/ Fórumok / Makettversenyek, rendezvények /

Bolyai makettverseny

Az ország egyik legrangosabb és legnagyobb hagyománnyal bíró makettversenye Budapesten.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.
Roadblock 511940 2010. szeptember 29. 13:25
Válasz erre
móüváron = Móváron
Roadblock 511939 2010. szeptember 29. 13:25
Válasz erre
Azért ez röhej...
Ha móüváron eláldogáltak a füvön a nagymacskák, akkor itt miért nem lehetnek?
At már csak félve kérdezem meg, hogy az MH hoz esetleg valamit kiállitani 1:1ben?
Elektrolakatos 511938 2010. szeptember 29. 11:53
Válasz erre
a Honvédség monnyon le!
Dave 511937 2010. szeptember 29. 10:11
Válasz erre
Sajnos a Honvédség nem engedélyezte a gépjárműpark látogatását, viszont a veteránosok hozni fognak néhány járművet...Kraz, Uaz...stb.
polar 511936 2010. szeptember 26. 19:53
Válasz erre
Szia!

Repülő dioráma összevont, vagy ha túlnyomó részt jármű van rajta, akkor harcjármű dioráma, ha mester kategóriában szeretnél indulni, akkor repülő kategória.

Üdv.
dioevil 511935 2010. szeptember 25. 11:47
Válasz erre
Hello
1:35 Mi-24 helikopter diorámával hova kell nevezni? Nem találok semmilyen helikopteres kategoriát.
polar 511934 2010. szeptember 24. 22:32
Válasz erre
De, lehet a helyszínen is, csak aki előnevez, annak nem nagyon kell majd sorbanállnia.
Sulaco 511933 2010. szeptember 24. 00:54
Válasz erre
Üdv!

Egy kérdés: a helyszínen már nem is lehet nevezni, csak neten?
Jimbow 511932 2010. szeptember 19. 22:18
Válasz erre
Sziasztok!

Lesz esetleg valami harci szekér kiállítva? Ha már ZMNE...

Már nagyon várjuk, üdv!
Atis 511931 2010. szeptember 16. 17:12
Válasz erre
Ahoi

igen olvastam.. nálam ie7-es futkározik.

mindenestre kössz. már megoldották nekem.:)
arer 511930 2010. szeptember 16. 11:07
Válasz erre
Ezt olvastad-e?
Internet Explorer 8 felhasználóknak: Ha nem megy a bejelentkezés, akkor kérem nézze meg a következõ oldalt.
Atis 511928 2010. szeptember 16. 08:35
Válasz erre
kiléptem beléptem frissítettem.. anyáztam.. ugyanaz.
Elektrolakatos 511927 2010. szeptember 16. 08:30
Válasz erre
Atis 511926 2010. szeptember 16. 08:10
Válasz erre
Olla Ombree...

A nevezésssel kapcsolatban egy hülye kérdésem lenne..

A reg. után mikor lehet legkorábban nevezni? mert nekem ezt dobja ki..:
Server error: User is not logged in! Please go to login page...

köszi az illetékeseknek.
Elektrolakatos 511925 2010. szeptember 16. 07:56
Válasz erre
Varjúbácsi 511924 2010. szeptember 15. 07:58
Válasz erre
Bejárattól balra az étterem feletti színházteremben.
Elektrolakatos 511923 2010. szeptember 15. 07:52
Válasz erre
Polar,Dave, vagy bármely Bolyais!

Arról tudtok mondani valamit, hogy az egyetemen belül hol lesz?

Elektro
sjoca69 511922 2010. szeptember 14. 01:08
Válasz erre
066
066

Sziasztok! A segítségeteket kérném! Kübler Miklóssal szeretném felvenni a kapcsolatot, hátha valaki tud benne segíteni. Az alábbi makettet készítette és a Bolyain is ki volt állítva.
Polar 511921 2010. szeptember 13. 23:22
Válasz erre
Meghivo001
Meghivo001
Meghivo002
Meghivo002
Kategoria001
Kategoria001
Ertekeles001
Ertekeles001
Versenyszabalyzat001
Versenyszabalyzat001
Versenyszabalyzat002
Versenyszabalyzat002
Versenyszabalyzat003
Versenyszabalyzat003

Mindenkit szeretettel meghívunk a 9. Bolyai Makettépítő kupára.

