/ Fórumok /

Retusbaj

Ha retusod beszáradt, vagy éppen segíteni akarsz azokon, akik ilyen problémával élnek, akkor írd meg a fórumra.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.
gaborka 168613 2009. november 26. 12:14
Válasz erre
Én is terveztem már ilyet, csak nincs időm. Abban egyetértek, hogy egy milliméterpapírra kifújt minták alapján (ugyanolyan festékkel, ugyanolyan arányú hígítással) egzakt eredmények nyerhetők, ez jó lenne. Szerintem szóráskép tekintetében nem lehetne olyan különbséget találni, ami 50-60 ezer forintos árkülönbségeket indokolna (szerény véleményem szerint). Viszont, az ördög a részletekben rejlik, és lehet hogy van akinek nem áll kézre a pisztoly, utálja hogy 20mp-vel tovább tart szétszedni, állandóan eltöri a dűznit, nem tetszik hogy krómozott a külseje/tetszik hogy krómozott a külseje, zavarja hogy mindenkinek olyan van/azért van neki is, mert mindenkinek olyan van stb. szóval ezekből az okokból hajlamos bármit feldicsérni vagy lefikázni. Tehát, a szóráskép-teszt igen hasznos lenne gyakorlati szempontból, de távolról sem teljes.

Az Armorama-n próbáltak tesztelni egyszerre egy Iwatát, egy Paasche Talont meg egy Badger Patriotot (asszem). Fújtak szórásképet, mérték az időt hogy mennyi idő alatt lehet szétszedni, megszámolták hogy hány kopó alkatrész van stb. Árban, kidolgozásban, minőségben, teljesítményben annyira kevés különbséget találtak, hogy gyakorlatilag az lett a konklúzió, hogy mindenki vegyen olyat, amilyen neki tetszik és slussz. Mivel a kétakciós airbrush lassan már száz éves technológia, már annyira kiforrott hogy nem sok újat lehet benne mutatni. Szerintem a H&S is azzal arat inkább, hogy csicsásak a pisztolyai és jó érzés őket kézbe venni. Még annyit, hogy a vallási jellegű megnyilvánulások nemcsak erre a fórumra jellemzők hanem az amerikai airbrush fórumokon is állandóan egymást oltják a pisztolyaik miatt, tehát lehet ebben valami lélektani dolog.

c[ ]
Mortyi 168612 2009. november 26. 10:18
Válasz erre
Sziasztok!

Hát ez nem kérdés egy élő teszt nagyszerű lenne!
Már csak az a kérdés, hogy hol és mikor idén már nem nagyon lesz verseny v. kiállítás :(
Addig marad az on-line bemutató bár én arra nem szívesen vállalkoznék :) talán meg sem tudnám csinálni de egy élő bemutatóra szívesen beneveznék csak az okulás végett :)
Addig bár ezt bizonyára sokan ismerik :)
www.youtube.com/watch www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch www.youtube.com/watch
www.youtube.com/watch

Üdv Mortyi
Amon 168611 2009. november 26. 09:57
Válasz erre
Amiket leírtál nem elhanyagólhatóak. Sőt legfontosabb elemek egy teszthez.
A gyakorlat sem elhanyagolható én pl az infinityvel szabályosan újra kellett tanulni valamilyen szinten fújni mivel sokkal finomabb a műszer. De on-line elég nehéz tényleg próbálni kell élesbe sokkal célre vezetőbb.
Sdave 168610 2009. november 26. 09:12
Válasz erre
Igen. Úgy "kell" tárolni.

Egyébként tényleg jó lenne egy összehasonlító teszt. Ha nem is élesben, de akár itt az oldalon is videók formájában.
De egyébként nem nagyon van miről beszélni, hiszen egyszerűen értelmetlen egy 70 ezer forintos Infinity-t vagy egy 40 ezres Evo-t összehasonlítani egy 15 ezer forintos (és most sokan megsértődnek) másolattal.
Gondolom nem kétséges, hogy a (sokkal) drágább jobb. Az az alapkérdés, hogy ha valaki vesz egy 10 ezres pisztolyt, az lesz-e (megközelítőleg) olyan jó, mintha belefektetett volna egy rakás pénzt. A kérdés összetettebb ennél és nagyobb,átfogóbb tesztet kíván.

