/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
cimber 612363 2016. július 26. 14:56
Válasz erre
Már megint egy olyan megoldás, amire a kezdő makettező akkor döbben rá, hogy nem jó, amikor már majdnem kész a makett.
Ha alkohollal hígítod festéket a legtöbb effekt anyag minden gond nélkül felkapja.
Még esetenként a white spirit is, de más, erősebb oldószerek pl. lakkbenzin pláne.
Nem beszélve a maszkoló szalagról...

Az alkohol kiválóan alkalmas olyan helyen való hígításra, ahol már nem lesz bántva a felület és a hipergyors száradás előny.
Ilyen a kipufogó korom és effektjei.

Alkoholnál előfordul, hogy szinte a felületre érve csont száraz, vagy már a levegőben elpárolog az alkohol és szó szerint lesöpörhető a felületről.

Szerintem adjunk olyan tanácsot a a kollégának, amivel első körben megszerezheti a tapasztalatot a gyári festékkel és nem bosszúság sorozat lesz belőle.

Aztán ha biztosan kezeli a légecsetet, biztosan ismeri a festéket, a rá felvinni kívánt effekt anyagok hatását, akkor lehet "lazulni".
Mondjuk szerintem akkor sem érdemes, de ha már muszáj, akkor csak ekkor.

Persze mindenki a maga idegrendszerével kísérletezik, de a tanulópénz ebben a hobbiban drága...
Én is kísérleteztem olcsóbbnál olcsóbb megoldásokkal, van otthon vagy 2 liternyi ilyen olyan alkohol.

Aztán rájöttem, hogy a gyári hígítónál nincs jobb, mert azzal festve - kellően előkészítve a felületet - és nem tudom milyen az amikor felszedi a festéket a WS, és számomra furcsa látni a maszkolószalag által felszedett festéket...
...és végül:

Évi 1-2-3 makett nem az a mennyiség, hogy belerokkanna az ember a gyári hígítóba.
Elmosni meg tökéletes az olcsó körömlakk lemosó.

Persze másik kérdés a vegyszerek szaga, hatása.
Aki ezt alárendeli a festésnek, annak viszont tudomásul kell venni, hogy nem lesz olyan masszív felülete, mint a gyári hígítókkal.
Azt nem lehet gyötörni, effektelni ahogy csak akarja az ember.
Szerintem...
ssanyi 612361 2016. július 26. 14:16
Válasz erre
Üdv!

Inkább célszerű gyógyszertárban szemcseppentős fiolát venni és abban lehet hígítani a festéket, körülbelül 100Ft-ra jön ki egy darab. Sokkal precízebb így a keverés és nagyobb mennyiségben lesz ugyanaz a szín, ha javítanod kell vagy ugyanazt a színt akarod nem biztos hogy sikerül kikeverni újra.
Amennyiben csak hígítod akkor is érdemes így alkalmazni.

Nagyon jó mert egyszer kiméred és utána már csak a pisztolyba kell csepegtetni (igény szerint adagolhatod) és már fújhatod is.
Én mielőtt festéket töltök a pisztolyba pár csepp hígítót csepentek bele amit kifújok (picit hagyok benne), a tartályban már nem látszik hígító de még nem is csak levegőt fúj a pisztoly. Ekkor rakom bele a festéket.

Lehet hogy a gyógyszertárban furcsán néznek majd rád de nyugodtan mondhatod hogy hobbihoz kell festékkeveréshez. Később rendelhetsz interneten is ha jól tudom.
traumraise 612360 2016. július 26. 14:01
Válasz erre
Köszönöm. A kék címkés higítót,ugye? Keverés mehet a pisztoly tartályban?
kezo 612359 2016. július 26. 13:41
Válasz erre
Traumraise !
Mindkettőhöz jó a gyógyszertári 70% -os alkohol vagy a saját hígító . Én a Tamiyához a Gunze akril hígítót is szoktam . Az arány :60-70 % hígító 30-40 % festék
cimber 612353 2016. július 26. 11:42
Válasz erre
A másik nagyon fontos, hogy minden próbát sztirol lapra tegyünk meg, ne papíron!
cimber 612352 2016. július 26. 11:41
Válasz erre
Ez egy síma fedőfestésnél működhet, de finom munkákhoz már nem jó.
A Gunze festékekhez az aprólékos munkák során retardert is érdemes tenni, mert anélkül gyorsan kiköt a tűre.
El lehet képzelni, amikor leheletnyi festékkel mondjuk 0.4-0.5 báron fújsz egy kabinbelső panel effektet, vagy futóakna effektet olyan 0.5 mm fújásszélességgel, netán egy 72-es kukacmintát...stb, oda a tej sűrűség teljesen alkalmatlan.

