/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
Gabusch 642948 2018. április 9. 19:18
Válasz erre
Akkor szerintem ne Vallejoval kezdj, hanem a Tamiya/Gunze páros bármelyikével. Sokkal kezesebbek ebből a szempontból.
truth 642947 2018. április 9. 19:13
Válasz erre
Ecsetelni én is szeretek velük, pisztolyom meg most lesz először, úgyhogy sokat kell próbálkoznom mire makettet fogok fújni először. Gyűjtöm az infot.
Gabusch 642938 2018. április 9. 16:14
Válasz erre
Én azt hallottam, hogy a festékek a különböző sorozatokban sűrűségükben és esetleg pigmentméretben térnek el egymástól, de persze lehetett ez fals infó is. Az biztos, hogy simán keverhetők egymással, Model Air a Game-mel, Model Colorral. Az Air ugye eleve hígított, így az ecsethez kevésbé rentábilis.
Gabusch 642936 2018. április 9. 16:11
Válasz erre
Nem is fújni macerás, hanem utána tisztítani. Meg főleg közben. :(

Illetve nem is macerás, inkább rohadt drága. Azt hiszem, én a jelen projektem után el fogom felejteni ezeket a festékeket a pisztolyhoz és ecsetelni fogom, mert ahhoz viszont kiváló és az ecset tisztítása sem gond filléres anyagokkal, mint víz, meg körömlakk lemosó.
truth 642935 2018. április 9. 16:06
Válasz erre
Köszi, ez egy érdekes cikk, jó látni az egészet egyben, kár hogy a kémiai hátterét az anyagoknak nem, csak a márkákat tárgyalja.

Látom hogy a Vallejo (legalábbis a Modell sorozat) elég macerás lehet fújáshoz, de azért még próbálok megfejtést találni.
Gabusch 642934 2018. április 9. 15:50
Válasz erre
Ez érdekes. Pláne, hogy szárazon a sajátja sem oldja. Mondjuk, ha kellően apró darabokra szedi, az már jó.
A baj az, hogy ez is a saját cuccokat taglalja, míg engem inkább valami alternatíva érdekelne, ha egyáltalán létezik.
pwss 642931 2018. április 9. 14:46
Válasz erre
Gabusch 642924 2018. április 9. 12:17
Válasz erre
Ja, látom, hogy már megint kifogott rajtam a motor. A kisebb jelet, meg ami mögötte van, viszont lenyeli a motor.

A hatóanyagtartalom 2,5-10% a Vallejonál, de nincs tíz. Ebből adódóan a 99%-os cucc fél literéhez 10 liter desztvíz hozzáadásával valószínűleg működőképes alternatíva állítható elő - amennyiben más, veszélytelensége okán nem jelzett anyag nem kell hozzá.
Gabusch 642923 2018. április 9. 12:11
Válasz erre
Persze. De ugyanez elmondható a Tamiya cuccára is. A probléma az, hogy míg az X-20A hellyel-közzel kiváltható valamilyen alkohollal (talán még egy olcsó vodka is működhet, az úgy kb. fél-, harmadáron lenne és könnyedén beszerezhető), addig a Vallejo AB-Cleaner más hatóanyaggal rendelkezik, kellene találni valami olyan tisztítószert, ami ugyanezt tartalmazza. Pl. ha tényleg ez van egyes monitortisztítókban, akkor némelyikből a 200ml olyan 600 Ft körül már van. De, ha egy ezres, akkor sem kerül még mindig a felébe a hazai kb. 8 eurós árnak sem.

