/ Fórumok /

Fábry Esti Showder Dizájn center

A Magyar makettező társadalom elismerése?
A május 1.-én este 2O óra 45.- kor adásba kerülő müsorban.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.
1., 2., 3., 4., 5., 6.
KossuthLajos 508997 2008. május 28. 13:02
Válasz erre
Neked inkább Hapcirobinak kellene lenni, nem? Bocsi.
Hajókovács 508996 2008. május 28. 13:02
Válasz erre
szia Elektro
Oké semmi gond, akkor majd a jövő héten viszem , Én gyanitottam akkor is hogy két hét mulva lesz,Szoval minden klub kap egy -egy példányt és lehet másolgatni akinek kell.
Üdv János
apcyrobi 508995 2008. május 28. 12:25
Válasz erre
Üdvözlet! Egy példány engem is érdekelne;hová küldjem a nyers anyagot?
KossuthLajos 508993 2008. május 28. 11:04
Válasz erre
Oké Peti. Várjuk, hogy majd feltedd valahová. Addig is: tartom Sárkányhúzó licitjét, és megemelem Gerezit + 1 havi zsebbénzével.
Elektrolakatos 508992 2008. május 28. 10:47
Válasz erre
Jancsi!

Kicsit megvezettelek,mert végülis nem most hanem a jövő hét szombaton 06.07-én lesz a Rebeka!

Üdv:Elektro
Hajókovács 508991 2008. május 28. 10:35
Válasz erre
Sziasztok!
Ha gondoljátok akkor szombaton a Rebekára viszek egy pár DVD - t és akár ott is meg lehet nézni közösen is.Klubszinten mindenki kap egy példányt, másoltam 5 darabot.
Nowotny 508990 2008. május 27. 22:14
Válasz erre
Ok és köszönöm előre is.:)))
Elektrolakatos 508989 2008. május 27. 21:08
Válasz erre
Nyugalom gyerekek...mivel én már láttam , mondhatom megéri várnotok türelemmel!
KormosP 508988 2008. május 27. 21:01
Válasz erre
A teljes video-t feltöltöm majd valahova, de a héten nem tudok vele foglalkozni.
Minden érdeklődő türelmét kérem.

Üdv:

kp
Nowotny 508987 2008. május 27. 19:56
Válasz erre
Hú ha és lehet kapni bellőle esetleg egy példányt? Persze ezt nagyon csöndben kérdezem?:)
Varjúbácsi 508986 2008. május 27. 19:54
Válasz erre
Nowotny!
A kazettán 42 perc anyag van.
Varjú bácsi
Nowotny 508985 2008. május 27. 16:15
Válasz erre
Szia KormosP.
Az érdekelne hogy jutottál-e már előbre a kazettával,mennyi anyag lehet rajta?
Esetleg ha hosszabb a felvétel benevezhetek egy kazira?:)
mig23papa 508984 2008. május 27. 11:00
Válasz erre
Elég furcsa, én nem dicsekednék a helyükben, hogy nincs DVD írójuk. :-)
Stefan 508983 2008. május 20. 15:43
Válasz erre
Ha jól tudom, akkor a youtube-on 10 perces a limit. De, ha be lenne digitalizálva és valami file megosztó/feltöltőre fel lenne rakva pl. zshare.net, rapidshare v. valami, akkor szerintem sok mindenkit, engem mindenképpen, érdekelne.
KormosP 508982 2008. május 18. 08:39
Válasz erre
Gébics: Köszi a választ!
Gébics 508981 2008. május 18. 08:23
Válasz erre
Szia!

"Viszont az érdekes, hogy velünk, szereplőkkel nem is írattak alá semmilyen papírt, hogy beleegyezünk a rólunk készült felvételek leadására. Vagy ez is megint valami köztéri, közszereplős dolog amihez nem kell külön engedély?"

Elméletileg kellett volna, mert sem nem köztéri, se nem közszereplős-hiszen ti csak alkalmilag voltatok ott és nem ez a foglalkozásotok, mint a Fábrynak, de mivel nem tiltakoztatok ellene ott helyben, ez bizony az ún. RÁUTALÓ MAGATARTÁS, ami pótolja az esetleges jognyilatkozatot. :)

(Bővebben lásd a Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló, többször módosított 1959. évi IV. törvéyt.) XD

Üdv:
Gábor
m113 508980 2008. május 17. 22:07
Válasz erre
Peti!