A festék fújásának egy alap pillére van és ez szerintem nem a "tej állag" hanem a próba!
Ki kell próbálni mi az amivel a stukkerem szépen dolgozik, azt milyen nyomáson...stb.

Enélkül nem megy.
juge75 612343 2016. július 26. 08:08
Válasz erre
Pontosan! :-D
Nekem 1-1 Szovjet, majd utód államban gyártott Aerograph-om volt, 2 db BD (130 és 135)van tartalékban, 1 db AD-340 volt (el ajándékoztam egy ismerősnek, mert sajátja bedöglött).
És jelenleg egy H&S Evolution Silverline 2 in 1 (0.2-0.4) van aktív használatban.
Az AD felépítésre, kialakításra rokon a BD-vel , de előbbi lényegesen jobb kivitelű, minőségibb alkatrészekből lett létrehozva (IWATA klón).
Elsőre magával a légecsettel kell megismerkedni, milyen a fogása, hogyan reagál, mit és hogyan lehet / szabad cserélni, kivenni, össze rakni, karban tartani (mert ez a lelke minden szerkezetnek).
Második a festés, lényeges, hogy mit és mennyire oldjunk fel, a megfelelő szóráskép eléréséhez.
A BD-AD közös rákfenéje (menetes rendszerek) a menetes düzni-porlasztófej, és annak szűk kereszt metszete.
Lényegesen sokat számít, mennyire kerül a helyére minden eleme, mert ha a belső düzni nem centrikus, nem oda esik (nagyon vagy kevésbé lett betekerve, akadályozza a tömítés) ahol lennie kell, máris más a szóráskép, vagy nincs porlasztás.
Ezen a szűk részen a tűt hátrahúzva kell a festéknek eljutnia a légáramig, minél sűrűbb a festék, vagy nagyobb a pigmentje, annál nehezebb feladat (ugyanez a helyzet a nem megfelelő oldószerrel kevert, vagy megromlott festéknél, ahol puha, de nem feloldott darabkák a festék útját eltömítik, majd egy nagy "köpés" formájában azt a felületre egyben a levegő ráviszi).
A H&S Ultra-Evo-Infinity mind ugyanazt a fej-tű egységet használja, lényege az, hogy nincs menet, magát a düznit a porlasztó fúvóka rögzíti, mindig azonos helyre, és középre.
Maga a festék csatorna is lényegesen nagyobb átmérővel rendelkezik, ezért majdnem mindent ki tud szórni, max a düzni-tű találkozásánál akadhat el.
Ezen jól bevált rendszer miatt, és anyagminőség valamint variálhatósága következtében lett kedvelt.
Ez a fő eltérés az olcsóbb BD, AD és a H&S között.
robbiev8 612337 2016. július 25. 23:35
Válasz erre
Szia!

A szokásos:)tej (állaga-viszkozitása) legyen...
traumraise 612335 2016. július 25. 23:16
Válasz erre
Most ráálltam a modern Jetekre (II. VH utániakra) 1/72-1/48 amik kb 22-40 cm között mozognak. De becsúszik majd 1-1 1/72-es tank is. Az első jetem ami majdnem teljesen össze van rakva egy su27-es 1/72-ben. De előtte még kísérleteznem kell akkor a gunze festékkel hogy magabiztosan álljak neki a jetnek.

Akkor a gunzét milyen arányban érdemes higítani? 1-1? 10ml-es gunzét veszek majd...
tyimosenko 612328 2016. július 25. 21:55
Válasz erre
Sajnos félreértettél. Az tűnt fel nekem, hogy az esetlegesen hibás evo pisztolyt továbbadnád egy kollégának. De akkor lehet, hogy én értettem félre.

