az EVO-nál pl a tömítés tényleg teflon.
Nem gumi, teflon.

Nekem már 2 alkalommal volt olyan, hogy festés közben el kellett mennem, mert nem várt dolgok történtek.
Mit csináltam, lekapcsoltam mindent, festék ki a tartályból, majd körömlakk lemosóval teleöntöttem egy tégelyt és ahogy volt bumm bele az egész EVO-t, úgy ahogy volt, csak fellazítottam a meneteket, nem szedtem szét.

Azonnal menni kellett és így oldottam meg.
Pár óra múlva EVO ki, szétszedtem átfújtam hígítóval és kutya baja, ment tovább a festés.

Ugyanezt próbáld meg BD-vel.
Garantált a gumi tömítés csere.
Persze lehet mondani, hogy nem kell cserélni, de nekem sajnos egy alkalommal pont festés közben rottyant el a tömítésem, szép pacákat köpve a véghajrában lévő festésre.
Ezért mondtam, hogy aki egyszer használja az EVO-t és nem tud steril körülmények között makettezni, magyarul vannak olyan dolgok ami miatt esetleg menni kell, nincs idő precízen kitakarítani a pisztolyt...stb. az akkor fogja megtapasztalni, hogy ez nem egy csecsebecse, hanem egy baromi jó "munkás pisztoly".
...vagy éppen nincs affinitása hozzá, hogy a vadiújan vásárolt BD-t szétszedje, mert egy merő sorja és felpolírozza...stb, annak sokkal élhetőbb egy EVO.

Persze, ezek nem mindennaposak, de ha az ember egyszer szembesül vele, akkor neki ez már bosszantó.

Én is ugyanilyen szkeptikusan közelítettem meg a dolgokat, mert úgy voltam vele, hogy nehogymár ennyivel jobb legyen...
DE, sajnos igen, ennyivel jobb, be kellett látnom, hogy tévedtem.

...és revidiálni az álláspontot nekem nem rangon aluli, nem derogál.

Hja, én próbáltam mindkettőt és tudom melyik mit tud.
Próbáltam ezt is, azt is, egyértelmű, hogy az EVO klasszisokkal jobb, mint a BD.

A kompresszor hőfokán is érezni a különbséget és ez csupán egy másodlagos tényező.
...és igen egyszer véletlenül a fültisztítóba beleszaladt a BD tűje.
Ugyan igyekszem figyelni, hogy csak "lefelé" húzzam, de egy rossz mozdulat miatt beszaladt a tű a fültisztító vattájának belsejébe.
Paff, tű görbült.
Én kijavítottam, mert tudom hogyan kell, de akinek ehhez nincs bátorsága, az vehet újat.
Azóta EVO-val kb. 10-szer szaladtam véletlenül bele, de semmi baja a tűnek.
Linóleumba kb. 1 m-ről beleállt, semmi baja.

Ugyan miért ne állíthassam, hogy ez egy jobb anyagból készült, precízebb, makettező barátabb pisztoly?
1:72-ben könnyedén fújod vele a kukacmintát, nem görcsölsz, nem köpköd, selymesen siklik a tű, könnyen dinamikusan járó billentyű...stb.

Szóval amíg nem tapasztaltam, addig én is azt hittem csak okoskodás, meg nagyzolás.

