/ Fórumok /

Makettverseny az interneten!

Kicsit kinőttük a Mi készül éppen topikot, szenteljünk egy külön helyet az eszmecserének.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
Zebi 474232 2007. augusztus 18. 12:49
Válasz erre
Egyetértek: minek vacakoljak egy rossz makettel ha nem élvezem, úgyis csak max középszerűt tudnék csinálni belőle, meg annyi idő alatt akár több jó minőségűt is megépíthetek. A MiG-21 meg abszolút nem érthető választás számomra, már van ebben a méretben sokkal jobb Revell.
Az talán elfogadható lenne, hogy full műgyanta vagy vákumformázott makett kategória, de ilyen kicsi közösségben még ezekben se lenne sok induló, érzésem szerint valahol 0 és 1 között. Versenyt meg nyilván csak olyan kategóriákban érdemes indítani ahol van elegendő versenyző, nem sok értelme van egy olyan témaválasztásnak ahol 2 dolgozik, a többi 20 meg nézi.
zsury 474231 2007. augusztus 18. 12:32
Válasz erre
f2d 474230 2007. augusztus 18. 12:11
Válasz erre
Hát ilyen kategóriáról még én sem hallottam eddig. Szerintem azért vannak jópáran az országban akik egy gyöngébb kittből is sokmindent kitudnának hozni. Viszont az egy típus, egy gyártó már bajosabb lenne. Nem mindenkinek ugyanaz az érdeklődési köre, éshát az úgyvan, hogy ami nem érdekel azért nem igazán szeretek megszenvedni, sőt lehet bármennyire top kitt rá se nézek.
(Ötletem azért lenne: pl Academy 1/72-es Mig-21/23/27 kittjeiből ki tud többet kihozni. Ezek a kittek könnyen beszerezhetők, olcsók, és ritka xszarok. Magyar vonatkozású témát is összelehet belőlük hozni, valamint nem korlátozódik teljesen egy típusra.)
bikedoki 474229 2007. augusztus 18. 11:52
Válasz erre
OK!

Akkor stornó...
Archy 474228 2007. augusztus 18. 11:18
Válasz erre
Szerintem ennek a sz@r makettből csináljunk jót dolognak semmi értelme. Kevesen vannak itt (az országban) akik egy sz@r makettből képesek tényleg szépet készíteni. És attól tartok ehhez nagyfokú elhivatottság is kell, ha másért nem, a típus iránt. Szerintem egy ilyen dolgot nem sokan élveznének.
Áron
f2d 474227 2007. augusztus 18. 10:07
Válasz erre
Elégizgi, de attól tartok, hogy ebből még vita lesz, mert ez a dolog eléggé szubjektív.
Mindenki egy és ugyanazt, vagy mindenki saját belátas szerint dönt?
bikedoki 474226 2007. augusztus 18. 06:33
Válasz erre
f2d!

Ez annyit takar, hogy megszavaznánk egy ritka sz..r készletet és ebből hozzuk ki a maximumot ki-ki tudása szerint kizárólagosan házilagos feljavításokkal. Tulajdonképpen scratchbuild dobozból :-)
Shrek 474225 2007. augusztus 17. 23:05
Válasz erre
Hali!
Ötlet gyanánt: Saját (hulladékokból) készített Sci-fi.
(Na ezt jó aszontam. :-D )
f2d 474224 2007. augusztus 17. 21:45
Válasz erre
Hmm... Ez az utolsó elég érdekes kategória. Ez mittakar?
Solo 474223 2007. augusztus 17. 19:37
Válasz erre
Helló!