Ha már szóba jöttek a H&S pisztolyok. Habár szívesen használom, egyáltalán nem fetisizálom én sem. Másodrendű festési munkákhoz egy BD-130-ast használok, ami talán a leggagyibb konstrukció még a kínai klón pisztolyok között is. Ez a pisztoly nálam a Triplexet is kiszorította. Ennek az oka pusztán annyi, hogy kicsi a nyűg és kockázat a használatában, ugyanakkor kisebb egyszínű fedőfestéseket problémamentesen lehet vele kivitelezni. Kicsi a nyűg, mert nem tökölök a takarításával, sokszor csak átfújok pár tartály körömlakklemosót és max. a tűt/dűznit tisztítom meg. Kicsi a kockázat, mert ha elferdítem a tűt, egy rövidebb káromkodás a vége. De ha az evo tűjét éri valamilyen baleset, az a BD pisztoly értékébe fáj...
Lehet, hogy az én véleményem az eretnek, ha azt mondom, hogy a BD-130 a legjobb ár/érték aránnyal bíró szórópisztoly.
Gabusch 612324 2016. július 25. 20:59
Válasz erre
Én évekig hígítottam mind Gunze, mind Tamiya festékeket etanollal (patika, románia import, stb.). Hibája (ha annak lehet mondani), hogy baromi gyorsan szárad - pláne a Tamiya -, illetve ezt én még egy Tamiya Spraywork pisztollyal követtem el. Nem tudom, hogy egy profibb cuccra milyen hatással lehet.
ssanyi 612322 2016. július 25. 20:19
Válasz erre
Üdv!

Milyen területen és méretarányban akarsz dolgozni.

Nálam a család miatt a Gunze Hobby Color festékek kerültek beszerzésre mert kevésbé büdösek mint a többi a Gunze-Tamya választékból. Ez vízbázisú, kevésbé domináns az illata.
Nekem is Tamya és Gunze termékeket ajánlottak amikor megvettem az első légecsetem.
Hígítónak a Gunze saját termékét ajánlom. Célszerű minden festéket a saját márkájú hígítójával használni, később akár kísérletezni is lehet.
A Gunze Mr Color Leveling Thiner mindkét fajtához jó, ez azonban "büdös".

Nem fajult el annyira, ez minden ilyen jellegű kérdésnél felvetődik ami a "melyiket válasszam" felvetésre irányul. Van aki meggyőződésből és van aki saját érdekét szem előtt tartva.

Jó makettezést!
TAMÁS78 612318 2016. július 25. 19:45
Válasz erre
A Tamiya és a Gunze szerintem nagyon hasonló, tökéletesen felhasználóbarát festékek. A Gunze kékcimkés (Mr. Color Thinner) hígítója mindkettőhöz jó.
traumraise 612315 2016. július 25. 19:29
Válasz erre
Látom kicsit elfajult a téma :). Azt hiszem akkor festéket váltok. Melyiket ajánlanátok jobb szívvel? Tamiya vagy Gunze? Melyiket milyen arányban kell higitani pisztolyhoz? Illetve mindegyikhez csak a saját higítója jó vagy van egy ami mindkettőhöz? Köszönöm.
ssanyi 612304 2016. július 25. 14:23
Válasz erre
Üdv!

Köszöm a választ, vitatkozni nem fogok mert mindenki úgy makettezik ahogy akar (és azzal amivel akar).
Mondhtnám én is hogy mindig a fejéhez van vágva annak aki tapasztalatból (mindkét típussal dolgozott már) dicséri az EVO (esetemben) képességeit.
Nem arról van szó hogy lehetetlen a kínai légecsettel fújni de nem is olyan komfortos mint egy H&S termékkel, hogy a tisztításáról ne is beszéljünk.
Nem csodafegyver, de remekül használható kevesebb odafigyelést igényelve!.

Cimber jól megfogalmazta, ami jó egy járműhöz az nem biztos hogy jó egy repülőhöz . Mielőtt esetleg valami alacsonyabb rendűségi besorolást olvasnál rám ezzel kapcsolatban, én a kidolgozott felületekre és felületi textúrákra gondolok.

Amit írtál, véleményed szerint mire lehet következtetni? "Ha nem sikerül működésre bírni, inkább add el, ne kínlódj vele."
Veled ellentétben én nem skatulyázlak be és nem bocsátkozom kijelentésekbe.
Kinek adná el őszintén, egy fagyi árusnak? ;-)

Még annyit, mennyi trehányul összerakott H&S pisztollyal találkoztál és mennyi másolattal (kínai)?
Személyautóknál a középkategóriás járművek amiknek egyformának kellene lenniük, tényleg egyformák a tulajdonságaik? :-D

Jó makettezést!
cimber 612303 2016. július 25. 13:51
Válasz erre
Szia!

