/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Bolyai makettverseny

Az ország egyik legrangosabb és legnagyobb hagyománnyal bíró makettversenye Budapesten.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.
Polar 511572 2008. november 12. 20:50
Válasz erre
Szia Némó!

A kiállítás és a börze is a megszokott helyen lesz, és a nyitvartási időben szabad be és kijárás lesz biztosítva. A Stefánia út felől egészen biztosan, a Zichy utca felől reményeink szerint szintén.

A rendezvény hivatalos megnyitója lesz dec. 6.-án 13 órakor, a nevezés lezárása után, és a zsűrizés megkezdése előtt. Ez a megnyitó csak protokoláris formaság. A nevezés lezárása előtt tiszteletlenség lenne, mert akkorra még nem érkezett meg mindenki.

A RUHATÁR HASZNÁLATA MINDENKI SZÁMÁRA KÖTELEZŐ LESZ, HA TETSZIK, HE NEM!

Mivel eddig 28 jelentkező van a börzére (mintegy 70 méternyi asztal igénnyel), eléggé helyszűkében leszünk, annak ellenére, hogy a börze kétszer akkora területen kap helyet, mint eddig.

Tehát a meghívón szereplő "rendezvény megtekinthető" rész alatti időkorlátok között a ki és bejárás korlátozás nélküli. A kiállítás látogathatósága mindössze max. 2 órára lesz korlátozva, amíg a zsűri dolgozik, de eközben a bözre zavartalanul lárogatható lesz. (Illetve az intézményben működő vendéglátóipari egységek is)

Üdv.
Polar
Némo 511571 2008. november 12. 19:16
Válasz erre
Sziasztok!

A szervezőknek szól néhány kérdésem, mert néhány dolog miatt nem áll nálam össze a kép.
Ha 6-án 13-órakor lesz megnyitva a kiállítás akkor gondolom a bejárat csak a márványlépcsős aula felől lesz(Zichy Géza út felől) és az étterem felőli ajtón(Stefánia út felől) szünetelni fog a ki/be járás,ugye?

Vagy most a kiállítás a börze megszokott helyén lesz és a börze a kiállítás megszokott helyén,vagy a harmadik teremben lesz a kiállítás?

Szerintem ezt érdemes lenne tisztázni a félreértések elkerülése végett.

A választ előre is köszönöm!
Mty 511570 2008. november 12. 16:20
Válasz erre
Polar 511569 2008. november 11. 22:10
Válasz erre
Sziasztok!

Elvileg tegnap óta lehet, de sajnos egyenlőre csak a 2007-es versenyekből érhető el. Ott a Bolyai topic. Rape mára ígérte, hogy átkerülhet a 2008-as évre.

Hajrá, minél többen nevezzetek előnevezéssel.

Üdv.
Polar
Propellerfanatic 511568 2008. november 11. 18:55
Válasz erre
Polar!
Tudod-e, hogy lesz-e, szerinted internetes előnevezés a tudomásod szerint?
Polar 511567 2008. november 10. 17:11
Válasz erre
Elektrolakatos 511566 2008. november 10. 12:48
Válasz erre
Csitei Elvtárs!

Bejelentkezve nézted az adatait? Mert ott van a mélcíme! :D

Üdv:Elektro
Cs.Béla 511565 2008. november 10. 12:34
Válasz erre
Szia Polar!
Néztem az adatlapodat, én nem találtam mail címet. Viszont én is szeretnék a börzézési feltételekről érdeklődni.
Üdv.Béla
csiteibela@gmail.com
Polar 511564 2008. november 9. 17:36
Válasz erre
Szia!

Hétfőn keres e-mailban (adatlapomon megtalálod)

Üdv.
Polar
Seelow 511563 2008. november 9. 15:38
Válasz erre
Polar!
A tavalyi évhez hasonlóan ismét szeretném támogatni a rendezvényt (VoyagerModel), illetve igényelnék a börzére egy standocskát. Megoldható?
Üdv! Seelow
Genetic 511562 2008. november 6. 16:30
Válasz erre
Ok.. időközben kiderült, hogy lesz majd ott egy asztalunk rc-tankosoknak a börze idelye alatt. Köszi az infókat.
ChevyG 511561 2008. november 6. 15:16
Válasz erre
Szeva!
Kb annyi értelme lenne, mint makett tankal Rc versenyen nevezni...
üdv!
Polar 511560 2008. november 6. 14:53
Válasz erre
Szia!