TÉVEDTEM, belláttam.
atyitibi 575767 2015. január 9. 14:05
Válasz erre
Na igen ,a lényeg hogy mit várunk el a pisztolytól és hogy mi mire vagyunk képesek vele . Nyilván aki már birtokol egy minőségibb darabot nem igen vált már lefele .akinek meg még nem volt az meg vakon tapogatózik felfele . Szerintem az aki úgy érzi hogy az Ő igényeit kielégíti egy viszonylagos jó porlasztás egyszerű kezelhetőség és hozzám hasonlóan járt már úgy hogy még a festék is beszáradt a stukiba a nagy igyekezetbe, na annak ne legyenek illúziói és stabilan álljon a realitás talaján ,vagy ahogy az öregek mondják "TEHÉNNEK NEM VALÓ A GATYA MERT ÖSSZE ...) Vagyis a létrát meg kel mászni ahhoz hogy megtudjuk szédülünk-e a magasban . Ez van !
boomsly 575765 2015. január 9. 13:57
Válasz erre
Néhány éves tapasztalattal mondhatom, hogy olcsó húsnak híg leve a drága húsos káposztának meg az ára.
Amíg az Iwatamba egy dűzni 14.000.- körül mozog, addig egy kínai pisztolyba pár ezer. Ugyanez a tű és minden egyéb olyan alkatrész, ami egyszer oda lesz a használatban. Az amerikai Paasche Talonomban a dűznik akkorák, mint egy poloska. Nem fogod tudni beszakítani őket. Az egész pisztolyt munkára tervezték. A tűje jóval vastagabb az Iwata HP-CP-ben lévőnél. Nem görbül, nem kopik olyan gyorsan. Egyszóval masszívabb.
De! Ha a kezembe veszem a kettőt az Iwatan érezni a felsőbbrendű minőséget. Nehezebb, szebb, bizalom gerjesztőbb. A Talon könnyű, csicsás a maga gravírozott tartályával, de ha szétszedem, akkor belül már bizony csúnyán sorjás, ami nem befolyásolja a működést, de akkor is...
Az Iwata egy nyűg, ha tisztítani kell és érzékeny is. A Talon mostohább körülményekre készült. Gyerekjáték kezelni, szétszedni.
Summa summarum: a makettezés csak a hobbim, nem versenyzek, nem is tervezem. Ezért dolgozok többet a Talonnal.
Eddig az egész kompresszorral, a két pisztollyal 120-ban van. Ez persze nem azt jelenti, hogy azonnal ennyit költöttem. Vártam. Mottóm: mindent ott szerezz be, ahol készül. Iwata japánból, Talon amerikából került be akkor, amikor a forint jól állt... 205 volt a dollár. ÉS persze mind akciós volt!
vfrtom 575764 2015. január 9. 13:57
Válasz erre
Üdv.
Én a H&S ultra 2in1 mellett döntöttem, 99 euró volt. 0,2 és 0,4 dűznivel , tűvel és két felső tartállyal. Vallejo festékkel próbáltam, szép vékonyan lehet vele dolgozni.A festéket hígítás nélkül alapos felrázás után csepegtettem bele.Takarításkor körömlaklemosóval átfújtam, kitöröltem és a pisztoly tiszta volt.A dűzni nem csavarós , hanem a dűznivédőbe kell becsúsztatni majd a helyére tekerni. Hülyebiztos. Minden alkatrész pontosan illeszkedik, polírozott acél (gondolom) , a tű masszív.
migi 575763 2015. január 9. 13:53
Válasz erre
Szerintem ezek a dolgok agyon vannak már ragozva hétről hétre ez a tèma , a válaszok ott vannak a makettező ABC ben csak megkell nèzni .
Gabusch 575762 2015. január 9. 13:33
Válasz erre
Mondjuk tényleg nem ártana egy minden fellengzősség nélküli olyan cikk, vagy hivatkozásként kezelhető hozzászólás, ami alapján az ember tud választani, illetve tudja, hogy hol lehet beszerezni az adott cuccokat.

Korrekten leírva, hogy a BD, AD, Straus, stb. olcsó cuccok esetén milyen problémákkal kell szembenézni (figyelembe véve, hogy nem mindenki akar versenyre menni és egy fizetést pisztolyra költeni: egy normális kompresszor úgysem áll meg 30 alatt + egy 60 ezres pisztoly és elértük a minimálbért)? Pl. ha van egy BD-m, aminek elgörbítettem a tűjét, mit vegyek helyette, ha kicsit jobbat akarok? Az mennyivel drágább és azért a pénzért mit kap az ember? Legfeljebb kihagyok három lépcsőt, ha akarok és veszek egy Iwatát - de legalább tudom, hogy vannak ilyen lépcsők is.

Pl. csak az elmúlt pár hozzászólás alapján ágaskodik bennem olyan kérdés, hogy az Evo, ami ránézésre tök olyan, mint a BD, mitől takarítható könnyebben? Kevesebb alkatrésze lenne? Mert az, hogy nyolc-tízszeres árért elvárható lényeges minőségbeli különbség (a tű esete a Tóth Marival), az számomra természetes.