Azt gondolom esetünkben jön ki az, hogy mi az elvárás egy stukkerrel kapcsolatban.

Neked mások az elvárásaid zsűrizés közben - polgári jármű - mint nekem és itt lehet az a különbség, amire azt mondom, hogy a minőségi eszköz egy repülősnek jobb választás.

Az én elvárásom, ha valaki egy német éjjeli vadász kukacot, az olyan egyen mint az eredeti.
Nem prüszkölős, túl széles...stb kukacmintát akarok látni, ami azért van oda fújva, mert az volt az eredetin, hanem olyat akarok látni amilyen az eredeti volt.
Erre kiváló eszköz az EVO és sokkal alkalmasabb, mint egy átlag BD átlag felhasználónál.

Had mondjam el saját példámat.
Próbálkoztam 48-ban, majd 72-ben is kukacimntával a 0.3-as AD-vel.
Bevallom tudtam szépen fújni, de max 3-4 cm hosszan.
Utána jöttek a gondok, prüszkölés a szóráskép szélén, egyenetlen festékáramlás...stb.

Nem mertem belefogni semmi komoly ilyen témájú makettbe.

Aztán jött az EVO.
Kísérletképpen egy 2 motoros gépen (1:72) fújtam egy éjszakai festés.
Nem nagyon ügyeltem másra, csak arra, hogy ilyen legyen a festése.
Életemben először fújtam ilyet és ledöbbentem, hogy mennyire más van a kezemben.
Húztam a vonalat amíg csak tudtam, jött a festék egyenletesen, szépen folyamatosan és szép szórásképpel.
Hozzáteszem ugyanaz az előre hígított festék volt benne, mint pár nappal korában az AD-be.
Nem használtam sem retardert, sem egyéb kegyszert.
A gépet 3 óra alatt készre fújtam és a kompresszor éppen hogy langyos volt.

(Nem dicsekvés, csak, hogy érezhető legyen, mind ránézéses mind pontozásos versenyen szépen szerepelt a makett, de a legnagyobb elismerés a méretarány expertéjének Lőrincz Petinek az elismerése volt, aki pont a kukacmintáról érdeklődött, hogy azt mivel fújtam.)

Nos ezért tartom repülősnek sokkal jobb választásnak az EVO-t mint a kínai stukkereket.

Nyilván a repülőzés - ezen belül a spec. német éjjeli vadász festése - egy-egy szegmense a makettezésnek, de egy baromi nehéz szegmense és ha ezt sikerül "megugrani" akkor azért elégedetten dőlhet hátra az ember.

Ha ez spceiális igény, akkor elismerem legyen az, de erre az EVO sokkal job megoldás, mint a kínai stukkerek.

Függetlenül ettől a hazai repülés "megmakettezésének" egyik számomra legnagyobb képviselője Nagy Jani Barátom is egy viharvert BD-t használ...igaz ő nem fújt még kukacmintát, de előbb-utóbb úgyis ráveszem, hogy csináljon ilyen makettet is! :-))

A másik kiválóságot, Sármány Zolit is megzsarolom majd valamivel...előbb-utóbb. :-)))
gaborka 612301 2016. július 25. 13:37
Válasz erre
Még annyit tennék hozzá, hogy ha a BD pisztoly rosszul van összerakva, akkor fúj-kici-óccó-kínai-kuka, ha meg a H&S van rosszul összerakva, akkor no para, szedd-szét-rakd-össze, szeresd a terméket? (Szereltem EVO-t amiben a szelep rosszul volt összerakva - egy három alkatrészből álló részegység, azért elég gáz hogy egy ilyen agyonsztárolt gyártó ilyet kiad a kezéből, de mondjuk ilyesmi előfordul mostanában az Iwatával is).

