/ Fórumok /

Japán teaház

Minden,ami a Felkelő Nap országának hadtörténetével,haditechnikájával és az ezekkel foglalkozó makettekkel kapcsolatos a középkori szamurájoktól a Zero-n keresztül egészen a Hyuga-ig,és azon is túl...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.
emerson 516446 2009. május 10. 21:50
Válasz erre
kép1
kép1
kép2
kép2
a legszebb
a legszebb
kép4
kép4
kép5
kép5

Nagyon szépen köszönöm!Most már kerek a kép!Hát igen van pár szép gépük!
Néhány ízelítőnek!(nem helikopterek)
Toth_Gabor 516445 2009. május 10. 21:33
Válasz erre
emerson!

Egyszerűen sémát váltottak. Több típus rendszerbe állításánál kezdtek a szabvány USN High-Visibility festéssel (FS16440 Gloss Gull Gray/Light Gull Gray? felsső szín, Gloss White alsó.) (F-104, F-4E, P-3, többféle helikopter, T-1,T-2 )
Később, nagyobb fáziskéséssel átálltak a légifölény szürkékre ők is. Ez történt a Seahawkkal is. A színek többnyire US. szabványok, de vannak egyedi árnyalatok is. (F-2, Cobra, CH-46, Chinook, Apache, RF-4E)

Általánosságban elmondható a modern japán légierőkről, hogy nekik van a leggazdagabb festési "történetük". És akkor még nem is volt szó a spéci agresszor és bemutató festésekről...

Üdv,
Tóth Gábor
emerson 516444 2009. május 10. 21:18
Válasz erre
0011
0011
000111
000111

köszönöm!csak az érdekelne hogy azért van-e más színe a gépnek mert "igy" sikerült,más a támasz pont és ott más szint kell adni a gépnek.Van olyan hogy a 01 oldal számu gép mind a két szinben megtalálható!Vagy feladattól függ!Köszönöm!
vlevi 516443 2009. május 10. 18:05
Válasz erre
Hát, ha más nem, akkor annyi, hogy teljesen más :)))
Ha FS színkódokban kellene mondanom, akkor mondjuk úgy, hogy az első
dk ghost grey/light ghost greay, míg a másik fehér/light gull grey és a kabint előtt fekete. De ez csak tipp.
emerson 516442 2009. május 10. 17:30
Válasz erre
sh-60j szürke
sh-60j szürke
sh-60j fehér,szürke,fekete
sh-60j fehér,szü...

Tudja valaki hogy van-e valami érdemi különbség a két gép festése között?Miért van különböző festésük hisz mind a kettő a jmsdf-hez tartozik.
Köszöntem!
Roland
Lacus78 516441 2009. május 1. 12:57
Válasz erre
Nyugtáztam:) :)
Nagyon szépen köszönöm szépen.

Üdv: Lacus78
Macal 516440 2009. május 1. 11:54
Válasz erre
Lacus78 516439 2009. május 1. 10:59
Válasz erre
Sziasztok.

Ismét a Japánkertes témához kérnék segítséget. Tudom, elég nehéz a kérdés, de hátha...Olyan fotókra, netes oldalra volna szükségem, ahol kifejezetten a Japán építészetben használt tetőket, tetőszerkezeteket lehet vizsgálni. A cserepezés, a hajlított fák, gerendák stb. stb. Eljött az idő a építés megkezdésének, és szeretnék egy kisebb épületet is fabrikálni, aminek az alsó része faragott kövekből, a felső része pedig fából készül.
Köszönöm előre is az esetleges segítségeket.
Üdv.
Banzaiii!:)
Corto_Maltese 516438 2009. február 26. 09:11
Válasz erre
Topy 516437 2009. február 26. 00:56
Válasz erre
Corto!
Igen, mindegyikből lehet midwayi változatot építeni.

