/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Szolnoki makettverseny

Az év első magyarországi versenye. Repülősöknek kötelező!
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34.
Miggyuri 495558 2009. február 10. 05:54
Válasz erre
Idén mi is megpróbálunk eljutni Szolnokra a csemetékkel.
Miggyuri
m113 495557 2009. február 4. 18:28
Válasz erre
Kááár volt felhívni rá a figyelmét! De majd úgyis rájön...a baráccsák utye baráccsák!
Varjúbácsi 495556 2009. február 4. 07:40
Válasz erre
Karcsi!
Vigyázz, most kaptam a hírt, hogy a Vargáék kibéreletek egy hóágyút! :-))
m113 495555 2009. február 3. 20:09
Válasz erre
Hát Magó Karcsi! Az idén sem úszod meg! Csak úgy barátilag..
Sulaco 495554 2009. február 2. 22:26
Válasz erre
Már alig várom ezt a versenyt. Nagyon sok kellemes élményem köt a szolnoki "banzájhoz"! Igényes munkák, jó társaság, sok látnivaló! Remélem idén is jó lesz!
varczag 495553 2009. január 11. 17:50
Válasz erre
Propellerfanatic 495552 2009. január 9. 13:19
Válasz erre
Halihó!
Mikor lesz az idei?
kéretik bejelenteni, aki tudja.
Elektrolakatos 495551 2008. május 28. 00:42
Válasz erre
95470021
95470021
95470022
95470022
95470023
95470023
95470024
95470024
95470025
95470025
95470026
95470026
95470027
95470027
95470028
95470028
95470029
95470029
95470030
95470030
95470031
95470031
95470034
95470034
95470035
95470035
95470036
95470036

Néhány kép utólag
Speed 495550 2008. április 25. 20:12
Válasz erre
Király volt minden Jövöre Találkozunk!!!