Nem a 30-40.000 forintos pisztolynak kellene rendesen összerakva lennie gyárilag inkább, ha már?

c[ ]
gaborka 612300 2016. július 25. 13:32
Válasz erre
Abban egyetértünk hogy a pisztoly nem fúj magától, és úgy látom abban is hogy a márkásabb holmi önmagában nem záloga a minőségi munkának. Volt szerencsém épp elég makettet zsűrizni hogy lássam a különbséget festés és festés között, de pont emiatt bármikor ki merem jelenteni hogy a végeredménynek minimális részét adja az eszköz, ha amúgy tudod hogy mit csinálsz, márpedig ez utóbbi a döntő véleményem szerint.
c[ ]
gaborka 612299 2016. július 25. 13:28
Válasz erre
Annyira jellemző, hogy egy szaktárs ha rákérdez egy problémára max. 1-2 ember válaszol, de ha valaki be mer szólni a szent Infinitynek, egyből beindul a dumagép. Nem írtam sehol hogy egy hobbitársának adja el, abban a tudatban hogy a pisztoly rossz, csak annyit hogy ha nem boldogul vele, ne kínlódjon. Igen, valóban nincs Infinity pisztolyom (ha nagyon szeretném megengedhetném magamnak, lekopogom), és valóban irritál hogy ennek a típusnak a kritikája valamiért vallási reakciókat vált ki, gondolom az embernek meg kell tudnia indokolni magának miért adott ki 70-80.000 forintot valamire, ami nem is biztos hogy megfelel a makettezéshez, mint a mellékelt ábra mutatja.

c[ ]
cimber 612298 2016. július 25. 13:11
Válasz erre
Szia!

Nem mindenható az EVO sem, azzal is tudni kell bánni, ez a lényeg.
Én egyébként azt mondom, az infinity nekünk makettezőknek már valóban "túl sok".

Én pl. olyat nem vennék már, mert nem tudom megéri-e a befektetést egy átlagos makettezőnek.
Az ultra belépő szériája a HS-nek, nem tudom, hogy milyen minőséget képvisel, de az átlag felhasználók azért meg vannak elégedve vele.
3 kínai stukkerem volt, ebből 2 BD, és egy AD.

Az AD mérföldekkel jobb volt a BD-nél, azt megvettem és festettem vele, kiváló eszköz sok-sok év kihagyás után újra belelendülni a makettezésbe és lehet vele minőségi makettet "előállítani".
A BD-ből az egyik használhatatlan volt, ezt úgy kaptam egy ismerőstől, hogy nem tud vele festeni. (Vadi új volt)
Elképedtem milyen selejtes megmunkálása volt belül, kukába ment.

A másik is - én vettem újonnan - vacakul hordott asszimetrikus és nem központba hordó szórásképpel.
Ezt felpolíroztattam, de ekkor sem tudta azt hozni, amit az AD.
Az AD-t megtartottam tartalékba, de amikor az EVO-val elkezdtem festeni, akkor jöttem rá, hogy mit jelent amikor a festés kizárólag élmény, nincs bosszankodás...stb.
Pedig ugyanazt a festéket/hígítót/arányt használtam!

A kompresszorom 3-4 órás AD-s, BD-s festés után tojást lehetett volna sütni, ugyanez EVO-val éppen langyos.
Na ez az ami mint makettezőnek fontos, mert amellett, hogy remek érzés, élmény festeni kímélem a kompresszort is.

Szóval én EVO-nál alább nem adom, de "fölébb" sem érzem szükségét menni, mert az EVO a makettező tartományban minden igényt kielégít.

Egy dolgot kell tisztán látni.
Az átlag makettező nem profi airbrush használó/javító szakember.
Neki olyan eszköz kell, ami a makettezés élményét megtartja.

Nekem sokkal több gondom volt a kínai stukkerekkel, mint az EVO-val.
Mondjam úgy az EVO-val még soha nem volt.
Én egyszerű makettező így szűröm le mi a jó és mi a kevésbé jó.
...és nyilván az átlag makettező ugyanígy gondolkodik.
4WD 612292 2016. július 25. 11:22
Válasz erre
Haliho!

Elhiszem, hogy a H&S baromi jó minőség, meg minden, de az alap verziós ULTRA pl. nem nyűgözött le.
Sokkal precízebben tudok dolgozni kb. 10-12 éves DB-125, vagy az új DB-200-as "kínai csodámmal". Ami nem mellesleg árban csak a töredéke, és bár igaz hogy gyakrabban kell benne tűt és düznit cserélni, de az is filléres, és mindenhol beszerezhető.
Kezdésnek mindenképpen valami hasonlót ajánlok, mert ha profibbra váltasz, akkor is megmarad tartaléknak.
Én ha egyszer váltok, akkor az INFINITY-nél alább nem adnám. Bár most nem érzem ennek szükségességét. Lehet, hogy csak azért mert már megszoktam, kiismertem, és nem tartom magam olyan profi makettezőnek sem, hogy csak azzal tudnék dolgozni.
Maradok a "lelkes amatőr" kategóriában, és ha néha-néha jobban sikerül 1-1 makett, akkor örülök, és talán, nagy ritkán, még versenyre is elviszem.
Nem érzem kínlódásnak a kínai kópiákkal való munkát, bár találkoztam már közöttük pár félresikerült "ipari huladékkal" is.
cimber 612291 2016. július 25. 11:13
Válasz erre
Szia!