Ugyanígy nagyszerű lenne a beszerezhető festékek közti összehasonlítás is (higítás mivel, pisztoly/ecset esetleges tisztítása saját méregdrága cuccán kívül, mivel még véletlenül se, stb.) - volt valami hozzászólás, amiből arra következtetek, hogy más is szív a Vallejoval, ha takarítani akarja a pisztolyát. De lehet, hogy csak a pisztolyból adódik, nem a festékből.
Kilmister 575761 2015. január 9. 13:29
Válasz erre
Bocsánat, talán nem jól fogalmaztam. Tehát olyan pisztoly kellene amivel az alapszínt is tudom fújni, illetve a terepszínt is. Régebben alaphoz egy Aerograph-ot használtam ( mondjuk terepezéshez is tudtam használni ) illetve egy Holding-ot a foltozáshoz. Jelenleg nincs semmilyen festékszóró pisztolyom. Az általad említett alapozást nem használtam eddig, és azt hiszem később sem fogom. A makettezést csak a magam örömére csinálom, nem vagyok profi, és nem járok/indulok versenyeken sem. Ezért is nem akarok több 10 ezer forintos pisztolyt venni.
pwss 575760 2015. január 9. 13:19
Válasz erre
Szia
Milyen alapozó? A Gunzer surfacer 1500, Zero paints alapozó nekem tökéletesen megy 0,35 Iwata-val. Viszont a Tamiya white primer másodpercen belül eldugul, agyon- hígítva is. Ahhoz 0,4 v 0,6 kéne.
Kilmister 575759 2015. január 9. 13:07
Válasz erre
Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek: 1/35-ös harcjármű festéshez kellene olyan pisztoly amivel alapozni, illetve terepezni is tudok. Ha van ilyen mondjuk 10-15 ezer ft körüli összegért.
Köszönöm.
pwss 575758 2015. január 9. 13:04
Válasz erre
Telefonon tisztáztuk juge75 kollégával. Semmi rossz szándék nem volt a hozzászólásában. Megnyugtató, hogy egy félreértést is ilyen kulturáltan lehet itt rendezni.
juge75 575755 2015. január 9. 12:33
Válasz erre
Miért is kellene gyomlálni?
Nem ARC vagyok, hanem ember, van nevem.
Valami nem tetszik abban amit írtam talán? Tapasztalat alapján írtam, arra a túlzó kijelentésre, amit a fül tisztító és a tű görbülés közötti összefüggésre vonatkozott.
atyitibi 575754 2015. január 9. 12:30
Válasz erre
5950709_1024x768
5950709_1024x768

Halihó emberek!
Én egy Straus ST/AT-13BSA ,pisztolyt vettem az Ausan áruházba 3500 forintért és azt használom . korábban volt már egy alsó tartályos szintén köpködő kobrám de vágytam egy felső tartályosra is :)
pwss 575750 2015. január 9. 12:26
Válasz erre
A fórum lehet hasznos hely, ha tippeket adunk egymásnak, akár olcsó beszerzési helyekről is. Sajna mindig van pár kioktató arc is.
Abban páran itt tudunk segíteni, hogy hol lehet itthon 30ért EVO-t venni. Ha az ember össze tudja szedni ezt a 30at, akkor egyértelműen EVO és nem ADLER.
Ha valaki kíváncsi arra mit is tud egy H&S vagy IWATA, nézze meg mit hoznak ki belőlük grafikusok. Kell ilyen szint makettezéshez? Tán nem, de 30e-ért nem az eszköz lesz a korlátozó tényező. Persze egy Infinity-től még nem lesz az ember profi grafikus, de a lehetőség adott.

'Ha nem tudod, hogyan használd, kíméld és ápold, teljesen mindegy milyen vas van a kezedben.' - ez ilyen kommenteket meg gyomlálja a moderátor
cimber 575747 2015. január 9. 11:41
Válasz erre
Óóóó hát persze, a BD-t ütöttem-vágtam, annak a tűjével karcoltam a panelvonalat. :-)
A tartályában meg kénsavat tároltam és fel voltam háborodva, hogy kiment a gumi tömítés...stb. :-)))

De, igen sokkal sérülékenyebb a tűje, mint az EVO tűje.
Ezt is tapasztalatból tudom.