Ha tervezünk egy ilyen "online-tesztet", akkor abba bele kellene venni a festékmárkákat, oldószereket is stb. Legalább annyira, hogy enamel - akril.

üdv.
Mortyi 168609 2009. november 26. 07:42
Válasz erre
nikeboy!

Mikor és hol? Szegeden ugye? :)

Üdv Mortyi
nikeboy 168608 2009. november 26. 07:35
Válasz erre
Tymosenko:valóban fogok üzletet nyitni:2 részre osztva!makett,és eszközök!a leg válogatottabb eszközök beszerzésén fáradozom.
nikeboy 168607 2009. november 26. 07:31
Válasz erre
azt gondolom,novakgabornak van némi igaza!azonban nem értem,minek ez a fórum,ha nem a valós tapasztalatainkat osztjuk meg,s adjuk tovább?vagy szépítsük a dolgokat,s vezessük egymást?:persze,a piros az éppen zöld,s elhisszük!Nem egyszer elnézést kértem,ha valaki megbántva érezte magát,s végül kiderült,egyezett a vélemény,csak más más megközelítéssel!Ram-mal is megtörtént.nos további sok sikert mindenkinek!
nikeboy 168606 2009. november 26. 07:11
Válasz erre
Tymosenko!engem a Papp úr hidegen hagy!állok elébe ha kell!téma lezárva!
novakgabor 168605 2009. november 25. 23:37
Válasz erre
Hát én azt hiszem ebbe a témába most 'szólok' bele utoljára.
Egy dolog fogalmazódott bennem : azt itt szereplő dolgok csak SZAVAK
Én sajnos nem vagyok egyetlen klubnak sem tagja, de ha az lennék, biztos megszervezném hogy egy forgalmasabb makettversenyen egyszer végre ne 'látványmakettezés' legyen, hanem mindenki hozza el a saját pisztolyát, és ott akár sima A4-es lapokra PISZTOLYTESZT LEGYEN ÉLESBEN mindenkinek elérhető néhány perces formában.
Szerintem engem is, mint sok más embert is a saját tapasztalat tudna csak meggyőzni.
Ha csak 4-5 típus összejönne a sárga csoda mellé, biztos hatalmas sikere lenne a dolognak.
És azt sem értettem soha, hogy mégis hogyan akarnak legtöbben Airbrush-t eladni egy-egy ilyen vásáron, hogy ki sem lehet próbálni ?
Szerintem a szájtépést félretéve ezeken a rendezvényeken végre lenne lehetőség valós tapasztalatot szerezni, kár hogy senkinek nem jut eszébe...
Tyimosenko 168604 2009. november 25. 21:17
Válasz erre
nikeboy,

Azert nem csodalkoznek, ha ezutan az uzleti celu hitelrontasert es ellenkampanyert amit itt folytatsz Papp ur elkapna es adna egy ilyen gagyi kinai tervezesu seggberugast.

