/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
Gabusch 638875 2018. január 29. 19:47
Válasz erre
Ez merő véletlenségből nem jó a Triplexre? Nem tudná valaki kipróbálni, hogy ezek a végdarabok mennyiben csereszabatosak egymással?
bgyasoldier 638873 2018. január 29. 19:41
Válasz erre
Helló.

A doky3 által linkelt tűhatároló tökéletesen jó a H&S Ultrára. Nekem is ilyen pisztoly van, és utólag vettem rá
agriamodeling 638849 2018. január 27. 21:25
Válasz erre
Sziasztok!

Az Evolution Silverline típusnál gyárilag ott van, a végen levő küpot kell tekerészni.

www.prakticke-naradie.sk/p/1264/evolution-silverline-solo

Az alap kivitelű Evo-n tényleg nincs. Az Ultra belépő szintű H&S pisztoly (ettől még persze jó), ott sincs. Gyakorlás után viszont meg lehet tanulni mennyire kell hátrahúzni a tűt, a H&S pisztolyok ehhez elég finomak is, simán lehet érezni a dolgot. Én nem nagyon használom sem az Evo-n sem az Infinity-n ezt a funkciót.

Tamás

Tamás
doky3 638848 2018. január 27. 20:55
Válasz erre
www.prakticke-naradie.sk/hu/p/1409/quick-fix-pre-radu-evolution
Az Evo-hoz van egy ilyen külön vásárolható tartozék. Szerintem hasznos.
sztriki 638847 2018. január 27. 20:40
Válasz erre
Van valakinek Harder & Steenback Ultra stukkere? Arra lennék kíváncsi, hogy van -e rajta egy olyan csavar, amivel szabályozni lehet, mennyire lehessen hátrahúzni a tût vékony vonal festéséhez. A régi noname pisztolyomnál volt egy sima csavar a végén, az Ultra-n ugy tûnik, nincs, sôt, az Evo-n se látszik. Nézegettem videokat meg a használati útmutatót, meg stb-t a legtöbben erre nem térnek ki, van ilyesmi rajta, vagy simán vigyázni kell, mennyire húzza az ember a ravaszt hátra?
Elôre is köszi, vásárlás elôtt állok, és ez az egyetlen kérdôjel csak.
Gaben86 638567 2018. január 20. 22:41
Válasz erre
Szerintem nem tartalmaz alkoholt.
De próbáltam desztillálvízzel. Úgytűnik azzal jobban működik.
Valószínűleg tényleg az lehet a baj hogy baromi gyorsan szárad. Pár cseppet rakok a pisztolyba és mire kifújom rászárad a tartály oldalára.
bercsi 638555 2018. január 20. 17:33
Válasz erre
Lehet vele hígítani, de gyorsan rászárad a tűre. A gyári hígítója valamivel jobb, de retardert így sem árt használni.
Gabusch 638537 2018. január 20. 10:57
Válasz erre
Érdekes, mert a kép szerint a Meng is AK.
www.meng-model.com/new.php
Gabusch 638535 2018. január 20. 10:54
Válasz erre
Ha valaki tudja, próbálja meg, mit csinál az AK Thinner a Gunze Hobby Color festékellel! Ha túrósítja, akkor a Menghez a Gunze hígítóját, avagy a Tamiya X-20A-t lehet valószínűleg használni.
Willi 638524 2018. január 20. 08:16
Válasz erre
Szia!
Csak egy kérdés, mert nem ismerem az AK Thinert. Az véletlenül nem tartalmaz alkoholt? Mert, ha igen, némely akril becsomósodhat tőle. Ha így van, még nem kell kidobni. Szinterszűrőn nyomd át, és ami átjön, azt próbáld használni! Csak azért mondom, mert nálam is fordult elő csomósodás és így sikerült kiküszöbölnöm a problémát. Akrilt azóta csak langyos desztillált vízzel higítok.
Gaben86 638519 2018. január 19. 22:05
Válasz erre
Sziasztok.
Fújt már valaki közülletek a Meng color US Desert tank akriljával?
Ma használtam és az AK Thinnerjével higítottam. Amitől nem akart kijönni a pisztolyból. Csak néha-néha köpött egyet. :-(
Egésszen 2-2,3 bárig kelett emelnem a nyomást hogy kijöjön a festék.
Szerintetek mi lehet a probléma. Talán nem bírja a meng festék az AK higítót?
AK-s akrilokat eddíg gond nélkűl fujkáltam. Egyébként egy Chromax BD 200-as pisztolyom van.
Üdv:Gábor
agriamodeling 638410 2018. január 18. 09:31
Válasz erre
Szia Truth!