Természetesen lehet, de a zsűri nem fogja figyelembevenni, hogy RC, és a kategória és méretarány szempontjai szerint fogja értékelni.

Polar
Genetic 511559 2008. november 6. 12:17
Válasz erre
Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy 1:16-os méretarányú RC tankal lehet-e menni illetve nevezni ?

Nagyon köszi !
Polar 511558 2008. november 5. 22:54
Válasz erre
Sziasztok!

Aki szállást keres a Bolyai verseny idejére, az az alábbi linkre kattintva találja a XIV. kerületi hoteleket, panziókat, kollégiumokat. Ki-ki igénye és pénztárcája szerint válogathat.

www.iranymagyarorszag.hu/keres/budapest_xiv_kerulet/szallasok-p1/

Üdv.
Polar
Donor 511557 2008. november 5. 08:46
Válasz erre
Topi!
48-as hozzászólás!
Üdv: Donor
Polar 511556 2008. november 5. 08:45
Válasz erre
Szia!

A börze december 6.-án és 7.-én lesz, a nyitvatartási ídő alatt.

Üdv:
Polar
Topi 511555 2008. november 5. 08:36
Válasz erre
Hali!
Lehet tudni a Stefánián /Bolyai makettverseny/ mikor lesz börze?
Topi
flagon 511554 2008. november 4. 17:19
Válasz erre
Szálláshely utáni érdeklödés tárgytalan.
flagon 511553 2008. november 4. 09:01
Válasz erre
Üdv.
Nem találkoztam szálláshely informácioval,mivel vidékiek vagyunk fontos lenne.

Flagon
Polar 511552 2008. november 3. 17:19
Válasz erre
Sziasztok!

A börze szombaton nyitástól zárásig, vasárnap nyitástól a kiállítás bontásáig lesz "nyitva".
Hát lassan a lengyeleket is nevezhetjük "jó öreg bútodaraboknak". Eddigi bejelentkezések alapján 4 olyan lengyel börzés jelentkezett, akik több éve járnk a magyar versenyekre, valamint egy új, szintén lengyel uriember is bejelentkezett, aki hajómakettekkel foglalkozik.
Ezen kívül akik eddig bejelentkeztek: Wargammers, Szikla főnix, Z63, Lacibá (fotók, könyvek), Kufár, Varjúbácsi, Nostalgianvy, The Body.

Ahogy gyűlnek a bejelentkezések, tályékoztatunk Titeket.

Üdvözlettel:
Polar
Némo 511551 2008. november 3. 16:35
Válasz erre
Sziasztok!
Lehet esetleg már tudni,hogy a "jó öreg bútordarabokon":) kívül,esetleg lesznek-é lengyel és cseh börzések is?
Valamint érdekelne az is hogy december 6.-án a börze is 13-órától lesz megnyitva vagy az csak a kiállításra vonatkozik?
A választ előre is köszönöm!
Mekett 511550 2008. november 2. 00:54
Válasz erre
Sziasztok!

A szervezők küldtek angol nyelvű információkat is, amiket megtalálhattok a Versenyek menüpontban (makettinfo.hu/versenyek/versenyek_2008.htm).

Mindenki riadóztathatja külföldi barátait, hogy látogasson el székesfővárosunkba egy hónap múlva!

Mekett
Mty 511549 2008. október 29. 20:51
Válasz erre
Hát igen.
A Bolyainál egyértelmű!A család is azt monta h szívesen megy velem (pedig senki se makettezik).-Hurrrá!
+ móvárnál +Gyászbirínyné +...

Külömben 99% h megyk
Polar 511548 2008. október 29. 20:41
Válasz erre
Mty!

