/ Fórumok /

Emlékezzünk Horváth Ödönre

Elhunyt Magyarország egyik leghíresebb, legismertebb, legkülönlegesebb makettezője. Barátai, makettező(sors)társai! Emlékezzünk munkásságára!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.
1., 2.
NGPETI 638654 2018. január 23. 10:22
Válasz erre
Nyugodj békében, részvétem a rokonoknak, barátoknak, ismerősöknek. :o(
Sz.Szabi 483478 2007. november 27. 01:18
Válasz erre
MEGHÍVÓ

Stefánia Makett Kiállítás

2007. december 1-9.

Az idei rendezvényt szomorú esemény árnyékolja be. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Horváth Ödön barátunk, a verseny egyik alapítója és szervezője, a magyar makettezés nagyöregje, mindenki által szeretett és tisztelt „Ödi bá”. Halála nehezen pótolható űrt hagy a magyar makettező társadalomban.
A Stefánián kamara kiállítással szeretnénk emlékezni rá, néhány saját, illetve általa díjazott munka bemutatásával. Az anyag összeállításához szívesen fogadunk minden segítséget, felajánlást: gyűjtők részéről Horváth Ödön maketteket, klubok és makettezők részéről pedig a korábbi Stefánia versenyeken díjazott kiemelkedő alkotásokat.
A verseny helyett pedig olyan kiállítási programot mutatunk be, amely Ödön barátunk kedvére lett volna…
A Monarchia haditengerészetének otrantói győzelme 90. évfordulójára a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Budapesti Egyesület Bolyai Makett Klub és a Tudományos Ismeretterjesztő Társaság Hajózástörténeti Klub összefogásával hajó makettekből, emléktárgyakból és illusztrációkból álló kiállítást rendezünk.

A kiállítás helyszíne: HM Honvéd Kulturális Szolgáltató Kht.
Stefánia Galéria
1143 Budapest, Stefánia út 34.

Makettek regisztrálása a kiállításra:
December 1. szombat 9.00 – 18.00h
December 2. vasárnap 9.00 – 12.00h
December 8. szombat 9.00 – 18.00h
(Biztosítani szeretnénk a részvétel lehetőségét a kiállításon azok számára is, akik csak a második hétvégére tudnak a helyszínre utazni.)

A kiállítás megnyitása: December 2. vasárnap 15.00h

A kiállítás megtekinthető: December 2. vasárnap 15.00 – 18.00h
December 3 – 7. között naponta 12.00 – 18.00h
December 8. szombat 9.00 – 18.00h
December 9. vasárnap 9.00 – 14.00h

A kiállítás bontása: December 9. vasárnap 14.00h

Börze: December 8 – 9. szombat – vasárnap, a kiállítás nyitvatartása alatt

Programok: December 9. vasárnap 10.00 – 12.00h között klubvezetők, makettezők találkozója a Stefánia Palota Ovál termében
RC modell bemutató a börze ideje alatt

Érdeklődni: Sziráki Szabolcs 06-70/297-04-91; ss620@freemail.hu
Buzás Árpád 06-1/368-0348

Üdv.: Szabolcs
Elektrolakatos 483477 2007. október 20. 20:31
Válasz erre
Sziasztok!

Öröm volt látni mennyi ismerős arc volt a temetésena nem kis távolság ellenére!

A szertartásról csak annyit...TIPIKUSAN ÖDIS volt!

Ahogy a végén is elhangzott: pihenj békében!

Hara István Elektrolakatos
Attis 483476 2007. október 20. 01:10
Válasz erre
Nyugodj békében Ödi bácsi!
Békéscsabai Makettezők Baráti Köre
Kopi 483475 2007. október 19. 18:48
Válasz erre
Őszinte részvétem a családnak !

Ödi bácsi nyugodj békében !