Igen, erre gondoltam, de ha budapesti vagy, akkor annyiban meg tudom könnyíteni az életedet mielőtt komolyabb kiadásba vernéd magad, hogy van két eladó használt pisztolyom. Az egyik egy tényleg alig használt Alder 340-es, a másik egy sokat használt Triplex. Mindkettőt olcsón adom, neked talán az Alder lenne a jobbik cucc (legyen mondjuk 5000 forint, én anno 13000-ért vettem Pap Lacitól - nem bántam meg, csak azóta vettem egy Infinity-t és egy Evolution-t, így szeretnék túladni rajta).
Szóval ha pesti vagy, akkor összefutunk, megmutatom, megnézed, megveszed, rövid ideig kipróbálod és ha tetszik megtartod, ha nem, visszahozod és visszakapod az árát.
A Triplex pisztoly szerintem jobb, de mivel már én is csak a második tulaj vagyok, nem tudom mennyire állna a kezedre. De azt is fel tudom ajánlani, mondjuk 8000-ért.

Ha érdekel, ide írj: agriamodeling@yahoo.com

Tamás
pmheros 638409 2018. január 18. 09:14
Válasz erre
Üdv!

Elolvastam a kérdésedre adott kommenteket, és valahol mindegyik tartalmával egyet lehet érteni.

Leírnám az én tapasztalataimat is: Én egy Alder AD-370 -el kezdtem. Ez is egy olcsó kínai, de legalább jó minták alapján másolták. Mindent meg tudtam vele csinálni a 0,3 -as dűznijével. Sok sok játszással eltöltött óra után már szinte a kezemben volt a vékony vonaltól a széles fedésig minden. Tág tartományban próbálkoztam a nyomással, kipróbáltam sok különböző festékkel és azok mindenféle hígítási arányaival. A megismeréshez szükséges kísérletező kedv meghozta az eredményét, hamarosan már vigyorogva fújtam bármit. Nagyon meg voltam elégedve az olcsó pisztollyal. Egy gondom mégis volt a pisztollyal, mégpedig hogy a dűzni fixre szerelt volt, így azt nem tudtam rendesen tisztítani.
Az egyszerűbb akrilokhoz ezért vettem egy AD-320 -ast is (0,3 -as). Ezt már a kitekerhető dűznije miatt teljesen el tudtam takarítani. Én minden fújás után szétszedem, és teljesen kitakarítom a pisztolyaimat. Ezzel a pisztollyal is minden általam megkívánt részletet meg tudtam festeni. Ebből a szempontból nem volt rosszabb a kevésbé olcsó 370 -esemtől. Amiben hátránya volt az tartály és a pisztolytest üregének találkozása, ott ugyanis volt egy váll amiben a festék egy kis része felült, és csak rásegítéssel lehetett lejuttatni a tűhöz.
Olvasgattam a márkásabb pisztolyokról és elkezdett bennem dolgozni a kisördög, hogy ha az olcsó kínaival gyakorlatilag mindent meg tudok csinálni, akkor mire lehet képes egy drágább szerkezet. Egy nehéz időszakom után vigasztalásként rendeltem be magamnak egy Harder & Steenbeck Evoltution (Silverline) -t, amiben volt 0,4 és 0,2 -es dűzni is hozzávaló tűkkel. Tetszett mert kényelmes volt a "ravasza", precíz volt a működtető mechanika, és mintha könnyeben is kijött volna rajta a nagyobb pigmentű festék. Azonban -talán az én korlátaim miatt- semmivel sem tudtam szebbet, vagy jobbat festeni vele mint olcsóbb társaival. Mellette szól még, hogy a dűzni nagyobb vége miatt amin nincs menet, azt nem fogod elkoptatni, vagy beletörni (mint azt itt valakitől olvastam).
Mindhárom pisztolyomon van tűhatároló, de idővel rájöttem hogy nélkülük is boldogulok.
Én arra jutottam, hogy a legfontosabb az alkalmazott festék, és a tapasztalat. Megragadom az alkalmat, hogy megint belerúgjak az újabb Humbrol festékekbe: egyrészt mert döbbenetes méretű pigmenttel dolgoznak már, másrészt mert hajlamosak a pisztolyba betömörödni. Az új generációs agyon reklámozott akrilokat sem szeretem, mert nem lehet kifújni őket tükör simára, legyen az a pisztoly bármilyen profi.