Szerintem ne erre élezd ki, mert itt nem arról van szó.
Egy biztos, ha valaki nem tud EVO-val fújni, ott az alábbi hibák lehetnek:

1. Nincs jól összerakva a stukker,
2. Tömítés nem jó,
3. Nem megfelelő festék választás,
4. Nem megfelelő hígító folyadék,

A vízzel hígítás szerintem egyébként a legrosszabb megoldás, azzal nem lehet szépen dolgozni.
Itt nem nagy felületek telibe fújásáról beszélek, hanem az aprólékos finom munkákról.

Mondjuk szerintem a nagy felületet is ugyanolyan szépen kell fújni mint a kicsit, ezért érdemes túlhígítani a festéket és legalább 5-6-7 rétegben felépíteni a festést.
Ezáltal az alatta lévő előeffekteket is szabályozni tudod.

Nézz meg egy kiállítást, azonnal meg fogod mondani a (repülgép, hk) makettról, hogy melyiket fújták telibe és 1-2 réteggel "letakarták" és melyik az ahol van a felületnek "élete" ahol látod a legapróbb zsanérokat, éleket...stb.

Szóval ezt ne élezzük ki szerintem arra, hogy ki milyen stukkert használ, mert ahogyan látod ha nem megfelelő festéket, hígítót használsz egy prémium minőségű légecsethez, akkor az fabatkát sem ér.

Viszont ez nem az eszköz hibája!

Továbbra is állítom, hogy a HS EVO a leg makettező barátabb légecset, kiváló eszköz azzal a festékkel, amivel érdemes makettezni. (minimum Gunze Tamiya)

Mondom ezt úgy, hogy végigjártam az AD-BD éveket én is...
Az AD egyébként - legalábbis az enyém - sokkal precízebb volt belülről, mint a BD.
(Utóbbit teljes polírozás nélkül használhatatlannak is minősíthettem volna.)
ssanyi 612289 2016. július 25. 10:57
Válasz erre
Üdv!

Szerintem a jogos kérdés arra vonatkozik hogy Te (ahogy az általad leírtakat értelmezem) szívfájdalom nélkül eladnál hobbitársnak egy olyan pisztolyt ami nem működik!
" A makettezés hobbi, aminek örömet kellene okoznia, nem végeláthatatlan kínlódást."

Sajnos úgy látom akinek nincs H&S "terméke" az valamilyen szinten feszélyezve érzi magát ettől, tisztelet a kivételnek.!

Jó makettezést!
kezo 612288 2016. július 25. 10:04
Válasz erre
Traumraise ! Gunze-nak elég nagy a szín palettája , Csitei Bélánál /dreamkit.hu / elérhető , ha nem vagy feliratkozva hozzá akkor küldj neki egy mailt és mindíg küldi az újdonságokat .
gaborka 612287 2016. július 25. 09:29
Válasz erre
Ja tudom én eretnek vagyok, nem hiszek feltétlenül és vallásosan a H&S termékekben, bocs.

c[ ]
gaborka 612286 2016. július 25. 09:26
Válasz erre
Miért? A makettezés hobbi, aminek örömet kellene okoznia, nem végeláthatatlan kínlódást. Főleg ha van alternatíva ami működik.

c[ ]
traumraise 612285 2016. július 25. 09:01
Válasz erre
A másik amire gondoltam, hogy lehet nem tetszik a düzninek a desztvíz, ugyanis én higító helyett szinte csak azt használom higításra. És lehet hogy eltömíti a kicsi nyílást, megül benne. Most nyaralok de a hétvégén kísérletezem vele kicsit aztán festéket váltok ha nem megy.
traumraise 612284 2016. július 25. 08:49
Válasz erre
A másik amire gondoltam, hogy lehet nem tetszik a düzninek a desztvíz, ugyanis én higító helyett szinte csak azt használom higításra. És lehet hogy eltömíti a kicsi nyílást, megül benne. Most nyaralok de a hétvégén kísérletezem vele kicsit aztán festéket váltok ha nem megy.
traumraise 612283 2016. július 25. 08:37
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat. Nekem is van hozzá vallejo higító és azt hozzáadva jobb volt de így még köpködött is a pisztoly, mert a higító miatt hamarabb köt a festék a tűre. Illetve ilyenkor már olyan híg volt hogy folyt szét amit fújtam.

kezo: lehet kipróbálom a gunzet vagy tamiyat, ezeket még sose használtam mert a vallejoval nem kellett bajlódni, kikeverni, színeket kevergetni.