SPeeD
Kalóz 495549 2008. március 16. 18:34
Válasz erre
A pontozásos rendszer kicsit furcsa eredményeket hozhat hobby kategóriában. MNert a verseny (egyik) lényege, hogy rangsorolja a benevezett munkákat. Egymáshoz képest! Viszont a pontrendszer egy elképzelt ideálhoz viszonyít, így fordulhat elő, hogy egy versenyen nincs díjazott mű, bár nagyon sokat neveztek, és van egy legjobb, meg az utána következők. Az (előre) elkéaszített érmek, díjak meg tulajdonképpen elvesznek. Persze profi kategóriában kicsit más a helyzet, azt elismerem. dehát de gustibus ...
Kalóz
G-funk 495548 2008. március 16. 16:38
Válasz erre
Helló!
Én nagyjából mindennel egyetértek. Hobbi-profi meg helyezés vs. érem. Ami szerintem nem jó az az hogy 100-80 ig arany de a 70 pont már semmi. Az életben sehol nincs olyan hogy 20% veszteség még a legmagasabb érékelést kapja (kivéve az érettségi- legalábbis régebben). Én ezen változtatnék. Az arany tényleg jelentse azt hogy kiemelkedően jó. Én továbbra is tartom magam a 100-90 arany 89,9-80 ezüst 79,9-70 bronz rendszerhez. Szóval ha lehet szavazni én erre szavazok.
Üdv,
G
magoo 495547 2008. március 16. 13:49
Válasz erre
Pontosan:Amit írtam nem vélemény nyilvánítás, hanem az eddigi tapasztalatok összegzése.
magoo 495546 2008. március 16. 13:43
Válasz erre
Sziasztok!
Azért vezettük be a profi kategóriát, mert mindenki egyet értett abban, hogy népszerűbb lesz a versenyzés a kezdők számára, ha nem a versenyeket rendszeresen nyerő emberekkel kell elsőre összemérni a tudásukat.
A pontozásos rendszer mellett szintén kardoskodtak a versenyzők, mert a valósághoz közelebb álló eredmények születnek, ha a pontozólapon dolgozik a zsűri. Továbbá, NAGYON NAGY előnye, hogy a verseny eredményekkel kapcsolatos óvásoknál nagy segítség megvédeni, vagy felül írni a zsűri által kihozott eredményt. Ha valaki óvást nyújt be én nem haragszom érte, sőt ők bizonyítják, hogy zsűri jól dolgozik! Eddig kettő esetben volt óvás az eredményekkel kapcsolatban, mondván, hogy sok a szép munka és kevés az érem. Aki az óvást benyújtotta, kiválasztotta a mezőnyből általa legjobbnak ítélt munkát, ami nem kapott díjat és lepontozta közösen egy zsűri taggal, és a zsűri elnökkel. Mindkét esetben az óvást benyújtó kevesebb pontot adott az általa favorizált makettnek, mint a zsűri!!! Mindekét esetben 62-64 pont körül volt a munka pontszáma. Ez még a 70 ponttól messze van!A ponthatárokat lejjebb kell vinni, de vajon meddig? Ebben a két esetben kategóriánként 35- 40 munka volt, azzal,hogy zsűrinél is kevesebb pontot adtak ők is elismerték, hogy a kordon mögött lévő makett többet mutatott, mint amikor részletesen átnézték! Mindenkit szívesen látok egy próbapontozásra, melyben maga is meggyőződhet, hogy a zsűrizés rendszere hogyan működik.
Érmek helyett helyezés? Amikor bevezettük az általános vélemény szerint sokkal igazságosabb rendszer lesz, mert nem egymás ellen versenyzik mindenki, hanem a ponthatárokkal. Lehet 5 arany 3 ezüst és 2 bronz is egy kategóriában. Az első érmes versenyre 210 érmet csináltattunk, de kb. a fele megmaradt. Átlagban ugyanannyi érem fogy, mint a helyezéses rendszerben, csak van olyan kategória ahol sokat visznek és van ahol nem. A helyezéses rendszerben akkor is kiadták a helyezést, ha nem volt három verseny munka. Vajon ugyanannyit ér egy második hely ahol harmadik már nem volt, mint egy lepontozott makett ami bronzot kap, de azt azért, mert elérte a ponthatárt? Volt olyan felvetés is, ha már kész vannak az érmek miért nem osztjuk ki? Ugye ezt nem kell megmagyarázni? A hobbi ligában szép munkák vannak, általában 3 munka kimagaslik a többi közül, ezek érmet kapnak, néhány 50 és 65 pont közé esik, a többi 50 pontnál kevesebbet kap.
Legyen csökkentve a ponthatár!
Hobbi liga:bronzérmes szint 75 pontról módosul 70 pontra
ezüstérmes szint 78 pontról módosul 74 pontra
aranyérmes szint 81 pontról módosul 78 pontra
Profi liga:bronzérmes szint 81 pontról módosul 80 pontra
ezüstérmes szint 84 pontról módosul 83 pontra
aranyérmes szint 87 pontról módosul 86 pontra
A felvetett 70 pontos határral sok nem változik, mert átlagosan ez alatt vannak az eredmények. Lehet esetleg elismerő oklevél 65 pont felett.
Azzal kezdtem, hogy mindenki egyet értett, mindenki kardoskodott és általános vélemény volt. Persze nem volt ott mindenki, de aki akart részt vehetett, vagy képviseltethette magát ezeken a megbeszéléseken Budapesten. Ott megvolt az összhang, ezért írtam mindenkit.
Nem írtam, nem vélemény nyilvánítás, hanem az eddigi tapasztalatok összegzése.
Kérem, hogy itt folytassuk a téma kiértékelését!!!Úgy gondolom, hogy Szolnokhoz kötődik amiről beszélünk, ezért kérem, hogy minél többen írják le a véleményüket! Szeretnénk mindenki számára elfogadhatóbbá tenni a versenyünket!
magoo
Nowotny 495545 2008. március 15. 07:06
Válasz erre
Köszi Elektro, az én munkámat csak te zsűrizheted,most eldöntöttem így legalább lesz esélye.:))
Vadász 495544 2008. március 12. 20:37
Válasz erre
Balu!
Az a helyzet, hogy a pontozási rendszer kialakitásával pont az volt a cél, hogy az emberi tényezőt csökkentsük. Kiküszöbölni nem lehet, mert esztétikáról beszélünk. Csak keretek közé lehet szorítani.
A javaslatokat köszönjük és gondolkozni fogunk rajta, hogy melyik megoldás szolgálná a közös érdekeinket.
Balu 495543 2008. március 12. 18:48
Válasz erre
Sziasztok!