Üdv.: pmheros
tyimosenko 638408 2018. január 18. 09:07
Válasz erre
A móvári versenyen ugyanők csak picivel drágábban szokták árulni az Evo-t. Emiatt ennyiért nincs értelme szerintem ezt az Ultrát megvenni.

Ha félsz egy ilyen jobb minőségű pisztollyal kezdeni, akkor érdemes venni mellé pl egy BD-130-at gyakorlásra kb 3-4 ezer forintért Kínából. Szerintem a BD-130-as teljesen jó kiegészítő pisztolynak. Az enyém azt hiszem Sparmax, semmi gond vele. Az ár/érték aránya a 130-nak a legjobb szerintem.
Nagyzo 638407 2018. január 18. 08:50
Válasz erre
"Ravasz" van rajta, csak állítható ütköző nincs. Lehet egyébként venni hozzá ugyanitt kb 10e forintért
truth 638405 2018. január 18. 07:13
Válasz erre
Erre gondoltál?

www.prakticke-naradie.sk/hu/p/1483/ultra-two-in-one

Ez tetszik is, árban is oké. A ravasz hiánya mennyire fájó? Nagyon kényelmetlenné teszi a használatát?
agriamodeling 638392 2018. január 17. 19:12
Válasz erre
Szia!

A 0.2-es Ultrai pisztoly szerintm jó lenne neked induláshoz. Magyarországon is kapható a Modellfutárnál, illetve Szlovákiában a Prakticke Naradie-nél. Ez utóbbinál van hozzá 0.4-es átalakító, szokott jönni a Moson Show-ra is. Ha lelevelezed vele (angolul), szerintem Móvárra el is hozza. Nagyjából hasonló áron kapod innen is, onnan is a pisztolyt, nézd meg őket és dönts.
Én mindkét helyről vettem már pisztolyt, nem csalódtam sem a kiszolgálásban, sem a gyorsaságban, csak ajánlani tudom őket.
A kompresszoron viszont úgy gondolkodj el, hogy később, drágább pisztolyhoz is fogod tudni használni, szóval ha lehet, kompakt, tartályos cucc legyen. Pap Laciét már több éve használom gond nélkül, de máshonnan is tudsz venni. Légvezeték nem drága, gyakorltilag bárhol kapsz.

Tamás
truth 638390 2018. január 17. 18:54
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat (ismét), alig győzöm végigolvasni őket. Látom igen nagy a szórás a kedvelt márkák között.

Sajnos a H&S Evolution nagyon tetszetős, de az én pénztárcámnak túl borsos. Egyébként félve is használnám első pisztolyként.