Az én bajom az, hogy a legkisebb elméletileg Debrecenben kapható kiszerelése a 2-butoxietanolnak 500ml. Nos, ha nem csak ez van abban a löttyben, hanem más szükséges alapanyag is, akkor én kidobtam többezer forintot az ablakon, mert nem hiszem, hogy itt annál a 20 dollárnál olcsóbb lenne.
Sajnos, nincs olyan az ismeretségi körömben, akitől lehetne kérni mondjuk 3 ml-t kipróbálásra.
truth 642922 2018. április 9. 11:38
Válasz erre
Hasonló nagyságrendekre gondoltam. Ha 10 liter elöállítható 20$-ból, akkor a 10-12 euro a Vallejo higítójának 200 ml-ért elég meredek.
Gabusch 642920 2018. április 9. 11:19
Válasz erre
Attól függ, hogy mi a hatóanyag és az mennyire hozzáférhető. Az alkohol meglehetősen, tehát a Tamiya, Gunze akrilok saját cucca simán lecserélhető akár gyógyszertári alkoholra (Romániában azt hiszem, viszonylag olcsón kapható) és az nem is büdös.

A Vallejo (meg esetleg akkor a Mig, AK is, de olyanom nincs) viszont szívás. Amerikában fél liter 2-butoxietanol kb. 20$ - ebből ugye jó közelítéssel legalább 10 liter "saját oldószer" állítható elő (konkrétan 2,5%
truth 642919 2018. április 9. 11:08
Válasz erre
Köszi, olvasgatom és próbálkozni fogok néhány anyaggal. Valahogy nekem a "saját oldószer" túlmisztifikált egy kicsit :)
Gabusch 642771 2018. április 6. 20:02
Válasz erre
Szia Truth!

Mint ezt a Festés topicban vesézgettük, "A Vallejo biztonsági adatlapján a fő összetevő a 2-butoxyetanol, máshogy nevezve etilén-glikol-monobutil-éter", valamint az is szerepel rajta, hogy 2.5%
truth 642756 2018. április 6. 08:27
Válasz erre
Sziasztok!

Hasonlóan a korábbi témákhoz én is keresnék alternatívákat Vallejo Model Color thinnerre és mosóra. Mit gondoltok, mennyire müködhet a sok helyen említett kék szélvédömosó, az izopropanol és a bioetanol?

Olvastam néhány cikket és eléggé megoszlanak a vélemények. Gyanítom, hogy a Vallejo saját AB thinnerre is a fentebb említett anyagokat tartalmazza, csak az arány nem ismert.

Szívesen venném a tanácsaitokat ezügyben.
ssanyi 642515 2018. március 31. 19:44
Válasz erre
Üdv!

A narancs Kalasnyikov (AK Real Colors, a makettfestékek Puffin lekvárja! :-D) festékek ehhez képest pontosan ugyanolyan tégelyes kiszerelésben lettek "kitalálva"! :-D

Régebben amíg a Gunze Hobby Color festékeit felrázva "kevertem" sokszor küzdöttem a kupakok lecsavarásával, amióta úgy keverem (kisgéppel) hogy nem kap a tégely felső része festéket és rakok hozzá alapból "sárgacímkés" saját hígítót, nagyon ritka hogy kétszer kelljen nekifutni a tégely nyitásának (másodjára testben és lélekben fölkészülve, nagyobb erővel).
pmheros 642498 2018. március 31. 11:51
Válasz erre
A vallejo és társainak a csőre néhány esetben megreped, és azért folyik bele a menetbe.

Ha már a cseppekről beszélünk, nem csak a térfogat a lényeg, hanem a benne lévő tartalom mennyisége is. Nem csak a sűrűségük, (de a pigment tartalmuk is nagyon változó sajnos), amit ezekben a keskeny fiolákban nem lehet felmérni, míg a felül is szélesebb üvegekben igen. Az esetleges visszatöltés is kényelmesebb. Ezzel nem ellent mondok neked, csak rámutatok a jó oldalára is.

Üdv.: pmheros
ati27 642492 2018. március 31. 10:44
Válasz erre
Háát igen a gunze, meg a tamiya. Nem is értem miért ragaszkodnak annyira az üvegcsés kiszereléshez, így a XXI században. A vallejo, és társainak mocskosul jó a kiszerelése. Ráadásul a kuposan csatlakozó, önzáró csepegtető zseniális! Pedig aztán nem egy űrtechnika. :)
pmheros 642491 2018. március 31. 10:29
Válasz erre
Én is pálcával keverem fel, pálcával veszem ki a festéket. Nem hogy a menetre, de még belülre a nyakára sem igen kerül festék, mégis felragad a kupak az akril H sorozatú Gunze -ékra. Ugyanezt a ragadást az észteres Gunze C sorozatnál nem tapasztalom, pedig ugyanúgy járok el mindkét típusnál .