Az eddigi ötletek:

Repcsik:
II. vhs német repülőgépek
Dassault-Bréguet által gyártott gépek
Haditengerészeti repülők ( +tengerészgyalogság )
Century Fighters (ha jól értelmezem akkor ez a 100-as széria akar lenni:))

Csörömp:
II. világháborús német harcjármű
gumikerekesek

Figura:
filmes figurák

Sci-fi:
Star Wars
Star Wars Birodalmi gépek

Egyéb:
rossz minőségű makettből kihozni a legtöbbet

Méretarányokat direkt nem írtam. Szerintem felesleges egyelőre bontani.
bikedoki 474222 2007. augusztus 17. 16:44
Válasz erre
Solo!
Ha valakinek nem lenne ötlete a kategóriákkal kapcsolatban, akkor Nekik segítség lenne, ha közzétennél pár ötletet amire már több szavazat is érkezett.
Hátha ez pár emberkének beindítaná a fantáziáját.
Amúgy eddig hány szavazatnál (ötletnél) tartunk?
Gabi 474221 2007. augusztus 16. 18:44
Válasz erre
Sziasztok!
Archy és Solo köszönöm a válaszokat, teljesen korrekt amiket leírtatok, szerintem is így jó a dolog.
Gabi
Solo 474220 2007. augusztus 16. 12:22
Válasz erre
Most szólt Mekett mester, hogy a napokban rakja fel a szavazógépet.
Nemsokára szavazhatunk naphosszat. :)
Solo 474219 2007. augusztus 16. 10:56
Válasz erre
Ezt is lehet. A szavazás a regisztráció hiánya miatt itt nem lehetséges, de a szavaztok begyűjtését is vállalom.
A sima versenynek egy hátránya van. Mégnehezebb eldönteni, hogy valaki az adott versenyre készített makettet vagy egy ezer éveset indít. Másik, hogy egy adott téma hirtelen adhat egy lökőerőt, építési kedvet.
Lényegében ez is egy group build lenne csak több kategóriával.
Tárgyi nyeremény szerintem nem kell.
Igazából ezt is közösen kéne eldönteni, hogy milyen tipusú versen ylegyen, de így neten keresztül szavazógép nélkül lehetetlen.
Marad az, hogy valaki kitalál valamit és megszervezi, lebonyolítja.
Én vállaltam, hogy összegyűjtöm az öteleteket.
Legyen az öteltek leadásának haárideje augusztus 31 24:00.
Ha addig nem érkezik elég kategória ötlet akkor marad a hagyományos mód.
Stefan 474218 2007. augusztus 16. 10:36
Válasz erre
Szerintem lehetne ugyanúgy az összes kategória, mint egy rendes versenyen és akkor tényleg bárki tud indulni. Akár a makregen keresztül is lehetne regisztrálni egy makettet.
A szavazás lehetne online (pl. regisztráció után, hogy ne lehessen többször egyre szavazni) és akkor a zsűri kérdés is el van döntve. A szavazásnál akár pár szóban lehetne indokolni is a döntést.
A nyeremény: lehet, hogy csak én vagyok így vele, de nekem éppen elégg megtisztelő lenne, ha az a sok online ember az én makettemet tartaná a legjobbnak. De akár lehet olyat is, hogy megjelenik egy cikk a nyertes műről, vagy pl. pdf formátumban kap egy névre szóló oklevelet és akkor online maradtunk. De ha ragaszkodunk a tárgyi nyereményhez, szerintem azt is meg lehetne oldani, hiszen itt van néhány klub is, de ha ezen múlik, akkor én is fel tudok ajánlani makettet a nemes célra :)
Solo 474217 2007. augusztus 16. 10:27
Válasz erre
Na ha lehiggadt a társaság, akkor leírom mégegyszer.
Nekem lehet elküldeni az ötleteket, hogy milyen témában építsünk. Eddig főleg repcsis ötletek jöttek + egy csörömp. Ebből kb leszűrhető majd , hogy mekkora az érdeklődés.
Szóval, bátran tegyetek javaslatot, hogy milyen témábanépítsünk. Nem csak csörömp, repülő. Bármely témában. Ha lesz elég érdeklődő, akkor lehet gondolkodni a folytatáson.
Finu 474216 2007. augusztus 16. 10:14
Válasz erre
Üdv az Uraknak!