Egyebkent tenyleg valamilyen makettuzletet nyitsz?
Amon 168602 2009. november 25. 20:49
Válasz erre
Az igazság az, hogy teljes mértékben meg voltam elégedve a kenáj stukikkal.
Hallottam a evo-ról és társaikról de különösebben nem hatott meg. még nem olvastam Timur cikkét és címborám nem vett és próbáltam ki. Ott jött a törés pisztoly téren.
nikeboy 168601 2009. november 25. 20:31
Válasz erre
Amon!osztom a véleményed!nekem sem egyből jött a jobb,de a külömbség óriási!a kivitelezés minőségéről még nem is beszéltünk!Gaborka!megértelek,s ismétlem,nem a tehetőséget hangsúlyoztam,hanem a minőséget!megértelek,s ha neked ez adatik,én tiszteletben tartom!én csak a tapasztalatot osztom
Amon 168600 2009. november 25. 20:16
Válasz erre
van hozzá tárolóm amikor vettem pót tűt akkor úgy adták és megtartottam. Még a chromaxomhoz. Néha még használom de főleg az infinity-t. Nekem sincs sokkal több időm makettezni, de sok kellemetlenségtől megszabadultam.
gaborka 168599 2009. november 25. 20:03
Válasz erre
Senki nem mondta hogy az Evolution nem jobb, mint a kínaiak, és azt sem, hogy nem érdemes megvenni, főleg ha munkaeszközöd. Csak nekem, akinek hetente háromnegyed órám van makettezni, egyszerűen nem éri meg a beruházás, és nincs is rá szükségem.

c[ ]
gaborka 168598 2009. november 25. 20:01
Válasz erre
Hmm hát ártani biztos nem árt. Hacsak el nem hagyod a tűt valahogy:)

c[ ]
nikeboy 168597 2009. november 25. 19:53
Válasz erre
na eljutottunk a lényeghez:ezért érdemes a jobb minőséget venni,mely meg van munkálva,a leg messzebbre menőkig!másrészt ami kophat,hibásodhat az elromlik!így az alkatrész utánpótlás!ugye?én ezért vettem evolutiont!nézzétek meg,a neten,hány tipussal kompatibilis,(colani,stb!)s mit kapni ha kell hozzá,s kókányolni sem kell!az általam kipróbált,(kb.10féle)piszolyhoz képest álom,s a 10eddigi árán 3at vehettem volna!Nem tudom,de ha nyitott szemmel tehetném,akár visszamenőleg,nem így kezdeném!persze mindenki anyagi függöségét tiszteletben tartom véleményemmel!
Amon 168596 2009. november 25. 19:29
Válasz erre
Szerintem csak a tűt huzza vissza kitekerve a tűrögzítőt én spec mindig kiveszem a tűt és úgy tartom a dobozába
gaborka 168595 2009. november 25. 19:07
Válasz erre
Ezt még nem hallottam. Viszont, ha így tárolod a pisztolyt, elfárad a rugó benne, nem?

c[ ]
gaborka 168594 2009. november 25. 19:06
Válasz erre
Igen, de alapszabály hogy két ugyanolyan anyag ne súrlódjon egymáson, nehogy berágódjon. Nyilván ami mozog az kopik is (ld. az ízűleteid:)).

c[ ]
Sdave 168593 2009. november 25. 18:33
Válasz erre
Többek között ezért kell úgy tárolni a pisztolyt, hogy visszahúzod a tűt, mivel a tű-dűzni találkozásnál olyan feszültségek ébrednek, amik károsíthatják a réz fúvókát.
nikeboy 168592 2009. november 25. 18:27
Válasz erre
ez így van.de a kemépnyített anyag kikezdi a puhábbat,nem de?
gaborka 168591 2009. november 25. 18:22
Válasz erre
Persze, muszáj neki, hiszen így zárod el a levegő útját. Optimális esetben a tű hegyének palástja teljes mértékben felfekszik a fúvóka belsejére. Elvben ezért nem is illik hogy ugyanabból az anyagból legyenek.