Hajba "Kopi" László
zsury 483474 2007. október 19. 09:17
Válasz erre
Sajnos én sem ismertem személyesen, de amilyen tisztelettel és szeretettel írtok róla, valóban nagyszerű ember lehetett!

Nyugodjék békében!

Zsury
m113 483473 2007. október 18. 17:30
Válasz erre
1998 nyara, Balatonalmádi, Padlásgaléria. Az első Balatonalmádi Makettező Találkozó. A vitrinek berendezve, 48 fok árnyékban, a maroknyi csapat a kimerülés és szívinfarktus határán, hogy vajon sikerül e a rendezvény, melynek zsűrielnöki posztjára - az akkor általunk még személyesen nem ismert - ÖDI bácsi lett kiszemelve. Nyílik az ajtó, következő a látvány: monarchiás tengerészkapitányi arcszőrzettel megáldott ember, szeme előtt szódásüveg aljából készített, minimum 113 dioptriás szemüveg, jobb kezében a Szabó-baktertól kölcsönvett, MÁV szolgálati, 4,5 voltos laposelemmel működő (és működött!!) elemlámpa, bal kezében egy fehér bot, mellyel az X; Y; Z koordináta minden lehetséges irányában hadonászott a már berendezett vitrinek között, (véglegessé téve a tényt, hogy az infarktus fog elvinni)
majd határozottnak cseppet sem tűnő mozdulatokkal elindult felém. Kezét felém nyújtva, háromszor is mellényúlt a feléje nyújtott kéznek, mejd sztentori nyugalommal, így szólt:
- Horváth Ödön vagyok, jöttem zsűrizni!
Látva kétségbeesésemet azonnal levette álcáját, barátságosan hátbaveregetett, majd felsegített és leporolt.

A Balatonalmádi Pirát Makett Klub nevében: Varga "m113" Gábor
MoMi 483472 2007. október 18. 10:14
Válasz erre
Tisztelt Makettező Barátaim!

Köszönöm jelentkezéseteket. Az autó megtelt. Szombaton DE 10:00-kor indolok le Szigetvárra.
Jó makettezést!

Momi
sarkanyhuzo 483471 2007. október 18. 08:48
Válasz erre
2006ban móváron nagyot politizáltunk... mások nem kis megrőkönyödésére, hiszen a rendezvény nem erről szól(t) :D ... de a hülyébbnél hülyébb makettezős kérdéseimre is válaszolt...
Nyugodj békében, Ödibá!
Vincze 'Joe' József
ui: az emlékverseny gondolatát támogatom!
MoMi 483470 2007. október 18. 08:03
Válasz erre
Tisztelt Makettező Barátaim.

Én lemgyek Szigetvárra a temetésre az RBK-t képviselve Budapestről.
Még két hely kiadó a kocsiban. Szombat munkanap!!! Én 10:00 indulok Bp-ről a XVI.kerből.
Választ péntek DU.ig.
E-mail: molnar.mihaly@aeorplex.com
Elektrolakatos 483469 2007. október 17. 21:40
Válasz erre
Uraim!

Ismét felteszem a kérdést mert eddig nem volt nagy az érdeklődés!

Tehát ha még legalább 2 személy betársul velem a Rityóba egy rémálom utazásra akkor tiszteletünket tennénk Szigetváron!

Egyedül kicsit húzós!

Elektro
Cs.Béla 483468 2007. október 17. 19:37
Válasz erre
Akire van miért emlékezni, az örökké él! Őszinte részvétem a Családnak!
Csitei Béla
salou 483467 2007. október 17. 19:34
Válasz erre
Nem.. nem, egyszerűen nem hiszem el!!!
Nekünk családi barát volt, feleségem kezelte annó, a balesete után.
Sorban peregnek le előttem az emlékek...
Mindíg velünk maradsz Ödi bácsi!!!
Hevesi István
Balbo 483466 2007. október 17. 19:03
Válasz erre
Súlyos csapások érik az utóbbi időben a magyar repülős társadalmat.
Hegedűs "Gege" Ernő alezredes, a Puma szellemiség legnagyobb újkori alakja után a saját területén szintén azonos magasságokba emelkedő embert, Ödi bácsit a MESTERT is gyászolhatjuk. Büszke vagyok arra, hogy mindkettejüket ismerhettem! Remélem valamelyik égi repülőtéren most egy jót sörözve tekintetek le ránk!