Olvasom a topicot és pislogok nagyokat, nem akartam belefolyni, de mégis megteszem, mert van pár gondoltom.
Túl nagy fenék van kerítve ennek a dolognak. Annó az autós részlegen páran kitalálták, hogy egy adott makett (350z)és mindenki olyanra építí amilyenre szeretné, határidő volt, de díj nem. Igaz nem lett kész az összes, de sok szép munka volt köztük. A "párban" építünkre is van több példa...
Aztán jött Szűcs Laci és "kitalált" nekünk egy on-line versenyt. Japán dobozból, Japán autó. Akinek tetszett az ötlet és "belefért" az építendői közé az nevezett. Persze volt ötletbörze, ki-mit-hogyan-miért,de lecsendesedett és elindult a verseny.
A lényege a gondolataimnak: kell egy határozott ember, aki azt mondja ebben a kat.-ban ilyen szabályok mellett és punkt. Aki akar indul, aki nem az nem.

Finu
Marci 474215 2007. augusztus 16. 10:05
Válasz erre
részemről befejezettnek tekintem a vitát
Marci 474214 2007. augusztus 16. 10:03
Válasz erre
2005-ben szerveződött itt egy verseny.Nem jött létre az igaz és ennek technikai okai is voltak.Pl: 3szor annyiba került egy digitális gép mint most.Én nemrég vettem, tehát nekem most aktuális.Ha nem tudod értelmezni a szavaimat sajnálom..Ha itt visszaolvasol a legelső hozzászolásomhoz teljesen más feltételeket írtam le mint a ti párbajotok.Világosan olvasható benne "A Batyáék egy márka egy tipus mellett vannak." Én egy tipus több márka!De ne kelljen leirnom többször. Tehát összegezve 2005-ben nyilt itt egy topic online makettverseny megrendezésére itt. Veled ötletlopásról vitatkozok ugyanitt!Azt írtad megtílthatod ,hogy a verseny ne itt legyen mert a te ötleted.Sajnálom ,hogy 2005 előtt kitaláltad és eddig halgattál róla.Ha megkérhetlek a verseny szót azért ne védesd le, had maradjon itt is valami.Ha ba mosoni verseny messze van hozzá össze egyet Szegeden.Nem biztos ,hogy a betiltás a járható út. A másik "kisöreg" "elloptad" kifejezésektől tartózkodjál, nem őriztünk eggyüt libát vagy legalábbis nem emlékszem.

Marci
Mekett 474213 2007. augusztus 16. 09:50
Válasz erre
Sziasztok!

Szerintem kár folytatni a szócséplést, mielőtt még komolyan megsérti valamelyik a másikat...
Mi biztos hogy nem lopunk, ugyanis már jónéhány éve tervezgetjük a netes versenyzést, közben jónéhány változatot kigondoltunk, talán azt is, ami most készül (nem tudom, az milyen). Itt a fórmon csak töredékét láthatjátok a dolgoknak.
Másfelől Attiláékat is ismerem, kizártnak tartom hogy "lopnának" bármit.
Ha isten is úgy akarja, egyszer talán itt is sikerül megcsinálnunmk a versenyt, de most ott készül.

Attila tegnap maga keresett meg, hogy tisztázza ezt a dolgot, és ő ajánlotta fel, hogy a versenyben szereplő munkákat cikkekben mutassuk be. Szerintem ez előzékeny gesztus volt, és nem hiszem hogy bárkinek kétes szándékai lennének (minket is beleértve :)

A magam részéről nem akarok többet foglalkozni ezzel a dologgal, inkább megyek dolgozni...
IRon 474212 2007. augusztus 16. 09:31
Válasz erre
Marci!