c[ ]
nikeboy 168590 2009. november 25. 13:28
Válasz erre
meglehet,de tapasztalatom az olcsóbb pisztolyoknál,hogy a dűzni,főleg ha menetesen csatlakozik,réz,semmilyen bevonat nem védi,s így ott a tűvel gyakran érintkezik!
gaborka 168589 2009. november 25. 12:38
Válasz erre
De, kopik, de valójában nem sok olyan alkatrésze van egy pisztolynak ahol ez gond, leginkább a tű/dűzni viszonylatában (hiszen a tű elvben csak a tűvezető gyűrűhöz ér hozzá, ami vagy gumi, vagy teflon, és a fúvókához). Ezért van pl. az EFBE-nek krómozott, a Badger Renegade-nek meg polírozott titánötvözet tűje (ezek persze jó drágák is). A tűvezető rúd egy rugó mentén mozog, esetleg még a belső szelep kophat meg, de ott tömítés van. A vegyszerek esetében, hát, ha valami erősen savasat fújnál, esetleg károsíthatná de ehhez annyira nem értek.

c[ ]
nikeboy 168588 2009. november 25. 12:24
Válasz erre
a vegyszerekről ne is beszéljünk
nikeboy 168587 2009. november 25. 12:23
Válasz erre
sziasztok!Ha maga a réz nincs lekezelve,gondoljatok bele,nem kophat ?mivel valamilyen szinten az illesztések miatt,csúszás és egyéb funkciók károsíthatják!
gaborka 168585 2009. november 25. 10:08
Válasz erre
Láttam olyat hogy a fúvóka belsejét kipolírozták, gondolom annak is ez lehetett a szerepe.

c[ ]
Ram 168584 2009. november 25. 09:38
Válasz erre
Csatlakoznék a tisztításpártiakhoz. Pont a minap olvastam egy régi Military Modellingben, hogy a cikk írója retuspisztoly vásárlásakor elsőként azt nézi meg, milyen a tű, és ha nem találja elég fényesnek, akkor szépen felpolírozza, ezáltal lényegesen lassabban halmozódik fel rajta zavaró festékréteg munka közben és a tisztítás is könnyebb. Nyilván ez nem csak a tűre, hanem a többi alkatrészre is érthető, ami festékkel érintkezik...
Sdave 168583 2009. november 25. 09:19
Válasz erre
Én is a tisztításra gondoltam elsősorban. Hiszen pl a vízcsapok jó része is rézből van és semmi baja, vagy a retuspisztoly fúvókák sincsenek bevonva. Nyilván kialakul egy oxidfilm a réz felületén, de ez most lényegtelen.

Volt egy gagyi pisztolyom (Alder, vagy Adler vagy mi), na annál a festékcsatorna jó része nem volt bevonatolva. Nagy kínszenvedés volt takarítani. Nem is lehetett rendesen már sok használat után, mondjuk lehet,hogy agresszívebb szereket kellett volna használnom. Hozzátenném, hogy a használatát nem befolyásolta, bár én azt a pisztolyt alapból nem szerettem.

Persze az ár/érték arány kompenzálja a dolgokat. És az átalakítás nyilván erre
irányul.
Senkit sem akartam eltántorítani, hiszen ötletes a megoldás. És aki érez magában elhivatottságot, bátran csinálja!

üdv.
gaborka 168582 2009. november 25. 08:33
Válasz erre
Így van, a krómozott réteget ezerszer könnyebb takarítani, ennyi a szerepe (ami nem kevés).

c[ ]
Tibcsi 168581 2009. november 25. 07:54
Válasz erre
Szerintem a fényes króm réteg (az esztétikán túl) csak a tisztítást segíti. Nem tapad meg rajta a festék, higítós ruhával utólag is könnyen letörölhető.

Szerintem. :)
novakgabor 168580 2009. november 25. 07:34
Válasz erre
Köszönöm, de bocsánat csak nem értem - mi ellen is vég a króm réteg ?
Illetve mitől lesz rosszabb ha nincs ? Tudtommal a sárgaréz nem képez a olyan korrozív réteget a felületén, ami minket zavarhat. Ezeken az eszközökön a króm inkább esztétikai funkciót lát el szerintem. Hiszen ne is menjünk messzire, maradjunk csak a fotomaratásoknál, olyat sem hallott szerintem még senki, hogy: "odanézz milyen régi maratás ... tiszta oxid már... megromlott... tönkrement... satöbbi..."
Ne haragudj, nem akarok kioktatni, csak az átalakítástól való félelmet szerettem volna eloszlatni. Csak bátran ! Nem fog neki fájni ! :))
Sdave 168579 2009. november 25. 00:10
Válasz erre
Ötletes és ügyes!
Csak a csiszolással elveszítetted az eredetileg króm védőréteget. Remélem, ennek ellenére tartós lesz!