Még az előző témához egy gondolt. Szerintem alapvetően a rendszer jó, a helyezések sokkal jobban tükrözik az egyének tudását mint korábban amikor egy helyezést nagymértékben a felhozatal határozott meg. Így pl. egy hobby ezüst bármely versenyen kb. ugyan annyit ér.
Viszont, amit valaki már azt hiszem említette is előttem:
tényleg baromi közel vannak egymáshoz a ponthatárok!! pl hobbyban -18% még arany de -26% már semmi! Ez nincs így jól! Főleg, ha azt hozzávesszük, hogy nagyon nagy a zsűri "szórása" is! Idén kicsit böngészgettem a pontozó lapokat, és volt olyan munka ahol 20-25% különbségek voltak egyes zsűri tagok véleményei között.
Ilyen rendszerben simán előfordulhat, hogy a zsűri "kedvétél" függően kedden az x munka aranyérmes, de szerdán ha újra lepontoznák már csak bronz lenne vagy az sem.
Ilyen mérvű emberi bizonytalansági faktort szerintem hiba belevinni egy alapvetően jó rendszerbe!
Ha végig nézzük az eredményeket, akár a szolnokit is, tényleg az a tendencia, hogy rengeteg az aranyérmes utánna viszont semmi...
A már említett mezőny között szakadékot kisebbíteni lehetne, ha kicsit megemelnénk az arany és levinnénk a bronz szintjét. (Akár mesterben és hobbyban is). Emelett kisebb lenne az "emberi tényező" a dologban valamint normalizálódna a kiosztott díjak eloszlása is.

Üdv:Balu
romsitsa 495542 2008. március 12. 16:52
Válasz erre
Talán nagyobb volt, de véleményem szerint most jobb volt a felhozatal (a pénztárcám szerint is) és jobbak voltak az árak.

ad
part 495541 2008. március 12. 16:40
Válasz erre
Na akkor váltsunk témát:)
Azt csiripelte mindenki, hogy a tavalyin nagyobb volt a börze (nekem ez is elég átfogónak tűnt), volt még valami más rendezvény is a szolnokival párhuzamban valahol ami bekavarhatott..?
A magam részéről nem panaszkodok, mert 1-2 kivétellel meg tudtam szerezni azokat a cuccokat amiket szerettem volna és igen nagy élmény volt bogarászni a sok érdekes dolog között:)
G-funk 495540 2008. március 12. 15:13
Válasz erre
Vadász 495539 2008. március 12. 15:07
Válasz erre
Gyurma!
Sajna az a helyzet, hogy az "elit" már elég rendesen be vagyon fogva.
Kellene a középmezőny.
Elektrolakatos 495538 2008. március 12. 15:06
Válasz erre
Druszám!

Mekettel már beszéltem!
Vadász 495537 2008. március 12. 15:04
Válasz erre
Te, akinek bogrács a ritikülje!
Igazad van. kér meg RaPe-t, hogy pakolja át.
Elektrolakatos 495536 2008. március 12. 14:56
Válasz erre
Hali G-funk!

Csak éppen ezek olyan kérdések melyek nem csak szolnokra aktualitások,hanem minden itthoni versenyre, ezért is lenne jobb ha ott egy helyre kerülnének a hozzászólások,ötletek sőt a kifogások is.Ebből lehet a jövőbeni gördülékeny összejöveteleket olyanná tenni ami mindenkinek tetszetős lehet.
G-funk 495535 2008. március 12. 14:52
Válasz erre
Helló Elektro!

Abban a témában 2004-ben volt utoljára hozzászólás :)
szerintem az illetékesek itt is megtalálják. lsd Vadász.