Kisöreg te azt se tudod miről beszélsz! Kiforgatod a szavaimat! Te nem csak ugy egy versenyt akartál, hanem konkrétan azt a versenyt akartad ide. Amugy meg mi ez már hogy meg van hirdetve egy verseny és te odajössz hogy nem tetszenek a feltételek...Majd én is szólok már hogy a mosoni verseny legyen már Szegeden mert az nekem helyben van. Ha nem tetszenek a feltételek nem kell beszálni.
Amúgy igen megtilthatom hogy az a verseny ne itt legyen mert én találtam ki, és nem itt foglamazódott meg. Itt csak egy párbaj lett kitalálva.
És nem azt mondtam hogy itt nem lehet verseny hanem hogy az nem lehet... de látom nem fogtad fel.
szóval nem kell itt mártírkodni hogy "És ha a többi forumozó is így gondolja akkor nem hirdetjük meg".
Marci 474211 2007. augusztus 16. 09:22
Válasz erre
Ja és az ötletlopásról ennyit:makettinfo.hu/forum/forszoveg.php!!!
Marci 474210 2007. augusztus 16. 08:59
Válasz erre
Akarja a franc ellopni a versenyedet.Ha már az etikáról beszélünk. Ezen az oldalon fogant meg a verseny ötlete. Innen toborzol most is embereket.Szerited az etikus ha ezen az oldalon felvetődik valami és jónak tünik akkor vigyük máshová?.Én már nem fogok résztvenni a versenyetekben mert ez már nem arról szól.Én különben sem szó szerinti versenyt akartam! Úgy gondoltam lesz egy olyan makettezés ahol többen csinálunk egy tipust egy igyőden,ahol ötleteket fortélyokat leshetek el. Az én makettezési szintém nagyon messze van a versenyzői szintől. Díjjak meg egyébként sem kellenek.

Te kategórikusan kijelented, hogy ezen az oldalon nem lesz verseny.
"Az a verseny oda tartozik arra a forumra! NEM LESZ ITT MEGHIRDETVE. "
Neked jogod van ezt megtiltani? A másik! Ti egy gyártótól és ugyanazt a tipust szeretnétek!Kategórikusan kijelentettétek , hogy a versenynek csak így van értelme mert így lehet felmérni ki a jobb.
Én egy tipust szeretnék szabadonválasztott gyártótól és bármilyen kiegészítőkkel.
Amolyan társas makettezés, díj nélkül, amit megmutatunk egymásnak bizonyos időközönként.Ha ez ötletlopás akkor nagyon sajnálom.És ha a többi forumozó is így gondolja akkor nem hirdetjük meg.Remélem kielégített a válasz, hogy nem lopjuk el az ÖTLETEDET.

Marci
IRon 474209 2007. augusztus 16. 08:55
Válasz erre
bikedoki!

Egyáltalán nincs ilyen célunk, hogy bárkinek elvegyük a kedvét, csak gondoltunk csinalunk egy ilyen versenyt. Ezért jó, hogy itt Makettinfón van egy másik, kötetlenebb verseny, aminek nem kell rivalizáslnia az attilaproductions-os versennyel, a kettő szépen mehet egyszerre a két fórumon, és mindenki oda nevez ahova szeretne.

üdv

ui.: Köszi :-)
bikedoki 474208 2007. augusztus 16. 07:02
Válasz erre
Sziasztok!

Én, a gyermekkori próbálkozásokat leszámítva 5 éve makettezek. Most érzem azt, hogy talán eljutottam arra a szintre amellyel már olyan makettet is tudok építeni amit másnak is szívesen megmutatok. Soha nem indultam még makettversenyen, tehát versenyszüz vagyok. Jó ötletnek tartom az internetes versengést, de...

Gabi!
Ha neked nem tetszik a verseny ötlete, akkor tekintsd úgy, hogy a fórumon figyelheted a készülő makettek életútját. Szerintem senki sem írta azt, hogy kötelező lenne a részvétel.