Összességében maradnék a középmezőnynél, mondjuk a 25 ezres árkategóriában (+- kicsi belefér persze). Ha sok év tapasztalatával egy jó ár-érték kategóriájú pisztolyt választanátok mi lenne az?

Fontos lenne a több méretű dűzni (0,3 + 0,5) meg egy nem túl kicsi és nem is nagy tartály, a double action és persze a könnyű tisztíthatóság.
wolf66 638271 2018. január 16. 16:16
Válasz erre
vlevi 638236 2018. január 15. 22:00
Válasz erre
"Ne kezdj a legolcsóbb kategóriával, nem lesz sikerélményed, a középmezőnyből válassz valami szimpatikusat"
Ez nagyon igaz.
De nem csak a szórópisztolyokra, hanem mindenre.
De a szórópisztolyhoz visszatérve, az általam emlegetett Alder 370 szerintem már az ajánlható kategória. Ebayről olcsóbban (10eFt környékén) beszerezhető.
Nem menetes a dűzni, 3 cserélhető tartály, 0,3 0,5 és 0,8-as tűvel, dűznivel adják.
De én csak a 0,3-ast használom mostanában, mert még ebből is kijön mindenféle gond nélkül az alapozó is. Ha valami nagyon szemcsés alapozót akarnék kifújni, akkor beleteszem a 0,5-s tűt, és kész.
erwyn 638229 2018. január 15. 20:41
Válasz erre
Szia Truth!
Csak a saját véleményemet pötyögöm ide, segítő szándékkal!
Nekem több pisztolyom is van, mind menetes és csak az időszakos karbantartások idején tekerem ki a menetes részből a fúvókát, nem minden alkalommal. Ezt egyetlen gyártó vagy forgalmazó sem javasolja minden festés után - szerintem - pont a nagyon finom megmunkálás, a sérülékenység miatt. Másrészt ha nem hagyod bent sokáig a festéket a stukkerben, sőt ha a festés után azonnal kimosod, bő hígítóval átmosod a szerkezetet, szinte semmi sem marad benne és a karbantartásoknál az a kevés is könnyűszerrel eltávolítható, a pisztoly pedig sokáig fog téged szolgálni. Hogy ez működhet azt alátámasztja, hogy a 27 éves orosz Aerografom, a 19 éves Kagerem és a többi idősebb pisztolyom is használom ma is, igaz a kopás ellen nem tehetsz mást idővel, cserélsz ha van alkatrész. Van egy Infinitym is, ami ugye egy német csúcstermék, szintén menetes és kialakításánál fogva pofon egyszerű tisztítani is. Még valami. Ne kezdj a legolcsóbb kategóriával, nem lesz sikerélményed, a középmezőnyből válassz valami szimpatikusat, meg fogja hálálni. Remélem kicsit segítettem! Jó makettezést!
Gabusch 638225 2018. január 15. 20:24
Válasz erre
Single action: folyamatosan áramlik a levegő, a pisztoly csak a festéket adagolja (pl. Tamiya Spraywork Basic).
Double action: a pisztoly előbb a levegőt (pl. a gomb lenyomásával), majd a festéket adagolja.
doky3 638216 2018. január 15. 19:45
Válasz erre
De ez természetesen saját vélemény, neked kell döntened.
doky3 638215 2018. január 15. 19:44
Válasz erre
Szia!
Pont a menetes dűznivel rendelkező pisztolyok nem ajánlottak, gondolj csak bele a tisztításnál, ki és betekered a dűznit, ergo kopik a menete. Anno én vettem egy kínai "Airbrush"-t a szegedi Plázában levő egykori Tomcat játék és makettboltban egyszer sem használtam, mert beleszakadt a nagyon vékonyka menet a pisztolyba. Az önbeálló dűznis pisztolyok javasoltak inkább. Badger és jobb minőségű másolatai. Tankmodelshop forgalmazza pl. Aircobra névvel ellátva, bár egy kicsit borsos áron. Mellette szól, hogy úgy tűnik teljeskörű alkatrész ellátásuk biztosított. A H&S Evolution szériát saját tapasztalatból ajánlom. 0,2-0,4-es dűznivel a festés 80%-át letudhatod.
truth 638212 2018. január 15. 19:30
Válasz erre
Köszi a válaszokat, úgy néz ki hogy nem a tartály mérete lesz a fő gondom :)

Megnéztem egy rakat gyártót Fengdától az Iwatán át az Evo-ig, meg még a Triplexet is de egyszerűen képtelen vagyok ár-érték arányt belőni.