A lakásfestésen gyakorolsz? Milyen festéket használsz? Milyen festékszórót? Hogy higítod? Mivel alapozol? :-)

m113
KormosP 508979 2008. május 17. 21:20
Válasz erre
Sziasztok!

Nem én vagyok a jogok tulajdonosa, én csak elkértem a felvételt. :-)

Viszont az érdekes, hogy velünk, szereplőkkel nem is írattak alá semmilyen papírt, hogy beleegyezünk a rólunk készült felvételek leadására. Vagy ez is megint valami köztéri, közszereplős dolog amihez nem kell külön engedély?

Az elektronikus formára hozás, és megosztás megoldható ... csak a részemről most ez csúszik, mert megint lakásfestés projektben vagyok...

Üdv:

kp
ati27 508978 2008. május 17. 14:29
Válasz erre
Valaki fel tudja nyomni a vágatlant pl a youtube-ra?
M.István 508977 2008. május 17. 10:05
Válasz erre
Most néztem meg a KP által megszerzet eredeti vágatlan RTLes verziót VHSen (40 perc). Tényleg egészen más mint az a 10 perces összevágás. Ha valakit még érdekel a téma, akkor jó pénzért mindent. A részletekért keressétek Petit, mert Ő a jogtulajdonos.
sarkanyhuzo 508976 2008. május 13. 15:22
Válasz erre
Hali!
milyen méretarányú a kazetta? ;-)
a cuccért a licitet tartom és emelem elektro egyheti vacsijával :P
üdv: Joe
KormosP 508975 2008. május 13. 15:13
Válasz erre
Sziasztok!

Megvan a kazettya a "vágatlan" felvétellel. Amint kiderült ez a vágatlan felvétel olyan összeállítás, amit utána tovább vágtak. Remélem nem 10 percnyi anyag van a kazettán. Viszont nincs videóm, így egyenlőre nem tudom megnézni mi van rajta.

Üdv:

kp
KossuthLajos 508974 2008. május 13. 07:55
Válasz erre
Köszi mindenkinek, örülök, hogy ilyen jó az árfolyamom. Azt hiszem fel kellene kerülnöm a tőzsdére is.
KormosP 508973 2008. május 11. 12:58
Válasz erre
Elektro:

:-D

Viszont a (vágatlan) felvétel több kamerával ment, és ezt hogy vették fel kazettára az is kérdés...

Na, majd kedden többet tudok...

Üdv:

kp
Elektrolakatos 508972 2008. május 10. 22:19
Válasz erre
Peti!

A vágatlanért fel tudom ajánlani Joe összes makettjét, mellé Kossuth gumibotját és megtetézem Vadász körfürészével!

Üdv:Elektro
sarkanyhuzo 508971 2008. május 10. 22:02
Válasz erre
Két Kossuthot adok a vágatlanért! ;-)
:P
Hajókovács 508970 2008. május 10. 21:07
Válasz erre
Szia Péter!
Gratulálok, ügyes vagy,köszönjük.
KormosP 508969 2008. május 10. 20:46
Válasz erre
Sziasztok!

Na, sikerült elintézni, hogy megkapjam a vágatlan felvételt egy VHS kazettán. DVD -re nem tudták kiírni, mert nincs a stúdióban DVD író...

Viszont hogy mi van/lesz a kazettán csak kedden derül ki, mert csak akkor tudok elmenni érte.

Üdv:

kp
KossuthLajos 508968 2008. május 10. 10:40
Válasz erre
Én adok egy doboz krétát az összesért.
sarkanyhuzo 508967 2008. május 7. 22:26
Válasz erre
kp!
mi, makettezők magáncél vagyunk... :D
vagy mindenki kikéri a saját részét és elindulhat a cserebere: 2 kp-t adok egy KovácsImiért :D; vagy 5 hooligan egy TitanicJaniért :)))
üdv: Joe
KormosP 508966 2008. május 7. 19:11
Válasz erre
Ma felhívtam a megadott telefonszámot. A vágatlan verzió nem biztos hogy meglesz, de általában magán célra a producer ki szokott engedni felvételeket.

Holnap újra kell telefonálnom, majd a fejleményeket megírom.