Nemértem hogy "ha megyek"?
Két választásod van, az egyi, hogy jössz, és a másik, hogy jössz.

Szerintem elég egyértelmű. Nem?
:-)
Üdv.
Polar
Mty 511546 2008. október 29. 13:40
Válasz erre
+ még egy repcsivel (Ha kész)
Mty 511545 2008. október 29. 13:39
Válasz erre
Makettek 002
Makettek 002
Makettek 006
Makettek 006
Pozsony 042
Pozsony 042
Fujimi 087
Fujimi 087

Sziasztok!
Tom senkit se érdekel, de én ezekkel a cuccokal megyek (ha megyek) a Bolyaira.
Polar 511544 2008. október 25. 20:20
Válasz erre
Szia!

Persze, hogy számítunk rád! Eddig is mindig segítettél, és ezt a lehetőséget idén sem szertnénk kihagyni.
Remélem a megbeszélésünk alapján elindul az előnevezés is, idővel, a tervek szerint.

Még egyszer előre is köszönjüka segítséget! :-))

Polar
RaPe 511543 2008. október 25. 20:13
Válasz erre
Sziasztok!
Pár gondolat részemről is.
Kisebb versenyeken sztem lassan nálunk is tartható lenne az 1 napos menet, de nem éri meg, mint többen említették, csak a kapkodás lenne.

Többen tudják akik írtak ide, hogy én irogatok a szabadidőmben egy versenyszervező progit amely az évek alatt kezd lassan kiforrni. Erre az idei Makettinfós verseny volt egy jó példa, ahol délután 18 órakor úgy zártuk be a verseny helyszínét, hogy ki volt nyomtatva minden oklevél (a támogatóknak szánt okleveleket másnap nyomtattuk). Mindezt úgy, hogy 13-ig volt nevezés, továbbá azért érdekes, mert egy darab nyomtatónk volt rá, az is tintasugaras, és egyenként kellett berakni a papírt, mert nem bírt a vastagabb lapokkal magától. Ha lett volna egy olyan lézeres nyomtatónk ami elviseli a vastagabb lapokat és nem kell hozzányúlni, állítom, hogy legkésőbb 5kor már kész lett volna mindegyik. (Ha a nevezést lecsökkentjük 10-ig 15kor simán lehetett volna eredményhirdetés is)
Az igaz, hogy nálunk ránézésre ment a pontozás, ami jelentős időcsökkentő tényező.

A bolyain viszont pontozás van, úgy mint szolnokon, tehát ott sajnos várni kell addig míg a zsűri dönt. Ez néha eltarthat simán este 7ig is, ami azt jelenti, hogy akkor még csak elkezdünk a listával foglalkozni. Jómagam túl vagyok már pár verseny szervezésén, ezért tudom, hogy az 1 napos versenyekbe beleőrülnének a rendezők.

Polar és Dave!
A második hétvégén szombaton szerintem számíthattok rám szervezésügyileg, talán akár a nevezésben is. Feltéve ha szükség lesz rám ;)

RaPe.
Polar 511542 2008. október 23. 15:48
Válasz erre
Szia!

Természetesen szeretettel várjuk kiállításra is a maketteket.
Örömmel vesszük, ha hozod őket!

Üdv.
Cébés 511541 2008. október 23. 15:37
Válasz erre
Üdv!

Érdeklődnék hogy kiállítás céljából vihetek e a versenyre makettet.
1/18-as vadászgépekről lenne szó.
Nem hiszem hogy lenne hasonló kategória és nem is igazán saját munkák,csak félig.
De van egy olyan érzésem hogy egy páran biztosan megnéznék őket,ezért szivesen elvinném a "kicsikéket".

üdv:Cébés
zvereb 511539 2008. október 23. 09:30
Válasz erre
ÖRÜLJETEK MÁR HOGY VAN EGYÁLTALÁN AKI VERSENYT SZERVEZ!