Azt már látom hogy fém menetes dűznis pisztolyok lennének jók, hogy ne kelljen annyi trutyit takarítani, de még a dűzni méretét sem tudtam eldönteni. Gondolok olyasmire hogy mondjuk vonalazáshoz 0,3 mm (vagy 0,4?) és mondjuk alapozáshoz meg lakkozáshoz 0,5 mm. Ez úgy nagyjából megfelelő?

Ezen kívül mit kell még hogy tudjon egy pisztoly, pl. a sok helyen megjelenő double action sem világos hogy mit takar.
sanyi 638211 2018. január 15. 19:28
Válasz erre
Jesszus, ezek a képek nagyon komolyak...
Gabusch 638205 2018. január 15. 18:57
Válasz erre
"Természetesen a kis tartállyal óvatosan kell bánni, mert nincs teteje, ezért ha nagyon lendületesen festek vele, kilötyöghet a festék."

Kell rá csinálni sztirolból.
vlevi 638194 2018. január 15. 18:10
Válasz erre
Az én szórópisztolyom olyan, hogy cserélhető felső tartályos. Olyasmi, mint paplászló oldalán az Alder 370, de a legkisebb tartály kicsit más alakú.
www.paplaszlo.com/airbrush_ad320.html
Valában nagyon érezhető, hogy mennyire más súlyelosztása van még akkor is, ha csak üresen van rajta a kicsi, vagy a nagyobb tartály.
Volt már olyan, hogy annyira kevés festékre volt szükség, hogy próbából egyik tartályt sem tettem fel.
A legnagyobbat csak autómakettek lakkozásához használom.
Természetesen a kis tartállyal óvatosan kell bánni, mert nincs teteje, ezért ha nagyon lendületesen festek vele, kilötyöghet a festék.
tyimosenko 638123 2018. január 14. 22:03
Válasz erre
Attól függ hogyan van kidolgozva a tartály alatti festékcsatorna. A BD-130-ban elég rosszul, ott nem nagyon lehet minimális mennyiséget adagolni. A BD-180-asom évek óta nem volt a kezemben, nem elmékszem, de talán az ifényesebben van kidolgozva. A triplex nagyon jó, még talán az evo-nál is festéktakarékosabb a kialakítás.
4WD 638103 2018. január 14. 20:06
Válasz erre
Én személy szerint a kisebb tartályos pisztolyokat kedvelem, mert a súlyuk, és ergonómiájuk miatt könnyebben kezelhetőek, finomabban lehet velük a részleteken dolgozni. A festéket meg orvosi fecskendőkben keverem. Így újra ki tudom keverni az adott színárnyalatot, ha netán elfogy menet közben, és a higítást is kb. ugyanúgy be tudom állítani.
Szokás dolga, kinek mi jön be. Érdemes a kiállításokon is odafigyelni a látványmakettezők okosságaira, és bátran kérdezni tőlük, ha valami nem tiszta!
wolf66 638102 2018. január 14. 19:59
Válasz erre
Nincs minimum mennyiség.Akár 1-2 cseppet is rakhatsz a tartályba,és kifújhatod!Én momentán azért nem szeretem a kisebb tartályt,mert amikor a tartályban keverem a festéket,könnyebben szétfröcsköli.De ebben is megoszlanak a vélemények.
truth 638097 2018. január 14. 19:43
Válasz erre
Nézegetem a pisztolyokat, már meg is van az első kérdés bár lehet hogy hülyeség. Ha a pisztoly festéktartálya 9 ml-es (elég nagy), lehet minden gond nélkül dolgozni kis mennyiségekkel is (0,5-1 ml vagy akár kisebb)? Szóval nem kell mindig egy minimum mennyiséget tölteni hogy dolgozni tudjak vele?
truth 638094 2018. január 14. 19:33
Válasz erre
Huhh látom van tapasztalat bőven :). Utánaolvasgatok az infoknak és ha kérdésem van még jelentkezem.