Illetve van egy mig mosható homok festékem is, azt higítatlanul szépen vitte a pisztoly 0.15-el. Lehet még a mig-gel is teszek egy próbát. De nagy csalódás hogy egy ilyen pisztoly nem visz mindent.
kezo 612280 2016. július 25. 08:05
Válasz erre
Legjobb fújni : Gunze-Tamiya , Vallejo air -t is lehet szépen , csak meg kell hígítani lehetőleg a saját hígítóval úgy fele-fele arány . AK -t nehéz az nekem nem jött be , visszabuborékol , MIG -et lehet csak jól fel kell rázni és nagyon fel kell hígítani a sajátjával , Nekem csak az alapozója vált be ,és 0,3 -as dűzni, vagy felett. K.b egy éve fújok előtte csak ecsettel festettem , azért merek tanácsot adni mert szinte mindent próbáltam amit tudtam.
tyimosenko 612279 2016. július 24. 23:53
Válasz erre
Gaborka, remélem az " inkább add el" csak valami elírás... Te kicsesznél így egy makettező kollégával?
ZétaZoll 612273 2016. július 24. 21:13
Válasz erre
Épp a napokban volt az első randevúm nekem is Vallejo Model Air festékkel, és higítatlanul nekem is alig jött ki a H&S Ultrából 0.4-es dűznivel, csak a buborékot termelte a tarályba... adtam hozzá egy kis higítót, az javított a helyzeten, de nem volt tökéletes. Előtte-utána egyéb más festékkel (Revell-Humbrol olajok, Gunze akrilok) minden remekül működik...
gaborka 612264 2016. július 24. 19:53
Válasz erre
A 2 éves Vallejoknak nem szabad hogy bármi baja legyen. Az előfordulhat hogy jobban fel kell rázni (pontosabban a két tenyered közt dörgölni) hogy folyjon. Én fújtam Vallejot 0,15-ös dűzniből (EFBE pisztolyból), kijött, bár tény hogy nem volt ideális, de a 0,4-ből lazán ki kell jönnie. A 0.2-es kínai pisztolyomból bármikor kifújom a Vallejot (Air-t és Model Colort is), de a MiG-et és az AK-t is. A Vallejo Airbrush Thinner New Formula-t és a MiG/AMMO akrilhígítót használom ezekhez.
Első körben egy teljes szétszedés-összerakást csinálnék az Infinityvel, megnézném hogy minden tömítés megvan-e és a helyén van-e, a fúvóka környékét áttakarítanám. Ha nem sikerül működésre bírni, inkább add el, ne kínlódj vele.

c[ ]
juge75 612229 2016. július 24. 07:34
Válasz erre
Ha nagyon sérült, inkább csere... (bár szerintem meg javítható)
juge75 612228 2016. július 24. 07:33
Válasz erre
Ha jó a szemed, megpróbálhatod ki egyengetni, de ki is kell hegyezni...(polír papírral, sík felületen), a hegy szöge fontos...

Legközelebb visszafelé (előröl) csúsztad be a helyére...
traumraise 612227 2016. július 24. 07:29
Válasz erre
Most építek egy Trumpeter su27-est aztán egy Thunderchief 105g-t amiket már ammo vagy AK festékkel fogok fújni.