Üdv.: pmheros
Gabusch 642474 2018. március 31. 00:39
Válasz erre
Én használat után le is szoktam törölni, de ettől még sajnos berohad valamiért. Tetejébe nem is rázom, hanem felkeverem.
Amon 642471 2018. március 30. 22:12
Válasz erre
Sziasztok!

Hogy ne száradjon be a Gunze, Tamiya. Van egy nagyon egyszerű trükk. Felrázás, keverés után pipettával kell kivenni és így a menetem nem lesz festék és simán nyitható marad...
Gabusch 642467 2018. március 30. 21:14
Válasz erre
Tekintve, hogy van saját márkás nyitója, azt gyanítom, hogy nem az üveggel van a baj, hanem a hordozó löttye ragad rohadtul.
Ez a vacak, amit vettem egy félkemény gumi, úgy néz ki mint egy kaloda és 299 Ft volt. Három méretet tud, a középső pont jó. A nagy meg gondolom, az uborkához, de mivel nem főzünk be, annak alá szoktam nyúlni a dugóhúzó karjával és akkor simán nyitható. Úgyis kidobom, ha elfogyott.

Én is minden szart megveszek, ezért van Gunze, Tamiya, meg Vallejo is. Utóbbi úgy jött, hogy a Wargammers volt az egyetlen számomra könnyen elérhető bolt és mivel kb. hetente jártam arra, nem okozott gondot beugrani. Most már egyfelől messze költözött, másfelől nem akar Vallejot forgalmazni, így marad a posta.
vlevi 642461 2018. március 30. 20:45
Válasz erre
"Gunzékhoz befőttnyitót"
Nem tudom, hogy a Gunzénak hogyan sikerült olyan üveget csinálnia, ami állandóan beragad. Látszólag a Tamiya is ugyanolyan, de nekem még soha, egyetlen tamiya kupakom sem száradt rá úgy, mint a Gunze akril.
Ettől függetlenül én mostmár inkább megmaradok a Tamiya, Gunze akril vonalon. Elég régóta használom, nincs kedvem átállni másik márkára, azzal kísérletezgetni. Na, jó, elismerem, autómakettekhez Zero Paint-t használok, Zero lakkal, de az megint más.
De ezek a festékek (a Zero lakk kivételével persze) a pisztolyból denaturált szesszel gond nélkül kimoshatóak. Újfajta festékkel az a bajom, hogy sokba kerül beállítani egy olyan "sort", amivel már lehet valamit kezdeni. Oké, aki egyféle témában makettezik, annak talán nem, de én minden szart megveszek, ami megtetszik :)
truth 642426 2018. március 30. 09:14
Válasz erre
Lenne egy takarításhoz kapcsolódó kérdésem. A bioetanol (96%-os tisztaságú) is használható a "normál" etanol alternatívájaként vagy abban lehetséges valami adalék ami a pisztolynak nem tesz jót?
tyimosenko 642370 2018. március 29. 10:58
Válasz erre
Szia,

Na, nekem nem volt szerencsém vele... Március 9-én rendeltem nyomkövetéses szállítással. Március 19-én felszívódott a fejem a prágai reptéren. Azóta nincs hír róla. Szerencsére a spraygunner visszafizeti a pénzt, ha 40 nap alatt sem ér ide.
Gabusch 642350 2018. március 29. 01:19
Válasz erre
Lehet, hogy hasznos lesz valakinek, de remélhetőleg mégsem.