Temesvári Péter - Balbo
Emerick 483465 2007. október 17. 15:52
Válasz erre
Én személyesen szintén nem ismertem Horváth Ödön-t, de a munkáit többször láttam, és cikkeit is olvastam. Sokat tanultam belőlük. Nagy veszteség a makettes társadalmoban!!! Nyugodjék békében!

Varga "Emerick" Imre.
MrChef 483464 2007. október 17. 12:35
Válasz erre
Szegény Ödön bácsi, bár nem ismertem személyesen, de Béke poraira!
(Yitgaddal v'yitqaddash sh'meh rabba... יִתְגַּדַּל וְיִתְקַדַּשׁ שְׁמֵהּ רַבָּא.
...)
Elektrolakatos 483463 2007. október 17. 12:17
Válasz erre
Uraim!

Kérdezném a MOK részéről ki tudna részt venni a temetésen?

Mint tudjuk ez munkanap,tehát ennek megfelelően kell egyeztetni!

Elektrolakatos
MoMi 483462 2007. október 17. 12:15
Válasz erre
Tisztelt Makettező Társaim,Kedves Barátaim!

Szomorú kötelességem tudatni veletek hogy Horváth Ödön temetése 2007 október 20.-án 14:00 órai kezdettel lesz a kívánságának megfelelően Szigetváron, a Turbéki temetőben.
Részvéttávíratot lánya, Horváth Katalin 1173 Budapest, Borsó u. 64/c B ép. 3/47 címére küldhettek.

Nyugodjék Békében.

Molnár "Momi" Mihály Imre
Lorenzo12 483461 2007. október 17. 09:09
Válasz erre
Sajnos személyesen nem ismerhettem.
Őszinte részvétem a családnak, barátoknak, rokonoknak.

Nyugodjon békében!

Végh Kálmán
IRon 483460 2007. október 17. 08:05
Válasz erre
Ödit én sajnos csak pár éve kezdtem jobban megismerni. Előtte csak a rengeted vidám anekdótát hallottam róla, mindenki tudott mesélni valami jópofa történetet vele kapcsolatban. A makttezésével kapcsolatos történetek számomra 2002-ben Mosonmagyróváron váltak valósággá, amikor Ödi egy külön termet kapott ahová kipakolt egy kocsideréknyi messer 109-est. Mind mind ugyanolyan minőségben elkészitve, más más festéssel.
Az utobbi évben kezdtünk egyre többet beszélgetni, egyre több közös témát találtunk.
Sanjnos többé nem beszélgethetek vele.

Ég veled Ödi bácsi, nyugodj békében!

Vrbovszki Áron
Polar 483459 2007. október 16. 23:04
Válasz erre
Gábor barátom ma reggel szomorú hírt közölt velem telefonon. Ödön elment. Megdöbbentett, és lesújtott.
Emlékszem, egyszer lejött Ödön a klubba, és megkért minket, hogy legyünk segítségére a "Stefániás verseny" lebonyolításában. Természetesen a klubb minden tagja egyöntetűen vállalta a segítséget, és hogy mennyire komolyan gondoltuk, abban az évben, mikor betegsége nem engedte, hogy lebonyolítsa és részt vegyen a "saját" versenyén, az iránta érzett barátság és tisztelet jeléül segítettünk a verseny megrendezésében.
Azon a versenyen, amikor a klubb először ment segíteni, bár már korábbról is smertük egymást, Ödön folyamatosan Szabinak szólított. Többen kijavították, hogy én nem Szabolcs vagyok, hanem Balázs, de ez Őt mit sem zavarta. Közölte velem, hogy mostantól Szabi vagyok, és kész. Egyszer aztán a rendes keresztnevemen szólított, és amikor többedszerre sem reagáltam, megkérdezte mi a bajom, tán megsüketültem? Nem, feleltem, megsértődtem, hogy már nem tekintessz a barátodnak, mert nem Szabizol. Ezen mindeki jót nevetett, és azóta is, ahányszor csak találkoztunk, mindig Szabizott, kettőnk számára félreérthetelen mosollyal a bajusza alatt.
Sajnálom, hogy többé nem láthatom ezt a mosolyt.