Üdv,
G
gyurmakoma 495534 2008. március 12. 14:40
Válasz erre
még hozzátenném,hogy volt lehetőségem ott lenni az éves klubvezetők gyűlésén,ahol Karcsiék értékelték a helyzetet,az egész évet,felvezették a jövőt.
Hogy lehet változtatni,bármit lehet,csak összefogás kellen.
De sajnos ezek a mondatok elszálltak a levegőbe,mert pont azok hiányoztak,akik ebben részt tudnának vállalni.
És egy személyeskedést engedjetek meg.
Profi kategória.A magyar elit.
Bocsánat,de hol vagytok??
Neketek több szerepet kellene vállalnotok a versenyekben.
Legalább felvállani azt hogy zsűriztek,vagy ne adj isten,te irj alá egy oklevelet,amit a junior kategória autós győztese kap.Csak egy apróság,de egy kezdőnek a maximumot jelentné...
Sokmindent kéne máshogy csinálni,de erre se keret,se ember.
Ha belegondoltok,hogy mindenki saját idejéből és pénzéből mennyit tesz bele hobbiként ezekbe a rendezvényekbe,akkor jobban be kellene segiteni már amennyire az adott körülmény engedi.
Felkérés volt pontozólapok szerkesztésére,javaslatok tételére pl.De ez is elszállt,mert nem vesszük a fáradtságot.MI !
És sajnos olyan dolgok ezek,amik profikat követelnének.
Mert én a saját tudásomat tekintve mégcsak hozzászólni sem tudok egy ilyenhez...
De legalább itt megpróbálok véleményt nyilvánitani,hátha jutunk előbbre
Elektrolakatos 495533 2008. március 12. 14:39
Válasz erre
Srácok!

Megkérnék mindenkit, hogy az ilyen jellegű témákat ne itt hanem pl. a "Zsűri pontoz" topikban folytassátok,folytassuk.
Kareszék ha valami infót kapnak így nehezen találják itt meg.

Remélem nem értetek félre, tényleg jó ha ki van tárgyalva normális keretek közt egy-egy problémás,netán kevésbé érthető dolog.Ez csak jó mind a szervezők, mind a résztvevők számára is!

Üdv:Elektro
gyurmakoma 495532 2008. március 12. 14:32
Válasz erre
sztanyi
én csak arra gondoltam,hogy van aki eljár a versenyekre,indulgat,függetlenül az eredménytől és van az aki kimondottan a papirra hajt.
És általában azok kötözködnek,kritizálj a zsűrizést,vagy leszólják a rendezvényt.
És pont ők akik elfelejtik miért is vagyunk ott.
Hogy egy élmény az összejövetel.Hogy egy hobby a makettezés a saját örömünkre,ahogy part is mondta.
persze hogy nem kell egyetértenünk,sőőt az a jobb ha több vélemény van,mert az illetékesek ebből tudják kihámozni a megoldást a későbbiekben és még ha minimálisan is,de segitjük a munkájukat azzal,hogy mi/ti elmegyünk,versenyzünk és megköszönjük hogy egyáltalán létrehozzák nekünk a lehetőséget.
Sztanyi 495531 2008. március 12. 14:20
Válasz erre
Part,bár nem ismerlek,de veled teljes mértékben egyetértek.
Gyurma,veled nem teljesen.De persze nem kell,hogy mindenben egyetértsünk.Miért is van két oldal?
Részemről ennyit a témáról.Én úgy sem lennék alkalmas és nem is szeretnék döntéseket hozni ebben a témában.Ezentúl is szivesen megyek mindenhova...
Vadász 495530 2008. március 12. 14:18
Válasz erre
part!
Igen saját örömünkre makettezünk, de a szervezők is kíváncsiak a véleményekre, az már az ő (mi) dolgunk, hogy azokat hogyan használjuk fel.
Nekik a ti örömötökért kell dolgozniuk.

Igazából csak a három legerősebb hazai verseny eredménye alapján kell egy kategóriával feljebb menni. És azért azokon elég jó munkák szoktak előfordulni (többnyire).
Aki már egyíszer épít egy kiemelkedő munkát annak máskor is meg van rá a képessége, de való igaz (és ezt sokan elfelejtik), hogy az ember tíz munkája közül egy lesz kiugró, a többi csak jó, vagy "csak" tanulmány.
part 495529 2008. március 12. 13:59
Válasz erre
Vigyázat!