Persze szakbarbár vagyok tudom-tudom, mert minek ejtem le a tűt az asztalról, de van 2 kölyköm, akikre figyelni kellett és így alakult.

Ha ezen esetekben a Bd tűje sérült sz EVO-é nem, akkor miért nem mondjam azt, hogy az EVO jobb?

Gyorsan leszögezem az AD pisztolyok is jobbak mint a BD, ezt is tudom, mert tartalékba megvan az első AD pisztolyom.
Az AD belül polírozott volt, szépen símán járt, a BD meg olyan karcosan járt, hogy nekem kellett felpolírozni.
Tehát ha olcsó pisztoly akkor AD, semmiképpen sem BD.

De az EVO mindkettőt fényévekkel veri.
...és mondom ezt úgy, hogy bérből fizetésből élő vagyok...és be lehet szerezni 30 párezer körül, csak nem jó helyen kerested. ;-)

Nem Istenítem az EVO-t egyszerűen leírtam, hogy mit tud.
Éshát ez a fránya EVO mindent tud, ami egy makettezőnek kell, aki ezzel nem tud festeni, az semmivel sem tud.
Önmaga minősíti a terméket. ;-)
juge75 575745 2015. január 9. 11:20
Válasz erre
Ha nem tudod, hogyan használd, kíméld és ápold, teljesen mindegy milyen vas van a kezedben.
juge75 575744 2015. január 9. 11:19
Válasz erre
"BD-nél egy rossz tűlehúzás fültisztítóval és elmegy a hegye..."

Ezt te sem gondoltad komolyan?

Annyira azért nem kell isteníteni a H&S-t, kétségkívül minőség.
Sokba kerül, de nem 30 ezer körül, jóval felette van az új.
cimber 575742 2015. január 9. 11:10
Válasz erre
Nem megbántva senkit, de a harcjárművezéshez nem kell olyan profi stukker, mint pl repülőzéshez.
Mert egy 35-ös járművet megfújni nem igényel olyan precíz pisztolyt, mint mondjuk egy 1:72-es Messer oldalfoltozás, vagy éjszakai vadász kukacozása.

Sőt, egy 48-as Messer oldal foltozásához/éjszakai vadász kukacozáshoz is jóval alkalmasabb - vagy fogalmazzunk úgy - ergonómikusabb - egy 0.2-es EVO, mint egy BD.
Utóbbiakat saját tapasztalatból mondom, nem úgy olvastam.

Aztán aki EVO-t használ tudja jól, hogy ezt követően minden egyes festési fázis új perspektívát nyit, mint a korábbi BD korszak.

A kompresszor fele annyi levegővel megy, míg a BD esetében.
Egy aprólékos, 3-4 órás festés után tojást lehetett rajta sütni, addig ugyanazen idő alatt az EVO-nál éppen langyos...stb.

Egyszerű takarítás, precíz és masszív alkatrészek.
Nekem egyszer leesett a tű az asztalról és konkrétan beleállt a linóleumba.
Visszatettem kutya baja nem lett.
BD-nél egy rossz tűlehúzás fültisztítóval és elmegy a hegye...
bercsi 575741 2015. január 9. 11:07
Válasz erre
Itthon a neoart kft forgalmazza az összes h&s cuccot (pisztolyok, kiegészítő, alkatrészek).
Az enyém Lengyelországból jött (ebay), igaz használtan de volt hozza 0.2-0.4-es dűzni plussz gyári tisztítókefe készlet. Mindenestül 30e-ben állt meg. Apróbb használati nyomok vannak rajta, de működése tökéletes.
Repy 575740 2015. január 9. 11:06
Válasz erre
Szia Toopac,

Pár hozzászólással lentebb linkeltek egy oldalt ahol lehet kapni: Neo-art művészellátó.

De úgy tudom mások is forgalmazzák.

Üdv,
Norbi
Toopac 575738 2015. január 9. 10:59
Válasz erre
Srácok,

Olvasva a sok hozzászólást az evo 2 in 1 kapcsolatban és látva, hogy egyre több embernek van bátorkodom megkérdezni, hogy ti honnan szereztétek be? Van Magyarorszégon valaki aki árulja? Ha nem gondolom marad nekem az e-bay!