IRon!
Tulajdonképpen egyetértek veled az ötlet ellopásával kapcsolatban, de pl. egy hozzám hasonló versenyszüz nem biztos, hogy mindjárt a nagyokkal szeretné megmérettetni magát. Mert azért valljuk be Ti nevek vagytok a hazai makettezésben (ez azért elég nyalós volt). Emiatt én nem is szeretnék indulni az "attilaproductions" versenyen. Gondolom nem az a célja egyik versenynek sem, hogy a versenyszüzek kedvét egy életre elvegyék a versenyzéstől.

Ennyit szerettem volna.
Archy 474207 2007. augusztus 16. 01:33
Válasz erre
Marci!
No comment.

Gabi!
Nagyon jó, hogy felvetetted ezeket a dolgokat. Bár tényleg nem tartozik szorosan a topic témájához, de fontos dolgok, ezért szeretnék én is beszélni róla.
Miért verseny? Nálunk (AP)azért, mert ezt szerettük volna. Ez olyan kis gyerekes hülyeség, tudod, ki a jobb, ki csinál szebbet? Aztán a végeredmény semmin sem változtat, mert ugyanúgy barátok maradunk, ugyanúgy makettezünk tovább, max tanulunk egymástól. De mindeközben viszünk egy kis izgalmat is a dolgoba. Másik érv melette, hogy ha sikerül addig fejleszteni, akkor külföldi "nagy neveket" esetleg az elbírálásba, vagy legalább a véleménynilvánításba be szeretnénk vonni, és ehez kell ez a körítés, de ezt tudod te is, van már tapasztalatod az ilyesmiben. Na hát igazából csak ezért verseny. Meg ez olyan jól hangzik :)

Másik a saját építés. Igazad van, hogy kezd nagyon háttérbe szorulni, és csak néhány legény van a gáton, akik belevágnak. De azok aztán nagyon belevágnak, és csodálja őket a világ. Itthon Réti Józsi (bácsi) ennek ékes példája. Az a MAZ egyszerűen kész. Ahogy Lőrincz Peti mondaná: respect és tisztelet.
Ajánlom figyelmedbe, és mindenki figyelmébe, Per Olav Lund norvég kolléga legújabb projektjét:
img.photobucket.com/albums/v244/linjegods/IMG_3648.jpg
img.photobucket.com/albums/v244/linjegods/IMG_3670.jpg

img.photobucket.com/albums/v244/linjegods/IMG_3666.jpg
img.photobucket.com/albums/v244/linjegods/IMG_3619.jpg

Igaz a vonat alapja a trumpi féle makett, de a többi aszem magáért beszél. Szal van azért még a scratch-nek respectje.
Áron
IRon 474206 2007. augusztus 15. 23:15
Válasz erre
Marci!

Nem túl szép dolog amit csinalsz! Valakik (jelen esetben Archy és én) kitalálnak valamit te meg gyakorlatilag ellopod. Az a verseny oda tartozik arra a forumra! NEM LESZ ITT MEGHIRDETVE. Ezen a forumon kitaláltak egy másfjata online versenyt (melleseleg a minek nem is egészen online, mert az elbírálás élőben lesz), az itt lesz lebonyolítva, mi se akarjuk átvinni ezt oda... lenne is felháborodás gondolom!

üdv
Solo 474205 2007. augusztus 15. 19:28
Válasz erre
Helló!