Aki jól szerepel az egyik versenyen nem biztos, hogy jól fog a következőn!
Értem ezalatt, hogy akit előző eredménye alapján a profi kategóriában köteleznek indulásra az nem biztos, hogy le tudja tenni ugyanazt a kiemelkedő minőséget az asztalra a következőn.
És még ott van a benevezett alkotások száma is, ami azért 1-1 kategória létjogosoultságának illetve összevonásának a kérdését is felveti.
Ebből fakadóan egymás mellé kerülhetnek olyan cuccok is amik nem biztos, hogy egy szinten mozognak és ezáltal máris előttünk egy újabb nehézség:)
És ezzel kapcsolatban egy fontos dolog amit nem lehet elégszer hangsúlyozni és ez egy kicsit mintha háttérbe szorult volna az utóbbi időben:
A magunk örömére és nem mások megelégedésére csináljuk alkotásainkat!
Ezt nem szabad elfelejteni...!
gyurmakoma 495528 2008. március 12. 13:03
Válasz erre
bocs,hogy akor én képviselem a másik oldalt is..
a helyezés motiválja is az embert és nem is.
mert látja hova fejlődhet és azt is hogy milyen szintet nem ér el soha..kétesélyes.
a verseny fő jellemzője hogy az egész makettező társadalmat összefogja arra a pár napra.Sokat jelent az ismeretség,az eszmecsere a tapasztalatok megosztása találkozás a nagyokkal.
Én azt mondanám,a pontokat,nevezési feltételeket már kitatálták,már csak alkalmazni kell.És ami fontos,az hogy elfogadni.Tisztába kéne jönni azzal a többségnek,ha benevez egy versenyre,azzal elfogadja a szabályokat,a pontozást,a zsűri munkáját maximálisan és nem kérdőjelezik meg mint mostanába szokás.
Főként olyanok akik nem tudják mekkora háttérmunka van ezzel.
A profi pontozásba nem szolnék bele,de kitételeket kéne hozni,hogy egy egy ember hobbiban elért x számú első helyezés után már csak profiban indulhasson függetlenül mit is épit.A hobbiban ha alacsonyabb a ponthatár,több érmet lehet kiosztani.Ezt biztos értékelnék,akiknek ez a szempont.
Sztanyi 495527 2008. március 12. 12:43
Válasz erre
Szia,

A Mosont,pont azért írtam,mert a kiírás legutolsó bekezdésében láttam!
De ezek szerint félreértettem,(szerencsére) és oda nevezhetek be ahova csak szeretnék és azt és annyit viszek,amennyit csak szeretnék!Ez azért is jó,mert így mindenki egyenlő esélyekkel indul,legyen hazai vagy külföldi.

Viszont azzal nem értek egyet,hogy a verseny csak ürügy!A motíváció nagyon fontos a fejlődéshez és egy versenyben való helyezés,adhatja meg a választ sokmindenre.

Köszönöm szépen!
G-funk 495526 2008. március 12. 12:13
Válasz erre
Én szintén autó-motor kategóriában űzöm az ipart. Ahogy nézem két síkon vannak nézeteltérések. Az egyik a hobbi-profi szétválasztás a másik a pontozási rendeszer.
Szerintem a hobbi-profi szétválsztás működőképes dolog, idővel szerintem gyarapodni fog az indulók száma. Való igaz hogy mostanság ugyanaz a néhány ember nevez ebbe a kategóriába. Ugye itt megvannak a kritériumok hogy kinek kötelező ide nevezni, de mi van a külföldiekkel. Gondolok itt főleg Mosonra ahol szerencsére elég magas a külföldi indulók száma akik viszont a tavalyi tapasztalatok alapján inkábba hobbiban indulnak bármilyen profi is a munkájuk.
Hobbiban szerintem a pontszámítás nemjó. Elég fura volt itt Szolnokon hogy mindenki (4) aranyérmes lett, ugyanakkor több szép munka nem kapott semmit még bronzot sem. Szerencsére a nevezők nem keseredtek el , pedig szerintem jópár munka érdemelt volna ezüst vagy bronz fokozatot. Véleményem szerint sokkal tágabb ponthatárok kellenének pl. 70-től bronz 80-tól ezüst 90-től arany. szerintem az teljesen irreális hogy a 100%-ból 19-et veszthet az aranyig és de további 7 pont veszteség már semmi helyezést jelent. Vagy amit sztanyi kolléga mondott a helyezéses rendszer is jó szerintem hobbiban. De ezek mind csak az én véleményeim.
Vadász 495525 2008. március 12. 11:48
Válasz erre
Sztanyi!
Nézd át kérlek a mosoni kategória kiírást.