Köszönöm
bercsi 575733 2015. január 9. 10:17
Válasz erre
Nyilván a készítő kézügyességén is sok múlik.
Vitát indítani nem akarok és nem is fogok, én a régi rossz tapasztalataim alapján váltottam evo-ra. Azt mindenki maga dönti el hogy mit szeretne venni, ill. mennyit hajlandó rá áldozni. Pro és kontra...
juge75 575730 2015. január 9. 09:36
Válasz erre
201106162028
201106162028

Ez is.
juge75 575729 2015. január 9. 09:32
Válasz erre
bercsi 575728 2015. január 9. 09:26
Válasz erre
Erről van szó kérem!
Nekem volt már 5 kínai pisztolyom (ezek árából simán kijött volna egy infinity is), most egy evo 2in1 szetten van 0.2-0.4-es dűznikkel, soha nem cserélném le! Össze sem lehet hasonlítani, ég föld a különbség. Stresszmentesen lehet festeni vele, pedig csak a 0.2-es dűznit használom mindenre (festés-alapozás-lakkozás).
Nem véletlenül mondjuk mindig mi is hogy a pisztolyon nem éri meg spórolni!
Danza 575726 2015. január 9. 09:06
Válasz erre
Ahogy látom, a csereberén is épp van miből válogatni...
Danza 575725 2015. január 9. 08:57
Válasz erre
Párduc
Párduc

Épp pár napja írtam egy másik kollégának is ugyanezt... Hogy a tapasztalt kollégák javaslataira hallgatva ne vegyek "rossz" pisztolyt, még kezdő pisztolynak sem. Sosem fújtam előtte... Szóval befektettem egy H&S Evolution Silverline-ba és nem bántam meg, nagyon nem, sőt! Igaz nem sokat használom idő híjján, de amikor kell akkor szinte helyettem elvégzi a melót. Az első használatkor be voltam parázva, hogy most akkor mit és hogyan kellene. De a végeredmény nem lett olyan rossz mint ahogyan azt vártam. Olyan érzésem volt mintha tudnék pisztollyal fújni! :D Könnyű kezelni, takarítani és tanulni is könnyű vele, bár összehasonlítási alapom nincs...
Szóval, ha tudsz még gyűjteni egy hasonlóra akkor nosza! Nem fogod megbánni! Csak ne gondolj bele visszamenőleg hogy menni pénzbe került, az egy kicsit fáj... :)
Ez a párduc lett vele első alkalommal fújva.
T.Csaba 575722 2015. január 9. 08:18
Válasz erre
Köszi srácok a hozzászólásokat!
Kezd körvanalazódni a fejemben,hogy picict még gyűjteni kell ezek szerint.
Egyébként viszonylag kezdő vagyok a pisztolyos festéssel.Nem nagyon van időm építgetni sajnos.
Jó néhány vettem a Revelltől egy alsótartályos Profi Plust.Akkor még csak hallottam a Netről és nem ismertem.Ez volt az elérhető,árban kifizethető lehetőségem.Bár ez is 160 Euro környékén volt.Az egyetlen bajom eddig az alsótartályos mivolta okozta kínlódás volt.Tehát régóta tervezem a cseréjét,de eddig nem volt égetően fontos.
Egyébként meg vagyok vele elégedve,nekem tökéletesen bevált eddig.Semmi olyan gond nem volt vele amiket itt tőletek olvastam a "nagy" márkákról.
Viszont mivel életemben eddig ez az egy volt a kezemben,így összehasonlítási alapom sincs.
juge75 575717 2015. január 9. 06:00
Válasz erre
juge75 575716 2015. január 9. 05:59
Válasz erre
TAMÁS78 575713 2015. január 9. 00:03
Válasz erre
Valamiért mintha a makettezők nagy része mintha tudomást sem venne róla, de a Chromax/AB/Alder/stb. és a 30-40-50 ezres pisztolyok között van még egy, a H&S Ultra. Érdemes utánanézni, most épp mennyi, én pár éve itthon vettem 19-ért.
higherrr 575710 2015. január 8. 22:27
Válasz erre
Szia!
Nekem van egy Alder AD340 típusú pisztolyom, több Chromax/Marpol/Straus pisztoly mellett. Tényleg van vagy öt. Sokat vártam a 3-4000 Forintos pisztolyok után az Aldertól, de megmondom őszintén, azért nagyságrendekkel nem tartom jobbnak -mondom ezt 3 év tapasztalatai alapján. Valamivel igényesebbnek tűnik a kidolgozása, egy kicsit szebb a szórásképe, kicsit olyan érzés, mintha vékonyabb rétegeket tudnék vele fújni.
Dűznit eddig csak ebbe sikerült beletörnöm, de ezt első sorban az én hiányosságomnak tartom, nem az övének. Alkatrészei egyébként kompatibilisek is a Chromax alkatrészekkel, szóval a konstrukció nem igazán tér el olcsóbb társaitól.
Összességében nem tartom rossz pisztolynak, nem mondom, hogy megbántam, hogy megvettem, de így, hogy van már vele tapasztalatom, még egyet nem vennék, hanem inkább befektetnék egy kategóriával feljebb lévő pisztolyba, mint egy Evo vagy Paasche. Az Alder árban nagyjából az imént említett márkák és a legolcsóbbak között van félúton, de a drágább pisztolyokról olvasott vélemények azt sugallják, hogy minőségre/teljesítményre az inkább az olcsóbb kategóriához közelít. Tehát én személy szerint a jövőben vagy veszek egy Paasche-t, vagy ha nem jön össze annyi pénz, akkor viszont inkább veszek egy olcsó Chromax-ot, mint egy Aldert.
pwss 575708 2015. január 8. 22:07
Válasz erre
Adler, Chromax, Fengda ua kizárólag 10e alatt éri meg.
10e felett már van Sparmax ami jobb, csak alkatrészt lesz nehezebb szerezni.
30e nél már van Iwata Eclipse, és H&S Silverline is. H&S-ből minden alkatrész van a Neoart-nál.
Az első Chromax BD-130-ra elvertem 20e-t /első boltban jó drágán, kiegészítőkkel/. Majd vettem egy Iwata Eclipse-t ebay-en, 30ért. A Chromax volt a tanulópénz, pénzkidobás. Persze H&S Evolution nekem is kellet, szval az is van.
Ha csak 1 pisztolyom lehetne, akkor Iwata Eclipse HP-CS.
T.Csaba 575704 2015. január 8. 21:26
Válasz erre
Sziasztok!

