/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
akkokoko 580899 2015. március 9. 20:25
Válasz erre
1
1

Sziasztok!

Másnak is remeg a keze...? Én sokszor az építésnél is két kézzel fogom... :-/

Lassan szállingóznak a cuccok Alitól...
tyimosenko 580804 2015. március 8. 21:29
Válasz erre
Koszi!
Erdemes ketkezzel fujni, lefogni a remegest, en is igy csinalom.
Kis mereteknel, meg bonyolult foltozasnal sajnos nem jo a bluetak szerintem.
Festekinditasnal mindig a makett melle fujok egy pillanatra, meg folyamatosan tisztitom a tu hegyet, meg a tuvedot. De igy is elofordulhat a kopes sajnos..
gyurmakoma 580765 2015. március 8. 17:30
Válasz erre
jók a bogarak :)
kukacnál nekem az a bajom,hogy eléggé remeg a kezem,így nem tudok egyenletes vonalat festeni,csak ha letámasztom a tűvédőt :(
kamo felfújásánál próbáld meg a bluetac-os kimaszkolást,hátha könnyebb lesz.
én még a festék indítással küzdök,mert még mindig minimális köpéssel indul..
nem állt rá a kezem vagy az agyam a más technikára,hogy ez érzékenyebb mint a másik volt.
tyimosenko 580740 2015. március 8. 16:16
Válasz erre
7
7

Koszi szepen, hogy megcsinaltad! Nagyon fasza! Meglep, hogy revell enamellel lehet ilyen finoman fujni.

Probalgattam en is, ugyncsak CD-tokra, de elotte lefujtam egy halvanysarga felfenyes szinnel. Tamiya es Gunze Hobby Color festekekkel kukacoztam es sikerult stabilan a fel mm-t kifujni. Neha meg a 1-2 tizedmm is sikerult. A legjobb eredmenyt nalam a 3,5-szeres higitas es a 0,5 bar nyomas adta. Tavolsag pedig tuvedonyi volt, ez kb 3-4 mm.

Utana festettem egy maketten is. Mivel itt nem tudtam tokeletes derekszogben fujni, stabilan csak kb fel mm-es csikban sikerult felszorni a festeket, ilyen permetekbol allt ossze a foltozas. Az eredmeny a "mi keszul eppen" rovatban van, egy tamiya 1:48-as VW Bogaron.
gyurmakoma 580737 2015. március 8. 15:30
Válasz erre
cd papír

fényes cd papírra fújva
cd papír
cd tok átlátszó

cd átlátszó tokra fújva
cd tok átlátsz
DSC_1322

papír
DSC_1322
DSC_1324

papír2
DSC_1324

itt van az ígért teszt:
revell enamel túlhigítva kissé.
papíron simán megy a rotring vékonyságú vonal.tűvédő a papírhoz szorítva,igy sokkal egyenletesebb lesz a vonal.
fényes papíron már a belövéssel küzdősebb a dolog,de ott is kb a mm a határ amit ki lehet fújni.
szintén a cd átlátszó fényes felületén próbálva is 1-2 mm simán hozható egy jó beállítással.
nyomás nálam 1bar körül volt legtöbbször,vagy alatt.1 felett már az indítással küzdeni kell,0.5 alatt meg darabosabb volt már a vonal...
tűvédő nélkül rosszabb fújni ezzel a pisztollyal,triplexnél meg fordítva,ott el lehet hagyni a tűvédőt a jobb eredményért.

végszó:
ha valaki repülőzik vagy harcjárművezik,ergo 90%ban matt felületre fúj,akkor is simán lehet hozni a ceruza vékony vonalat maketten.
ez annyi,hogy egy 1/72es makettett simán ki lehet fújni előárnyékolással és az osztott felületeket ki lehet világosítani is az alig pár centis maketten...
fly 580543 2015. március 6. 21:00
Válasz erre
Sziasztok!

2500-as vizes csiszolás 6000, és 8000 polír papír, majd tamiya polír paszta. a 2500-as egy két helyen minimálisan leszedte a festéket is, úgyhogy újra kellet festenem itt-ott.

Ma kipróbáltam, egy számomra új lakkot, illetve nem is lakk, hanem inkább padlófényesítő.
A neve: Sidolux nekem nagyon bejön, szép egyenletes felületet ad! Előnye ( ami egyben hátrány is) a többi lakkokkal szemben, hogy gyorsan szárad ezért a pisztolyba is hamar beleköt, és ha ez megtörténik, baromi nehéz a pisztolyt kitakarítani.