Megpróbáltuk úgy kialakítani, hogy a várhatóan külföldről érkező profi szintű résztvevők és a hobbi (standard) szintű résztvevők is elegendő játékteret kapjanak.

Sajnos a magyar versenyeken kevés az induló ehez a megoldáshoz.

A versenyekre meg szerintem azért érdemes elhozni minnél több munkát, mert ezzel adunk alkalmat arra, hogy valakivel kapcsolatot teremtsünk. A verseny csak a ürügy.
Sztanyi 495524 2008. március 12. 10:54
Válasz erre
Szia,
Én 2000-óta járok versenyekre(autókat és motorokat építek)és szeretném a tapasztalataimat megosztani...(Szolnok,Moson,Bolyai,Stefánia,Jászberény,stb)
Talán tényleg "nagy a szakadék" és érdemes volt két táborra osztani az induló mezőnyt,de véleményem szerint ez versenyfüggő és egy profinak is van rosszabbul ill. egy hobbysnak is van jobban sikerült makettje.Az jogos,hogy aki kiérdemelte a profi szintet,annak a profi kategóriában kell indulnia,ha az adott versenyen van ilyen kategória,de MOSON-nak ez alol kivételnek kellene lennie!!!Össze sem lehet hasonlítani a Mosoni Hobby kategóriát más versenyekével!Nekem az tűnt fel,hogy a profi kat. bevezetése óta "CSAK" ugyan az az 5-6 ember nevez be és a nevezők köre nem bővült,pedig bárki benevezhet!!!Számomra a legfőbb negatívom az,hogy hiába bizonyíthatnám,hogy megérdemelten jutottam oda,ahova,egyre szűkül a lehetőségek tére.Pl:az idén már nem indulhatok MOSON-on a Hobby kategóriákban sem.Tehát nem érdemes arra törekednem,hogy minnél több és különbözőbb makettet vigyek kiállítani,hanem elég egyet és ha az megfelelt a szigorú pontozásnak,akkor kapok érte elismerést.Persze ez csak a privát véleményem...semmi jelentősége nincs!Mindig szivesen megyek arra az évi 4-5 versenyre,ahova járok.Az értékeléshez pedig,annyit fűznék,hogy talán túl szorosak a ponthatárok,nagyobb hézagot kellene hagyni.A Hobby kategóriában pedig a 1-2-3(Mosonon 4-5-6) helyezett jobb megoldás.

üdv,Sztanyi
Vadász 495523 2008. március 11. 22:15
Válasz erre
Három éve vezettük be a sávos értékelést.
Van, akinek tetszik, van, akinek nem.
Viszont az idei verseny után felmerült néhány kérdés.
Az elmúlt években azokat, akik magasabb szinten dolgoznak, átpasszíroztuk a mester kategóriába. Itt könnyen ki is lehet osztani az érmeket.
Viszont néhány szakágban a hobbi és mesterkategória között szakadék keletkezett.
A hobbi kategóriában nagyon alacsony pontszámokat érnek el a résztvevők, ezért idén is lejjebb kellett vinni a ponthatárokat.
Jövőre vagy eleve még lejjebb kell meghúzni ezt a határt, vagy hobbikategóriában vissza kell térni az 1-2-3 helyezéshez. Annak minden hátrányával egyetemben.
Elektrolakatos 495522 2008. március 11. 22:00
Válasz erre
Zoltán keresztnevüeknek felfelé +10 pont
:D:P
Nowotny 495521 2008. március 11. 21:58
Válasz erre
Szia.
Milyen irányba fog változni a hobby ponthatár,?lehet erről már valamit tudni??
Már bocsesz a hülye kérdésért,de érdekelne.
Balu 495520 2008. március 11. 21:56
Válasz erre
Szia magoo!

Köszi az infót!

