/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Bolyai makettverseny

Az ország egyik legrangosabb és legnagyobb hagyománnyal bíró makettversenye Budapesten.
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.
cenci 714525 2023. október 17. 15:24
Válasz erre
Sziasztok! Egy kis videó a versenyről. www.youtube.com/watch
G-cart 714472 2023. október 14. 13:29
Válasz erre
Ebben tévedni tetszik. Az adatlapon azért nincs információ a készítőről, hogy a zsűri a munkát és ne annak a készítőjét minősítse. Egy regisztrációs szám van, ami a készítőre utal és ott lehet szerepe sok versenyen, hogy egy kategóriában általában egy versenyző egy díjat nyerhet.A nézőket ugyan a produktum érdekli, de a MAKETTEZŐT meg érdekelheti egy-egy makett elkészítésének a története, buktatói, stb. és ezért szívesen felvenné a kapcsolatot a készítőjével. Na itt jön be, hogy a szervezőn keresztül össze lehet hozni a feleket, ha abba a makett építője is partner.
G'
zsocate 714449 2023. október 13. 20:11
Válasz erre
Ezen tényleg kár izmozni. A kiállított makettek melletti adatlapon sem olvasható el a készítőjének neve, legfeljebb egy sorszám különbözteti meg őket. Bár nagyon sok esetben még az adatlapon megadottak sem láthatók, mert a makett vagy a talapzata részben vagy egészben eltakarja. Az a meglátásom, hogy a nézőket amúgy is inkább a produktum érdekli, mint hogy azt a gipszjakab vagy a kropacsektóni csinálta.
Varjúbácsi 714447 2023. október 13. 18:13
Válasz erre
Más a fotó és videó felvétel a nyilvános rendezvényről, és más pl. a sportrendezvény, vagy egy verseny eredménye. Szerintem. Ha a Bolyais versenynél nem lehet kiírni, hogy Gipsz Jakab nyerte a puruttya kategóriát 97,5%-os eredménnyel, akkor hogy lehet kiírni, hogy Hosszú Katinka nyerte a 200 m-es hátúszást "x" perces eredménnyel?
rod666 714446 2023. október 13. 18:02
Válasz erre
Szerintem nem kell túllihegni a dolgot. Egy 2021-es (tehát nem régi, a most élő szabályozásokat figyelembe vevő) cikk szerint: "a tömegfelvételeken emberek sokasága látható, az azokon ábrázolt személyek nem egyénekként, hanem mint a tömeg részei jelennek meg. Tömegfelvételről tehát akkor van szó, ha a képre pillantva nem az egyes személyek kilétének van jelentősége, hanem a sokaság egésze hordoz információt"

Forrás:

jegyzo.hu/a-rendezvenyeken-torteno-fotozas-jogszerusegerol/
Varjúbácsi 714440 2023. október 13. 11:07
Válasz erre
Bocsi, nem vagyok jogász, de nincs ez egy kicsit túllihegve? Ilyen alapon a GDPR-re hivatkozva nem lehetne megjeleníteni médiában egyetlen sporteredményt, vagy mondjuk az OSCAR eredményeit! De hangsúlyozom, nem értek hozzá!
Mekett 714435 2023. október 13. 00:12
Válasz erre
Természetesen nem úgy gondoltam, hogy ez magában mindenre elég lenne. A szervezőktől minden esetben hozzájárulást kértem és ezután is fogok. Amit most felvetettem, az csak ezen felül lenne egy plusz kör.

Nyilván azt is megértem, ha ez túl sok gondot okozna, de ez jutott eszembe, mint megoldás, hogy a továbbiakban is a megszokott módon működhessenek a dolgok.
Kormos Péter 714433 2023. október 12. 22:18
Válasz erre
Versenyszervezőket kellene először megkeresned, hogy mik az elképzeléseik a versenyeredmény közzététellel kapcsolatban. Aztán a döntést meg lehet támogatni a nevezési rendszerrel.