Itt volt szerencsém pár francia rendezvényt látni, nem feltétlen mindegyik csúcs szuper rendezés, sőt van ami eléggé rosszul ment, de örülnek, hogy van, együtt vannak a barátok és jó a hangulat. A versenyzés maga nem is számít annyira, nem lóg a nyáluk csak hogy minél többet nyerjenek. Nekik az a buli, hogy együtt vannak, vannak makettek, látogatók. Ezt kellene nekünk is megtanulni.
És ami a legfontosabb, hogy folyamatosan mentek a bemutatók, tanították egymást nem fikázták, mert lassan itthon ez kezd eluralkodni.

Uraim. Mindenki a kosarába, vagy az asztalhoz makettezni, elvinni a versenyre, tanulni és kötetlenül élvezni a rendezvényt ez a lényege az amúgy individualista hobbinknak.

Üdv:Z
kamovos 511538 2008. október 23. 09:13
Válasz erre
Sziasztok!

Olvasgatok, olvasgatok, közben szomorkodom!
Mi mindenen nem tud unk vitatkozni!
Vajon mikor tudunk végre önzetlenül örülni annak amink van!

1napos vagy 2napos?
Mindegy!
Csak legyen!

Nézzük az én szemszögömből a kérdés!

Ha 1 napos!

Az csak rohanás, nincs időm semmire!
Kevés az idő a börzére, a kiállítás + tekintése is csak körbe futás!
Az ismerősökre, barátokra már szinte nem is marad idő!

Eredmény!
Kapkodás
Sok mindent nem látok!
Az ismerősök rossznéven veszik, hogy nem álltam velük szóba!
Aztán fáradta mehetek haza, és ugye a távolság az nem kevés!

De mégis boldog vagyok, mert valami akadt a börzén is, láthattam sok szép makettet, találkozhattam az ismerőseimmel, ha rövid időre is!

A 2 napos kiállítás!

Van idő bőségesen a börzézésre!
Szét lehet nézni a városban a barátokkal!
Kényelmesen végig tudom nézni a maketteket!
Este barátikörben, haverokkal punnyadás!
Reggel ismét lehet fényképezni ami előzőnap esetleg ki maradt volna!
Eredmény hirdetés után, kényelmesen, nem fáradtan, lehet hazafelé menni

Mindezektől függetlenül!
Mélységes tiszteletem és hálám azok számára, akik létre hoztak akár 1 napos, akár 2 napos kiállítást!
Tiszteletem az akaraterejük, lelkesedésük, a munkájuk előtt!

Én Fehérvárról Tokajba 3 napra megyek!
Igaz időre van szükségem, mire ki pakolok, illetve L pakolok közel 300 db makettet!

A kiállítások rendezésével kapcsolatban!

Mire van szükség, hogy létre jöhessen 1 kiállítás?

Elsődlegesen tettre késsz klubtagokra, valamint testvér klubjaink segítségére!
Szükség van a támogatókra!
Helyszínre, ahol a rendezvényt le bonyolítjuk, ez legalább 3 napra szól!
Asztalok, terítők, székek, számítógépek nyomtatók, és egyéb iroda technikai eszközökre is!
1 másik helyszín ahol az esti punnyadást L lehet követni
Szállás helyekre!
Jó időre!

A zsűrizésről!

Hát itt nagyon hanyatt vagyunk esve magunktól!
Sajnos L tolódtak a versenyeink a profizmus irányában, amellett, hogy egyesek L kezdték majmolni a külföldieket, és ha valaki nem követi a trendet akkor az már nem is nevezzen!

Ez persze nem vonatkozik azokra a versenyekre, ahol gyerekek van a központban!
Jól lehet látni a Szlovákoknál eredmény hirdetéskor, hogy mennyi gyereknek lett helyezése!
Ez nálunk még nem így működik!

Nálunk még sajnos csak „ profi” módon L készített maketteknek van jövőjük!
Mindig mindenhol ugyanazok érnek L helyezéseket!
Mintha mások nem is maketteznének!