Mi van a kínai kompresszorban?

www.youtube.com/watch
Gabusch 642071 2018. március 24. 00:56
Válasz erre
A jelen feladat pedig az, hogy mindenféle zöldet, kéket, feketét és szürkét kellene metálfényben használni. A Vallejonak van egy Metal Medium nevű cucca, ezzel keverve tetszőleges festék metálos lesz. Talán kis fekete még nem árt mellé, mert világosít, de majd meglátom, hogy a sötét-középszürkén hogy mutat. Legfeljebb a 2+ réteg már kap pár csepp feketét is majd. Láttam egy videót a Youtube-on, az sem túl sötét árnyalat és nekem tetszik. Bár lehet, hogy az úgy "rossz", de mivel egy sci-fi kitről beszélünk, kissé röhejes autentikus felállást elvárni. Pláne, hogy vannak képeim eredeti filmes makettekről, köszönőviszonyban nincsenek a színek a filmes látvánnyal.
Gabusch 642070 2018. március 24. 00:51
Válasz erre
Ja, és én adtam az etanolnak. Túrósítja a Vallejot.
Gabusch 642069 2018. március 24. 00:50
Válasz erre
A kevergetéssel az a bajom, hogy viszonylag nehéz kétszer azonos színt kikeverni. Csészében persze lehet, de akkor átöntöd a pisztolyba és a fele benne is maradt a csészében. 800 Ft/pár-ml, mit mondjak, fasza. :(

És itt jön be a Vallejo, AK, stb. kitűnő ötlete: a csepegtetős flakon. Nem kell pipetta, meg egyebek, viszonylag azonos szín keverhető belőle. Ehhez képest most vettem a vásárban a Gunzékhoz befőttnyitót, mert egyfelől a közel 4000 Ft-ot sajnálom a sajátmárkás nyitogató műanyagra, másfelől meg unom őket vízpumpafogóval nyitni. Egy röhej.
pwss 642068 2018. március 24. 00:32
Válasz erre
Házi pucolót még nem csináltam, de az etanol-nak adnék egy esélyt.
Amit lehet kikeverek Tamiya/Gunze festékből.
Itt egy videó, amin zseniálisan elmagyarázza a muki a színkeverést. Olajfestéket, de az elv azonos.
www.youtube.com/watch
Gabusch 642065 2018. március 23. 23:08
Válasz erre
Festés végén simán szétszedem és kitisztítom, a bajom a két szín közti fújással van.
Pl. most éppen egy Klingon Bird of Prey van terítéken. Az alapszíne után több különféle zöldet és kéket, meg szürkét kéne felfújni, nyilván panelenként és különböző helyekre. Most minden istenverte szín között szedjem szét és pucoljam ki, mert ha simán átnyomom Ebelinnel, betúrósodik és elcseszi az egészet?

OK, nem szándékozom nagyon ezeket az "új" csodákat (Vallejo, AK, stb.) használni, bár sokkal több és jobb árnyalatuk van, mint a Gunze/Tamiya párosnak, plusz remekül ecsetelhetők is, ami nem hátrány.

Ezért én nem is feltétlenül mondanám a legjobbnak az utóbbi kettőt, viszont kétség kívül a legkezesebbek - ami a másik oldala az éremnek és nem elhanyagolható. 25 évig ezeket használtam.

Az, hogy mérgez, nem érdekel igazán. 56 éves vagyok, alig fújok (két éve megvan a Triplex, most vettem elő azt hiszem, harmadszor, mert közben ecseteltem is) szerintem előbb iszom szét a májam, minthogy ebből nekem valami bajom lenne. :)
Most lesz egy komoly menetem egy Star Trek Refit Enterprise darabbal, ahhoz muszáj lesz Gunze Mr. Color festékeket használni, keverve a csak abban elérhető gyöngyházas cuccal. Az is mérgez, ha jól tudom. Van ventis festőkabinom (csak rendszerint lusta vagyok összerakni), de úgy őszintén: lehet annál jobb, mintha a(z egyik) hobbija viszi el az embert? :)
pwss 642063 2018. március 23. 22:30
Válasz erre
Az IPA, Etanol, Den.szesz mind oldja a Vallejo-t, és olcsóbb mint a gyári. Velük is a baj, mint az alkoholról lentebb irtam.
Festés végén én mindig átfújom a pisztolyt a Revell Enamel Cleaner/Cellulóz/ tisztítóval. Mérgező mint a fene, de mindent visz.
A Gunze/Tamiya a legjobb makettfesték, nem vitás
Gabusch 642056 2018. március 23. 21:23
Válasz erre
Igazság szerint a kompresszorhoz adtak egy csövet, csak az vele a bajom, hogy spirál és néha erősen visszahúzza a kezem. Ezért vettem ezt a vackot, mert ezzel ez a probléma megszűnne.