Nyilatkoztatni én általánosságban, közösségi média mejelenéssek kapcsolatban nyilatkoztatnám a nevezőket. Azt talán a külföldiek is értik.
Egyébként ez az egész nyilatkozatósdi kb. annyi új bajt teremt mint amennyit megold.
Mekett 714411 2023. október 12. 09:51
Válasz erre
Szia,

Továbbítani akartam neked a katamarán készítőjének elérhetőségét, de valamiért el van írva az email-címed. Kérlek, küldd át a címedet ide, vagy a mekett@makettinfo.hu-ra és javítom az adataid közt, illetve küldöm az infót.

Kösz,
Mekett
Mekett 714396 2023. október 11. 18:37
Válasz erre
Szia, Peti,

Esetleg fel tudnál venni egy alapból üres jelölőnégyzetet, hogy "Hozzájárulok a nevemnek a rendezvényhez kapcsolódó megjelenítéséhez a Makettinfo.hu felületén"?
Nyilván ez nagyobb meló, mint a laikus gondolja, de meghálálnám valami felnőttszörppel, vagy felásom a kertedet, stb.

Vadász:
Régen nem volt gond a megjelenítéssel, de az idők változtak, tetszik-nem tetszik. Én meg nem fogom elvenni senki jogát a személyes adatai védelmétől. Nyilván ez nekünk is csak plusz munka/probléma/felelősség. A bűnözőknek köszönjük.
Kormos Péter 714393 2023. október 11. 17:11
Válasz erre
Körmendi makettező készítette, további részleteket a szervezőktől lehet megkérdezni.
A nevezési rendszer nyilatkoztat mindenkit (kivéve a helyi nevezettek) hogy a

"megadott személyes és makett adatokat felhasználhassa a verseny szervező verseny lebonyolítási célokra."

Sajnos ez a hozzájárulás a személyes adatok továbbadására (pl. makettinfonak) nem jogosít fel.

Ha komolyan vesszük GDPR-t, szerintem EU-ban, adatkezelési nyilatkozat hiányában nem lehetne már rajtunk kívül(?) hivatalonsan makettversenyt rendezni.
MoMi 714390 2023. október 11. 15:36
Válasz erre
Kedves Érdekeltek!

Aki nevezett egy nyílt versenyen az ráutaló magatartással tudomásul is vette, hogy megjelenik az eredménylistán!
Nincs itt semmi GDPR csak a törvények nem megfelelő ismerete és a félelem a tudatlan reklamálóktól.
Jól néznék ki,hogy egy autóverseny után kiírnám a kategóriát pl 1600ccm rajtszám:104 első helyezett lett, azt semmi mást. "A versenyzők hazáig kergetnének"

Szóval szerintem nyugodtan ki lehet írni a neveket.
Ha nagyon féltek akkor nevezési lapra apró betűvel rá kell nyomtatni,hogy hozzájárulok adataim kezeléséhez és nevemet kiírhatják az eredménylistára.

Momi
Bandika 714384 2023. október 11. 11:27
Válasz erre
Még a sitten is van rendes száma mindenkinek, nem csak egy monogram!
Mekett 714383 2023. október 11. 10:24
Válasz erre
Illetve általánosságban is igaz, ami a képeknél. Ha valaki kéri, az ő nevét is kiteszem az eredménylistába.
Sebi 714367 2023. október 10. 20:41
Válasz erre
Szia!

Én "bevállalok" egy nevet az MH35 kategóriában. Írd ki nyugodtan :)

Üdvözlettel:

S.G.
Vadász 714327 2023. október 10. 08:27
Válasz erre
slaviamarksman 714321 2023. október 9. 23:55
Válasz erre
Tiszteletem kedves makettezők
Tudnátok segíteni , hogy a Bólyai versenyen kiállított Heller 1:125 Play Station katamarán vitorlás építőjével tudjak beszélni és segítséget kérni tőle . Ha ezt olvassa kérem beszéljünk vagy aki ismeri adja már át neki az utána való érdeklődésemet . Előre is köszönöm a segítséget . 20-95-51-nyócnyócvan a telefonszámom . Visszahívom ha megcsörget . Előre is köszönöm a segítséget . Jó szerencsét ! Vörd písz . Lajos
Mekett 714320 2023. október 9. 23:18
Válasz erre
Igen, a GDPR miatt. Aki kéri, annak feltüntetem a teljes nevét.
Szerintem a körülmények ismeretében kiírhatnánk, de jobb a békesség. Ha ismersz egy jó jogászt, megkonzultálom vele, mit lehet.
G-cart 714309 2023. október 9. 20:42
Válasz erre
Ez az eredménylista a GDPR miatt ilyen? A következő lépés az lesz, hogy volt 25 arany érem, 32 ezüst, meg 29 bronz...a többi meg titkos.
Amúgy gratulálok minden díjazottnak, bárkik is legyenek.

neduddki
Mekett 714307 2023. október 9. 18:47
Válasz erre
Igen, a versenynaptárban (azaz a Makettversenyek menüpontban) megtalálod az eredményeket:
makettinfo.hu/versenyek/versenyek_2023.htm
badgo 714292 2023. október 9. 08:40
Válasz erre
Sziasztok!

Az eredmények valahol elérhetőek?

Üdv,

robi
Mekett 714253 2023. október 7. 18:41
Válasz erre
...illetve rohanásban voltam, ezért a maketteknek csak egy kis részét tudtam megörökíteni, bár érdemes lett volna a többit is, látva a színvonalat. Ha hiányérzetetek van, mutassátok meg a ti kedvenceiteket!
Mekett 714252 2023. október 7. 18:37
Válasz erre
Bolyai makettverseny 2023
Bolyai makettverseny...
Bolyai makettverseny 2023
Bolyai makettverseny...
Bolyai makettverseny 2023
Bolyai makettverseny...

A Versenynaptár rovatban megtekinthetők a kiállításon készített képeim. Elnézést a minőségért, hosszú kihagyás után fogtam újra fényképezőgépet.

Jó volt újra látni rég nem látott ismerősöket, valakit 20 év után. :)
Köszönet a szervezőknek a munkájukért!

makettinfo.hu/Bolyai-makettkiallitas-es-verseny-2023

Ha valakit zavar, hogy szerepel a képeken, az jelezze itt, emailben vagy bármelyik ismert elérhetőségemen és leveszem.
Vadász 714141 2023. október 4. 12:28
Válasz erre
DSC_0001
DSC_0001
DSC_0012

figura posztamens
DSC_0012
DSC_0010
DSC_0010
DSC_0017-1000
DSC_0017-1000
DSC_0019-1000
DSC_0019-1000
DSC_0016-1000
DSC_0016-1000
DSC_0006-1000
DSC_0006-1000

Kedves Hobbitársak!

Idén én is meglátogatom a Bolyai Makettversenyt.
Viszek néhány makettalátétet, mindenféle méretben, színben, stilúsban.
Remélem találkozunk
B.Gábor 714094 2023. október 3. 12:20
Válasz erre
Tisztelt Szervezők!

Azt szeretném kérdezni, hogy kialakult-e már a végleges börze lista és ha igen, hol tudnám megnézni? Előre is köszönöm!

Üdv
Gábor
Cs.Béla 713913 2023. szeptember 29. 17:04
Válasz erre
Kedves Makettezőtársak!
Tájékoztatlak Benneteket, hogy a dreamkit.hu/ webáruház részt vesz a rendezvényen. 2023.10.06 (péntek) 15 óráig lehet leadni előrendeléseket a versenyen történő személyes átvételre. Így postaköltség nélkül juthattok hozzá a kiválasztott termékekhez. A versenyre kiegészítőket, szakirodalmat és egyes festékeket nem viszünk, ezekből csak az előrendeléseket szállítjuk le!
Üdvözlettel
Csitei Béla
Varjúbácsi 713497 2023. szeptember 18. 13:00
Válasz erre
Szia Kamovos!
A Bolyais verseny évek óta október első szombatján van. Ettől csak akkor térünk el, ha az első szombat 5.-e előtt lenne.
Kamovos 713486 2023. szeptember 18. 10:12
Válasz erre
Szia cmdr_markhusz!

