/ Fórumok /

Makettverseny az interneten!

Kicsit kinőttük a Mi készül éppen topikot, szenteljünk egy külön helyet az eszmecserének.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.
f2d 474293 2007. szeptember 9. 10:52
Válasz erre
Airfix Red Arrows Hawk
Airfix Red Arrows...
Olvadt Hawk
Olvadt Hawk

Az igaz, hogy a fotók nagyon sokat számítanak, és szerintem szükséges a körbefotózás is. Példának itt ez a Hawk amit a türelmetlenség ölt meg. A száradást elősegítendően hajszárítóval fújkáltam a makettet, és a jobb oldali szárnya meg is olvadt. Ebből a pozícióból fotózva nem látszik rajta semmi, így még ellehetne sütni, de a valóság a másik oldalon rejtőzik.:-(
xcraft 474292 2007. szeptember 6. 18:57
Válasz erre
Igazad van, megint előjött a repülős csőlátásom. :)
A pontozólapot nem azért gondoltam, hogy ez alapján kellene bírálni, csak a tételes felsorolás miatt, így nem hagy ki az ember semmit az építés során.
Példa: A Cr32-őn kihagytam a lámpákat, eszembe sem jutott. Megkritizálták, :)), jogos volt, most festem.
Solo 474291 2007. szeptember 6. 18:50
Válasz erre
Az ilyen netes versenyeken sajna nem lehet kikerülni, hogy a fotók minősége sokat dob a latba. Célszerű több oldalról is megmutatni a makettet, de ha valaki csak egy képet küld be szerintem az se gond. Az már legyen a készítő problémája. :)
Pontozólap dolog nehéz,mert minden témakörnek van saját.
Lényeg, hogy szépen rakd össze és fesd le. :)
A zsűri úgyis mi leszünk (mindenki) szal nem lesz itt ilyen komoly zsűrizés. :)
xcraft 474290 2007. szeptember 6. 18:31
Válasz erre
Sziasztok!

A kész makettről készült képeket egységesíteni kellene.
Felülről, alulról, a két oldal, szemből, hátulról, futóakna, kabin. A fixek mellett legyen szabadon választott is, így mindenki megmutathatja azt a részt, ami szerinte kivételesen jól sikerült, és nem lehet elsumákolni egy rosszul beállított szárnyat, futót, vezérsíkot.

Ha egy zsűrizési pontozólapot feltenne valaki, az is nagy segítség lenne mindenkinek, hogy mikre kell figyelni. (függesztmények, helyzetfények stb...)
Solo 474289 2007. szeptember 6. 14:16
Válasz erre
Az építésről nem kötelező, de hasznos lehet.
Hickory 474288 2007. szeptember 6. 13:43
Válasz erre
Akkor kell fotó minden irányból,plusz építés és referencia,ha van.(ha jól értem)
Solo 474287 2007. szeptember 6. 13:00
Válasz erre
Próbáljuk úgy, mint egy hagyományos versenynél. A nevezési határidő dec 31 vagyis addig lehet nevezni egy kész maketett. Addig küldjétek el a makettről a képeket.
A képek felrakását még megbeszélem RaPe vagy Mekett mesterrel ha elkapom őket egyszer msn-en. :)
A lényeg:
Építsétek a maketteket.
Dec 31.ig küldjétek el a fotókat (lehetnek köztük építés közbeni és referencia fotók is)
Ha minden jól megy akkro jan 1-től már lehet is szavazni, hogy kinek melyik tetszik.
Addig talán megoldódik a technikai háttér is. :)
bikedoki 474286 2007. szeptember 6. 06:58
Válasz erre
Solo!

A dec 31.-es nevezési határidő azt jelenti, hogy addigra készen legyen a makett, vagy azt, hogy addigra kell eldönteni, hogy melyik makettet akarom elkészíteni amit a fórumon lépésről-lépésre bemutatok.
Remélem érthető a kérdésem.
Hickory 474285 2007. szeptember 5. 16:10
Válasz erre
Hát én nem tudom,ki hogy van vele,de ha manipulálnám a képet,amit feltöltök,magamat csapnám be vele a legjobban...
Obi 474284 2007. szeptember 5. 14:42
Válasz erre
Sziasztok!
Én csak arra az esetre gondoltam,ha egy tényleges versenyt szerveznétek, díjakkal meg minden. Nem volt komoly.

Obi
Marci 474283 2007. szeptember 4. 21:16
Válasz erre
nem hiszem, hogy valaki csalna.A csoportos építésnek a lényege a tanulás.Ez amolyan edzőtábor ahol menet közben kijavítják, észreveszik a hibákat.Az igazi kiállításra már sokkal felkészültebben készülhet a versenyző.