Köszönöm a tanácsokat, sokat segítetek az elindulásban!
wolf66 638093 2018. január 14. 19:26
Válasz erre
A4 méret
A4 méret
Kop
Kop

Sziasztok!
Én annyit fújnák még a témába,a saját tapasztalataimból:Az én 1ső stukim 1 Fengda BD180 volt.Nem kevés gyakorlás kell tényleg a finom használatához,és össze kellett koptatni,de nagyon szerettem vele dolgozni.Azóta már sajnos gallyasra hajtottam.Ma már Iwatákkal operálok.A képeket nem a saját sztárolásom miatt rakom fel,csak megmutatni mit lehet belőle kihozni!
Gabusch 638074 2018. január 14. 16:19
Válasz erre
Azért az igazság az, hogy én majdnem húsz évig - tulajdonképpen mondhatni amíg elég sokat maketteztem - egy Tamiya Spraywork Basicet nyúztam. De sőt, most vettem hozzá egy új pisztolyt, mert az ment tönkre és a marha nagy tartályával remekül lehet méretes cuccokat fújni, amire most készülök. Plusz emlékeim szerint a leginkább mosandó része full fém, ami azért szintén nem rossz.

Ezeket az Ebayen olyan 21 eFt körül lehet kapni és ha nem rontottak a minőségen, szerintem egy kezdőnek ideális. 2mm-es vonalat én simán fújtam vele, de nem tudom, most éppen melyik dűznivel adják a régi kettőből.

Ellenjavallat, hogy single action és eléggé hangos a kompresszora, bár állítólag ezen javítottak az általam használt üvöltő dervis óta.
4WD 638072 2018. január 14. 15:55
Válasz erre
P7060003
P7060003
Airfix Spitfir Mk. IA  - 3
Airfix Spitfir Mk....
Airfix P-40B AVG-68
Airfix P-40B AVG-68
Airfix Spitfir Mk. IX.C Trop-4
Airfix Spitfir Mk....

Nekem nagyon sokáig BD-135 volt, 0,2-es düznivel. Nyilván ki kell fogni, de gyakorlással lehet vele szépen dolgozni. Most egy BD-137 van, és ismerkedem a H&S Evo rejtelmeivel. Egészen másképp kell hozzá a festéket higítani, és a nyomást beállítani.
pwss 638071 2018. január 14. 15:39
Válasz erre
Fontos, hogy a tűt mindig érdemes felpolírozni /akril festéknél különösen ajánlott/. Egyedól a Iwata Micronhoz való K33 tűket nem kell, de az egy másik világ.
pwss 638070 2018. január 14. 15:22
Válasz erre
Kompresszor tudjon min 2-3 Bar nyomást a kimeneti oldalon /szerintem mind tudja ezt/, legyen min 1,5 literes tartálya. Legyen rá 1 év gari, jobb a békesség.

A pisztoly téma ennél azért komplikáltabb dolog. 5-10e forintos kategóriában minden pisztoly kínai koppintás. Ha ez eredeti konstrukció sem volt jó, milyen a kínai koppintás? PL 2 ajánlható másolat a BD180 /Micron másolat/, BD130 / Iwata HP-C másolat/. Ezekhez fillérekért van alkatrész.
20-30e kategóriában már márkás cuccok jönnek. SPARMAX /Taiwan/, Tamiya /Taiwan, Japán/, Gunze GSI /Japán/ stb
40-50e köről jön Evo Silverline, Iwata Eclipse. Innentől a határ a csillagos ég.