Nem ez a legcsillogóbb lakk, viszont szép egyenletes felületet tudtam vele produkálni.
Sziluboy 580461 2015. március 6. 08:46
Válasz erre
A Humbrol Clear-rel én is ugyanígy jártam, ezért visszatértem a Gunze akril lakkhoz. Én 1:4 arányban hígítottam és előmelegítettem radiátoron. Több vékony rétegben fújva egész jó lett az eredmény.
Simi 580444 2015. március 5. 23:05
Válasz erre
Hát igen, szerintem is túl sűrű volt a lakk, azért lett ilyen a felület. Talán egy finom vizes átcsiszolás egy 1000-1200 -al (a kiálló részeknél nagyon kell vigyázni), aztán újra meg lehet próbálni a lakkozást. Igaz, ez csak egy ötlet, mert ilyet még nem csináltam.
Én a magam részéről Gunze akril matt lakkot használok(H20), 1:1 higítom a Gunze Leveling Thinner-rel (+esetleg eg-két csepp retarder) és kb 1 bar-on fújom; nekem bejött.
fly 580428 2015. március 5. 21:27
Válasz erre
PICT1620
PICT1620

Sziasztok!

Ma az istennek nem sikerült, a lakkozás, úgy látszik, nekem ez az egyik mumusom a makettezésben.
BD-137 es pisztolyt használtam 03-as düznivel, és hozzávaló tűvel sokáig állítgattam a kompi reduktorát, míg kb a 0,6-0,7 bár nyomást találtam megfelelőnek a próba darabokon, már elég jónak tűnt, a makettet, viszont mégis elrontottam a felület, mint ahogyan a képen is látszik, ilyen grízes szederjes lett.
Humbrol Clear Gloss Varnish 125ml piros címkés új lakkját választottam, erről azt hallottam, hogy nem kell hígítani, a kereskedő is ezt ajánlotta ( lehet, hogy mégis kellet volna? )
Szerintetek mit rontottam el ?

Esetleg leírhatnátok, ti hogyan és mivel lakkoztok!
Willi 580409 2015. március 5. 19:10
Válasz erre
Üdv!
Akinek gumitömítéses pisztolya van, javaslom, hogy szerezzen be egy tubus szilikonzsírt és azzal kenje be őket száradás után. Szerintem nem lesz baj a tömítéssel, ha megfelelően el van mosva.
gyurmakoma 580124 2015. március 2. 19:52
Válasz erre
a 0.2 es méret szerintem bőven elég makettezéshez.
eddig 0.35 öst használtam és igazából sosem éreztem szükségét kisebbnek...
tyimosenko 580121 2015. március 2. 19:34
Válasz erre
Koszi, kivancsi vagyok nalad mi tortenik ha fenyes feluletre fujod a tulhigitott festeket.
Igen, tuvedo nelkul jobban lehet festeni, de a veszelyessege miatt en nem csinalom igy. Nem tudom mennyi is most egy evo tu, 5-7 ezer forint korul, kicsit kockazatos. Tuvedovel papiron megy a 0,1 mm, asszem ennel vekonyabb a makettezes egyik teruleten se szukseges mar, csak hat ezt jo lenne muanyagon is produkalni...
gyurmakoma 580117 2015. március 2. 19:19
Válasz erre
papíron festés igazából csak egyfajta gyakorlás.
legfőképp kezdőknek ajánlott.vagy annak aki ismerkedik a pisztollyal.
természetesen amit kifújtam papíron,az maketten is kifújom.
meglátásom szerint,sokkal nehezebb egy jó pisztolyról áttérni egy másik jóra,mert az embernek vannak berögzült mozdulatai a pisztolykezelésnél.
szerencsésebb,vagy könnyebb az,aki életében nem fogott pisztolyt és úgy kezd festeni,mert nincs automata mozdulatsor még a kezében.
én azt szoktam mondani,hogy kezdésre tökéletes a papír.
de leginkább fényes makettes papírtető ajánlok tiszta vízzel.
a fényes felületen a víz nagyon hamar megfolyik.viszont ha addig fújod,még eléred a legjobb eredményt...kevés megfolyás,vagy semmi,csak terítés...addigra megvan az alap a festéshez...
a papíron meg célszerű a köríves mozdulatokat gyakorolni .kukac mintát,nyolcast.hogy kioldja a kezünkből a görcsös tartást..

ha a tűvédőt leveszed,akkor tudsz közelebb is menni és vékonyabbat fújni vele...
de ha lesz időm,kipróbálom az egészet egy fényesre fújt felületen is ha gondolod..
tyimosenko 580111 2015. március 2. 18:27
Válasz erre
Szia,