Marci
Lacus_78 474282 2007. szeptember 4. 21:11
Válasz erre
Félkész diorámában biztos nevező vagyok...szerintem tuti első helyezéssel!!!:)
xcraft 474281 2007. szeptember 4. 17:04
Válasz erre
Szerintem nem érdemes ennyire véresen komolyan venni. Nem a versenyen van a szó, hanem a közös témán. Csoportos építés, ez a lényeg. Én például, ha csinálok valamit, csak felteszem a képeket, és ennyi, versenyen kívüli kiállított darab. Ha valaki képtunigolót használ, leleke rajta, de nincs tétje, ezért nincs értelme.
Obi 474280 2007. szeptember 4. 16:42
Válasz erre
Sziasztok!
Régóta olvasom ezt a topikot, de nem olvastam az esetleges csalások kikerüléséről/bocsánat ha valakit megbántottam/. A topik elején minimális szó esett róla, de mint már olvashattátok, léteznek képmanipuláló progik, mint a Photosop. Tudok nagyon sok internetes versenyt, ahol képeket kell bemutatni bizonyos dolgokról. Sokszor előfordul a csalás. Ezt kikerülhető. Az elmúlt napokban, és még most is egy "antiphotoshop" proginak járok utána, kevesebb sikerrel. Ezzel láthatók a képen való összes változtatás/vágások,másolások,stb./.

Remélem, meglessz a progi, de ha már a téma le van tudva, akkor elnézést a hsz-ért.

Üdv.
Obi
Hickory 474278 2007. szeptember 4. 15:32
Válasz erre
Na most akkor pontosan mik is a kategóriák?
Elkezdtem egy Neverhood diót,nem tudom,be tudom e majd szuszakolni gumikerekes harcjárművek kategóriába:)
xcraft 474275 2007. szeptember 4. 13:21
Válasz erre
Én a félkész makettek kategóriát választom, ha az öntőkeretről levágás annak minősül. :))
Solo 474274 2007. szeptember 4. 11:46
Válasz erre
Olvass vissza. :)
Dec 31. (most még) :)
f2d 474273 2007. szeptember 4. 09:37
Válasz erre
Mostmár értem. Akkor én is idulhatok pl egy Tengóval, aztán majd bekerül valahova.
Mik a határidők?
Solo 474272 2007. szeptember 4. 09:04
Válasz erre
Hi.

Ezek a javasolt különleges kategóriák.
Bárki nevezhet majd bármivel. Ha lesz 3db hajó az már kap külön kategóriát.
Utólag, a nevezett makettek számától függően bontanám szét a kategóriákat. Így talán meg lehet előzni, hogy valaki azért ne induljon, mert nincs neki tetsző kategória.
f2d 474271 2007. szeptember 4. 08:52
Válasz erre
Solo!

Ezek a végleges kategóriák?
Lenne egy javaslatom: A "Haditengerészeti repülők (+tengerészgyalogság)" kategóriát Haditengerészet (+tengerészgyalogság) kategóriává kellene bővíteni, így a hajósok és tengósok is beleférnének.
Lacus_78 474270 2007. szeptember 4. 06:23
Válasz erre
Sziasztok.
Micsoda???Makettverseny a neten???Nézzétek el nekem, hogy sokáig nem volt netem, ezért üli meg elmémet a mélységes sötétség...de most nektek hála világosság gyúlt, és látom, csakugyan van ilyen...vagy lesz...(pirulva) már csak kérdezem meg, valaki indított dioráma figura csoportot???:)
Macal 474269 2007. szeptember 3. 12:09
Válasz erre
Szerintem létre lehetne hozni neki egy külön portált, (pl makettinfo.hu/MOV (MOV makettinfo onlány verseny, vagy akármi) és ott minden arról szólna, könnyen átlátható lenne, egy szavazómotoro bele esetleg, hogy azt is látni lehessen a közönségnek mennyire tetszik (ezzel egyben a közönségdíj is eldőlne) meg egykét dolog ami még menet közben kialakul, és máris egy üde színfoltja lenne a magyar makettező társadalomnak:)
Szerintem...:)
Üdv:
Macal
aka Zsigrai Zolee
RaPe 474267 2007. szeptember 3. 03:08
Válasz erre
Solo (bácsi)!