Nagyon fogsz hiányozni mindannyiunknak!

Ég veled, nyugodj békében.

Somogyi Balázs
Bolyai Makett Klub
Mac 483458 2007. október 16. 21:40
Válasz erre
Én is úgy érzem, hogy Ödi jobban örülne egy anekdotának, mint a könnyeknek, amik kitörni készülnek, ha most rágondolok.
Egyszer éppen akkor estem be hozzá, amikor egy műgyanta spanyol mozdonyt épített. Miközben beszélgettünk, dolgozott tovább, és mutogatta, milyen pocsék minősége is van ennek a kitnek. A kazánház alja egy kifli volt inkább, mintsem sík asztallap, ahogy kellene. Ekkor mondta, hogy:
-Gyere csak, segíts egy kicsit!, és a kezembe nyomott egy flaska vizet.
-Ha majd szólok, akkor öntsed bátran! -felkiáltása után elővett egy kempinggáztartályt, a tetején egy irgalmatlan lángszóróval, és ezzel a hegesztőpisztolynak is beillő apparáttal gyakorlatilag felgyújtotta a makettet.
Amikor a gyanta már lángra kapott, akkor lecsapta az asztalra, és szólt, hogy most locsoljam. Az eredmény legnagyobb csodálatomra egy tökéletesen sík, hibátlanul illeszkedő kazán lett.
Viszont ez a mozdulat egy előre nem látott problémát hozott magával.
Elöl két fehérfém alkatrész nem illeszkedett jól a korrekció miatt, ezért el kellett távolítani azokat. Mivel nem kevés pillanatragasztóval voltak rögzítve ezért egy nagy kombináltfogóval esett neki. Ekkor már szörnyülködtem rendesen. Az első meg is adta magát, de a második makacskodott, ezért Ödi elővett egy kisebb kalapácsot. Na ekkor már a szívroham kerülgetett, de Ő ezzel mit sem törődve lecsapott párszor, mire letört az is.
Ezek után már csak hab volt a tortán az a pillanatragasztó, és Durakryl mennyiség, amit elhasználtunk az alkatrészek rögzítésére.
Egy csodálatos mozdonyt láttam egy héttel később kigördülni a műhelyéből.
Mindig felelevenítettük ezt a történetet, ha találkoztunk, Ő az arcokon nevetett, amiket vágtam, én meg a kissé rusztikus, de nagyon is hatásos munkamódszeren, amelyet, bár finomított formában, de azóta is hasznosítok.

Nyugodj békében öreg barátom, nagyon fogsz hiányozni!

Tóth Gábor
Bolyai Makett Klub
Topi 483457 2007. október 16. 21:29
Válasz erre
Ő volt az elsőszámú makettező számomra.Sok mindenre megtanított.
Nehéz ilyenkor bármit is mondani.
Ödi nyugodj békében.
Tiszavölgyi Antal /Topi/
KIT 483456 2007. október 16. 21:03
Válasz erre