Miért hoztuk létre a „Mester” kategóriát?
Ha pedig valaki Mesterfokozatot ért L akkor miért nem csak(!) abban indulhat!
Számomra mindegy, hogy a mester levelét hajóban, vagy repülő kategóriában érte L!
Mert a hobbink a kézügyességen alapul!
Ha 1 hajót + tud építeni mester fokon, akkor a harcjárművet, a repülőt, a kamiont is mesterfokon fogja produkálni, mert azok L készítéséhez is a saját kézügyességét fogja használni!
Ugyan azzal a lendülettel, hozzá állással fog készülni!
Lehet, hogy nem 1-2 óra alatt fogja L készíteni, hanem 1-2 hónap alatt!
De ha 1x valaki mester levelet kapott, akkor az L ért 1 szintet a munkájában, és azt a szintet tudja hozni bármelyik kategóriában

Ezért nem tartom etikusnak, hogy a mesterlevél + szerzése után, más kategóriákban indulva,
a többiek elől, esetenként ugyan abban a kategóriában, 2-3 helyezést is kapjon, és ezt több kategóriában 1x-e!
Így aztán nem csoda, hogy a feltörekvő nemzedéknek L megy a kedve a makettjei versenyeztetéstől!

Ja!
Még valami!
Ez 1 hobbi!
Akik pedig csak azért járnak versenyre, hogy minél több legyen a serlege a polcon azok számára részvétem!

Természetesen ez csak az én magán véleményem!
Ha esetleg valaki nem ért vele 1-et, hát az szíve joga!

Üdv: kamovos
notarius 511537 2008. október 22. 07:35
Válasz erre
Az a helyzet, hogy a szakmám egyik fele a szervezés, a másik meg a szabálykövetés. :)
Én sok mindent elfogadok, amivel nem értek egyet. Sőt azt is látom, hogy hol zsűriznek olyanok, akiknek nem kéne.
Azzal viszont megint nem értek egyet, hogy a hazai makettező-társadalom kicsi lenne, épp csak egy részük távolmarad a rendezvényektől.
Dave 511535 2008. október 21. 23:30
Válasz erre
Hát igen. Nálunk probléma az is h kicsiny ország, kicsiny makettező társadalom. Kevés az az ember aki szaktudásával zsűrizni tudna. De talán ebben is magasabbra tettük a lécet mint a szomszédaink. Ott lehet hogy zsűriznek olyanok is akik nálunk nem tehetnék. Láttam már 16-18 éves fiatalt zsűrizni...persze a fene se tudja, hogy milyen tudású volt.
Személyes véleményem, hogy sokkal jobb egy 2 napos rendezvény mint egy 1 napos. Én nem rég vagyok része a makettező társadalomnak, de ismerőseim 90%át a szombat esti "lazulás" alatt ismertem meg.
Lehetne vitatkozni, hogy kinek mi lenne jobb, meg miért lenne jobb, de egy biztos! Olyan megoldás sosem lesz ami mindenkinek jó.
Nálunk már hagyomány, hogy 2 napos a rendezvény és ezen nem szeretnénk változtatni. És szeretnénk minnél szinvonalasabb rendezvényeket csinálni. Akár olyat is egyszer majd Móvár. De egyelőre szegény az eklézsia...
Én nem vettem támadásnak a hozzászólásod. Senkiét se. Figyelembe vettem, és megpróbáltam elmondani, hogy mi miért nem tudjuk megrendezni egy nap alatt a versenyt. Sajnos kevesen vagyunk, vannak támogatók akik feltételeket állítottak, elvárásaik vannak...stb.
Ha vki indulni akar a versenyünkön szive joga. Mi szeretettel fogjuk várni és örülni fogunk ha elhozza a munkáját. Ha nem ahhoz is joga van. Mi tisztáztuk a feltételeket vagy tetszik vagy nem.
Remélem ezzel vége lesz ennek a kisebb harcnak ami itt alakult ki.