Az én olvasatomban, az idei évben Október, 14 helyett, Október, 7.-én lesz a Bolyai makettverseny.

Üdv:kamovos
Kamovos 713484 2023. szeptember 18. 10:08
Válasz erre
Szia Dave!

Nem vagytok benne a versenynaptárba!
Szeretnélek kérni, hogy használjátok ti is!
Mert nagyon praktikus!
Ez az elérhetősége.
makettezes.hu/versenynaptar/

A jövő évit is be kellene tenni oda is.
Sokat segíthetne azoknak akik még a jövő évit nem tudták betervezni.

Üdv: kamovos
Varjúbácsi 713227 2023. szeptember 11. 13:32
Válasz erre
Szia Kamovos!
Már régen nem vagyok a vezetőség tagja, az egyesület vezetője Szabó Zoli "Dave", minden az egyesülettel kapcsolatos dologban ő az egyetlen kompetens személy.
Kamovos 713225 2023. szeptember 11. 13:16
Válasz erre
Varjúbácsi!

Nem vagytok benne a versenynaptárba!
Szeretnélek kérni, hogy használjátok ti is!
Mert nagyon praktikus!
Ez az elérhetősége.
makettezes.hu/versenynaptar/

A jövő évit is be kellene tenni oda is.
Sokat segíthetne azoknak akik még a jövő évit nem tudták betervezni.

Üdv: kamovos
cmdr_markhusz 712933 2023. szeptember 4. 10:17
Válasz erre
Sziasztok srácok, vissza olvastam a korábbi írásokat, de bele kavarodtam. Szeretném megkérdezni, hogy mi a fix időpontja a rendezvénynek? Köszönöm
Varjúbácsi 709514 2023. május 24. 20:44
Válasz erre
Annyit még hozzátennék Kamovos hozzászólásához, hogy a Mosonshow 2024-re az idei rendezvény utolsó napján a kereskedők lefoglalták az ÖSSZES börzehelyet! A szálláshelyek kb. 60%-át már most lekötötték a jövő évi Mosonshow-ra.
Kamovos 709426 2023. május 23. 18:31
Válasz erre
Szia Zsocate!

Makett kiállítás ma már nincs börze nélkül!
Ha rendeztél már kiállítást versenyt akkor ezt te is jól tudod.
Van egy nagy probléma!
Mindenki a saját csoportjában teszi közzé először, hogy mikor lesz náluk a rendezvény.
Sajnos itt sem működik a verseny naptár!
Ha működne akkor nem lennének egymásra rászervezések!

Az árusok egyértelműen abból élnek amit keresnek.
Nekik előre lekell foglalni maguknak a rendezvényeken a helye.
De nem egy héttel hanem majd egy évvel előre!
Azt foglaláskor ki is kell fizetniük.
Ez még csak a rendezvényen a hely foglalás!
Ezen kívül szintén lekell foglalni a szállás helyet is ezt is kikell fizetni előre.
Ha!
Bárki rászervez ezekre a programokra akkor azzal szembesül, hogy akik a tavalyi évben odakint foglalt helyet, szállást, azok oda is fognak kiutazni, mert nem szeretnék elbukni az előre befizetett pénzeket.
Gondolom te sem vágynál elbukni ilyen pénzeket, főleg úgy, hogy nem is lehet kevés összeg egy magyarországi pénztárcához képest.
Ezeket az összegeket ha bukja akkor itthon kell neki kitermeli.
De hogyan?
Itthon is kell neki a szállást, és az asztalpénzt fizetni.
Tehát duplán két helyen is fizetne!
Ezt hogyan fogja kitermelni úgy, hogy elvárás vele szemben az is, hogy olcsóbban is adja a portékáját mint a web áruházában?
Én maximálisan megértem a problémájukat és egyáltalán nem gondolom, hogy ők lázadoztak volna az időpont változtatás miatt.
Ők csak közölték azt a kényszerpályát amire rákerültek az időpont változtatás miatt.