Megrázott a hír,mikor ma reggel csörgött a telefonom,és Tóth Laci közölte a megváltoztathatatlant,elment Ödi.
Több mint 10 éve ismertük egymást,éveken keresztül segítette szakértelmével a zsürinket,míg egészsége engedte.
Sok közös emlékünk van,néhány jó kis sörözés,a felejthetetlen éjszakába nyúló viccmesélések,a szkander,élcelődések,de ha kellett,komoly beszélgetések is.
Csodáltalak,honnan ez az özön erő a sors Rád mért csapásainak elviseléséhez.
Büszkén vállaltad,hogy örök gyerek vagy,mint minden hobbys ember,sokrétű volt az érdeklődésed,teljes értékű életet éltél.
A tigriseidet most már csak az örök vadászmezőkön építheted,beszélgethetsz Tobak Tibi bácsival a messerekről.
Isten veled Ödi,nyugodj békében.
Fekete Laci Békéscsaba
papgyuri 483455 2007. október 16. 20:25
Válasz erre
Ödi bácsit 82 óta ismerem...
Nekem Ő volt és maradt a Nagy makettező.
Meggyászolom.
papgyuri
G-cart 483454 2007. október 16. 20:18
Válasz erre
Nyugodj békében Ödi bácsi!
A Farkasfalka nevében Zalaegerszegről:
G'
RaPe 483453 2007. október 16. 19:40
Válasz erre
Eltérő érdeklődési körünk miatt, makettezésről sosem beszéltünk sokat, de mindig volt pár szava hozzám is, ha összefutottunk a rendezvényeken.

Hiányozni fog Ödi bá összetéveszthetetlen alakja, nélküle a Stefánián rendezett makettversenyek sem lesznek teljesek.

Nyugodj békében! Őszinte részvétem a családnak, és legkedvesebb barátainak.

Radics Péter.
Galll 483452 2007. október 16. 19:23
Válasz erre
Szomorúan olvastam e sorokat...

Nyugodjon Békében Ödi bácsi! Részvétem a hozzátartozóknak, barátoknak!

Galambos Gergő
Gabi 483451 2007. október 16. 18:52
Válasz erre
Nekem az a kép marad meg Ödi bácsiról ahogyan Hévízen a kötényébe törlölte az ecsetet. Nagyszerű ember volt, segített aki kért tőle, és mindig vidám volt.
Nyugodjék békében.
Kiss Gábor
Hickory 483450 2007. október 16. 18:37
Válasz erre
Nem ismertem,nem ismerhettem,túl későn jöttem.
De egy ekkora személyiség távozása mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

Nyugodjon békében.
Batya 483449 2007. október 16. 18:32
Válasz erre
Workshop2006

Azok a felejthetetlen pillanatok..
Workshop2006

Reggel amikor csörgött a telefonom és megtudtam a hírt nem akartam elhinni..
Sajnos nem ismerhettem évtizedeken át csak 3évig. De ö volt az a makettező aki MINDIG csak viccelődött és jókedvet teremtett.
Amit Hévízen alkotott szenzációs volt és ott értettem meg igazán, mi is az Ödön stílus.
Akkor a nevetéstől sírtunk most mástól...

Nyugodj békében!

Baranyai Attila
Tibcsi 483448 2007. október 16. 18:07
Válasz erre
Én Hévízen csak messziről láttam. Összetéveszthetetlen volt.

Jó makettezést odafent, Ödi bácsi!
Nowotny 483447 2007. október 16. 17:44
Válasz erre
Sajnos személyesen nem volt szerencsém ismerni. Nyugodjon Békében, Részvétem a hozzátartozóknak.
Magam:Csörgi Zoltán,Nowotny
és a Pelikán Makett Klub nevében.
Mikulás 483446 2007. október 16. 17:37
Válasz erre
Nyugodj Békében Mester!!
Miggyuri 483445 2007. október 16. 16:55
Válasz erre
Enyém is a megrendülés.
A MINIMÁNIA jelképes koszsrúján egy szalag a felírattal:
Nyugodj békében!
Miggyuri
Coccolino 483444 2007. október 16. 16:39
Válasz erre
Sajnos nem volt alkalmam megismerni:(
Őszinte részvétem a Családnak és a Barátoknak.