Egyéb repülőgépek:
pl. cirkálók:
Tone osztály (Tone, Chikuma) : Aichi E13A és Nakajima E8N
Mogami osztály: (Mogami, Mikuma, Suzuya, Kumano) Type 1 Recon Seaplane

Nincs meg egy helyen minden, úgyhogy szerintem keresgélj az Order of Battle oldalakon pl:
pl. itt: www.history.navy.mil/faqs/faq81-6.htm vagy itt: www.centuryinter.net/midway/ -- Appendix -- Appendix Two Order of Battle
vagy itt: www.microworks.net/PACIFIC/orders_of_battle/midway_japan.htm aztán meg tudod nézni az egyes hajókat
pl. itt: www.combinedfleet.com/kaigun.htm, vannak linkek más oldalakhoz, vagy nézelődj a Wikipediában
Jó keresgélést! Üdv ... Topy
Corto_Maltese 516436 2009. február 25. 13:00
Válasz erre
Aichi D3A1 Type 11 (VAL) Fujimi F-7 1-72
Aichi D3A1 Type 11 (...
Aichi D3A1 Type 99 (VAL) Midway Island Hasegawa JT56 1-48
Aichi D3A1 Type 99 (...
Aichi D3A1 Type 99 (VAL) Model 11 Hasegawa JT55 1-48
Aichi D3A1 Type 99 (...
Mitsubishi A6M2 Zero Type 21 (Zeke) Hasegawa D21 1-72
Mitsubishi A6M2 Zero...
Mitsubishi A6M2b Zero Type 21 Hasegawa JT43 1-48
Mitsubishi A6M2b...
Nakajima B5N2  Type 97 (Kate) Hasegawa JT76 1-48
Nakajima B5N2 Type...
Nakajima B5N2 (Kate) Hasegawa A7 1-72
Nakajima B5N2 (Kate...

Topy!
Ezekből a makettekből építhetők Midway-i gépek?
Az egyik Hasegawa Val-hoz adnak Midwayi festést, gondolom akkor azt igen. :-)
A cirkálókon milyen típusú felderítőgépek voltak? (Pl. Tone cirkáló)
Üdv!
Corto
Corto_Maltese 516431 2009. február 24. 08:54
Válasz erre
Topy 516430 2009. február 23. 23:30
Válasz erre
Topy 516429 2009. február 23. 23:29
Válasz erre
Corto!
Ha csak az kell akik effektíve Midwaynél ott voltak - íme:

CarDiv 1 - VADM Nagumo
Akagi (CV, flagship) - CAPT Aoki Taijiro
Akgai Air Unit - CDR Fuchida Mitsuo
Kansen - LCDR Itaya Shigeru 19 A6M2 (plus 6 cargo)
Kanbaku - LCDR Chihaya Takehiko 18 D3A1
Kanko - LCDR Murata Shigeharu 18 B5N2

Kaga (CV) - CAPT Okada Jisaku
Kaga Air Unit - LCDR Kusumi Tadashi
Kansen - LT Sato Masao 18 A6M2 plus 9 cargo)
Kanbaku - LT Ogawa Shoichi 18 D3A1
Kanko - LT Kitajima Ichiro 27 B5N2

CarDiv 2 - RADM Yamaguchi Tamon
Hiryu (CV, flagship) - CAPT Kaku Tamon
Hiryu Air Unit - LT Tomonaga Joichi
Kansen - LT Mori Shigeru 18 A6M2 (plus 3 cargo)
Kanbaku - LT Kobayashi Michio 18 D3A1
Kanko - LT Kikuchi Rokuro 18 B5N2

Soryu (CV) - CAPT Yanagimoto Ryusaku
Soryu Air Unit - LCDR Egusa Takashige
Kansen - LT Suguanami Masaharu 18 A6M2 plus 3 cargo)
Kanbaku - LT Ikeda Masahiro 18 D3A1
Kanko - LT Abe Heijiro 18 B5N2
2 D4Y1