Nekem sincsenek már nagyon a börzén olyan dolgok amiket meg szeretnék még venni.
Ellenben százával lenne mit eladnom. :)
De ettől még nagyon hiányoznának nekem is, mert ők is részei egy ilyen rendezvénynek.

Üdv: kamovos
zsocate 709230 2023. május 18. 08:58
Válasz erre
Annak örülök, hogy ti ennyire elkötelezettek vagytok a makettezés iránt, megértem a pénzügyi problémáitokat is, de egyúttal sajnálom, hogy a hozzászólásod alapján az összes börzésetek lemondta volna a részvételt! Ez továbbra is negatív fényben láttatja őket előttem, mert így elsorvasztják a kevésbé neves vidéki rendezvényeket... Az ismerőseim közül biztosan lesz olyan, aki kimegy, majd ők elmondják, hogy kikről van szó.

Engem személy szerint nem igazán érdekel a börze, egyrészt kevés a számomra érdekes készlet, másrészt gyakorlatilag a bolti áron lehet megvenni a dolgokat, vagy ha akciós is valami, még mindig túl van azon a határon, amiért kinyitnám a pénztárcám.

Nem biztos, hogy elmegyek hozzátok, hiába könnyebben elérhető, mint a kiskunfélegyházi rendezvény. Félegyházán még nem voltam, egy makettversennyel egybekötött hosszú hétvégés városnézés nagyon jó kikapcsolódásnak tűnik.

Jómagam váci makettversenyt nem fogok szervezni, viszont szívesen látlak az egyik hétvégén, ha ráérsz egy ebédre. Ajánlom tekintsd meg a várost, szép hely, sok látnivalóval. Ha érdekel a dolog, keress meg nyugodtan.
Gabusch 708502 2023. április 27. 16:07
Válasz erre
Azok között van olyan, ami ugyan ott van féláron, csak éppen tíz éve nincs készleten, soha nem is lesz, csak éppen nem frissítették a weblapot.
Erre lehet azt mondani, hogy akkor vedd meg ott féláron. Ja, hogy nincs...

Nekem is van pár eladó cuccom, sőt, ha jobban szétnézek, több is lenne, csak éppen nem szeretnék bukni sem rajta, meg annyira nincsenek is útban.

Valószínűleg befejezem a boltból makettezést, vettem egy 3D nyomtatót, eljátszom azzal. A barátomnak van egy 8K-s "löttyöse", ha nagyon finom részletek kellenek, rendelkezésre áll az is. Baromi munkás, de valószínűleg lényegesen olcsóbb, mint a bolti készletek. Amikből vagy van valami, vagy nincs, ha van is, akkor nem a megfelelő méretarányban, a 3D-t meg oda nagyítom/kicsinyítem bizonyos határok között, ahova akarom.
cmdr_markhusz 708500 2023. április 27. 15:46
Válasz erre
Bár az is igaz, hogy néha hasra vetem magam, amikor pl, szétmállott dobozos tamiya 75mm tarackra 5000et mondanak magán személyek, boltban zsír ujan 2500 körül mozog 😁
cmdr_markhusz 708492 2023. április 27. 12:24
Válasz erre
Igen, ez így van, a webshopok nem jótékonysági szervezetek és ahogy mondtad egyre kevésbé lessz egy átlagos embernek a hobby művelésére. Nem tudom mi lessz, ha annyira csökken a kisebb árusoknál a kereslet, de gondolom idővel egyre kevesebb lessz belőlük. Az is igaz amit előzőleg írtak, hogy börzések nélküli versenyre sem sok ember menne. Mondjuk manapság a börze is olyan, hogy a webshopok kivonulnak és a normál árakon kínálják a dolgokat, uram bocsáss talán a Replikát és a Makettshopot kivéve.
Gabusch 708420 2023. április 25. 11:26
Válasz erre
"inkább fontosabb a külföldi makettversenyeken való részvétel és a külföldi vásárlók kiszolgálása a magyarokkal szemben, az sok mindent elárul róluk..."