Még egy dolog. Én barom, heggyel próbáltam betolni a tűt a pisztolyba így egy picit megcsorbult. Ezt lehet orvosolni vagy kuka?
juge75 612226 2016. július 24. 07:26
Válasz erre
Bár nekem is van menetesből mind kettő.
Ott a tisztíthatóság miatt, és a menetes megoldás miatt előfordulhat, hogy nem pont ugyanoda sikeredik be a fej, ezért a szóráskép változhat...(vagy nehezebben porlaszt)
traumraise 612225 2016. július 24. 07:25
Válasz erre
Jó hogy mondod, a festék öregsége is eszembe jutott mert ezeket a vallejokat kb a retussal együtt vettem talán 2 éve és volt egy kis kihagyás amikor a garázsban pihentek, ott pedig érte hideg meleg elég keményen. Lehet ez is probléma?
juge75 612224 2016. július 24. 07:25
Válasz erre
Pont az ő oldalán látom, 0,3-as..
traumraise 612223 2016. július 24. 07:22
Válasz erre
Biztosan Ad 320. De vagy 0.2 vagy 0.25. Még 2-3 éve vettem Papp Lacitól. Mindenesetre azzal nem fordult elő soha hogy beragadt volna a festék. Egyedül a lakk volt hajlamos hamar a tűre kötni.
juge75 612222 2016. július 24. 07:21
Válasz erre
AMMO festéket próbáltam a minap, remekül szórható, szép vékony rétegben, hihetetlenül finom pigmentje van!
juge75 612221 2016. július 24. 07:20
Válasz erre
A 0,25-és vékonyabb dolgok már nem igazán makettezésre lettek kitalálva...(festékek miatt sem, de kellő pigment nagyságú festékekkel), elsősorban grafikus munkákhoz.
A 0,3 és felfelé már remekül bevált.
EVO Silverline-t is úgy választottam, hogy 0,2-0,4 fej-tű-düznikészlettel (2 in 1).
Bár elsősorban a kisebb 0,2-es rendszerrel dolgozom, nálam nem volt gond eddig, bár enamel vagy sűrűbb más rendszerű festéknél előfordulhat sűrűségből adódó akadozás, de ez a megfelelő oldószerrel orvosolható (hacsak nem döglődik már a festék)...
juge75 612220 2016. július 24. 07:12
Válasz erre
traumraise 612210 2016. július 23. 20:05
Válasz erre
De a vicc az hogy a 10ezer Ft-os Alder 320 pisztolyom gond nélkül fújja ezt a festéket higítatlanul 0.25-ös düznivel. Egyszerűen nem értem.
traumraise 612209 2016. július 23. 20:05
Válasz erre
De a vicc az hogy a 10ezer Ft-os Alder 320 pisztolyom gond nélkül fújja ezt a festéket higítatlanul 0.25-ös düznivel. Egyszerűen nem értem.
traumraise 612207 2016. július 23. 19:51
Válasz erre
De a vicc az hogy a 10ezer Ft-os Alder 320 pisztolyom gond nélkül fújja ezt a festéket higítatlanul 0.25-ös düznivel. Egyszerűen nem értem.
traumraise 612206 2016. július 23. 19:46
Válasz erre
De a vicc az hogy a 10ezer Ft-os Alder 320 pisztolyom gond nélkül fújja ezt a festéket higítatlanul 0.25-ös düznivel. Egyszerűen nem értem.
traumraise 612205 2016. július 23. 19:44
Válasz erre
Köszi a választ. Ez némiképp megnyugtat ugyanakkor bosszant is mert nem ezért vettem egy vagyonért hogy nézegessem és ne tudjak vele fújni... :(
sanyi 612204 2016. július 23. 18:30
Válasz erre
Szia!
Nem te vagy béna, nekem sem jön ki, csak 0,5-ösön. Esetleg próbálj játszani a nyomással. Sűrű a festék, vagy inkább a pigmentek túl nagyok és eltömítik a technikát.
Egyébként nagggyon vicces, hogy a minőségi pisztoly nem akar vele dolgozni..:)
traumraise 612201 2016. július 23. 18:09
Válasz erre
Sziasztok. Segítsetek légyszi!

Kb 2 hete vettem egy Infinity Solo pisztolyt. 0.15 düznivel de van hozzá 0.4 is. Mindkettővel azt csinálja hogy a Vallejo Air festéket nem akarja kifujni, csak levegő jön belőle plusz visszabugyborékol a festék a tartályba. Ezt mindkét düznivel csinálja. Ha túlhigítom akkor persze fújja de akkor sem olyan simán plusz a ravasz visszaengedése után ismét meghúzva néha megindul a festék de csak 1-2 m-re utána megint csak bugyborékol. Nyomás 1,2 bár körül. Mi lehet a gond? Hibás a pisztoly vagy én vagyok a béna?

Hozzádértem van egy Alder 320 pisztolyom is ami gond nélkül fújta ezeket a festékeket.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.