Üdv:
Szabó Zoltán
Bolyai Makett Klub
Bebá 511533 2008. október 21. 23:15
Válasz erre
Pár évvel ezelőtt történt Brnoban.Nevezési határidőn belül, nevezve, unokám munkáját a kijelölt helyre letettem. A bejáratnál ez volt az első asztal a kiállítási teremben.
Kevés munka volt,reménykedtem viszek neki haza valamit.Aztán eljött az eredmény hírde-
tés ideje illetve azt megelőzően már kifüggesztették a nevezési ill.eredmény listát.Az
unokám neve sehol nem szerepelt.Ennyit az egy napos versenyről /brno-i/.Csak gondolom
a zsüri ebben az időben már túlvolt az első asztalon.
Bercibá
Gabi 511532 2008. október 21. 18:53
Válasz erre
Sziasztok!
Egydolgot azért ne felejtsetek el a szlovák egynapos versenyek kapcsán, pont pl. Brno volt erre jó példa (igaz az cseh). Sokkal nagyobb és gyakorlotabb rendezői létszámmal dolgoznak, és ott a klubok "összedolgoznak", segítenek a rendezésben egymás versenyén.
Mert az idő tényezőn kívűl még a rendezői létszám is egy nagyon fontos tényező, csak ez eddig nem lett megemlítve, de nagyon flottul kell működniük egy egynapos rendezvény során.
Gabi
Vadász 511531 2008. október 21. 17:58
Válasz erre
Ákos!
Idén is volt durva félrenézés.

Vadász
Vadász 511530 2008. október 21. 17:54
Válasz erre
Csak az első tíz évet kell átvészelni, aztán az lesz a duma, hogy már megint itthon vagy?
notarius 511529 2008. október 21. 13:43
Válasz erre
Úgy látom a hozzászólásomat támadásként fogjátok fel, pedig nem az. Természetesen minden szempontot kell mérlegelni ez nem vitás. Az viszont vitatható amit -nevezhetünk szintén magyar mentalitásnak - hogy az ellentétes vélemény csak rossz lehet. A móvári verseny pedig felesleges egy lapon említeni bármely más hazai és szűk környékbeli rendezvénnyel, mert a mérete miatt többszöröse, emiatt kizárt rövidebbre ütemezni.
Azzal is természetesen egyetértek, hogy akinek nem tetszik, ne menjen el. Mindenki mérlegel a hasonló szituációkban, viszont talán azt is mérlegelni kell ilyenkor, hogy mit nyersz azzal, amit vesztesz.
Polar 511528 2008. október 21. 13:14
Válasz erre
Uraim!

Aki még nem rendezett versenyt, sok mindent nem lát. Egyrészről a helységet biztosítóknak is vannak igényei, milyen hosszú legyen egy verseny, vagy kiállítás. Aztán ott vannak a szponzorok, nekik is vannak elvárásai. És nem utolsó sorban, a rendezvény helyszínének az adottságai is sok mindent meghatároznak. A stefánián nem lehet a zsűrit a közönségtől elszeparálni, és ha mindenki egy nap alatt szertné megnézni, elég nagy tömeg lenne. Egy háromszáz makettes rendezvény két nap alatt kb. 2-3000 látogatót vonz. Szerintetek egy nappa bezsúfolva mit látnátok a makettekből?
Továbbá nagyon fontos, hogy a hobbinkat népszerűsítsük. Ez egy napba nem fér bele. Az egy hét alat a budapesti iskolákból több száz iskolást hoznak el, akik közül kerülhet ki a következő generáció.

Ákosnak abban igaza van, hogy a lebonyolítás a rendezők dolga. Akinek nem tetszik, azzal nem tudunk mit csinálni. Én még sosem reklamáltam, melyik verseny mennyi ideig tart. Kiindulva belőlünk, magyarokból, akik még a korrekt, és alapos pontozásos zsűrizést is rendszeresen megkérdőjelezzük, mi lenne ha csak tessék lássék módon osztanánk a díjakat? Minimum palotaforradalom.
Nem hiszem, hogy mindenki annyi versenyre jár el egy évben, amennyit rendeznek. Ekkor jogosnak tartanám a családtagok felháborodását, de éves szinten szerintem két-három, esetleg négy hétvége belefér, nem beszélve arról, hogy a családtagok nincsenek kizárva a rendezvényekről. Miután valaki kinézelődte magát, eltölthet egy hosszú hétvégét az adott rendezvénynek helyt adó településen, azt jobban megismerheti.
Még senkitől sem hallottam, hogy Móvár miért két napos. Ez úgy tűnik természetes. Akkor legyen természetes a többi kétnapos verseny is. Az mennyivel lenne jobb, ha reggel ötkor kéne elindulni, hogy esetleg éjfélre haza is érj egy egynapos verseny esetén. Magyar útviszonylatokban a 300 km nem három órás utat jelent.