Idén a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem ad otthont a rendezvénynek. Mivel ez zárt katonai területnek minősül, csak fényképes igazolvánnyal, a helyszínen történt regisztráció után lehet belépni. Aki nem rendelkezik igazolvánnyal, az csak felnőtt felügyeletével jöhet be.
Nevezési díj nem lesz. A belépő 14 éves kor alatt ingyenes, 14 éves kor felett a napijegy 300-Ft, a kétnapos jegy 500-Ft.

Börzére 2010. október 9.-ég lehet jelentkezni, kizárólag a borze@bolyaimk.hu e-mail címen. A határidő után, illetve a helyszínen nem lehet jelentkezni, mivel a börzések adatait az egyetemnek előzetes ellenőrés miatt le kell adni. Börzével kapcsolatos információk is kizárólag a fenti címen kaphatók.

Szállással kapcsolatosan Suba Katát lehet keresni, a +36/20/5712039-estelefonszámon.

Az egyetem területére mindkét nap 9 órától lehet bejönni, és 18 órakor, a rendezvény zárása után azt el kell hagyni.

Parkolási lehetőség az egyetemmel szemben a benzinkútnál lévő parkolóban, mely ingyenes.
KormosP 511920 2010. szeptember 12. 15:04
Válasz erre
Sziasztok!

A 2010-es versenyre az előnevezés a mai naptól működik.

www.modelregistration.tk/

Kérem, minden versenyen induló vegye igénybe!

Üdv:

kp
KossuthLajos 511919 2010. február 21. 09:50
Válasz erre
Hát akkor előre a boldog makettezés útján!
Elektrolakatos 511918 2010. február 20. 20:43
Válasz erre
Nyilatkozat
Nyilatkozat

A múlt lezárva!
Gabi 511917 2009. október 22. 21:13
Válasz erre
mIMG_2577
mIMG_2577

Sziasztok!

A MOK különdíja, mely Jabel munkája, gratulálunk neki így utólag is!

Gabi
pepe 511916 2009. október 21. 19:33
Válasz erre
Köszi
Polar 511915 2009. október 21. 19:15
Válasz erre
Szia!

Írj egy e-mailt nekem, és eljuttatom hozzád a másolatát.

Üdv.
Balázs
pepe 511914 2009. október 21. 18:55
Válasz erre
Szia Polar!

Így utólag megkaphatnám esetleg a pontozólapomat? Tudom akkor kellet volna elkérnem, de elfelejtettem.
Horváth Péter FH8 Zil 157

Üdv pepe
Polar 511913 2009. október 21. 17:54
Válasz erre
Szia Archy!

Köszönjük, hogy az MMC klub kiállításával és a látványmakettezéssel hozzájárult a rendezvény színvonalának emeléséhez. Remélem jövőre is jöttök, és mindkét napra tudtok maradni.

Bár nekem nem sok időm volt elmélyedni a makettekben, nekem úgy tünt, hogy a korábbi versenyeken nevezett makettek közül egy sem volt most nevezve, maximum kiállítva.

A zsűri dolgát nem hiszem, hogy nehezítette a sok makett, a zsúfoltság. A kiállított makettek regisztrációs lapja kék kiemelő filcel volt jelölve, a kategoriák meg elég jól elkülönültek egymástól. Szerintem az 1/72 repülőt nem keverik össze a zsűritagok az 1/48-al, utána meg az 1/72 harcjárművel. Vagy az 1/48-as harcjárművet a figurákkal. Ott is igyekeztünk a zsűri dolgán könnyíteni, 1914 előtti, utáni, és figuracsoport. Remélem, hogy a zsűritagok nem keverték össze a figurákat sem.
A zsűrizés 15 órakor kezdődött. és az utolsó zsűri 17.30-kor végzett. Ez 2 és fél óra. Egyetlen zsűri tag sem méltatlankodott, hogy sokáig tartott volna a zsűrizés.