Azert szerintem a papiron festes nem valodi proba, ami papiron sikerul, az muanyagon meg messze nem, ezt vettem eszre. Tegnap en is festegettem. Evo Silverline 0,2-es duznivel, Gunze es Tamiya festek, sajat higitokkal. Kb. 1:10 festek-higito arannyal, kb 0,3 bar nyomason, tuvedot a papirhoz nyomva osszejott a kb 0,1 mm-es csik, azonban a felfenyes festekkel alapozott makettfeluleten ez a festek azonnal szetszaladt. Fel kellett tornaznom a festekaranyt es a nyomast is erosen, hogy megalljon a festek a feluleten. De ekkor mar nem jott ki 1-2 mm-nel vekonyabb, normalis porlasztasu szorascsik.
gaborka 580103 2015. március 2. 15:41
Válasz erre
A kis 7-8000 forintos ultrahangos tisztító nem haszontalan, de meg lehet lenni nélküle. Igazából énszerintem a tisztítófolyadék a lelke a dolognak. Az én kis tisztítóm kilehelte a lelkét aránylag hamar (lusta voltam kiönteni a folyadékot belőle mert nem volt leeresztője, és mindig ki kellett volna vinni a mosdóba, így aztán valahogy bezárlatosodott) de a hozzá való UH folyadék megmaradt. A különbség annyi hogy most 4 perc helyett (ez volt a tisztító leghosszabb programja) kb. 20 percig ázik a folyadékban a festékszóró.

Maga a tisztító annyival segít hozzá a folyamathoz hogy jelentősen fellazítja a letapadt festékréteget, de a kefés, fogpiszkálós takarítást nem küszöbölte ki teljesen. Az én véleményem az, hogy Fukushima-szinten szennyezett festékszóróknál abszolút célszerű a használata, normálisan karbantartott festékszóró esetén a készülék üzembehelyezése, feltöltése, űrítése stb. több időt vesz igénybe mint egy jól bejáratott manuális tisztítás.

Nem mondtam le arról hogy veszek egy másik tisztítót, azonban leeresztős, állítható frekvenciájú és folyadékmelegítős mosót vennék, amely jóval jelentősebb tétel, ám szélesebb körben is használható (ezek kb. 75-80.000-nél kezdődnek).

c[ ]
higherrr 580100 2015. március 2. 15:33
Válasz erre
Tény, hogy 6500 Hz az bizony nem ultrahang, és komolyabb készülékek (15-16 ezer forint körül) már 42 KHz-re vannak specifikálva, de valószínűleg a megnevezés a marketing-szakemberek izzadságos munkájának köszönhető, a működési elvre utalva ezzel (a "folyadékban keltett rezgésen alapuló tisztító" biztosan nem egy olyan megnevezés, amire sokan keresnek a google-ben.
Sokat én sem várok tőle, de lehet, hogy beválik...Jelenleg én is airbrush tisztító keféket használok, de ha ebbe csak úgy beledobom a festékes alkatrészeket és ultra- vagy közepes hangfrekvenciával maradéktalanul megtisztítja azokat, főleg anélkül, hogy oldószert használnék, akkor nem büdösítem be a lakást, és még időt is spórolok magamnak, ami 2000 Ft-ot megér.
A beleszáradt festéket természetesen szélsőséges esetként írtam, bármelyik pisztolyomat el tudnám adni "sosem használt" jelzővel, ha kicsit becstelenebb lennék:-)
Muzzy 580094 2015. március 2. 14:49
Válasz erre
Nekem aggályos a dolog, ugyanis az ultrahang frekvenciája 20.000-nél kezdődik, a leírásban meg 6500 Hz szerepel...
Meg a két ceruzaelem nem tudom, meddíg bírja, bár az helyettesíthető akkuval is.

Tény a rendes készlet segíthet olyan helyek kitisztásában, amihez nehéz hozzáférni. Mondjatok egy ilyet a festékszórónál. A dűznit megfaragott fogpiszkálóval, fogközpucoló kefével ki lehet takarítani. A festékszóró házára szintén jó a fogközpucoló kefe (esetleg az injekciós tűbe ragasztva jobb fogása van).
Ha meg a beleszáradt festéket alarod kiszenni, akkor változtass a szokásaidon, és használat után pucold ki a festékszórót, egyébként sem ildomos szerzámot tisztítatlanul elrakni...
Muzzy
grabmaster 580092 2015. március 2. 14:47
Válasz erre
Az általad link-elt eszköz a specifikációk alapján nehezen nevezhető ultrahangosnak, a 6500Hz-es működési frekvencia miatt. Az ultrahangos tisztítók általában 30-45Khz-es frekvenciával dolgoznak.