üdv.
gaborka 168578 2009. november 24. 11:58
Válasz erre
Na ezt én is kipróbálom. Hálistennek az enyémnek nem kell kiköszörülni a belsejét, a tartállyal pedig meg vagyok elégedve.

c[ ]
novakgabor 168577 2009. november 23. 21:03
Válasz erre
igen, teljesen eredeti alapanyag, és mivel gagyi, ezért puha is, könnyen reszelhető sárgarézből van. Még köszörű sem kellett hozzá, egy sima lapos fémreszelő, kb 10-15 perc munka, meg a végén némi 1200-as papírral elsimítottam.
A tetején a tartályon meg volt két horony eredetileg, az is szépen vezette a fűrészt, az sem volt nagy kunszt.
A végébe a tűhatárolónál is csak egy menetet kellett fúrni, az is 5 perces meló volt.
:-)
gaborka 168576 2009. november 23. 20:37
Válasz erre
A legyezőfejet az eredeti koronából köszörülted?

c[ ]
nikeboy 168575 2009. november 23. 17:28
Válasz erre
van egy SCHEIBER 200 as,kiszuperált!kell valakinek?düzni, ravasz hiányzik belőle.
nikeboy 168574 2009. november 23. 17:26
Válasz erre
gabor!nem rossz!
novakgabor 168573 2009. november 23. 16:55
Válasz erre
ja. a harmadik képen a piros pöttyök az átalakítás helyét jelzik, ha esetleg nem egyértelmű...
novakgabor 168572 2009. november 23. 16:54
Válasz erre
Retus 20091123 003s

Az egykori 130-as
Retus 20091123 003s
Retus 20091123 006s

Átalakított tűvédő "Evo-repro"
Retus 20091123 006s
Retus 20091123 002s

Kimart test-tartály találkozási rész
Retus 20091123 002s

Na akkor a képek.
Az egykori sárga csoda az alábbi dolgokat élte meg nálam 5 év alatt:
-Teljes tömítés csere
-Tartály kisebbítés (nem láttam tőle és van egy másik ugyanilyenem is)
-Tartály-test találkozási rész kimarása (megmunkálási pontatlanságok eltűntetése)
-Tűhatároló beépítése (egy M4-es csavar rugóval - igen ritkán használom)
-Tűvédő átalakítása (nem hozott eredményt :) )
Elötte is jó volt, most se lett sokkal jobb, csak rám van szabva :)))
nikeboy 168571 2009. november 23. 15:39
Válasz erre
Ebben igazad van Ram,bár nekem se megy minden olyan egyszerüen,nyílván az eredmégyeim,sikereim hozzák az igényeket,s ha akad a szponzorok,de ahogy írtam,ehhez produkálni kell.Nem könnyű sajnos senkinek,jelen helyzetet tekintve pláne,ezért vagyunk nyílván hogy megoldjuk.Persze ha valakinek tudok segítek továbbra is,merítve eddigi tapasztalataimat.Minden jol megy megnyitom üzletemet,tárgyalok az olasz üzlettársaimmal jelenleg is,igyekezve beszállítani minőségi eszközöket,megfelelő és elsősorban elérhető áron.Persze makettek is szóba jönnek,rendelésre.
Ram 168570 2009. november 23. 15:23
Válasz erre
nikeboy, abban igazad van, hogy ha valakinek a munkájához kell, akkor nagyon nem mindegy - maradva az íjászos példánál, ha valaki nem csak hobbicélra vagy amatőr versenyeken lő, hanem európai vagy akár világszínvonalú versenyző, annak igenis kell a drága cucc. Szóval esetedben (és például még Timur esetében is), a meló miatt érthető, és hosszú távon megtérülő dolog a drágább felszerelés. A Trabant-Mercédesz hasonlatodból kiindulva: mindkettővel el lehet jutni A-ból B-be, kérdés, hogy mennyi idő alatt és milyen utazási élménnyel :)
De például magamból kiindulva, aki csak hobbista célra használom a pisztolyt, egyelőre nem valószínű, hogy lecserélem az AB125-öt Evolution-re, egyszerűen azért, mert a szintemnek megfelel a gondosan karbantartott olcsóbb eszköz is - persze remélem, hogy egy-két év múlva már "kinövöm". De azért már most jeleztem Mikulás bácsinak, meg Jézuskának is, hogy nem sértődnék meg, ha egy silverline two-in-one befigyelne a fa alá, de ismerve az urak kereteit válság közepette, nincsenek vérmes reményeim :)