Mindig is lesznek elégedetlenkedők. Én igazságosnak érzem a zsűri döntéseit.
[color=#FF0000]Az eredményeket 11 órakor kiraktuk 4 különböző és frekventált helyre, a különdíjakkal együtt. Az eredményhirdetés 15 órakor kezdődőtt. Addig lehetett óvni. Többen kikérték a pontozólapjukat, többen elbeszélgettek ezeknek a tüktében a zsűrivel. Óvás egy darab sem érkezett. Ennek következtében nem tudok mit kezdeni az észrevételeddel.[/color]


A Best of Show díj kiadását sem vitatta előtted senki. Korábban is volt példa, hogy nem csörömp kapta a Best of Show díjat. Egy ilyen díjhoz ötlet is kell, nem csak szép, igényes, hibátlan munka. Nálunk ilye döntés született. [color=#FF0000]Előbb írtam, "reklamáció", igy erre sem tudok utólag érdemben válaszolni.[/color] [color=#FF0000]ÉS NEM IS AKAROK.[/color]

[color=#FF0000]KISSÉ UNALMAS, HOGY MINDENKINEK CSAK AZUTÁN VAN VÉLEMÉNYE, MIUTÁN MÁR MINDENKI HAZAMENT. A VERSENYSZABÁLYOK, A PONTOZÓLAPOK, A KATEGÓRIÁK ÉRTÉKELÉSEI A HELYSZÍNEN, A HONLAPUNKON, ÉS A FÓRUMOKON A VERSENY ELŐTT ELÉRHETŐEK VOLTAK. AKI NEVEZ, TUDOMÁSUL VESZI EZSKET A SZABÁLYOKAT. EZ IS ELÉRHETŐ INFORMÁCIÓ VOLT.[/color]

Szerintem sokan örültek volna annak,ha az MMC tagjai közül Berke Andrison kívül más is nevezett volna a versenybe. Lehet, hogy akkor a Best os Show díjat harcjármű, vagy valamelyik általatok indított versenymunka kapta volna.

Üdvözlettel:
Somogyi Balázs (Polar)
Archy 511912 2009. október 21. 12:30
Válasz erre
A lényeg lamaradt :)

Először is engedjétek meg, bár kicsit megkésve ugyan, de talán még időben, hogy gratuláljak a Bolyai Makett Klubnak a hétvégéhez!
Archy 511911 2009. október 21. 12:29
Válasz erre
Az "új" helyszín igazán impozáns volt, a börze rész kellemesen átjárhatóra sikerült, ez mindenképpen nagy előrelépés az előző versenyhez képest.

Az asztalokon hatalmas volt a zsúfoltság, ahogy Balázs is írta, nem számítottak ennyi munkára. Ez a dömping nyilván a nagy számú kiállított makettnek is köszönhető. Jó volt látni régebbi, jól ismert munkákat újra, volt köztük néhány emlékezetes darab.

Ugyanakkor nem irigyeltem a zsűri dolgát, nem lehetett egyszerű feladat, melyik nevezett, melyik nem, meddig tart a kategória. A rájuk rótt terheket csak tetézte a pontozás szemmel láthatóan elhúzódó menete, hiszen fél órás csúszás után 17:30 körül néhány kategóriát még pontoztak a kollégák, mikor elmentünk az esti megbeszélésre. Szóval le a kalappal a zsűri előtt, ismét sokat dolgoztak.

Az eredményeket elnézve megint találni néhány furcsaságot, és több helyről is halottam elégedetlen hangokat, de hát ezt már megszoktuk a magyar zsűrizés kapcsán. A harcjárműveknél nekem feltűnt, hogy a mester-ben némi visszaesés volt tapasztalható, mind számban, és talán néhol színvonalban is, míg a hobby rész kicsit erősebb volt idén. Ez jó, mert talán bizonyos mértékű utánpótlást jelez, ugyan úgy, ahogy az ifi kategóriák bizonyos mértékű erősödése.

A Best of Show kapcsán nem tudom, hogy milyen módszerrel adták ki a díjat, a zsűri összeült, vagy a legtöbb pontot szerző makett kapta mint Szolnokon? Elsőre azt furcsálottam, hogy repülős téma kapta, hiszen a Bolyai hagyományosan erős verseny harcjármű témában, de talán a harcjármű mester kategóriában tapasztalható helyzet indokolta ezt. Nem tisztem megítélni a döntés helyességét, akkor sem, ha erről is halottam sok elégedetlen vélemény. A makett színvonalához nem férhet kétség, hiszem mégiscsak egy mesterleveles munkáról van szó, de azon én is meglepődtem, hogy ha már repülő, akkor miért nem Kormos Peti Fw-190-ese kapta a BOS-t? Talán majd legközelebb.