Ömm mihez kell a MakReg? Tuti hogy lemaradtam valahol, de nem teljesen értem. Szerintem egyszerűbb egy új topicba ide feltölteni a képeket, mint hogy még megbonyolítsuk egy regisztrációval is. Ha viszont lesz támogató és/vagy díjak is, akkor viszont értem hogy miért kell.:)

RaPe.
xcraft 474266 2007. szeptember 2. 15:47
Válasz erre
Olyanok is vannak?? :)
És ezt most kell megtudnom?
Solo 474265 2007. szeptember 2. 15:41
Válasz erre
Nem értelek titeket. Aug 31-ig lehetett nekem küldeni az ötleteket a különleges kategóriákra. Amik jöttek azokat kiírtam. Nem most kéne újakat kitalálni. :)

Xcraft.

Próbálj meg olyan makettet építeni , amit nem kell újra legyártani. :)
xcraft 474264 2007. szeptember 2. 15:02
Válasz erre
Hi!

December 31 a határidő? Már szeptember van, én a dobozbontásig jutok el az év végére. :) Na mindegy, majd Ákost megbízom bérmakettezéssel. :)
salou 474263 2007. szeptember 2. 14:49
Válasz erre
Na tessék, lerandázták a "szép" Alize-met. Pedig hogy megszenvedtem vele.
Illene is az egyik kategóriába. Amúgy tényleg randa.
Marci 474262 2007. szeptember 2. 10:32
Válasz erre
igen. Az is jó.Csak ne legyen szokványos.
Hickory 474261 2007. szeptember 2. 09:54
Válasz erre
És az 1.vh.-s repcsik kategóriája?Az különleges?:)
Solo 474260 2007. szeptember 2. 09:16
Válasz erre
Sci-fi mindenképp lesz ha neveznek sci-fi makett. A sci-fi egyébként sem különleges. :)
Max. neked. :)
Marci 474259 2007. szeptember 2. 09:06
Válasz erre
szerintem legyen sci-fi. az különleges
Solo 474258 2007. szeptember 1. 23:39
Válasz erre
A "különleges" kategóriák:

II. vhs német repülőgépek
Dassault-Bréguet által gyártott gépek
Haditengerészeti repülők (+tengerészgyalogság)
Century Fighters
II. világháborús német harcjárművek
gumikerekes harcjárművek
II. világháború utáni harcjárművek
filmes figurák
Star Wars / Star Wars Birodalmi gépek
Solo 474257 2007. szeptember 1. 23:38
Válasz erre
Helló!

Nem sok különleges kategória ötlet érkezett, ami jött azok nagyrésze se túl különleges. :)
Úgy gondoltam, hogy ideírom mindet, de igazából úgyis a nevezett makettek száma és sokfélesége dönti majd el, hogy mennyire van értelme bontani a kategóriákat.
Bármilyen kategóriájú makettel lehet nevezni. 2007 December 31.-e 24:00 a nevezés határideje.
Beszélek RaPe bácsival, hogy lehessen használni a makreget. Addig gondolkozzatok mit akartok építeni. :)
A saját véleményem az, hogy olyan mekettel nevezzetek, ami még nem nyert versenyen és valamennyire újdonság legyen a Makettinfó olvasóinak.
Remélem olyan sok makett lesz, hogy kategória hegyeket kell majd alkotnunk. :)
Az értékelést Mekett titokzatos szavazógépével fogjuk megejteni.
Addig is jó építést. :)
balaxka 474255 2007. augusztus 28. 14:18
Válasz erre
okés,köszi!
kocka 474254 2007. augusztus 28. 14:08
Válasz erre
balaxka 474252 2007. augusztus 28. 10:19
Válasz erre
Sziasztok!

Repülő és figura dioráma kategoria van már?
Shrek 474247 2007. augusztus 27. 22:52
Válasz erre
STARWARS
1DB AT-ST-vel.
(illetve, ha távolabbi lesz az eredmény hírdetés mint 1 hó (ahogy én gondoltam) akkor még)
1DB speederbike
De az AT-ST az 99%.
Hickory 474246 2007. augusztus 27. 15:15
Válasz erre
Az 1 hónap szerintem is kevés.De hasonlóképpen mehetne,mint a kiscsörömpöknek a braille scale monthly competition,folyamatosan menne a havi értékelés.Mondom én,aki még csak száját tátani volt versenyre:)
De én is érdeklődnék ez iránt a verseny iránt.(micsoda szókép:)
bikedoki 474244 2007. augusztus 27. 12:24
Válasz erre
Shrek!!!
Remélem nem gondolod komolyan az egy hónapos határidőt...
kicsit kevés. Szerintem...
Bundesign 474243 2007. augusztus 27. 12:05
Válasz erre
ez jó hír tőled, egyel több scifi! mivel neveznél a star wars kategóriába?persze csak ha lesz
Shrek 474242 2007. augusztus 27. 09:38
Válasz erre
Azé szerintem kb 1 hónapos beküldési határidővel kéne. Vagyis pl. szept 1 a kiírás, akkor szept 30 lehetne az eredményhirdetés. S mondjuk a munkákat szept 26 ig kéne beadni (bemutatni).
Ez mint ötlet.