Tekintsd egyfajta ösztönző erőnek. Ha van egy határidő talán több esélye van arra, hogy befejezz valamit. Szal a hagsúly nem a versengésen van.
Gabi 474204 2007. augusztus 15. 19:18
Válasz erre
Sziasztok!
Visszaolvastam az itt leírtakat, valamint beleolvastam a mi készülbe is, az ott leírtakba. Pár gondolatomat leírnám, lehet, hogy nem is mind szorosan a versenyhez kötődik.
Sok vélemény hangzott el pro és kontra, hogy mi a fontosabb az építés vagy a festés, ki mit csinál szívesebben, mire helyez nagyobb hangsúlyt. Elhangzottak vélemények a versennyel kapcsolatosan is, jó és kevésbé jó hozzászólásokkal. Elöszőr ezzel kezdeném.
Minek kell egyáltalán itt verseny? Miért nem azt az elvet követjük, hogy valaki épít valamit, megmutatja a folyamatokat, közben a többiek véleményezik, és kész. Mi fog változni, ha ezt versenynek hívjuk? Ki dönti el, hogy ki bírálhat? Mi alapján bírál? Egy csomó olyan kérdés, ha versenyt akarsz, akkor korrektul kell végig vinni, ha meg ezt bárki megteheti, akkor minek verseny? Egyáltalán miért kell folymatosan versengeni? A makettezés számomra nem a versenyről szól, hanem arról, hogy van egy kihívás, amelyet magamnak megszabok, és ennek meg akarok feleni. Természetesen nagyon jó, ha ezt más is jónak itéli, vagy azt mondja, hogy jó dolgot csinálsz, de a lényeg, hogy kitüzők egy célt, és ezt megvalósítom. Személyes véleményem, hogy egy makettet sohasem versenyre kell építeni, hanem azért, mert jól esik építeni, és ennyi! Tudom, hogy mi kamionosok egy külön világ vagyunk a makettezők táborában, de azt elmondhatom, hogy nálunk európai szinten nem divat a versengés, nem azért épít senki, hogy a másikat legyőze, hanem azért mert ez a hobbyja. De ha már versengeni akar a többség, akkor van egy csomó saját témájú topik, miért nem ott teszitek? Abban igaza van Archynak, hogy azt a versenyt Batya oldalán fogják bonyolítani, mert sokkal átláthatóbb, és könnyebben értelmezhető az a fórumszerkezet, mint az itt lévő.
A festés-építés dologhoz harcjármű téren, mint kicsit kívűlálló írnék, ezért biztos más a nézőpontom. Az utóbbi időben egyre fontosabb, vagy meghatározóbb lett a festés, annak technikája. Én még ebben a kérdésben régimódi vagyok, számomra a makettezés az építést jelenti alapvetően, a festés csak egy részfolyamat. Az építésben is a saját ötletek, anyagok megvalósítása, nem a full gyanta, réz építés. Elismerem, hogy harcjárműnél, repülőnél ez másképpen megy, mint kamionnál, és nagyon szép dolgok kerülnek ki a kezetiek alól, de nekem harcjárműben pl Réti Józsi saját gyártású MAZ-a a csúcs, mert az tudom, hogy ő építette saját kezűleg, úgymond makettezte. Lehet, hogy 5 év múlva már az az irány lesz a természetes, amit pl. Batya is képvisel, és hozzáteszem, hogy semmi bajom vele, mert nagyon szép dolgokat készít, és a festés terén nagyon profi, de én biztos, hogy kicsit majd hiányolom az építés háttérbe szorulását. Szerencsére kamionoknál sokkal fontosabb az építés, átépítés, mint a festés, itt azt csak egy lépésként kezeljük, és sokkal nagyobb hangsúlyt kap maga az építés.
Bocsi mindenkitől, ha hosszú voltam, és nem csak a topik témájáról írtam, de úgy gondoltam idevág.
Gabi
Marci 474202 2007. augusztus 15. 18:27
Válasz erre
Archy!

Én azt szeretném ha itt lehetne összehozni a versenyt.Ezt az oldalt megszoktam ha egy mód itt nézegetném a képeket. Igaz, hogy írtam ott is mert érdekelt a téma.
"de válasszuk élesen ketté a dolgot. Az Attilaprod. fórumon zajlik a verseny, illetve egyenlőre annak előkészítése. " Archy ezt te írtad itt!