Jó volt látni a repülők között olyan előremutató munkákat mint az említett Focke-Wulf, vagy Michalkó Pisti Corsair-je és Sabre-ja. Ugyan így kellemes meglepetés volt Földváry Csaba (remélem jól írtam) zsákmány 190-ese, sok innovatív technikát használt, és nagy kár, hogy nem sikerült befejeznie. Remélem Szolnokon ott lesz.

Végezetül köszönöm Balázsnak, a segítséget, és a lehetőséget, hogy kiállíthattuk makettjeinket a klubasztalon. Jövőre veletek ugyanott!
Az eredményeket elnézve megint találni néhány furcsaságot, és több helyről is halottam elégedetlen hangokat, de hát ezt már megszoktuk a magyar zsűrizés kapcsán. A harcjárműveknél nekem feltűnt, hogy a mester-ben némi visszaesés volt tapasztalható, mind számban, és talán néhol színvonalban is, míg a hobby rész kicsit erősebb volt idén. Ez jó, mert talán bizonyos mértékű utánpótlást jelez, ugyan úgy, ahogy az ifi kategóriák bizonyos mértékű erősödése.

A Best of Show kapcsán nem tudom, hogy milyen módszerrel adták ki a díjat, a zsűri összeült, vagy a legtöbb pontot szerző makett kapta mint Szolnokon? Elsőre azt furcsálottam, hogy repülős téma kapta, hiszen a Bolyai hagyományosan erős verseny harcjármű témában, de talán a harcjármű mester kategóriában tapasztalható helyzet indokolta ezt. Nem tisztem megítélni a döntés helyességét, akkor sem, ha erről is halottam sok elégedetlen vélemény. A makett színvonalához nem férhet kétség, hiszem mégiscsak egy mesterleveles munkáról van szó, de azon én is meglepődtem, hogy ha már repülő, akkor miért nem Kormos Peti Fw-190-ese kapta a BOS-t? Talán majd legközelebb.

Jó volt látni a repülők között olyan előremutató munkákat mint az említett Focke-Wulf, vagy Michalkó Pisti Corsair-je és Sabre-ja. Ugyan így kellemes meglepetés volt Földváry Csaba (remélem jól írtam) zsákmány 190-ese, sok innovatív technikát használt, és nagy kár, hogy nem sikerült befejeznie. Remélem Szolnokon ott lesz.

Végezetül köszönöm Balázsnak, a segítséget, és a lehetőséget, hogy kiállíthattuk makettjeinket a klubasztalon. Jövőre veletek ugyanott!

Üdv: Tábor "Archy" Áron
Polar 511910 2009. október 19. 23:17
Válasz erre
Tisztelt MINDENKI!

E úton is szeretném minenkinek megköszönni, hogy megtisztelte rendezvényünket, nevezett, ellátogatott, támogatott minket.
A nehéz gazdasági helyzet ellenére soha ennyi támogatást még nem kaptunk, melyet ez úton is szeretnék megköszönni TÁMOGATÓINKNAK!

Köszönet a versenyzőknek és a kiállítóknak, messzemenőkig felülmúlta várakozásunkat a versenyre nevezett, és kiállított makettek száma, színvonala.

Jövőre megpróbálunk még nagyobb területet birtokba venni az épületből, érdekes programokat szervezni, kijavítani az idei hiányosságokat, hibákat.

Külön köszönet Kormos Péternek, Hara Istvánnak (Elektrolakatos), Kiss Gábornak, Magó Károlynak az önzetlen segítségért.

Ez úton is szeretnék gratulálni a díjazottaknak!

Remélem jövőre ismét találkozhatunk a 9. Bolyai Makettépítő Kupán.