Notarius! Előnevezni nálunk is lehet majd, de a makettet akkor is át kell venni, ellenőrizni, hogy jó-e a nevezőlap kitöltése, helyére kell rakni a mekettet, stb. Amit ezzel spórolsz, az a nevezőlap kitöltésének az ideje, feltéve, hogy jó az előnevezés. Szerintem Te sem örülnél, ha kizárna a zsűri, mert rossz helyre nevezted a mekettedet (Önhibábol...).

Egyszóval, akinek nem tetszik a rendszer, nem jön, nem vesz részt a versenyen. Nagyon fogjuk sajnálni, hiányozni fog a munkája a rendezvényről, de túl fogjuk élni.

Somogyi Balázs
(BMK)
Ákos 511527 2008. október 21. 12:50
Válasz erre
Pl Brno: 1500 makett 2,5 óra alatt. 10 óráig lehet nevezni, 15 órakor eredményhirdetés.
A zsűritagok már a makett lerakása után végignézik a makettet, majd kb. ugyanúgy kiválasztják a munkát, mint a pontozásos zsűri a pontozandó maketteket, csak ezután nem pontozzák a maketteket, hanem a kiválasztottak közül az első 4 sorrendjét állapítják meg.
Persze ezt segíti egy olyan elrendezés, hogy a zsűritagok pont a legnépesebb kategóriáknál teljesen szeparált térben mozognak a tömegtől az egész verseny alatt.
Utána visszanézve az eredményeket és a képeket itt sincs kirívó döntés, igaz, pl. a repülős kategóriákban induló kategóriánkénti 50-100 makett közül lehetett volna másik 4-et választani akár, de a kiválasztottak sem rosszabbak a többieknél.
Pontozásos zsűrizéssel lehetetlen lenne eldönteni, hiszen kategóriánként 30-50 makettet lehetetlen lenne lepontozni, ahhoz egy hetes verseny kellene.
Persze a lebonyolítás minden versenyen a rendezők dolga, a makettező azzal, hogy elvitte a makettet, elfogadja a szabályokat...
notarius 511526 2008. október 21. 12:25
Válasz erre
A pozsonyi példánál maradva: van előnevezés, szervezett a fogadás, átvétel, visszaadás. Ne akarok hülyeséget mondani, de talán 10-ig lehetett nevezni. Ergo Bp-ről simán oda lehet érni. :)
A börze, a kiállítás mellett van idő a belvárosban kajálni, elmenni mondjuk a várba stb. És még utankozol is. :)Szerintem nincs rohanás-feeling. És emellett még nagyon elrugaszkodott eredmények sem születtek eddig.
notarius 511525 2008. október 21. 12:19
Válasz erre
Ha minden makett le van pontozva, akkor értem az időigényt. De ha kategóriánként előválasztás van, és csak mondjuk 5db kerül lepontozásra akkor más a helyzet. És nem 50 kategória van. Persze árnyalja mindezt az, hogy összesen mennyi a zsűri létszáma.

Mindegy: tulajdonképpen úgy tűnik, hogy nincs igazam, és a fentiek szerinti kivitelezés lehetetlen.
ged 511524 2008. október 21. 11:57
Válasz erre
A jó munkához idő kell :)

Én egy héttel kiviszem elötte, de monjuk én pösti vagyok:D, így nekem könnyű.