Nekem egy 45Khz-s van (Aldiból, 7000 Ft volt, 3 hete vettem), de airbrush tisztításra még nem próbáltam ki. Szerintem csodákat nem kell tőle várni.
Gabusch 580090 2015. március 2. 14:22
Válasz erre
Köszi. Majd nézem néha, aztán veszek egyet. Nem túl sürgős, lehet, hogy megvárom a tapasztalataid. Ékszert is tisztíts majd vele légyszi! :)
higherrr 580088 2015. március 2. 14:00
Válasz erre
Én innen rendeltem, de ahogy néztem, én vettem meg az utolsót, mert most már azt írják a készletre, hogy "beszállítás alatt áll":
www.vevax.hu/mini_ultrahangos_tisztito_moso_ekszertisztito_keszulek_hordozhato_2_ev_garancia_337
Máshol is van forintra ugyanennyiért, ott talán a postaköltség hosszabb 100-200 forinttal.
Gabusch 580087 2015. március 2. 13:53
Válasz erre
Szia!

Mit vettél pontosan két darab ezresért, ha kérdezhetném? Lehet, hoyg engem is érdekelne és nem is csak makettezési szempontok alapján. Van pl. pár elég mocskos fém óraszíjam, kb. lehetetlen rendesen kipucolni őket. Plusz az asszony ékszerei, ugye. :)
higherrr 580085 2015. március 2. 13:43
Válasz erre
Sziasztok!

Ahogy nézem, pont a tisztítás az aktuális téma.
Találtam olyan videókat, amin airbrush tisztításához ultrahangos készüléket használtak, de nekem azért nem 100%-ig egyértelmű, hogy mit is kezd egy ilyen tisztító a festékekkel, és azok különböző állapotával (még híg festék rögtön használat után illetve "ezeréves" beszáradás).
Olvastam a nagyon tudományos működési elvet, ahol szóba került a kavitáció is (hu.wikipedia.org/wiki/Kavit%C3%A1ci%C3%B3), ami mint írják, bizonyos esetekben hasznos is lehet. Ha ez valóban kontrollált mértékű, hiszen alapesetben ékszerek tisztítására használják, akkor kárt nem tehet a tisztítandó alkatrészben...és még azt is el tudom képzelni, hogy valóban oldószer nélkül tisztítható az airbrush alkatrész, ami meg akárhogy is, de nekem nem tűnik hátránynak.
Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata?
Az az igazság, hogy az imént rendeltem egy ilyen mini készüléket 2000 forintért, tehát tapasztalatot majd lehet, hogy én fogok írni...Gondoltam próbának megteszi, ha nem ér semmit, akkor meg majd azt mondom az asszonynak, hogy az Ő ékszereinek tisztításához vettem, és akkor még jó férj is leszek:-)
Hamarosan beszerzek egy H&S Ultrát, és arra gondoltam, hogy a dűznijét tisztítanám majd vele. Ha jól tudom azon nincs is gumi tömítés, mert még esetleg arra tudnék gyanakodni, hogy a nem fém alkatrészek érzékenyebbek az ilyesmire. Persze előtte ki szeretném próbálni a tisztítót egy darab fémen enamel és akril festékkel is, nem rögtön az Ultra-t áldoznám be.
zkalos 579917 2015. február 28. 15:43
Válasz erre
Én ezt választottam az imént, mert több minden van benne:
www.ebay.com/itm/351213130747
Simi 579873 2015. február 28. 10:57
Válasz erre
Akkor bocsi - elnéztem. Így viszont tényleg jó vétel.
bercsi 579859 2015. február 28. 09:29
Válasz erre
Ez a tű is be van marva. Második képen látható is.
Simi 579852 2015. február 28. 08:49
Válasz erre
Szia!
Azért ez a pucolótű nem pont olyan, mint a HS tisztító: ez itt egy sima tű, az meg be van marva, hogy amolyan kanálként ki lehessen a düzniből vakarni a cuccot. A kefék pedig kisértetiesen hasonlóak, mint a fogköz pucolók, amit pl a DM-ben is kapni lehet. De azért talán nem rossz vétel.
ordasilaci89 579851 2015. február 28. 08:37
Válasz erre
puppancs 579846 2015. február 28. 00:45
Válasz erre
Én 6000 forint körül vettem az enyémet, igaz nem EBay-ről hanem nagyker/importőrtől, kicsit sokalltam ugyan de megérte.
zkalos 579844 2015. február 28. 00:00
Válasz erre
Kösz, de ennyiért láttam a Neo Art-nál is a múlt héten eredeti H&S tisztító készletet (7500ft).
Viszont már találtam egy csomó noname készletet bagóért az ebayen kefékkel és tűvel.
puppancs 579839 2015. február 27. 23:24
Válasz erre
Harder & Steenbeck Nozzle Cleaning Set
HS-117400
zkalos 579837 2015. február 27. 23:11
Válasz erre
Tennél fel legalább egy ebay linket? Milyen néven kell keresni ?
cimber 579833 2015. február 27. 21:55
Válasz erre
Szia!