Azt tudom, hogy a Tamiya, Gunze és Vallejo teljesen más alapokon áll. A Vallejonak van egy Airbrush Cleaner nevű elég büdös cucca, az egészen jól old látszólag mindent és nem trutyisodik. Csak mérhetetlenül örülnék, ha nem kéne használni, mert azért 2dl/2600+szállítás picit húzós egy 1,25dl/500 Ft-os lemosóhoz képest. A 85 ml-esből meg már nincs túl sok. Jelenleg kis keféket beledugva, meg minimális mennyiséget kiöntve pici tálkába és benne a dűznit áztatva használom. Ez látszatra így működőképes, nem is drága, csak így ugye az, hogy én ne szedjem szét két fújás között a pisztolyt, kevéssé működőképes. Az meg baromi macerás és időigényes.

Gunze és Tamiya esetében (ugyan egy Tamiya Sprayworkkel) évtizedekig simán elég volt, ha egy hígítós ronggyal vagy papírral kitöröltem a tartályt és némi hígítót vagy alkoholt fújtam át rajta a két különböző szín között.
Mondjuk az is igaz, hogy ahogy nézem, a Vallejo teljesen másképpen működik, baromi vékonyan kell felvinni, sok rétegben, akkor meg ez valószínűleg nem játszik, cserébe viszont ha beleszárad a pisztolyba, az is nagy élmény.
pwss 642052 2018. március 23. 21:00
Válasz erre
Miért írtam Rauch-ot? Helyesen REHAU RAUCLAIR-E
pwss 642049 2018. március 23. 20:32
Válasz erre
Csak egy oka van, hogy áruljál a kínai gumi/textil tömlőt pisztolyokhoz. A kb 300% haszonkulcs. Fel lehet vele fújni focilabdát, matracot és pont.
Ha jót akarsz magadnak szerzel Rauch RAUCLAIR-E csövet /a Harder+Steenbeck is árulja, drágán/ + pneumatikai boltban csatlakozóz.
A vízbázisú akril /Vallejo/ beszárad, még kötéslassítóval/retader is. Ez alaptulajdonsága. Az alkoholos pucolók /Vallejo pl/ nem oldják a vinyl/polimer kötőanyagot a festékben, hanem roncsolják a megszáradt filmréteget /eredmény a trutyi/. Szinte lehetetlen teljesen eltávolítani.
A Gunze Mr Color/Levelling Thinner viszont elég agresszív cucc /vagy Tamiya Lacquere Thinner/, azzal kéne megpróbálni.
Tamiya/Gunze akril teljesen más festék mint a Vallejo. Egyszerűen az akril annyit jelent, hogy szintetikus festék.
Gabusch 642043 2018. március 23. 19:18
Válasz erre
Urak és Szép leányok, két kérdés.

Vettem volt valamelyik börzén egy kétméteres csövet (textilburkolatú) a kompresszoromhoz. Nomost ma akartam volna először kipróbálni a Triplex-szemmel, de egy idő után kb. semmi levegő nem jött belőle. Találkozott valaki ilyennel? Lehet ezzel valamit kezdeni, avagy kuka? Arra gondoltam, ha találok egy hosszabb drótot a pincében megkísérlem átdugni rajta, hátha valami dugó van csak benne, amit ki lehet nyomni, csak félek tőle, hogy a drót kevéssé lesz steril, tehát némi rozsda és egyéb kosz kerülhet majd így a stukkerbe, az meg gondolom én, kevéssé lenne szerencsés. 3 bar sem nyomta ki belőle.