Én itt jelezném, hogy ha lesz "saját építésű sci-fi" akkor arra neveznék, s készülnék két modellel. Melyek közül az egyik biztos, hogy M=1:48.
Illetve ha lesz STARWARS, akkor ha elkészülök addig, akkor 1 kittel arra is neveznék.
Macal 474241 2007. augusztus 27. 09:30
Válasz erre
Akkor ez most Speed Build/Speed Paint verseny lesz?:) A wargamerek szoktak ilyet, de ott nemsok darabból áll egy cucc...:)
Solo 474240 2007. augusztus 27. 08:57
Válasz erre
Helló!

Nem sok javaslat érkezett extra kategóriákra, de még van pár nap. :)
Emellett várom, hogy Mekett beizzítsa a szavazógépet. :)
Habár ne mtom mit akarunk megszavazni :)
Ha minden jól megy szerintem Szept 1-től kiírhatjuk a versenyt.
Kitalálok pár egyértelmű szabályt és kezdhetjük is az építéseket. :)
Shrek 474239 2007. augusztus 27. 08:55
Válasz erre
BOCS "LÁMA voltam"
Nem olvastam vissza...
OKSI köszi
bikedoki 474238 2007. augusztus 27. 06:58
Válasz erre
már csak 4-et kell aludni...
bikedoki 474237 2007. augusztus 27. 06:57
Válasz erre
Shrek!

Szerintem várjuk a kategória-szavazás végeredményét
"Legyen az öteltek leadásának haárideje augusztus 31 24:00."
Shrek 474236 2007. augusztus 26. 22:48
Válasz erre
Sztok!
Nos?!
Nagyon abba maradt a dolog, vagy csak én tom rosszul?
Macal 474235 2007. augusztus 21. 22:58
Válasz erre
Szevasztok Urak!

Szerintem jó 5let egy "ONLINE MAKETTVERSENY", persze a kategóriákat preferálom én is. Mellesleg a miniworldön most zajlott le a 4ik ilyen verseny nemrég...
Persze mivel ott csak figuk vannak szinte, kicsit más a szitu. Az hogy egy versenynek legyen e kiemelt készlete, vagy típusa szintén jó 5let, de mint egy külön kategória (akárcsak az eddigi versenyeken).

A legjobb az lenne (saját elképzelésem szerint) ha nagyjából ugyanazok a kategóriák lennének, mint egy általános versenyen. Természetesen a jelentkezők számától függően aztán lehet több/kevesebb kategóriát indítani...
Üdv:
Macal
UI.: ebben az onlány versenyben az a jó, hogy habár nem érek rá, csak feldobom a képet, és mégis versenyezni tudok:)
Bundesign 474234 2007. augusztus 21. 21:35
Válasz erre
na srácok! scifi téren a saját építés melett állapodtunk meg, de mi lenne a határidő?vagy valami ilyesmi és ki lesznek állítva valami versenyen együtt? netán Óváron?
Bund
f2d 474233 2007. augusztus 18. 13:07
Válasz erre
Gondolom a szervezők azért találtak ki több kategóriát, mert ha valakinek valamelyik szimpatikus, akkor abban indul. (Kicsit kisarkítva: teszemazt, hogy Te inkább csörömpöket építesz, akkor nem hiszem, hogy repülős kategóriában szeretnél nevezni. Így nem kell a repülőkkel vacakolnod, és indulhattál a versenyen is. Szerintem ezért vannak a kategóriák.) Solo pedig azért készít felmérést, hogy ne legyen olyan kategória ahol max két ember indúl. Az én véleményem is az, hogy amire nincs kellő érdeklődés azt törölni kell, de azért adjuk meg az esélyt hátha.

A felsorolt makettek mid méret és alak hibásak. Ezekből élethű gépet építeni igen nagy kihívás. A full műgyanta és vákum makettek általában drágák és nehezen beszerezhetők. (Igazából ez lenne az igazi nagy kihívás, de tudod kinek van kedve vele szórakozni...)
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.
1., 2., 3., 4.