Üdv:

kp
Essex 508965 2008. május 7. 17:40
Válasz erre
Ptamas 508964 2008. május 6. 22:24
Válasz erre
Az a bizonyos keszthelyi terepasztal:

www.indohaz.hu/rovatok/hir/hmodvasut/keszthely_080422/
Donor 508963 2008. május 6. 21:58
Válasz erre
Na végre. Ezt írtam én is 4 napja.

Vágatlan verziót!
Üdv:Donor
KormosP 508962 2008. május 6. 19:43
Válasz erre
mig23papa: Tegnap beszéltem Rácz Robival ez ügyben. Van egy telefonszám, fel kéne hívnom. Ha nem felejtem el, holnap meg is teszem.

Üdv:

kp
mig23papa 508961 2008. május 6. 15:31
Válasz erre
KormosP

gondoltál arra, hogy a makettezésel kapcsolatos vágatlan verziót elkéritek az RTL KLUB-tól?
balaton 508960 2008. május 6. 14:05
Válasz erre
Megnéztem, vhs-re vettem. Hát remélem, az a 780 alkatrészes dolog nem riaszt majd el senkit :) Kár, hogy a mondat elejét kivágták. De szerintem így is kedvet csináltatok pár embernek ehhez a hobbihoz.
Ha már a tv-s szereplésnél tartunk, múlt héten egyik csatornán (Azt hiszem, az M2-n.) egy nagyon durva vállalkozást mutattak be. Keszthelyen van egy kis múzeum, ahová egy hangár-méretű vasúti terepasztalt építgetnek (Nagyrésze már kész van.) potom 140 millióból. Aki teheti, nézze meg élőben, mert eszméletlen nagy és részleteiben is nagyon profi munka.

üdv. KG
Dave 508959 2008. május 5. 09:07
Válasz erre
Szia wrc!

Mint ahogy Z63 is írta Imi a suli ragasztó homok keveréket használja. De én még ajánlani tudom neked a lépésálló hungarocelt. nagyobb építkezéseken belehet szerezni:) igaz h kukázni kell érte egy kicsit de rengeteg ideig elég egy darabocska belőle. én abból szoktam megfaragni a kívánt talajt és annak a felszínére hordok fel egy vékony réteg ragasztó+homok keveréket.

Üdv
Zoli
BMK
Z63 508958 2008. május 4. 15:55
Válasz erre
Szia wrc!
Légyszíves nézd meg a klipet mégegyszer, amikor a Kovács Imit kihívja Fábry, Imi rögtön a Sulifix-homok keverékkel kezdi, miszerint a talajt ő abból készíti!
Üdv,Z63
wrc 508957 2008. május 4. 11:07
Válasz erre
Nem tudja valaki, hogy miből készült annak a diorámának a talaj ahol a félig árokba dőlt tank alatt emberke álldogál?
Dave 508956 2008. május 3. 18:00
Válasz erre
Helloztok!

Na most írok pár sort én is h legyen olyan ember aki végig ott volt a forgatáson.
Sajnos én azt tapasztaltam h nagyon szarul vágtak meg dolgokat. voltak párbeszédek amiknek a teljes eleje hiányzott. Ha nem lettem volna ott sztem hirtelen nem is tudtam volna miről van szó. Egy példát tudok mondani: Jani bát amikor kérdezte h "na és milyen a családi életed"(lehet h nem pontosan idézek) akkor ott volt még egy mondat amiben szóba került a feleség...ezt kivágták és rögtön utána h: " kint él 8000 kmre, a gyerekeimmel és az unokáimmal." és ez csak 1 példa. Bodroginál is voltak dolgok amiket nagyon értelmetlenül vágtak össze. Plusz olyan poénok vesztek el a vágás miatt amiken az ottani közönség magában is jót nevetett:) nah mind1...csak gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat a felvétel és a műsorral kapcsolatban. Amúgy tényleg egy óriási dolog h a mi nem kissé "beteges" hobbink is helyet kapott a médiában. Már ez is vmi:)
Amúgy Fábryban én személy szerint kellemesen csalódtam. Kissé nagyképűnek és lenézőnek hittem, de velünk rendesen viselkedett:) és meg is jegyezte h azért mi sem vagyunk egészen normálisak:)

nah azt hiszem ennyi:)
Üdv
Szabó "Dave" Zoli
Bolyai Makett Klub
begyuzs 508955 2008. május 2. 20:41
Válasz erre
Mostmár okés,köszi szépen ! :)
KormosP 508954 2008. május 2. 20:28
Válasz erre
Sziasztok!