És ehhez lazán kapcsolódik a következő kérdés. Lehet Vallejo alapozót és festékeket körömlakklemosóval tisztítani kifele a pisztolyból (Ebelin acetonmentes, mert az legalább nem olyan ótvar büdös mint a Cien)? Mert amíg görcsöltem az átkozott csővel, teljesen eltömődött a dűzni és miután a tű kihúzása után eszement távolságból sikerült kifújni a szénné hígított alapozót (szerencsére így egész elfogadható eredményt adott), utána tisztításnál valami összetúrósodott izéket sikerült kiműteni belőle. A furcsa az volt, hogy egyáltalán nem köpködött, hanem konkrétan nem jött festék.

Először normál Vallejo festéket fújtam vele, aztán átküldtem rajta egy fél tartály Ebelint, majd pár csepp echte Vallejo Airbrush thinnert. Ezután tojt be a cső.
Miután kipucoltam a saját méregdrága tisztítójával és kicseréltem a csövet, egész normálisan tudtam vele dolgozni.

Az a két ötletem lenne, hogy vagy az igen szerény nyomás miatt elkezdett beszáradni a festék (bár ezt belül hogy tudná megcsinálni, ha folyamatosan ázik, nem igazán értem, de nem is vagyok vegyész, meg nem tudom, mit csinál a pisztolyon belül), illetve, hogy esetleg teljesen meg kell várni, hogy a két fújás között kiszáradjon a körömlakklemosó, mert különben betúrósítja a festéket.

Általában Gunze és Tamiya festékeket használok, Tamiya hígítóval vagy alkohollal, azoknál ilyen gond nem volt. Viszont most muszáj lenne Vallejot használni.
pwss 641552 2018. március 12. 22:28
Válasz erre
tamiya-airbrush-cleaning-kit-sl1808-1504-19-sl1808@3
tamiya-airbrush-...

Szívesen.
Ami még jól jöhet a Tamiya pucoló készlete. Van benne magas viszkozitású zsír, ami pont a tű, és a légszeleppel tud csodát tenni. Sokkal könnyebben járnak a fém alkatrészek. A Piros meg spec tömítő, ami a düznihez jó. Ezzel vagy teflon szalaggal, ki tudod váltani a menetes részeken levő ragacsos trutyit.
pmheros 641527 2018. március 12. 17:50
Válasz erre
Jól jött a tipp!

Hajszálnyit kellet csak lazítani ezen a tömítés tartó csavaron és mindjárt megfelelően jár benne a tű, köszönöm!

Üdv.: pmheros
tyimosenko 641382 2018. március 9. 21:30
Válasz erre
Sziasztok,
Megrendeltem én is a 770es fejegységet. Egy BD180-asom meg már van. Kíváncsi leszek hogy muzsikál majd.
pwss 641324 2018. március 8. 20:32
Válasz erre
teflon180
teflon180

A PS770 fej jó választás, ha belövöd a keverési arányt, még jobb is lesz.
A BD180-ban 2 ponton van megtámasztva a tű. A végében, és a középen a teflon tömítésben. Próbál meg kipucolni a teflon tömítést tartó csavart. Elvileg a benne lévő teflontömítés /az Iwata-ban legalább is/ annyira rugalmas, hogy a csavar megfeszítésévél a tű teljesen beszorul a tömítésbe. Meg kell találni a optimum feszességet, mikor a tű nem szorul és a festék nem folyik hátrafelé.
tyimosenko 641284 2018. március 8. 10:49
Válasz erre
Szia pmheros,

Köszönjük szépen az összehasonlítást!
4WD 641274 2018. március 7. 23:17
Válasz erre
Csak azért érdekes, mert hétfőn utazom a lányomékhoz az USA-ba, és mivel az USA-n belül 50 USD-ig ingyenes a posta, az Ő címére rendelném meg. A poggyászomban biztosan elfér majd hazafelé.
Sőt, akkor már lehet, hogy nem is csak egy készletet.
pmheros 641273 2018. március 7. 21:05
Válasz erre
15USD. (ez volt a legolcsóbb mód)
6 nap alatt itt volt a fejegység, és a tű. Vámon nem akadt el.