Balu
magoo 495519 2008. március 11. 21:15
Válasz erre
Sziasztok!
Robi!Kösz,rendbe jöttem.Remélem mindenki eljön jövőre is!
A ponthatárok:Hobbi liga:bronzérmes szint 75 pont
ezüstérmes szint 78 pont
aranyérmes szint 81 pont
Profi liga:bronzérmes szint 81 pont
ezüstérmes szint 84 pont
aranyérmes szint 87 pont
Kiértékelve az eddigi versenyek eredményeit, változni fog a hobby ponthatár.Jó lenne, ha egy országos megbeszélés keretében elmondhatnánk tapasztalatainkat és javaslatainkat, melynek célja, hogy minél jobb legyen a magyar versenyrendszer!
magoo
apciroby 495518 2008. március 10. 11:29
Válasz erre
Hello Stefan!Ezt nagyon jó hogy leírtad!Szerintem másoknak is válasz volt a felnem tett kérdésükre.Köszi az önzetlen segítséget,igyekszem pótolni a hiányosságokat.Üdv Robi
apciroby 495517 2008. március 10. 11:24
Válasz erre
Hali Karesz! Köszi hogy ott lehettem és azt tehettem amit amit rámbíztatok!Ha nem úgy ment ahogy kellett volna,hát... majd belejövök.Nagyon profi volt a szervezés,a lebonyolítás és a világítás is elsőrangú volt.Remélem már meggyógyultál,ill regenerálódtál.Üdv.Robi
Macal 495516 2008. március 10. 11:21
Válasz erre
Elektro Intro

Megérkezik a főszakács...
Elektro Intro
Macalcopter

Macal helikoptert vezet...
Macalcopter
Fém faház...

Ahol laktunk...faház 1-7. jobbra, 1-8. balra, amúgy mi a 12es ben laktunk:D
Fém faház
1.makett

Kedvesem első makettje:)
1.makett
elado

És az Úr a furcsa sálban, akitől vettük:D (Kalbász!)
elado
MOK

Makettinfo tagság "részlet":)
MOK

Szevasztok!

Nagyszerűen éreztük magunkat a szerelmemmel Szolnokon, szeretném megköszönni a társaságnak, valamint a szervezőknek, akik igencsak segítőkészek voltak!
Imhol mellékelek én is egykét képet:)
A barátnőmmnek csak annyira tetszett a rendezvény, hogy kedvet kapott az építéshez:) A képek között megtaláljátok a készletet:)
Üdv:
Macal
Balu 495515 2008. március 9. 22:28
Válasz erre
Szia Vadász!

Köszi a kimerítő választ, így már értem!
Még az érdekelne, hogy milyen ponthatároktól járnak az egyes helyezések??

Üdv: Balu
magoo 495514 2008. március 9. 22:27
Válasz erre
Sziasztok!
Köszönöm a véleményeiteket!
Mindannyian nagyon igyekeztünk, de ha volt olyan versenyző, vagy vendég, aki csalódottan távozott és ezért mi voltunk a hibásak, akkor jár a bocsánatkérés neki!
Cudri!Kösz, hogy a Bubut semlegesítettétek! Az a különbség a mostani és a régebbi vesenyek között, hogy most, amikor a vendégek haza mentek már megnyugodhatok:sikerült, túl vagyok a versenyen. Amikor Bubu alkotott, vasárnap tudtam, hogy a java még hátra van!Hiába bontott le ajtót, vagy kószált a laktanyában hajnal fél háromkor, valahogy a megúsztam!
A Papp Albert a kollégám, majd elkérem az emil címét. Meglepett a Pogoval, mert évek óta nem láttam munkáját és most előállt egy szép diorámával.
Nagy segítség volt a rendezésben a martfűi klub, ezért mindent a nevükben is köszönök!
magoo
Batya 495513 2008. március 9. 21:49
Válasz erre
Sziasztok!

Szépvolt, jóvolt, jövőre ugyanitt!
Köszönönk mindent.

Üdv
Batya
Ákos 495512 2008. március 9. 21:14
Válasz erre
Z63 495511 2008. március 9. 21:12
Válasz erre
Szia Bundesign!
Ne aggaszd magad,a szombat éjszakák-ki tudja miért- mindig furcsán alakulnak a makettversenyek környékén.Én pl. tök jól alszom a buli közepén ülve...
Üdv,Z63
RaPe 495510 2008. március 9. 20:41
Válasz erre
Felkerült az eredménylista, megtaláljátok a versenyek menüben.
Bundesign 495509 2008. március 9. 20:28
Válasz erre
sziasztok!

Klassz volt a verseny, remekül éreztem magam! igaz a szombat éjjszaka furcsán alakult de nem baj :D

Bund
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34.