Én 80%-ban a 0.4-est használom az EVO-hoz.
Tanuld meg használni és nem kell speciális festék, mert a Gunze Hobby-val is símán lehet mm-es vonalat húzni vele.
Hígítás, nyomás ez a lényeg.
0.2-vel pedig konkrétan kabinelemeket festek, annyira "gyengéd".
pwss 579821 2015. február 27. 19:39
Válasz erre
3140
3140

A HS pisztolyokhoz nagyon hasznos kiegészítő. Düsenreinigungsnadel
Az eredeti elég drága, de az Ebay-en bagóért lehet rendelni
puppancs 579819 2015. február 27. 19:21
Válasz erre
Ami azt illeti, volt rá példa. :-P Aztán megtanultam rendesen kitakarítani, meg szerváltam hozzá 1-2 szerszámot, szóval azóta nem volt rá szükség. Ha ultrahangos tisztítóba raknád, a szelepet feltétlenül szedd le róla! Ez persze minden légecsetre vonatkozik :-)
gyurmakoma 579818 2015. február 27. 18:57
Válasz erre
Köszi.
Ellenállás alatt azt érted,hogy áztatni is lehet? Vagy ahhoz inkább le kéne szedni?
puppancs 579815 2015. február 27. 18:45
Válasz erre
Szia és gratulálok, örülök a szerzeményednek :-). A fehér tömítések teflonból (PTFE) vannak, úgyhogy teljesen ellenállnak mindenféle festéknek ill higítónak. Megfelelő festékkel (pl tinta) simán tudsz bőven milliméter alá is menni ;-)
gyurmakoma 579808 2015. február 27. 17:45
Válasz erre
20150227_171336
20150227_171336
20150227_173954
20150227_173954
20150227_174011
20150227_174011

Képek
gyurmakoma 579807 2015. február 27. 17:38
Válasz erre
Na,kipróbáltam festés közben is az EVO-t
Élesben.
A Triplex jóval nehezebb szerintem.A súlypontja teljesen eltérő a két pisztolynak.Az Evo erőssen orrnehéz,a triplex súlyelosztása inkább középre központosul.
A pisztolytartónak hajtott drótomból gyakorlatilag kibukott az evo fejjel előre.
Most csak a 0.4est próbáltam,egymás után fújtam mindkét pisztollyal.
Érezhető különbség van a 0.4 és 0.35 között.
A 4es már nem alkalmas finomabb munkára szerintem.Kb 1-2 mmes vonalat azért ki lehet fújni,1/35ben is simán használható finom árnyékolásra is gyakorlás után.
Ami szembetűnő,bár csak mert a triplexhez vagyok szokva,hogy nagy a ravasz útja.
Még a triplexen épp csak hozzá kell érni kb 2-3mm addig az evo 2-3 szoros a levegő elindításához szükséges lenyomás.Hátrafelé nincs ekkora különbség már.
Az Evonak nagyobb nyomás kellett az én órám szerint,bár ez is betudható a dűznikülönbségnek.
Elsőre még nem tudtam szép ível vékony vonalakat húzni vele,több gyakorlást igényel a használata.Főleg a ravasz kezelése.Bénaságom miatt indításkor sikerült köptetnem párszor :)
0.2essel biztos sokkal jobb lesz.
Ami még szokatlan,az a tartása,fogása.
A triplex elég semleges tartású,talán a hossztenglye kicsit balra befelé fordítja.Az evo nekem erősen kifelé húz inkább,szokatlan volt tartani.
Tisztítás:
Ha eddig a triplex volt a csúcs szét és összeszerelésben,akkor tévedtem.
Az evot könnnyebb és gyorsabb szétkapni..
Könnyebb kipucolni belőle a festéket hála a tartály és testbe festéket eresztő lyuk átmérőjének..
Egy másik kritikus pont: a ravasz mögötti rugó és annak háza.
Triplexnél sajna a rugó nálam megette az egész menetes részt.Lassan a végére ér.Nem is szedem szét csak ritkán.A ravaszt még sosem szedtem ki belőle..
Evonál az egész egy zárt házban van,kompletten egyben jön ki pár menet után,ravasz is egy mozdulattal kivehető.
Mindenképp jobb megoldás.