Például azt, hogy szeretnének pénzt keresni, merthogy általában abból él a modern ember.
Eleve olyan árak vannak, ami lassan megfizethetetlen egy hazai emberkének, ez tökéletesen leszűrhető volt a Mosonshown is, meg a webshopokban is. Vettem három festéket, fizettem majdnem hatezer forintot. Röhej...
A kiállítás része inkább azért érdekes, mert esetleg látom, hogy az általam éppen megkívánt makett mekkora és el tudom-e még helyezni (ha egyáltalán megépítem valaha) a nem egészen 50 négyzetméteremen.

Arról nem is beszélve, hogy azért tudnám értékelni, ha néha meg tudnám nézni, amit veszek, mert az én rémséges hibám, de nekem semmit nem mond egy FS vagy RAL kód, ha mondjuk valamilyen színt keresek. Lehet, hogy ezzel nem vagyok egyedül, lásd Páncélos kérdését a napokból. Gondolom, ha a kezébe tudja fogni a festéket, akkor nagyjából ki tudja választani, hogy melyik árnyalat lenne megfelelő a céljainak, ez egy webshopból kicsit macerásabbnak tűnik. Az is igaz, hogy újabban inkább festékszettekkel találkozni, mint állványra kitett dolgokkal. Nyilván megint az én pechem, hogy nem érdekel már a II. VH, csak az első, meg a Star Trek, ahhoz meg kevésbé adnak ki festék készleteket.
Varjúbácsi 708416 2023. április 25. 10:36
Válasz erre
Zsocate!
Szerinted egy makettklub miből rendez olyan versenyt, ahol a belépődíj még egy családnak is megfizethető?
Csak pár tétel, amit ki KELL fizetni:
terembérlet - benne a világítás, fűtés, takarítás a rendezvény után (nagyságrendileg 600000-800000.-Ft!)
biztonsági szolgálat
ügyeletes orvos
szállítási költség
oklevelek, érmek, kupák
belépő karszalagok
stb.
Bizony az a helyzet, hogy ha nem is csak tőlük függ, de a börzések "asztalpénze" komoly hozzájárulás a költségekhez, mert a belépőjegy eladásból származó bevétel elenyésző a teljes költséghez képest.
Amiből gazdálkodni lehet az a belépő, az asztalpénz, és a klubtagok évközi tagdíj befizetései.
Megtehetnénk, hogy figyelmen kívül hagyjuk a börzéseket, és CSAK a makettezők érdekeit vesszük figyelembe. De szerinted hány makettező jönne egy olyan versenyre, ahol NINCS börzés, és ráadásul a belépőjegy kb.3000.-Ft? Mert a klubtagok is fizetésből élnek, és biztos, hogy nem tudnának szponzorálni nagyobb összeggel.
Te például eljönnél ilyen feltételekkel? Ha őszinte vagy magadhoz, akkor azt mondod nem!
De ahogy az adatlapodon látom, váci vagy. Szívesen mennék Vácra egy makettversenyre, előtted a tér, előtted a pálya!
zsocate 708401 2023. április 24. 22:13
Válasz erre
Úgy látszik fel kell tenni a kérdést, hogy a makettezőknek mi a fontos: minél több makettversenyen részt venni kiállítóként vagy látogatóként, vagy inkább börzére menni vásárolgatni, a webshoppal legtöbbször amúgy is rendelkező magyar árusokkal személyesen találkozni? A Bolyai a nevéből adódóan egy makettverseny, aminek persze lehet börze része is, de alapvetően nem a börzésekhez, hanem a makettezőkhöz kellene alkalmazkodnia...
Az, hogy az "összes komolyabb árusnak" inkább fontosabb a külföldi makettversenyeken való részvétel és a külföldi vásárlók kiszolgálása a magyarokkal szemben, az sok mindent elárul róluk... A pénztárcájuk van a háttérben, ez teljességgel érthető, de azért már ne a farok csóválja a kutyát, ha az más makettversenyek ellehetetlenítésével járhat! Az első gondolatotok a verseny áthelyezésével egyértelműen a közösség érdekeit szolgálta, ez megsüvegelendő, de aztán az árusok ripsz-ropsz a sarokba szorítottak titeket ahelyett, hogy ti tettétek volna fel nekik a kérdést: a magyar vagy a külföldi makettezésért szeretnétek inkább tenni?
Varjúbácsi 706749 2023. március 18. 21:17
Válasz erre
Gyakorlatilag az összes komolyabb árus külföldön lesz. Kettő Bécsben, egy Nyitrán, 3 Hollandiában. Azt hiszem, ha nem lenne komolyabb börze, nem lennének boldogok a verseny résztvevői.
zsocate 706717 2023. március 18. 08:35
Válasz erre
Szia!