Ha egy nap lenne az egész, akkor nem ilyen "gyorsan zavarjuk le az egészet" feelingje lenne a dolognak? Én sem értem a szlovákok, hogy csinálják a zsűrizést, meg a kiállítást egy napon.
Zebi 511523 2008. október 21. 11:49
Válasz erre
Szia!
Kis túlzással úgy, hogy a zsűritagok 3-szor végigfutnak az asztal mellett, és mutogatnak, hogy "ez igen - az nem - ez megint igen".
notarius 511522 2008. október 21. 11:47
Válasz erre
Ismerem a rendszert, sőt nem egyszer zsűriztem itt-ott magam is. Ezzel összevetve azt nem értem, hogy a szlovákok pl. hogyan oldják meg egy nap alatt. Pl. Pozsony, ami hasonló méretű rendezvény.
Dave 511521 2008. október 21. 10:40
Válasz erre
Szevasz!

Érthető a te szempontod is. Most akkor egy kicsit megmutatom, hogy hogy néz ki a mi oldalunkról egy verseny lebonyolítása.
Délelött nevezés. Itt gondolnunk kell azokra akik nagyobb távolságról jönnek és nem tudnak a kora délelötti órákban nevezni. Ezért ki kell tolnunk a nevezést kb 12ig, 1ig.
Zsűrizés: általában a zsűri megbeszélés megtörténik a nevezés utolsó órájában. Mindenki megkapja a pontozó lapokat...stb. Miután lezárult a nevezés van egy fél órás türelmi idő. De nem mindig. Utána ülnek le a zsűri tagok értékelni. Mivel általában sok makett gyűlik össze sokáig tart végig menni rajtuk.
Pontszámítás: ezután megkapják a pontozó lapokat a többiek h számolják ki a százalékokat. Ez kb 1 óra. Utána felállítjuk a sorrendet, hogy ki mit kaphat. Megnézzük h melyik makett kihez tartozik, és összeállítjuk h ki mit kap. Leülünk a zsűri elnökkel és megbeszéljük h hogyan kell/lenne érdemes változtatni a határokon.
Nyomtatás: Végül jön az oklevelek nyomtatása. Személyes tapasztalatom, h a legbonyolultabb feladat. Mert mire idejutunk teljesen kimerül az ember az egész napos futkározásban, meg intézkedésben. Ez a folyamat, ha minden jól megye akkor is legalább 3 óra szokott lenni mire mindent kinyomtatunk, ellenőrzünk, aláír a zsűrielnük. Én nyomtattam az elmúlt 2 évben a bolyais okleveleket. És vasárnap hajnali 2 elött bizony nem mentünk haza. Jó persze ezt le lehet faragni mert közben volt pihenő, kiállítás zárás, pakolás...stb. de ha ezeket leveszük nem végeznénk este 10 elött. Sztem nagyon kevés ember várná meg az eredmény hirdetést. Így kényszerülünk 2 napos rendezvényre.
És elhiheted nálunk is megy az asszonyi szöveg h már megint az a hülye klub...ránk még inkább mérgesek szoktak lenni mert mi még hajnalban járunk haza és 1,5-2 órával korábban megyünk a rendezvényre.
Sajnos mindenki kérését nem tudjuk teljesíteni, mi is csak emberek vagyunk.
Talán egy kicsit megoldás a problémádra a mostani versenyünk. Első hétvégén elhozod a maketted, nevezed és max egy félnapot vagy távol az asszonytól. Következő héten vasárnap meg eljösz az eredmény hirdetésre és még börzézhetsz is. Jobbat sajnos nem tudunk ajánlani.
Remélem sikerült megmutatnom, hogy senkinek sem egyszerű a dolga egy ilyen versenyen. És remélem nem voltam sértő, ha igen elnézést!

Üdv:
Szabó "Dave" Zoltán
Bolyai Makett Klub
Narn 511520 2008. október 21. 10:32
Válasz erre
Macal 511519 2008. október 21. 10:23
Válasz erre
Az még hagyján, de én kimentem volna a GamesDay & Golden Gobbora is, ami megint ugyanakkor van:S Amúgy a GamesDay és Gobbo csak vasárnap van 7én...
www.gamesday.hu/
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.