Narci
Atlasz 474201 2007. augusztus 15. 18:16
Válasz erre
Kösz Archy de hova irogatok?
Számomra tudod, ez bonyolult...
Üdv:
xcraft 474199 2007. augusztus 15. 17:57
Válasz erre
Archy!
A szárazföldit már 15 éve összeraktam, de gagyi lett. Ha navy lesz a téma, akkor mást építek, valami kísérleti borzadalmat. :)
Jó ez a téma is.
Archy 474198 2007. augusztus 15. 17:53
Válasz erre
X!
Akkor nyertél, ha összerakod az Ita Rafaléjét :)
xcraft 474197 2007. augusztus 15. 17:23
Válasz erre
AIR_Rafale-M_On_CVN_Charles_De_Gaulle_lg
AIR_Rafale-...

Szép, francia, Dassault, haditengerész, és MARINE-S.
Én nyertem. :))
Zebi 474196 2007. augusztus 15. 17:19
Válasz erre
Amúgy is akarok csinálni egy ilyen gépet a közeljövőben.
Solo 474195 2007. augusztus 15. 17:14
Válasz erre
Zebi 474194 2007. augusztus 15. 17:13
Válasz erre
Archy 474193 2007. augusztus 15. 17:06
Válasz erre
legyen haditengerészet, az elég tág. És hagyományosan vannak színes gépeik. És a dassault is belefér :), najó majd elküldöm solonak
Zebi 474192 2007. augusztus 15. 16:43
Válasz erre
xcraft 474190 2007. augusztus 15. 16:35
Válasz erre
Szia Solo!
Bízunk benned, egyszer már összehoztad.
Két sör, ha az én javaslatom nyer. :))
Solo 474189 2007. augusztus 15. 16:25
Válasz erre
Helló!

Mivel szinte minden szakágnak megvan a maga fóruma, meg lehet beszélni ott a részleteket. Szerintem a Makettinfó féle versenyen nem feltétlenül kell valami témát találni, mert ahányember kb annyi félét szeretne majd.
Igaz így már eltávolodunk az eredeti elképzeléstől.
Másik módszer ha mindenki bedob egy ötletet egy témakörben és kisorsolnak mondjuk 3-at amit meg lehet szavazni. Nem egyszerű és nem gyors módszer ,de talán igazságosabb.
Ha akarjátok én vállalom az összesítést.
Aki részt akar venni az I Makettinfo Online versenyen, az küldjön nekem egy mélt, hogy milyen katban és mivel szeretne indulni. Nem kell konkrét gépet mondani, elég úgy , mint xcraft, hogy "Dassault-Bréguet által gyártott gépek".
A beérkezett javaslatokat összesítem.
Üdv.
xcraft 474188 2007. augusztus 15. 15:50
Válasz erre
Mi lesz a téma?
Például a Dassault-Bréguet által gyártott gépek mellé teszek egy szavazatot.
Bármelyik típus, bármilyen méretarányban. Így elég nagy létszám jöhetne össze.
Zebi 474187 2007. augusztus 15. 15:45
Válasz erre
Lehetne csinálni egyet repülőgépesben is...
Archy 474186 2007. augusztus 15. 15:27
Válasz erre
Solo!
Ennek örülök, ezek szerint én értettem félre, de akkor így jó, ahogy mondod.

Marci!
Miért diktatórikus? Nem voltam elég világos? Kitaláltunk valamit, és csináljuk, ennyi. Ha jól emlékszem egyébként Te is lelkesen beszélgettél, és beszélgetsz most is a másik fórumon a részletekről, és indulni is szeretnél a vesenyen. Akkor most mi van?
Hirdessétek meg itt az infon ennek az egésznek a párját, én benne elnnék.