Somogyi Balázs
Bólyai Makett Klub Egyesület
Dave 511909 2009. október 19. 22:37
Válasz erre
A ruhatáros témára reagálva:
Igyekeztünk kiplakátolni mindenhol hogy kötelező. Sajnos ezek szerint volt egy két hely ahova kellett volna még. Sajnos emberünk nem nagyon volt arra hogy mindenkinek szóljon. Amit én láttam hogy általában elöbb vagy utóbb észrevették a kiírásokat és sokan levitték utólag. Nevezésnél igyekeztünk szólni is.
A ruhatárat sajnos nem lehet felvinni azt a Stefánia központ üzemeltette/üzemelteti és az az egy kijelölt hely van csak. Gyűlik a lista hogy jövőre min kell majd még javítanunk, de mi is úgy érezzük hogy ez az eddigi legjobban megszervezett versenyünk:)
Hála égnek bevállt az új kordonunk (ami Bicskei Jani ötlete és kivitelezése) így a makettek biztonságban voltak.
Jövőre tervezzük az egész épület bevételét. Meglátjuk mit sikerül megbeszélni a házzal és a támogatókkal:)

Üdv:
Szabó "Dave" Zoli
F-16 511908 2009. október 19. 21:48
Válasz erre
Sziasztok!

Csak a tisztesség kedvéért szeretném megjegyezni, hogy az FH9 kategóriában az aranyérmes Citroen 11CV-t Gulyás Mátéval közösen hoztuk össze. Épp ezért helyesen Kiss Atila - Gulyás Máté az "elkövetők".
Ugyan Magó Karcsiék az eredményhirdetés után kérésemre nagyon rugalmasan átjavították, ide még a korábbi végeredmény került.
A hibát egyébként én követtem el az előnevezésnél, bocsi, ez volt életem első versenye.

Számomra leginkább az "utánpótlás nevelés" része tetszett a versenynek. Jó volt látni amit az egyik is csöppség átveszi jutalmát. A támogatóknak csak elismeréssel adózhatunk a felajánlott makettekért, főleg ilyen válságos időkben.

Csak így tovább Bolyaisok!
NHZsolt 511907 2009. október 19. 21:24
Válasz erre
A kiállítás és a börze tetszett, nagyon sok ismerőssel beszélgettem és láttam sok-sok szép munkát. Élmény volt.
Viszont a kabátos témához volna egy gondolatom. Én is kabátban voltam, ennek egyszerű oka volt, az ott tartózkodásom kétharmadánál vettem észre, hogy van az ajtón egy A4-es papír, miszerint a ruhatár kötelező, és aztán kiderült, az a földszinten van. (ha jól informálódtam). Én pedig sokakkal egyetemben az emeleten jöttem be, és mint igazi kíváncsi ember, azonnal a börze és a makettek felé vettem az irányt.
Ha lehet javasolni, vagy a ruhatárat kellene felvinni az emeletre, ahol azonnal mindenkinek szeme szúrt volna, mert biztosan kevés ember szerette, hogy nála volt a kabátja, vagy a bejáratnál valaki állhatott volna, és szólt volna, hogy "légy szíves a kabátot vidd le a ruhatárba", mindenki megtette volna. De gondolom, a rendezők így is teljesen elfoglaltak voltak, és a tapasztalatok akkor jönnek, ha már csinál az ember valamit, jövőre ez nem lesz kérdés.
Remélem, 2010-ben még több helyet tudnak elfoglalni az épületből a kiállítással, és ismét sok makettezőnek szereznek egy kellemes hét végét a kiállítással.
E.András 511906 2009. október 19. 20:39
Válasz erre
Sziasztok !