Első pisztolyom egy 0,3 mm BD130 volt. Kezdő tudásomnak tökéletesen megfelelt. Az évek folyamán a düzni szépen elkopott, és darabokra hullott. Ebből a szempontból BD180 azért ajánlott, mert ha bele is törik a düzni /ennyi pénzért nem adnak Japán minőséget/, a pisztoly feje egyben cserélhető /kb 85 Ft/.
truth 638051 2018. január 14. 11:46
Válasz erre
Köszi a tanácsokat, szóval kompresszorból tartályos mindenképpen. Van egyéb paraméter amit fontos lenne figyelembe vennem vásárlás előtt?

Pisztolyból nem biztos hogy csúcstechnikával kezdenék (bár világos amit írtatok), hanem inkább egy alaptípust választanék gyakorolni. Jó tudni ezeket a másolat dolgokat egyébként.

Továbbra is várom tapasztalataitokat a témában.
tyimosenko 638047 2018. január 14. 11:18
Válasz erre
Jól leírta pwss. Hozzátenném még, hogy ha komolyan gondolod a makettezést, ha tényleg vékony vonalat szeretnél festeni és nem valami pöttyös szélű ákombákomot, akkor érdemes egy evo silverline 2in1 (0,2-0,4) pisztolyt beszerezni. Ezzel se könnyű mm-es vonalat fújni, pepecsmunka, de legalább lehetséges . Talán kínai másolattal is lehetséges hosszú gyakorlás után, nem zárom ki, de nehezen képzelem el...
pwss 638041 2018. január 14. 10:41
Válasz erre
Amit tudnod kell, hogy minden olcsó pisztoly /Adler, Chromax, Tagore, Fengda stb/ kínai másolatok. Ettől még jól használhatóak, DE semmi nem indokolja a gyakran 60%-os árkülönbséget a rájuk gravírozott fantázia név okán.
PL. AD340 pisztoly nem más mint a Fengda BD-180, ami itt is kapható jóval olcsóbban
hobbystore.hu/AMAZING-ART-AA-180-szoropisztoly-makettezeshez

A Fengda BD180-ról /és klónjairól/ tudni érdemes, hogy a ma elérhető legjobb Airbrush konstrukció másolatai. Ez pedig az Iwata Micron, ami 400-500 USD.
Lehetne még ragozni, hogy mekkora minőségi különbség van 2 különböző kínai gyár által gyártott pisztoly között. Röviden a Fendga egész jó.

A kompresszorra ugyanez vonatkozik, mind kínai. Szintén semmi nem indokolja, hogy ugyanaz a modell másik fantázia név alatt többe kerül. Ha belefér, akkor mindenképp tartályosat érdemes venni.
Gabusch 638038 2018. január 14. 09:58
Válasz erre
A tartály egy puffer. Ha az nincs, állandóan jár a kompresszor.
truth 638037 2018. január 14. 09:52
Válasz erre
Azt kihagytam hogy olyan pisztolyt keresek ami egyaránt alkalmas vékony vonalazni és teljes felületet festeni meg lakkozni.
truth 638035 2018. január 14. 09:38
Válasz erre
Sziasztok!

Beruházni készülök egy airbrush szettre, a hozzászólásaitok alapján a Pap Laci féle konstrukció lesz a befutó. Sosem airbrusholtam még, így minden tanács jól jönne a tapasztaltaktól.

1:72-es harckocsikat építek álcafestéssel így szeretném ha a lehető legvékonyabb vonalakat tudnám készíteni. Használok akril és enamelt is és lakkozok is. Pisztolyból az AD340, AD319 és az AD320 között vacillálok, de szeretném a tanácsaitokat kérni ehhez a mérethez.