Üdv.: pmheros
4WD 641267 2018. március 7. 19:58
Válasz erre
Köszönjük a tájékoztatást.
Mennyi volt a postaköltsége a PS770 holmiknak?
Én a BD-203-hoz venném meg a 0,18-as PS770 készletet.

A BD széria esetében tényleg jelentősen romlik a szóráskép egy bizonyos nyomás alatt. A finom munkákhoz meg az kell. Általában.
Ha ennyit javít a PS770 fej, akkor mindenképpen megéri.
pmheros 641260 2018. március 7. 19:01
Válasz erre
bd180_ps770
bd180_ps770

BD-180 és BD-180 PS770 headset -tel szerelt stukival való rövid ismerkedésem.

Chromax BD-180 0,25. Egész vállalható kis stuki. A kidolgozása kínai, ez leginkább a festéktartály belsejének érdességén látszik, de a "ravasz" kezelhetőségében is érződik. (A levegőszabályzója útban van a festéktisztítós pisztolytartónak, ezzel sajnos nem számoltam). Széttekertem ismerkedés közben és minden menetes részre valami gyantaszerű víztiszta ragacs van felhordva, remélem ha ez idővel lekopik nem lesz tömítetlenségi gondom. Általános feladatokra jó minőségű festékkel jól használható, a finomabb munkákban sem kell szégyenkeznie.

PS770 komplett fejegységet a BD-180 -ra gond nélkül feltekertem. A PS770 0.18mm -es tűje azonban szorult a BD-180 pisztolytestének egy vagy két tömítésében. Kicsit meg kellett járatni a tűt, hogy könnyebben járjon. A gond nem jelentős, de a "ravasz" visszazárásáért felelős rugó nehezen bírta csak előre tolni a tűt az elülső helyzetbe.

Mindkét esetben a Gunze c17 -es festéket használtam, ugyanazzal a hígítási aránnyal. A beállított túlnyomás 0,5bar környékén volt. A tű hegye az alacsony nyomásnak köszönhetően a felülethez ~2 -4mm távolságra volt közelítve. A BD-180 -nál azt vettem észre, hogy a nyomást csökkentve a porlasztás minősége érzékelhetően romlik, így a közeli munkáknál a rajzolatok széle nem lesz kellően homogén. Kicserélve a pisztolyban a fejegységet ps770 -re, a homogenitás ugyanezeknél a beállításoknál azonnal javult, ez a bal oldali szélesebb vonalaknál jól megfigyelhető. A vékony vonalak pedig magukért beszélnek. A vonalzó milliméteres beosztása jól mutatja a valós arányokat. Ez egy gyors próba volt, további próbálkozásokkal mindkét összeállításban lehet még "tartalék".

Üdv.: pmheros
4WD 641175 2018. március 6. 12:20
Válasz erre
IMG_20180306_104556
IMG_20180306_104556
IMG_20180306_104701
IMG_20180306_104701
IMG_20180306_104853
IMG_20180306_104853
BD-180 fej
BD-180 fej
PS770-0.18mm nozzle
PS770-0.18mm nozzle
PS770 rajz
PS770 rajz
BD-130  rajz
BD-130 rajz
BD-135 rajz
BD-135 rajz
BD-137 rajz
BD-137 rajz
BD-180 rajz
BD-180 rajz
BD-203 rajz
BD-203 rajz
Airfix Me-109E Trop _ 3.
Airfix Me-109E Trop...
Italeri Re-2000-1
Italeri Re-2000-1
Airfix Spitfir Mk. IA  - 3
Airfix Spitfir Mk....
Airfix Spitfir Mk. IX.C Trop-4
Airfix Spitfir Mk....
Airfix B5N2 Kate-4
Airfix B5N2 Kate-4
Airfix B5N2 Kate-1
Airfix B5N2 Kate-1

Összehasonlítás képpen A BD 130/135/137 és BD-180/230 vs. PS-770

Nekem eddig a BD-135, BD-137, BD-200 volt 0,2-es düznikkel, és kipróbálás erejéig egy H&S Evolution Silverline Solo 0,2-es.