(A régi dolgokra meg spongya és fátyol!)
nikeboy 168569 2009. november 23. 15:14
Válasz erre
Nos:először is elnézést azoktól,kiket akaratlanul megbántottam.
Másodszor,nem kételkedem abban ami a tehetéget és kézügyességet illeti,természetesen ez is igaz,de azt gondolom,van külömbség az adott eszközök között.12éve használok aírbrusht lépésről lépésre haladva,váltva az eszközeimet,s nem azért mert k...va jol megy,egyszerüen mert a munkám megkívánja.Báthory barátom is elmondta véleményét,(kinek munkáit a neten bárki figyelemmel kisérheti,s ajánlom nektek)van külömbség!Márpedig ha az ő munkáit vesszük szemügyre,nem a "fadarab"szüleménye!Természetesen ismétlem,nem kételkedem egy ember hozzáértésében,sem tehetségében,s hiszem hogy nem a tehetőségen múlik,Azonban azt senki ne mondja,hogy nincs külömbség egy trabant,és egy mercédesz között!Igaz?Tehát,nem szándékom sem mocskolódni,sem bárkit megsérteni,csak tapasztalt véleményem nyílvánítottam ki.Egyébként valaki megkérdezte miért nincs jó tapasztalatom a Papp úrrol:egyszer beszéltem az emberrel,s rájöttem,nála elméleti síkon nagyon mennek a dolgok!Ez mindent megmagyaráz,azt gondolom.
Ram:A multkoriértb tőled is elnézést kérek külön,mert szerintem némi félreértés is adatott.
Ram 168568 2009. november 23. 13:11
Válasz erre
Ez a drágapisztoly-fétis olyasmi lehet, mint az íjászatban tapasztalt hasonló jelenség: sokan azt gondolják, hogy ha drágább íjat vesznek attól a lövés is jobban fog menni, pedig aki tud, az egy darab fával meg zsineggel is tud, akinek meg nincs hozzá érzéke, az vehet félmilliós high-tech íjat tizenezres karbonvesszőkkel, a szórása nem fog javulni...
A megoldás itt is, ott is egyszerű: gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni, és persze rendesen tisztán és karban tartani a szerszámot. :)
novakgabor 168567 2009. november 23. 13:03
Válasz erre
Igaz, elfelejtettem feltenni a képeket a gagyim felújításáról, de nálam 5éve harcol a sárga technika, most 1000 Ft alatt újjávarázsoltam.
Én műszaki vonalon dolgozok, és sok emberrel beszéltem erről a témáról, mikor hajlottam egy jó pisztolyra történő beruházásra, de gyakorlatilag mindenki osztotta a véleményemet miszerint :
egy pisztoly szórásképe a a tű a dűzni és a légjárat egymáshoz viszonyított centrikusságától/szimmetriájától, és a porlasztási rész környéki alkatrészek megmunkálási precizitásától függ.
A többi csak sallang.
A festék nem fog megsértődni, ha nem a tű elé cseppentik, hanem háromszor megtörik az útja mire kijut a pisztolyból és ügyesebb sem lesz senki ha a pisztoly teste bugyirózsaszín eloxot kapott gyárilag.
Én is azt mondom, hogy akinek van egy csepp műszaki érzéke, és átlátja hol vannak egy ilyen szerkezet kényes pontjai, azok tudnak sokáig üzemeltetni egy noname kópiát is, aki meg nem biztos hogy a dűznit belülről meg szabad-e kapirgálni injekciós tű ferde hegyével, az vegyen márkás pisztolyt, amihez tisztító eszközöket is adnak - látszólag grátiszként.
Tehát szerintem is a választást mindenkire bízzuk rá, különben előbb utóbb senkinek nem lesz kedve itt olvasgatni a sok mocskolódást.
gaborka 168566 2009. november 23. 12:41
Válasz erre
MINDANNYIAN NAGYON ÖRÜLÜNK A KULTURÁLT, JÓSZÁNDÉKÚ MEGNYILVÁNULÁSOKNAK! Igen, én is hülye vagyok, hogy nem Infinityt használok, tényleg. És olyan hülye vagyok, hogy nem Bentleyvel járok, és g*** módon nem Monte Carlóban lakom. Mindenki szégyellje magát, akire ez igaz.

