/ Fórumok / Groupbuild / Fiktív német páncélosok /

German Jagdpanzer type46

Mi lett volna, ha a németek kihúzzák '46-ig...szedett-vedett német páncélos, klasszikus fegyverzet, német stílus, de fiktiv jármű.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
Jánosi Zoltán 511461 2010. december 27. 16:27
Válasz erre
Hali!
Csak egy apró észrevétel. Harckocsikon kerülik a függőleges és sík felületeket, mivel így azokon a pontokon nagyon sebezhető a tank. Ehelyett alkalmazzák a ferde falakat, így a lövedéknek esélye van gellert kapva nagyobb roncsolás nélkül lepattanni. Ha mégsem lehet dőlt falat kialakítani akkor használnak acél-kerámia réteges betéteket kivülről a falra rögzítve. Egy másik megoldás a becsapódás kivédésére a reaktív páncélzat. Ez egy robbanó betét mely ferrobban ha találat éri , így csökkentve a becsapódás erejét. Bár a reaktív páncélzatot csak a 1960-as években kezdték alkalmazni a komulatív páncéltörők kivédésére.Te egy háború végi fiktív tankot építesz így a reaktív páncél még szóba sem jöhetett. A német tigrisek is oldalról sokkal sebezhetőbbek. Az orosz T72 -eseken és az amcsi M1 Abrams eken látatod a páncélzat kialakítását.

Amúgy ettől eltekintve nagyon szép kis darab lesz. Gratula a kitartáshoz, vagy ha idő közben elkészült akkor az eredményhez.
sulyid 511460 2009. január 4. 18:14
Válasz erre
Macal 511459 2008. december 9. 20:11
Válasz erre
Majd dobok fel de egyenlőre most elég sok más project fut párhuzamosan...ha fejlődik valamit azonnal lesz kép:)
Sulyid 511458 2008. december 5. 08:14
Válasz erre
Szia macal nagyon állat egy makett lesz raknál fel róla még képeket?
Macal 511457 2008. október 20. 20:55
Válasz erre
SEmmi gond:) Nyugodtan építgess, ha van valami kérdés, nyugodtan írj: az msn címem: macal kukac freemail.hu :) Aztán dokumentáld;-)
cOrpus 511456 2008. október 20. 17:45
Válasz erre
Megfertőztél különben. Most estem neki egy Revell T-34/85-nek 1:72-ben :-D
Macal 511455 2008. október 19. 17:19
Válasz erre
Szeva!

bezony bezony, ezt matattad:D Időközben festve is lett a cucc, de most látom csak, hogy nem toltam fel képeket...Nézz be a scifi, ott láthatod azt is mi történ azóta a vitrinben látott teherautóval;-)
Üdv:
Macal
cOrpus 511454 2008. október 19. 16:20
Válasz erre
Szia Macal! Ez a lövegcsövet nézegettem a Con-on?
Jó lett! :-D
Macal 511453 2008. augusztus 20. 18:30
Válasz erre
01
01
hátsó traktus
hátsó traktus
a vezető búvónyílása
a vezető búvónyí...
motorháztető

a rács rézhálóból készült. Köff BigBoy!
motorháztet
front detail
front detail
nagyjából készen

és festésre előkészítve
nagyjából készen
alapszín
alapszín
csíkozás után 1
csíkozás után 1
csíkozás után 2
csíkozás után 2
parancsnok
parancsnok

Akkor néhány szót a járgányról, amit építettem, és ami kapcsán beindult a téma:)
Az alapja sztirol, a fő formát még a HungaroCon 2008as rendezvényen kezdtem építeni látványmakettezés kapcsán. A löveget anno még cseréltem, így nemtom a gyártmányát, csak azt, hogy 88as:) Kicsit rövidebbre véve került beépítésre, és mozgatható lett. Később felhasználásra kerültek tigris és párduc görgők, párduc meghajtókerék, és párduc lánctalp fog kerülni rá. A festés háborúvégi német járművekre jellemző szeedtt-vedett ugyanakkor éles konturú kamuflázs lett. Extraként maradék maratás, és rézből kézsült sárvédők kerültek fel idáig. A kipuff italeri tigris készletből származik . A figura tamiya kitből származik...