A BD szériát ki kell fogni, a 135-ösösöm fújt csaknem olyan szépen mint a H&S, sok gyakorlással, és rendszeres tisztogatással Gunze Aquarious vízbázisú festékekkel.
A mostani BD-137-es már nem olyan precíz, de fogok rajta finomítgatni egy kicsit.
A BD-200 súlyelosztása nem tetszett.
A BD-203-at még nem próbáltam ki, de meg fogom venni hozzá a PS-700 0,18-as fej+tű készletét. Nagyon kíváncsi leszek, mit is lehet vele kezdeni.

A Re-2000, a Bf-109E, és a Spitfie-k a BD-135-el 0,2-es düznivel vannak festve. A fakítások, panelezések, koszolások, és a panelvonalak is. A B5N2 Kate a BD-137-el készült, de a kiszóródások javítása már a H&S EVO-val.
pwss 641151 2018. március 5. 23:11
Válasz erre
Ha jól látom ez a BD135, ami a OLympos HP100/Iwata HP-B másolata. Nem kompatibilis a Micron/PS770 fejjel.
tyimosenko 641105 2018. március 4. 22:12
Válasz erre
Köszi!

Még ezt találtam ki alternatív megoldásnak. Egy ilyet összeházasítani a 770 fejegységgel. Ez külsőleg az Olympos koppintása, de lehet, hogy nem kompatibilis a kettő...

http://www.makettshop.hu/termeklap/ragasztok-ecsetek-szerszamok-festektarto-allvanyok/chromax/festekszoro-pisztolyok-kompresszorok/chromax---festekszoro-type135_131347/
Coroman 640882 2018. március 2. 11:40
Válasz erre
Köszönöm a válaszokat!

Az airbrushforumot végig olvastam, köszi a linkeket. Szerintem Ő marad a jelöltem.
A videó jó volt, néztem H&S bemutatókat is, lehet mind gyakorlatlan volt akit néztem, de senki nem mutatott jobbat, így nem lettem meggyőzve, hogy az Evo nekem megéri a "felárat" (biztos kell a nagyobb tartály +ba, mert én is mozgatom a pisztolyt fújás közben, sőt szeretem is).

Eljátszottam a spraygunnerrel sajnos csak a pisztolyt figyeli a freeship-hez, ha nem éri el a 100USD-t akkor keményen árazza, hiába tettem mellé mást is. De a linkelt forumon megtaláltam, hogy Amazonon is árul a spraygunner és ott eljönne freeshippel, a problem, hogy nem láttam Paypalos fizetést. Viszont cimbora amazonozik megkérdezem hétvégén hogy működik a dolog.

Köszönöm a segítséget,
Coroman
pwss 640855 2018. március 2. 01:46
Válasz erre
Olympos SPC-m van, szerintem a Micron jobb. A Micron könnyebben pucolható, és nem annyira kényes a festék minőségére. Az SP sorozat is kiváló, jó festékkel hozza a Micron szórásképét. És mivel ugyanott készült mint a Micron /PS770 a düzni csereszabatos.
pwss 640854 2018. március 2. 01:30
Válasz erre
A PS270-et kivesézték alaposan
www.airbrushforum.org/threads/first-impression-procon-boy-ps-270-mr-hobby-gsi-creos.19272/
Röviden fényévekkel jobb a minősége, mint a kínai pisztolyoknak. Van fotó a kínai, GSI tűkről is, drámai a különbség.
100 USD kategóriában, nem tudok másik pisztolyt ami tudja ezt a minőséget.
2 változatban létezik PS270 0,2 mm, és PS289 0,3 mm.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.