Muszáj az airbrushból mindig ilyen vallási kérdést csinálni? Nézzétek meg a youtube-n a japán videókat, összevissza pisztolyokat használnak, az egyik profi (aki makettezésből él) a műanyag Tamiya pisztollyal fest. Érdekes, húsz éve még a csodájára jártunk a megye egyetlen orosz Aerográfjának (mert azzal is meg lehetett tanulni festeni), amiből Wallkydot fújt a gazdája, ma meg le vagyunk cseszve ha nem DeVilbissünk/Evolutionunk/Iwatánk stb. van. De jól megy a dolgunk. Csak azt nem szokta senki leírni, hogy egyik pisztoly sem fúj magától, és aki béna az mindennel béna lesz, hacsak nem gyakorol.

Elnézést de ez kikívánkozott belőlem, remélem nem bántottam senkit.

c[ ]
mokush 168565 2009. november 23. 09:19
Válasz erre
Akkor bocs, és természetesen örülök, hogy sikerült az üzlet. Egyébként valószínűleg nem lenne kereslet a kínaira, ha ár/érték arányban olyan rossz lenne + nem lenne a vásárlók nagy része árérzékeny, de sajnos amíg a fizetések nem emelkednek az árakkal együtt... szívás :)
nikeboy 168564 2009. november 23. 08:22
Válasz erre
TERMÉSZETESEN MOKUSH!hISZEN ALAPJAIBAN TELE A PIAC GAGYIVAL!vAGY TÉVEDEK,,KÍNAIT KELL VENNI,AZ A BARÓ!Egyébként az enyémet 4 napja eladtam,s a gazdája tegnap hívott fel,megköszönve,mert módfelett jol szuperál,nem bánta meg!Egyébként megnyitom az üzletemet,nyílván kizárva a sok vackot!
mokush 168563 2009. november 22. 19:56
Válasz erre
nikeboy, akkor is zavarna, ha el tudtad volna adni a tiédet? ;-)
nikeboy 168562 2009. november 22. 19:22
Válasz erre
sziasztok! Nos,nem értem mit esztek egy 10ezres aírbrushon!olcsó igaz?persze ilyenkor?milyen király ha kinlódtok,s nem tudjátok mit kezdjetek vele!nem érné meg áldozni egy picit többet?mondjuk hosszú távom!Éljen Papp úr,a gagyijaival!EZ CSAK A VÉLEMÉNY!NEM KELL MEGFOGADNI!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83., 84., 85., 86., 87., 88., 89., 90., 91., 92., 93., 94., 95., 96., 97., 98., 99.