Coccolino

Kraft Bertalan
Kalóz 483443 2007. október 16. 16:33
Válasz erre
Sajnos én sem ismertem személyesen, de ilyenkor mindig a dal sorai jutnak eszembe:
Csak a jók mennek el ...
Isten nyugosztalja!

Őszinte részvétünk a családnak: a magam és a Borsodi Makettezők Baráti Köre Egyesületének tagjai nevében.
Kurusa Sándor - Kalóz
zvereb 483442 2007. október 16. 16:27
Válasz erre
Őszinte részvétem!

Mérföldkő volt.
Az égiek összes makettjét kívánom neked Ödi bácsi!

Z
romsitsa 483441 2007. október 16. 16:26
Válasz erre
Nem merném állítani, hogy ismertem, de egyszer kétszer beszélgettünk futólag.
De ami igazán fontos, nagyrészt az ő munkái miatt kezdtem el figurázni.

Őszinte részvétem

ad

Romsits Ádám
béla 483440 2007. október 16. 15:49
Válasz erre
Hát, már jó ideje nem írtam erre a fórumra, de meglátva ezt a szörnyű hírt nem bírtam ki, hogy ne írjak pár sort. Vidékiekként mint valami istenségre tekintettünk Ödönre a 90-es évek elején amikor a Moldell és Makett elindult és az ő fantasztikus harckocsiit és figuráit csodálhattuk annak lapjain. Amikor '98-ban makettversenyt szerveztünk nem volt kétséges, hogy őt kell elhívni zsűrizni. Ekkor élőben is rengeteg tanácsot kaptunk tőle, nem is beszélve bármelyik találkozásunkról. Soha nem volt szemernyi képmutatás sem a viselkedésében, bármikor bármilyen technikai és történeti kérdéssel fordulhattunk hozzá mindig segített. Valahogy máig egy idolként él bennem és biztos vagyok benne, hogy sohasem fogom elfelejteni, hisz az ő munkáiról készült fotók is közrejátszottak ahhoz, hogy ezt a fantasztikus hobbit megszerettem és máig űzöm. Enélkül szegényebb lennék, ergo hálás vagyok, s nagyon szomorú.
Nyugodj békében!

Schuller Balázs
pipi 483439 2007. október 16. 15:49
Válasz erre
Őszinte részvétem a Családnak és a Barátoknak!
Nyugodjon Békében!

Póti Ferenc (pipi)
AdEe 483438 2007. október 16. 15:32
Válasz erre
Én csupán látásból ismertem, de a hírt sajnálattal hallom :(
Nyugodj Békében!
Tóth Ádám "AdEe"
MattHeafy 483437 2007. október 16. 15:26
Válasz erre
Hasonlóan Kumancshoz, nekem is első díjamat Ő adta át, egy örök emlék marad!!!

Ödi Bácsi Nyugodt Békében!!!

Oláh Mátyás(MattHeafy)
lucky 483436 2007. október 16. 14:05
Válasz erre
Én sajnos nem találkoztam vele, vagy ha igen akkor sem tudtam,h Ő az...
Most már ez a tali nem fog összejönni ebben az életemben.
Nyugodj békében.
Lukács 'ucky' Tamás
Kumancs 483435 2007. október 16. 13:14
Válasz erre
Én anyira nem ismertem mert nem abban a műfajban dolgozom. De életem egyik szép emléke hozzá füzödik. Első érmemet (egy ezüstöt)Ő atta át. és amikor összefutotam vele mindig ez a jó emlék jutott eszembe.
Nyugodjon békében. Kumancs
mombassa 483434 2007. október 16. 13:00
Válasz erre
A tudásomat Neked köszönhetem .30 év kötött minket össze.A kezdett mikor Magyarország összes műanyag lapjait (dohányozni tilos, bejárat, kijárat) elemeltük,hogy legyen anyagunk az átalakításokhoz.Az első versenyeink zsürizések.Esti beszélgetéseink a Keletitől a Vadkacsa utcáig.Mindig tele ötlettel segítséggel.Sokat lehetne még Rólad írni a "NAGY ÖREG" akik ismertek tudják milyen voltál a többieknek fogalom lettél.