Nem tudom,hogy volt e már hasonló kérdés,de nincs időm végig lapozni a 64 oldalt,úgyhogy megkérdeznélek Titeket!:

Mi a véleményetek az Alder pisztolyokról?

A korábbi cuccom most kezd tönkremenni és elsősorban az áruk és a bizalomgerjesztő megjelenésük miatt gondolkodom bennük,csak jó lenne tapasztalatot olvasni róluk!

Csaba
homlok 571630 2014. november 9. 17:15
Válasz erre
Szia!
Nem kell nagyon megijedni a tömítések miatt.
Keresd a www.airforceairbrush.hu odalt, mindenfajta van neki!
De ott vannak a legtöbb versenyen is!

Remélem tudtam segíteni
Homlok
puppancs 571604 2014. november 9. 11:40
Válasz erre
Szia!
Az "A" jelű alkatrész, a "Needle Cup" ugyan az a 0.2 és a 0.4-es készletben is. Én mondjuk nem is használom egyáltalán, mert folyamatosan tisztítani kell a tűt... (a védelmen kívül más funkciója nincs).
Lapidus 571550 2014. november 8. 12:04
Válasz erre
Sziasztok!

A H&S Evolution-ömet kisebb baleset érte és elhajlott a dűzni sapkája. Cserealkatrészként infinitis sapkát rendeltem, ami remekül passzol is hozzá (0,4-ös) és amennyire néztem kompatibilis a kisebb dűznimvel is.

Jól gondolom, hogy használhatom az új sapkát mind a két díznivel, vagy van valami, ami miatt ez nem ajánlatos?
juge75 569621 2014. október 16. 07:54
Válasz erre
Valahol visszafelé tud áramlani a levegő.
Néz át a tömítéseket a düznin, tűnél.
decente 569617 2014. október 16. 07:35
Válasz erre
Sziasztok!