A makettező közösség megtudhatja, hogy mely börzések kifogásolták a verseny napjának áthelyezését?

Köszi és üdv:
Zsolt
kató 706705 2023. március 17. 22:41
Válasz erre
Hát , akkor ez úgy tűnik , bukta ... Megértem az indokaitokat , mindketten kényszerpályán mozgunk .
Mindegy , azért legalább a szándék megvolt !
Varjúbácsi 706643 2023. március 16. 19:11
Válasz erre
Sziasztok!
Bocsánat, nem szeretnénk nagy kavarodást, a legjobb szándék vezetett bennünket, hogy támogassuk a Kiskunfélegyházi Makettszakkör rendezvényét, de sajnos vissza kell vonnunk a felajánlást. A börzések jelezték, hogy október 14.-én három külföldi helyszínen is lesz nagy verseny, Bécsben, Nyitrán, és Hollandiában, a legnagyobb választékot kínáló árusok ezekre mennek, és ha a dátum marad, akkor nálunk nagyon kevés árus lesz.
Mivel a külföldi rendezvények közül kettő nagyon határ közeli helyszínen lesz, valószínű, hogy sokan mennek azokra, tehát kevesebben jönnének hozzánk. Nem elhanyagolható szempont, hogy ha az árusok nem jönnek, nem tudunk igazán "Bolyais börzét" biztosítani.
Ezért tehát mindenkit arra kérek, hogy a versenynaptárotokba az EREDETI DÁTUMOT ÍRJÁTOK, AZAZ A BOLYAIS VERSENY IDŐPONTJA OKTÓBER 7!
Cs.Béla 706625 2023. március 16. 09:41
Válasz erre
A keverés legkisebb szándéka nélkül...
Október 14-én van az Austrian Model Masters, és a Nyitra is. Nekünk pl. az előzőre már korábban le kellett foglalni a helyünket a börze szempontjából, így hiába szeretnénk menni a Bolyaira.
Nem egyéni szocpol probléma, a helyzet több magyar kereskedőt is érint, félve merem csak kérdezni, végleges-e a döntés?
kató 706608 2023. március 15. 20:59
Válasz erre
Köszönöm a rugalmasságot az egész Bolyais csapatnak a Kiskunfélegyházi Makettszakkör nevében !
Varjúbácsi 706597 2023. március 15. 18:10
Válasz erre
Sziasztok!
IDŐPONT MÓDOSÍTÁS!
A Kiskunfélegyházi Makettklubbal történt egyeztetés után - mivel ők csak a művelődési háztól kapott időpontban tudnak rendezvényt csinálni - a Bolyai Makettépítő Kupát a tervezetthez képest egy héttel később, október második hétvégéjén október 14.-én rendezzük.
Sennás 701047 2022. október 9. 21:05
Válasz erre
búza 701044 2022. október 9. 20:38
Válasz erre
A Bisz/AP változatokon már nem volt a szárny tetején a "szépen kivitelezett" ovális panel. A gerinctartály meg a 25-ös törzskeretig ért, ami csak eggyel van előbbre a széthúzási síknál. Közben nincs osztás rajta. De ezt a rendelkezésre álló képeken meg lehet tekinteni.
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24.