Ha már itt tartunk. Monostori Laci "Panzer" barátom kihívott egy hasonló versenyre 72-es csörömp kategóriában. A cél, hogy egy Jpz IV-est (dragont csinálunk mindketten) csak a dobozban található cuccokból és izlés szerinti saját feljavítással dobjunk össze, tetszőleges festéssel, figura lehet rajta. Határidő 2008 Szolnok. Ha gondoljátok, lehetne ez az első téma a Makettinfós versenyen. Mi ketten tuti megcsináljuk, aki gondolja csatlakozhat.
Áron
Marci 474185 2007. augusztus 15. 15:05
Válasz erre
" válasszuk élesen ketté a dolgot. Az Attilaprod. fórumon zajlik a verseny, illetve egyenlőre annak előkészítése. " Nekem ez egy kicsit diktatórikus. Az egész vita a makettinfón indult.Javasolom ,hogy hirdessük meg a makettinfón is a versenyt minden kategóriában.
Marci
Solo 474183 2007. augusztus 15. 14:19
Válasz erre
Senki se most össze a kettőt. A csörömp, egy gyártó, egy makett, sokféle festés az a ti gyermeketek.

Mi csak a többit karolnánk fel és a nálatok esetleg nem induló csörömp emberek sincsenek kirekesztve.
Nem zavaros a víz, nem kell tiszta. :))
Ami azon a fórumon van az ott is marad. :)
Archy 474182 2007. augusztus 15. 14:17
Válasz erre
www.attilaproductions.com/forum/profile.php Username: felhasználóneved, mint itt a nicknév
Email: egyértelmű
Password: jelszó
Confirm password: jelszó mégegyszer
képen látható betűket-számokat begépeled

Board Language: használati nyelv (ez hungarian legyen)

, aztán a végén a lap alján nyomsz egy submit-ot. Ha ezzel megvagy visszamehetsz a fórum részre, és mielőtt írnál egy új hozzászólást megkér, hogy lépj be. Azonnal használhatod a felhaszn. neved és a jelszavad.
Mellesleg az angolul nemtudásra van egy jó gyógyír: angol szótár: szotar.sztaki.hu/angol-magyar
De lásd kivel van dolgod, begépeltem neked ezt mind, szal jössz egy sörrel :)
Áron
Atlasz 474181 2007. augusztus 15. 14:12
Válasz erre
Áron légyszíves mondd edl hogy lehet regisztrálni a forumba?
Nem tudok angolul.
Üdv:
Atlasz
Archy 474180 2007. augusztus 15. 14:08
Válasz erre
Urak!
Mint tudjátok maximálisan elkötelezett vagyok a MOK, a Makettinfo és a Makettinfo fórum felé. De most olyant fogok ide írni, amit szerintem többen támadásként, különcködésként, vagy eygszerűen nagyképűségnek fognak tartani. Mégis beírom, mert úgy érzem tiszta vizet kell önteni a pohárba.

Az egész Szaszkó "Panther" Gergő, Batya felé irányuló párbaj kihívásából indult. Erről beszélgettünk Iron barátommal, mígnem a beszélgetés végére megfogalmazódott egy, akihívás feltételein alapuló verseny. Igaz, ez a verseny már inkább a látványosságra, és az Attilaproductions fórum felfuttatására helyezte a hangsúlyt. Ezért is kívántuk elhagyni az olyan kötöttségeket, mint az indulók azonos típusú festése, stb. Viszont mint amolyan group build egy és ugyanazon típust kéne mindenkinek megépíteni. További részleteket itt megtaláljátok:
www.attilaproductions.com/forum/viewforum.php

Mint ahogyan azt látjátok ez igazából Iron és az én ötletem. Többeknek tetszett, ezért úgy néz ki megvalósul. A versenyt az Attilaprod. fórumán hirdettük meg.
Innentől arra kérlek titeket, hogy nyugodtan beszélgessetek róla itt, találjatok ki új ötleteket, de válasszuk élesen ketté a dolgot. Az Attilaprod. fórumon zajlik a verseny, illetve egyenlőre annak előkészítése. Írjatok ki hasonlót a Makettinfon is, tanuljatok az előttetek járók hibáiból, és csináljatok sok kategóriát, stb, hajrá, de mint mondtam a két dolgot kezeljük külön!
Köszönöm!
Üdv: Áron
kocka 474179 2007. augusztus 15. 13:38
Válasz erre
támogatom a több kategoriát:-)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.