BD-136-os retuspisztolyom van.
Újabban a tű hátrahúzásakor szortyogó hangot hallat festéskor és a szórásképe is megromlott.
Van valami ötletetek, hogy mi romlott el?

Zsolt
xls 569350 2014. október 12. 11:51
Válasz erre
Üdv mindenkinek.Kicsit leűlt ez a fórum.Nos én megörököltem egy új Chromax320-ast.
0,5-ös kúpos dűzni.Néhány próba után úgy gondolom a célnak teljesen megfelel.
puppancs 566937 2014. szeptember 9. 13:04
Válasz erre
Szia!

1. A gumitömítések állagát/élettartamát, valamint tömítőképességét javíthatod. Szennyvízelvezetésnél szimplán (szintetikus) faggyút használnak erre a célra, én általában vazelint, de "bármi" jó lehet, pl. ajakfény, méhviasz, légecset gyártók speciális termékei, ha félted a műszered.

2. Én személy szerint nem is tudom elképzelni, milyen tortúra lehet, ha menetes a fúvóka, de nyilván izlések és pofonok, anyagiak és a többi :). A H&S Ultra valóban jó alternatíva lehet (önbeálló fúvóka teflon tömítéssel ;))

p.
puppancs 566936 2014. szeptember 9. 13:03
Válasz erre
Szia!

1. A gumitömítések állagát/élettartamát, valamint tömítőképességét javíthatod. Szennyvízelvezetésnél szimplán (szintetikus) faggyút használnak erre a célra, én általában vazelint, de "bármi" jó lehet, pl. ajakfény, méhviasz, légecset gyártók speciális termékei, ha félted a műszered.

2. Én személy szerint nem is tudom elképzelni, milyen tortúra lehet, ha menetes a fúvóka, de nyilván izlések és pofonok, anyagiak és a többi :). A H&S Ultra valóban jó alternatíva lehet (önbeálló fúvóka teflon tömítéssel ;))

p.
tyimosenko 566935 2014. szeptember 9. 12:23
Válasz erre
Szia,

Ha nem akarod nagy költségekbe verni magad, akkor erre megoldás a HS Ultra vagy egy Triplex, ezekbe ejtős dűzni van és elvileg mindkettő hasznos festékszóró.
higherrr 566932 2014. szeptember 9. 11:43
Válasz erre
Egyébként bár mindig kulccsal húztam meg, azért én sem téptem meg soha, épp csak annyira, hogy a tömítés megfelelő legyen. Most sem egy szteroid injekció után álltam neki összeszerelni:-)
Két dolgot szűrtem le ebből:
1. Valószínűleg a sokadik szét-és összeszerelés során azért elfáradt már egy kicsit az anyag, ezért is tört el viszonylag kis erőkifejtésre.
2. Kézzel is meg lehet húzni, de a tömítés nem biztos, hogy tökéletes lesz. Valószínűleg maga a gumitömítés is képes kicsit keményedni, vagy éppen málani-szakadni a használt festékektől és higítóktól egy idő után, ezért igényli az erősebb meghúzást. Ebből pedig az 1-es pont következik.

Tehát két dolgot tehetek:
1. be fogok szerezni egy kis vödörnyi tömítőgyűrűt, és használattól függően időnként lecserélem azt legalább a dűznin.
2. Egyébként is tervbe volt véve, de ez az eset csak megerősít abban, hogy olyan pisztolyt szerezzek be, aminek nem mentes a dűznije.
juge75 566872 2014. szeptember 8. 11:35
Válasz erre
Mivel réz alkatrész, és vékony falú, bár felületileg kezelt, hajlamosak vagyunk túl erősen meghúzva megszakítani azt.
Kézzel nagyszerűen be lehet tekerni, utána csak annyit szabad húzni rajta (érzéssel), hogy középen legyen, a tömítés zárjon.
Örülök, hogy tudtam neked segíteni! Jó használatot kívánok! :-D
tyimosenko 566870 2014. szeptember 8. 11:31
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem pont az a veszélyes, ha ujjal próbálom becsavarni a dűznit a BD pisztolyokba. Mindig kulccsal csinálom, de csak addig tekerem amíg érzem a leghalványabb mértékben, hogy vége a menetnek. Semmiféle szorongatás, és akkor nincs baj.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.