Első nekifutásra,leszámítva hogy nem állt rá a kezem és bénázok még vele...azt kell hogy mondjam,jobb lesz mint a triplex,sokkal.

Viszont hozzáértő megmondhatná,hogy ezen a fehér tömítések miből vannak,mennyire bírják a nitró közelségét.
Triplexnél minden fekete gumi tömítés.Sosem voltak cserélve,mai napig zárnak rendesen...
Simi 579790 2015. február 27. 14:30
Válasz erre
A két hónap az tényleg sok. A hét elején igérték nekem az egy hónapot. Ha húzzák az időt, akkor persze kiszálok és megrendelem máshonnan.
gyurmakoma 579786 2015. február 27. 14:10
Válasz erre
wargammersben akár két hónapot is mondtak a rendelésre..
azért az egy kicsit sok szerintem..annyi idő alatt rádob egy 5öst az ember és a kici kínai átsétál vele egy fél kontinensen :D
Simi 579784 2015. február 27. 14:04
Válasz erre
Én a wargammers-től rendeltem silverline 2 in 1 -et 50-ért. Igaz, csak április elejére igérték, de annyira nem sürget az idő. Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, benyomásaidra. Különben én is Triplex-et használok. Azt nehéz űberelni tisztításban - szerintem. Ráadásul kisebb festésekhez tartály nélküli verziót alkalmazok, amit még egyszerűbb kitakarítani.
gyurmakoma 579776 2015. február 27. 12:38
Válasz erre
gyurmakoma 579775 2015. február 27. 12:38
Válasz erre
köszi.kipróbálom majd.csak tű és kefe hiányzik :)
juge75 579771 2015. február 27. 12:21
Válasz erre
ssanyi 579769 2015. február 27. 12:07
Válasz erre
Üdv!

Gratulálok az új szerzeményhez!
Takarítás: (cimborámtól tanultam) egy hosszabb vastagabb injekciós tűbe fogköz tisztító kefét kell pillanatragasztóval rögzíteni és ezt végigtudod tolni az egész testben (előtte Emese acetonmentes körömlakklemosóba mártom, Gunze Hobby Colort használok).
gyurmakoma 579764 2015. február 27. 11:19
Válasz erre
ott a pont.én bénáztam el.kicsit meg volt húzva és csúszott a kezem rajta.azt hittem egybeöntött.
Jól jön majd némi infó a tisztításról,bár lehet valaki már leírta.
Mivel a test egyben van,meddig megy benne vissza a festék? elég csak a tűt kivenni,dűznit pucolni és a tartálytól előre?
bercsi 579763 2015. február 27. 11:07
Válasz erre
A tűvédő sapi is lecsavarható, néha szoktam én is így festeni.
Gratula a pisztolyhoz, nem fogod megbánni :-)
gyurmakoma 579760 2015. február 27. 10:47
Válasz erre
20150227_103310
20150227_103310

Az előbb sikerült megkapnom végre az Evolution 2in1-t.
Bent voltam érte a Neoartban.
Kicsit megváltozott a véleményem,igazatok volt:
Gyorsan,az igért időre itt volt a pisztoly.
Bár az úr és a hölgy még kicsit álmos volt,de kb 5 perc alatt lerendeztek mindent.
Korrektek,készségesek,ajánlom őket ezentúl én is.
Kellemes csalódás volt :)
Pisztoly:
Első benyomások: egész jó csomagolás,minőségibb műanyagban,papírban,celofánban teljesen zártan.
Fogásra érződik a minőség,van benne anyag.Viszont relatíve nehéz,de ki van egyensúlyozva rendesen,tartás szempontjából orrnehézkes.triplexhez képest jobban húz előre és nehezebb szerintem.
Szétszedni egy pillanat műve,pár mozdulat csak.
A dűzni hozza a minőséget,önbeállós,feszes a sapkában.
Tömítés a dűznin és a sapkában is egyaránt.
Ami elsőre furcsa,hogy a tűvédő sapka rögzíti a dűznit.ergo nem lehet levenni a fejét fújáshoz..
/triplexnél nekem a turbulenciája nem jött be,ezért fújáskor mindig leveszem,így kint a tű vége.Kicsit rizikósabb ugyan,de jobban,tisztábban lehet fújni.sapkában ugye felgyűlik a festék./
Ravasza könnyebb mint a triplexé,hosszabb a lenyomási útja.
Pozitívum,hogy a kis fémtartálya is öblösebb mint a triplexnél,jóval nagyobb a szája és a csatlakozás a testbe is sokkal nagyobb.Így könnyebb lesz takarítani is..
A nagyobbik tartály meg hatalmas,egy fél.talán egés revelles kupa bele fog férni :)
Hétvégén meg jöhet majd a festés és takarítási teszt...
bandy 579461 2015. február 23. 23:30
Válasz erre
Jó a meglátásod. Annyit még hozzá fűznék hogy a haladók között is sok van akinek csak a kinaira futja. Én egy Chromax Bd-135E-t használok már 5-6 éve és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Üdv: Bandy
Willi 579444 2015. február 23. 21:04
Válasz erre
Üdv!
Kimásoltam valamit, amiből talán tanulhatunk, ha követjük a leírást. Többen már biztosan olvastátok Pap Laci ajánlását, de ugyanez a szöveg olvasható a művészellátó bolt airbrush használati leírásában is. Bocs, de elég sok lesz. Akit nem érdekel, ne olvassa! Íme:

Airbrush pisztoly festékszóró, retuspisztoly használatával kapcsolatos tanácsok:
Festékek:
Az airbrush pisztolyokból szinte bármilyen típusú festék kifújható, feltéve ha az megfelelő hígításban kerül a készülékbe. A festékszóró körülbelül a tej sűrűségű festékeket terít legszebben. A sűrűbb anyagokat nehezebben, nagyobb levegőigény mellett tudja kifújni, kevésbé jó minőségű porlasztásban. Mindent a kívánt hatásfoknak és az elért eredménynek megfelelően kell használni.
Az airbrush festékek lehetnek vizes bázisúak, és oldószeresek egyaránt. Az airbrush a víztől sem rozsdásodik. A pisztolyok szerkezete rozsdamentes alkatrészekből áll, az oldószerek pedig nem marják meg az alkatrészeiket. Minden festékboltban kapható hígító tökéletesen használható minden típushoz!
Nagyon fontos a festék előkészítése. Nem csak az állaga és a sűrűsége fontos. Ha különböző festékeket használunk, és ki tudja hogy ki mikor vásárolta, akkor nagyon fontos, hogy közvetlenül használat előtt alaposan megszűrjük egy minél sűrűbb hálón keresztül, és odafigyelni arra is, ha oldószeres festéket használunk, olyan airbrush szűrőt használjunk, amit nem old fel a szűrendő festék. Léteznek nagyon finom szövésű rézből készült szűrők, amik nagyon hasznosak és tartósak, de használat után azonnal mossuk ki! Nagyon hasznos és hálás dolog.
Ajánlott azonban jól fedő, viszonylag lassan száradó, jól terülő festéket használni, hiszen az airbrush technológia rendkívül vékony festékréteget hoz létre. Azonban mindenki maga dönti el, hogy kinek, hogyan alkalmasabb a pisztoly használata. Ehhez némi gyakorlás és próba sosem árt.
Rosszul terülő festékek esetén, a felületen nem tudjuk jó minőségben eloszlatni az anyagot, mely esetleg kisebb csomókba, cseppekbe ugorhat össze.
Kevésbé fedő festékek esetén festés után átlátszó felületet kaphatunk! Amivel nagyon kellemes és sejtelmes felületeket hozhatunk létre.
Rendkívül gyorsan száradónál a finom porlasztás miatt előfordulhat, hogy a festékszemcsék már röptükben megszáradnak, és a festeni kívánt területre már csak por alakjában hullanak le. Koppannak a felületen, ezért nagyon fontos a már említett próba.
Általánosan rosszul fedő színekkel történő festés előtt ajánlott egy azonos színű festékkel történő alapozás. Általában rosszabbul fedő színek: fehér, sárga…
Airbrush Használat:
Az airbrush pisztoly ravaszának lenyomásával indítjuk a levegőt, majd hátrahúzásával a dűznibe húzzuk a tűt, és indítjuk / szabályozzuk a festék mennyiségét.
Helyes használat az, amikor a levegő nyitása megelőzi a festék nyitását, illetve záráskor fordítva, először a festéket zárjuk, majd a levegőt. Ha a festéket nem zárjuk el a levegő áramlásának megszüntetése előtt, a tűn komolyabb festékmennyiség maradhat, és így az új indításkor a készülék „köp”. (Egy csúnya pacát csinálhat a felületre, amit elég nehéz kijavítani)
Az airbrush pisztoly használata közben sokszor húzzuk be a tűt, melyet ekkor körülvesz a festék, illetve toljuk a dűznibe, amikor csak a levegő éri. A folyamatos ki/be kapcsolás egyes festékeknél azt eredményezi, hogy a tű végén festék rakódik le. Ez a festék megvastagítja a tűt, és csökkenti a porlasztás minőségét. Ajánlott ezekben az esetekben egy oldószeres párna, szivacs, rongy segítségével ezt időnként óvatosan letisztítani, vagy oldószert kifújatni a pisztollyal.