Gratulálok én is a Móváriak nevében. Jövőre az alsó helységeket is fogjátok be szerintem. üdv.: E.András
Cs.Béla 511905 2009. október 19. 20:33
Válasz erre
A mosonmagyaróváriak nevében szeretnék én is gratulálni a szervezőknek, segítőiknek. A verseny évről-évre jobb, bízzunk abban, hogy jövőre is hasonlóan kellemes hangulatban, baráti társaságban töltheti idejét, aki ellátogat a rendezvényre.
vlevi 511904 2009. október 19. 19:22
Válasz erre
"ruhatár kötelező "
Mi szerencsére 5méterre tudtunk megállni a bejárattól, így a kabátokat kinnthagytuk a kocsiban. Sőt, pár perc után kivittem a pulóvert és a fényképezőgépet is, amit csak a végére hoztam vissza.
borni_75 511903 2009. október 19. 18:05
Válasz erre
Sziasztok!
Én a Balaton mellől mentem fel a kiállításra, de nem bántam meg! Gratulálok a szervezőknek. Jövőre is biztos ott leszünk.
borisz 511902 2009. október 19. 15:47
Válasz erre
Sziasztok!
Elismerésem a rendezőknek. Jobb volt a verseny, mint tavaly, egyrészt mert másik helységben volt, másrészt az asztalok elrendezése, valamint a "kordonok". Viszont -ha megengeditek- a látványmakettezés valahogy elsikkadt a felhozatalok közt, szerintem.
A másik, ami másoknak is szemet szúrt, hogy a ruhatár kötelező használatát elég fakultatívan kezelte a közönség. Egyrészt őket minősíti, másrészt én tényleg mindenkire rá szóltam volna, hogy tegye le a kabátját. Veszélyezteti a kiállított tárgyakat, nameg két kabátos ember közt átférni...
Tökéletes kiállítás annyi, mint tökéletes makett, de törekedni kell rá;)
Joci16 511901 2009. október 19. 11:21
Válasz erre
Volt ott mellette egy másik (német) F-86os. Nekem az valahogy jobban bejött mint az amerikai. Sokkal vissza fogottabb volt szerintem. Bocs az off ért!
ltom74 511900 2009. október 19. 10:35
Válasz erre
Joci16 511899 2009. október 19. 10:33
Válasz erre
JetFly külön kat. (sugár hajtású gépek): arany

üdv.
ltom74 511898 2009. október 19. 09:48
Válasz erre
Sziasztok,
nekem is nagyon bejott a verseny nagyon sok szep makett volt.
Nekem a legjobban 1 1/48-as kopottas festesu F-86-os tetszett, nagyob brutal volt. A helyezeseket bongeszve nem lattam sehol, nem nyert volna semmit? vagy en vagyok vakeger?
Dave 511897 2009. október 19. 09:13
Válasz erre
Hát sajnos azt nem tudjuk megtenni hogy rakattintasz a makettre és megjelenik a képe. Nem sok ideje volt a szervezőknek a fényképezésre. Én meg már így utólag nem tudnám kiválogatni hogy a kapott képek közül kié melyik:)
De az ötletet/kérést felírtam...talán jövőre:)

Üdv:
Szabó "Dave" Zoli
Bolyai Makett Klub
Zépisti 511896 2009. október 19. 08:41
Válasz erre
Sziasztok!

Szeretnék én is a klubunk nevében gratulálni a szervezőknek,mi nagyon jól éreztük magunkat!
Mi biztosan ott leszünk jövőre is!

Üdvözlettel:
Zöldág Pisti
PUMA Makettklub Kecskemét
Elektrolakatos 511895 2009. október 18. 22:44
Válasz erre
vlevi 511894 2009. október 18. 22:29
Válasz erre
Volt felhozatal rendesen, a szervezők és a nevezők is kitettek magukért, és persze a börzéről se feledkezzünk el!
Gratulálok én is mindenkinek, aki a munkájával emelte az esemény színvonalát, légyen az a lebonyolításban, vagy a kiállított makettek elkészítésében való közreműködés!

De, hogy lássátok, milyen telhetetlen vagyok, az eredménylistát meg lehet tekinteni úgy, hogy a díjazott makett nevére kattintva megláthatnám, hogy pontosan melyik is volt az?
Bebá 511893 2009. október 18. 21:36
Válasz erre
Bólyai-ak nagyszerűek voltatok! Gratulálok a rendezvényhez!
i.csab 511891 2009. október 18. 20:54
Válasz erre
...én is csatlakoznék, bár én csak mint látogató vettem részt a kiállításon, de nagy élmény volt ez a nap...sok szép művel...és sok segítőkész emberrel, rengeteg tippel - már azért megérte elutazni! Köszönet a szervezőknek, és grat. a nyerteseknek! Jövőre újra ott!
Jimbobá 511890 2009. október 18. 20:51
Válasz erre
Szerkeszthető formátumban nincs meg, a weboldalra kéne?

Attila köszönöm, nem sürgős egyáltalán.

Üdv, Ádám
csanyiati 511889 2009. október 18. 20:37
Válasz erre
Hali Ádám! Igen olvastam. Jövő héten neki is állok fényképezgetni. Vagy inkább csak 23 után. Addig ugyanis "sok" meló van... Köszi a telefonszámot. Halihó: Attila
UI.: Ha megérkezik az én B2m ÁMERIKÁBÓL teszek fel képet.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.