Na, szerda óta ismét net-közelben vagyok. Először kicsit megijedtem, hogy mennyi hozzászólás van, de láttam sok az off, és azokat simán, olvasatlanul átugortam... :-)

Alby:

"Arról a gépről, amelyiknek be volt világítva a gázsugara a készítő töltsön fel fotókat/leírást please! Nagyon érdekelne!"

A honlapomon megtalálod a képeket.

www.freeweb.hu/kismorc/models/F-4/kesz/page_01.htm
A cikket meg kéne írnom a makett építéséről, de nem volt időm rá. Majd az aircraftresourcecenter.com -ra küldök ki angol nyelvű cikkett. Magyar nyelven az építést itt tudod végigkövetni:

www.attilaproductions.com/forum/viewtopic.php

Vadász:

"Egyébként azt se felejtsétek el, hogy közben bejött a képbe a hoki válogatott is. Nem volt szabad kihagynia. Ők már ott voltak a felvételen is?"

Ott voltak. Imrével találkoztam is velük, gratuláltam is a szép sikerüknek.

Icebreaker:

"Azt hiszem mindenki nevében beszélek mikor azt mondom, hogy elkélne ennek a szubkultúrának egy állandó műsor."

Jól mondod, de ahogy a többiek TV-s beszámolóit olvasom, elég rossz a helyzetünk. Pedig milyen jó lenne valami kreatív műsorban valami több részes makettépítő tanfolyam...

NGPETI:

"A tegnapi műsorból én hiányoltam a polgári szekciót"

Én is. És itt egy rövid beszámoló a műsor előkészületeiről:

A Design Center szerkesztője-megbízottja keresett meg a felvétel (előző hét szerda) előtti pénteken, hogy lenne ez a makettes DC. Először Egresi Andrist kereste, de csak a feleségét érte el, és ő tőle tudta meg, hogy Andris külföldön van. Ezután talált meg engemet. Tetszettek neki a munkáim, és rám gondolt repülős vonalon. Nagyon akart volna még valami más őrült makettezőket is, és szinte azonnal beugrott a May Karcsi + Kovács Imre féle páncélvonat és a Jani Titanic makettjei. Ezek mellett szóba jött még a fantasy vonal is, de arra nem nagyon izgultak rá, és sokáig bizonytalan volt, hogy Hooligan bent lesz-e a műsorban. A szervező srácnak küldtem linkeket pl. figurákról is (Olivér, Krisztián), de ezekre nem izgultak annyira rá.
A műsor előkészületei egyébként elég nyögvenyelősen haladtak, kész csoda, hogy ilyen rövid idő alatt mindannyian szabaddá tudtuk tenni magunkat és a maketteket.

A műsorról annyit, hogy az egész produkcióból a Sanyi volt az egyetlen, aki normálisan kezelt minket. Egyből odajött hozzánk, köszönt, bemutatkozott, mondta hogy tegezzük, stb. Szóval tök normális ember, mondjuk nem sokkal "hülyébb" mint a műsorban.. :-)
A felvétel elején elhangzott egy érdekes gondolat tőle. Nem szószerint idézem, de azt mondta hogy manapság ebben az országban mindenki lehangolt, sz@r az élet, nem haladunk sehova, mégis itt van ez a kis csapat makettező (nem csak 4 -ünkre gondolt) akik ha elmennek akár külföldre is, akkor nagyon szép eredményeket érnek el a versenyeken, és jó hírét keltik az országnak. Olyan dolgokat csinálunk, amik büszkévé teszik az embereket.
Nekem nagyon tetszettek a gondolatok, az emberek némán halgatták végig a nézőtéren, utána taps. Érdekes volt Sanyitól ilyen dolgokat hallani ebben a megszokott ökörködő környezetben. És sajnos ez a kis beszámoló kimaradt a műsorból.
Más: Egyetértek Archy-val, hogy nem a legjobb volt a bemutató, legalábbis az én részem nem igazán. Ugyan megfordult a fejemben, hogy a makettezésben azt a vonalat bemutassam, hogy egy ilyen "játékot" akár egy hét alatt is össze lehet rakni, de sajnos elefelejtettem megemlíteni. A kezemben tartott félkész makettnél megemlítettem, hogy ez kb. 30-40 alkatrészből áll eredetileg és én ehhez tettem 780 -at. Ezt utána Sanyi még össze is foglalta hogy 30-40 vs. 780 alkatrész, de ebből a média szenzáció csak a 780 volt, így az emberközelibb makettező részlet kimaradt.
Megmondom őszintén a részem végén már nagyon izgultam, a mesterokleveles részt el is b@sztam, mert azt Bp-n kaptam, Mosonon csak aranyat. Mindegy, szerintem a laikusoknak tökmindegy...