Kompresszorból a A237 és A238-at is nézegetem. Mennyire érdemes a nagyobba beruházni az én szempontomból? Mi az előnye a plusz levegő tartálynak?

Arra lennék kíváncsi még hogy milyen egyéb eszközökre lenne szükségem airbrush kezdéshez?
Willi 637619 2018. január 6. 22:31
Válasz erre
IMG_20180106_140142
IMG_20180106_140142
IMG_20180106_140228
IMG_20180106_140228

Már csak egy olajleválasztót várok.
pmheros 637603 2018. január 6. 20:25
Válasz erre
Érdekes ez a hang kérdés. Nekem egy AD-238 -asom van, és amikor megjött hangosnak találtam (hűtőgép kompresszorához képest), de idővel megszoktam. Elkönyveltem ezek ilyenek.

Most azonban egy ismerősöm vett egy szerszamx.hu/rt-086-airbursh-kompresszor-1644 ilyet. A két szerkezet megszólalásig hasonlít. Szó szerint megszólalásig, mert ugyanúgy 4bar -nál kapcsol le, mégis halkabb. Nem a szerelvények okozzák, hanem maga a sűrítés. (Elsőre azt hittem ő is Alder AD-238 -at vett, mert még az adattábla is ugyanaz rajta.)

Persze lehet hogy a hang ezeknél a szerkezeteknél egyedi.

Üdv.: pmheros
Zoli 637596 2018. január 6. 19:29
Válasz erre
Szia,
Köszi a véleményt! Egyik barátomnál használtam a Papp Lacinál kapható kompresszort és az tényleg hangosabb és a kisebb tartály miatt gyakrabban is kapcsol be. De házi készítésűt stb nem vennék, mert fakezű vagyok és nem értek hozzá, a gyárival könnyebben boldogulok. Amúgy szép lett a géptető!
z
stug 637588 2018. január 6. 18:26
Válasz erre
Sziasztok

Én csináltattam kompresszort. 1 db porral oltó tartály ( beszerezhető a tűzoltó készülék javítóknál, elérhetőségük minden felülvizsgálati cimkén megvan). 1 db hűtőgép kompresszor. 1 db nyomás kapcsoló . A csövezést én MTZ traktor magas nyomású gázolaj tömlőből csináltam. Ezen van csavar mindkét végén ( ez megy az adagolóból a porlasztó felé). Kell még egy visszacsapó szelep ( én a vízvezetékhez használatosat vettem). Egy vízleválasztós nyomásszabályozó. Vettem rá egy Skoda 120-as ba való benzinszűrőt (papírszűrő), ez a bemenő levegőt szűri. A szakmai segítséget hűtőgép szerelőtől kaptam, aki ipari hűtőket is javít. Kell egy fő, aki Co-val tud hegeszteni. Nekem egy elektronika van a kapcsolóban, ami nem engedi áramszünet után, hogy bekapcsoljon a kompresszor. Ez ha mindent venni kell, drágább mint a bolti új. Bocsánat ha bőbeszédű voltam, és talán nem hagytam ki semmit.
wolf66 637537 2018. január 6. 08:20
Válasz erre
Multipla motorházt.
Multipla motorházt

Szia Zoli!
Én véleményt nem tudok mondani,h. a hűtőmotoros megoldás milyen hangos,soha nem használtam olyat.Én is Papp Laci által forgalmazott kompit használtam,míg panelban laktam.Szerintem nem hangos,és az alsó szomszéd sem jött fel 1x-er sem panaszkodni!És nem csak makettezésre használtam.1 teljes Fiat 1:1-es motorháztetőt ott festettem meg a 7.-en. :-)
Üdv.Tibi
Zoli 637475 2018. január 5. 10:04
Válasz erre
Szia,
A leírás alapján tényleg jó lehet, csak jobb lenne egy csendesebb. De ha nem lesz más, akkor ezt veszem én is.
z
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.