Előfordulhat, hogy a pisztoly elején akkor is jön festék, amikor nem húzzuk hátra a „ravaszt”. Ennek a jelenségnek elkerülése végett egy kis „holtjátékot” kell hagynunk a ravasz előtt! (A tűt rögzítő csavart kilazítjuk, majd a ravaszt picit hátra húzzuk. Ezt követően a tűt óvatosan beletoljuk dűznibe, majd megszorítjuk a rögzítő csavart!) Nagyon fontos hogy a tűt sose erőltesük az előre tolással a düznibe, mert ez idővel tönkre teheti a düznit, és ez megint a minőségi munka rovására megy.
A retuspisztoly festendő felülettől való távolsága határozza meg a szórási szélességet, a festék mennyiségének szabályozása pedig annak vastagságát. Ha a festéket a levegő eltolja a felületen, túl híg festékkel, túl sok festékkel, vagy túl nagy levegőnyomással dolgozunk, esetleg túl közel tartjuk a készüléket.
A legvékonyabb vonal festésénél az előbb említett változók összhangjára van szükség, de ha egyszer ráérzünk, 0.3mm-es dűznivel is a milliméter töredéke vastagságban tudunk festeni.
NE FELEDJÜK GYAKORLÁS KÖZBEN, HOGY A GYAKORLAT TESZI A MESTERT! A PISZTOLY CSAK EGY ESZKÖZ, AZ AIRBRUSH PEDIG EGY SZAKMA! TÜRELEM ÉS ÉS GYAKORLAT!
Ha festékszóró pisztoly festéktartályában buborékolást észlelünk, a dűzni nincs teljesen a helyén, vagy nincs eléggé meghúzva, illetve a tömítés nincs a helyén. Általában az esetek 99%-ában egy kis meghúzás végleg megszünteti a problémát. VAGY ki kell húzni a tűt és oldószerrel egy kis darab ronggyal megtisztítani. Ha ez nem lenne így elég, meg kell vizsgálni, hogy a tömítés sértetlen-e. Ilyen tömítést házilag bárki bármikor tud csinálni különböző anyagokból, akár teflonból, papírból, vagy gumipasztából.
Az airbrush pisztoly egyetlen igazi ellensége a hanyag takarítás. Készülékünk élettartama így nagyban függ a munka utáni kezeléstől, takarítástól.
A festés befejezése után a maradék festéket célszerű kiönteni, vagy kifújni a készülékből, majd helyére a hozzá való oldószert tölteni, és azt kidolgozni a pisztolyból. (lakkbenzin, nitro/aromás/észterhígító, egyes esetekben acetonmentes körömlakklemosó ajánlott)
Ezt követően a pisztolyt darabjaira szedjük. A dűznit mindig kézzel tekerjük fel, és le, így elkerülhető a menet pisztoly testébe történő beletörése.
Az airbrush pisztoly belsejében elrejtve találhatunk egy tömítésrögzítő csavart, melyhez tilos hozzányúlni. (helyszínre öntött tömítése van a készüléknek, melynek megbolygatása annak sérülését vonja maga után)
Az airbrush pisztoly alkatrészeit külön-külön el kell mosni, el kell takarítani. A tömítéseket nem kell, nem szabad leszedni a készülék tartozékairól, hiszen azok le, és felrakása veszélyt jelent a tömítések anyagára.
Nagyon fontos, hogy az alkatrészeket az eltakarítás után, nem célszerű összerakni, hiszen így az oldószerek szabad párolgását gátoljuk.
Az airbrush pisztoly szétszedett állapotban levegős helyen tartandó, saját műanyag tokjába csak hosszas szellőztetés után tehető, vagy egyáltalán nem ajánlott, hisz a párolgó bezárt oldószer megmarja a doboz belsejét, hosszú időn át szárítja a pisztoly tömítéseit, valamint tönkreteszi a doboz szivacsos bélését.
A pisztolyhoz kapott „pipetta” eltakarítása csaknem lehetetlen, használata ezért kerülendő. A gyógyszertárakban kb. 25 forintért kapható társa, melyet viszonylag könnyen lehet tisztítani is.
Ennyi. Remélem tudtam némelyikünknek újat mondani, vagy legalábbis felfrissíteni a tudását. Én is csak tanulom még a festést, de szívesen veszek bármit, amit tapasztalt kollégák osztanak meg velünk.
Tisztelettel és köszönettel:
Willi
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.