Szerintem a legprofibb rész a Titanic és Jani volt. Jani szavaiból lejött, hogy itt nem hernyós emberek szöszölnek a makettekkel, hanem igenis komoly emberek. A fikázótükrös rész szerintem szemétség volt, azt ki kellett volna hagyni, de hát gondolom abban volt a szenzáció... :-(

A felvétel bátyám segítségével nekem is megvan. Kb. olyan minőségben mint a Zsebié, 156M. Május 12 -éig én nem tudom sehovasem feltölteni. Ha addig bátyám megelőz, akkor felrakok ide egy linket a videóhoz.

Üdv:

kp

U.i.: A PM-i posztot tisztelettel elvállalom, de Feri még nem keresett meg... :-)
f2d 508953 2008. május 2. 19:04
Válasz erre
Zebi 508952 2008. május 2. 19:00
Válasz erre
Bocs, az extra megint bedöglött, most töltöm fel újra, és nem megy valami gyorsan :-(
Hamarosan elérhető lesz.
begyuzs 508951 2008. május 2. 18:58
Válasz erre
Nem lehet letölteni.
(vagy csak nálam?)
Kalóz 508950 2008. május 2. 18:57
Válasz erre
A médiába bejutni, ha nincs sok pénzed, vagy megfelelő összeköttetésed, szinte reménytelen. Ezért is értékes az, hogy Fábry - meglátván a híradóban elhangzottakat (és gondolom megnézve a vágatlan változatot, mivel neki arra volt lehetősége) - felkarolta a témát, és döntésével segítséget nyújtott hobbynk szélesebb körben történő ismertetésére (reklámozására). Ha vannak köztünk médiás kollégák, biztos megerősítenek, mennyire komoly volt ez a lehetőség, még ha mi kicsit fanyalgunk is, hogy nem úgy volt, ahogy mi szerettük volna. Bárcsak több lehetőséget kapnánk, és ez talán az egyik első lépcsőfok volt ezen az úton. (bocsi, hogy kicsit hazabeszélek, de a tokaji kiállítással kapcsolatban tavaly és az idén is volt a királyi tv regionűális híradójában tudósítás, tavaly a nyíregyháziban pedig egy közel félórás beharangozó riport. És ezek a lehetőségek egyik klubtagunknak voltak köszönhetőek, aki gyártásvezetőként kilincselt a főnökeinél, hogy érdemes foglalkozni ezzel a hobbyval. Ezúttal is köszönet érte).
Kalóz
Donor 508949 2008. május 2. 17:55
Válasz erre
Sziasztok!
Nem lehet megszerezni valahonnan a vágatlan változatot?
Vmelyik adásban a Tereskovával történt obszcén beszélgetést a TV műsorból totál kivágták, de a netre persze föl tudták tenni. Tehát valahol létezik a felvétel.
Nincs vkinek ismerőse az RTL klub berkein belül?
Egyébként amit leadtak az is klassz volt, csak nagyon kevés.
Üdv: Donor
kocka 508948 2008. május 2. 15:37
Válasz erre
Sziasztok!
Szerintem nem volt rossz, bár sajnáltam, h a sci-fi szekció rövid volt. Grat Hooligann.
Bár az Andrea Volgor figurája nem tudom miota "régifajta Gyűrűk Ura".
kocka
Zebi 508947 2008. május 2. 15:29
Válasz erre
Szerintem nem volt rossz a kis bemutató, ennél többet, jobbat ebben a szórakoztató műsorban nem lehetett várni. Szeretnék gratulálni a résztvevőknek, én megszólalni sem bírtam volna ilyen szituációban :-)

Egy nagyobb, és talán jobb videót (175MByte) felraktam ide:
makettzona.extra.hu/download/fabry_makettezok.php
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.
1., 2., 3., 4., 5., 6.