Isten Veled Öreg Barátom

Dr. Szandi Tamás (mombassa)
Varjúbácsi 483433 2007. október 16. 12:54
Válasz erre
Elszorult a torkom mikor ma reggel meghallottam a hírt, hiszen szombaton a versenyen még azt terveztük, ki milyen sorrendben menjen be hozzá a kórházba, hogy ne terheljük a műtét után.
Sajnos sokan voltak, akik ha Róla volt szó, elhúzták a szájukat, és csak a hibákat látták benne. Pedig igazi MAKETTEZŐ volt, aki szívesen segített mindenkinek, aki tanácsot kért Tőle. Az igaz, hogy nem szerette a nagy arcokat, az önjelölt prófétákat, velük elég kurtán-furcsán bánt.
Nyugodj békében Ödi bácsi, jó makettezést az égi makettműhelyben.
Varjasi András
E.András 483432 2007. október 16. 12:51
Válasz erre
Soha nem gondoltam volna, hogy ez a pillanat is eljöhet. Ödön?, aki mindenkibe pumpálta az életet. Ő volt az élet, az erő, a vidámság . Sokunk tanítója voltál és maradsz is .
Elmentél Ödi, de soha nem felejtünk, köztünk maradsz, megőrizzük az emlékedet !

Egresi András
Timur 483431 2007. október 16. 11:23
Válasz erre
Nem sorolom, mi mindent köszönhetek Neki.
Nem sorolom, mert most nincs értelme a szavaknak.
Nincs értelme annak a mondatnak sem, hogy Ödi meghalt.
Ő, aki soha nem adta fel, aki mindig tele volt új tervekkel, ötletekkel. Aki a betegséget is kinevette.

((A múlt heti műtétje után nehezen tudott beszélni, ezért sms-t küldtem neki. Tegnap délután aztán megcsörrent a telefonom az Ő számával, s én vidáman kurjantottam bele, hogy "Szia Ödi!". De nem Ő volt, hanem a lánya, azzal a hírrel, hogy sajnos újabb műtétre van szükség. Aztán este: túl van a műtéten. Együtt imádkoztunk Érte a feleségemmel. A feleségem nagyon sírt, de én azzal nyugtattam, hogy tudja, Ödiben mennyi erő van, mi mindenen ment már keresztül úgy, hogy a hatalmas élni akarása vitte tovább. Egy pillanatig sem kételkedtem benne, hogy most is túl lesz a nehezén, aztán leülünk borozgatni, és megbeszéljük a világ dolgait...))

Ödön, öreg barátom!
Isten Veled!
PófsaiBalázs 483430 2007. október 16. 11:23
Válasz erre
Ödi bácsinak szép, tartalamas élete volt még az egészségügyi problámái elleneére is!
A hobbyjainak élt és ha valaki azt teheti, avval foglalkozhat amit szeret az szerencsés.
Havasi Jozsi barátommal beszélgettünk róla pár hete,hogy megint korházba kell mennie egy újjabb műtétre és aggodtunk,hogy ne legyen semmi baj.
Sajnos nem így lett.
Ödi bácsival sokat üzleteltünk.Mindig volt valami a gyüjteményeinkben amit a másik nagyon szeretett volna.Április-május környékén beszélgettünk az azóta megszünt Megában, hogy kinek, milye van éppen eladásra szánva. Sajnos már nem fogunk többet így beszélgetni.
Most egy másik utat fogsz járni de néha nézz vissza ránk és a tudatalattinkban segíts amikor elakadunk egy makett éítésében.
Jó utat Ödi bácsi!
  Tovább >>>
1.,2.
1., 2.