Üdv ... Topy
Corto_Maltese 516428 2009. február 23. 22:53
Válasz erre
Sziasztok!
Szakértők információira lenne szükségem. A Midway-i csatában milyen típusú japán repülőgépek harcoltak? Szeretném őket begyűjteni.
Üdv!
Corto
lucky 516427 2009. február 12. 22:10
Válasz erre
Bár egy kicsit drágább mint a Távol-Kelet...
De vmit vmiért.
Korrekt cég, németesen pedáns.
emerson 516426 2009. február 10. 20:11
Válasz erre
levta1 516425 2009. február 10. 20:07
Válasz erre
szia emerson!
Ajanlom a Moduni oldalt megnezegetni, a legszelesebb makett es kiegeszito valasztek amit valaha lattam, radasul EU-n beluli, igy vamot sem kell fizetni.
Udv.
www.moduni.de
emerson 516424 2009. február 10. 19:07
Válasz erre
pilotka 516423 2009. február 10. 09:06
Válasz erre
emerson !

itt vehetsz, én rendeltem már tőlük, NAGYON KORREKT CÉG, csak most elszállt a yen-ft arány.
www.rainbowten.co.jp/english/index.html
emerson 516422 2009. február 9. 22:51
Válasz erre
Sziasztok!
Szeretnék érdeklödni,hogy tudja-e valaki hogy hol tudnék venni (UH-60J/Ush-60k/F-15J,DJ)Maketteket és hozzájuk való matrica alapot.Ha esetleg valaki szörfözik a neten és rátalál.Nagyon megköszönném,elöre is.
Banzáj. :D
Űdv:Roland
Levix 516421 2009. február 6. 21:50
Válasz erre
Levix 516420 2009. február 4. 11:09
Válasz erre
rightwing.sakura.ne.jp/equipment/top/50.html
Minden ami japán fegyver vagy ami cucc, de Japánban ott van.
Hickory 516419 2009. január 23. 12:18
Válasz erre
Hogy egy kicsit elkanyarodjak a témától,a múlt héten vettem a Sziklásoktól egy RS Modells Ki-27-et,dobozbontás és elemzés külön cikk formájában lesz várható.
Muzzy 516418 2009. január 23. 11:17
Válasz erre
Szia Topy!
Éppen akartam még írni egy két dolgot, de rákattintva az adatlapodra rájöttem, hogy erről Veled már sokat beszéltünk.
Muzzy
Topy 516417 2009. január 22. 23:52
Válasz erre
T.Csaba.
Ez is egy vélemény, de szerintem a hadtörténet vagy a történelem kutatása azért nem így működik. Nyilván nagyon sok esemény leírása, még akár a hadijelentések is személyes beszámolókon alapulnak. Azért vannak tények amiket nem lehet elferdíteni, mint az például, hogy hány hajót küldtek a japánok a kikötő fenekére...
Na jó, befejezem itt az írogatást, mert ez nem blog. Egyébként mindenkinek inentől szívesen magánba :-)
Maradtam kíváló tisztelettel: Topy
Topy 516416 2009. január 22. 23:46
Válasz erre
Momi!
No igen, pont erre akartam kilyukadni: amikor valaki beír a fórumba, tessék kicsit alaposabbank lenni. Az összeesküvés elméletet tényleg sok tény támogatja, de pont a hodozók ott nem léte nem. A hajónaplók alapján követhető, hogy azok hol voltak és hol nem...(egyébként a neten info pl. itt: www.hazegray.org/danfs/)
Azért az megint egy külön téma, hogy az amcsik mennyire voltak csatahajó pártiak. Ehhez érdemes megkapirgálni, hogy pl. az Essex osztály hajóit mikor is rendelték és ugyanakkor mennyi csatahajót rendeltek. A Japán és az Amerikai doktrina eltért és pont a Pearl Harbor-i támadás hatására át is alakult...
Topy 516415 2009. január 22. 23:35
Válasz erre
Tankos srác!
MINDEN haditengerészet értesült a tarantói akcióról, próbált információkat összeszedni és tanulni a történtekből. Nem véletlen például, hogy az amerikai haditengerészetnél megtartották a torpedóvető századokat, annak ellenére, hogy az amcsi torpedók teljesítménye siralmas volt a Devastator pedig szánalmasan elavutl a háború kitörésének idejére.
Az amerikai lokátor (az Opana hegyi állomás) éppen be volt kapcsolva, a szolgálatot éppen leadó katonák észlelték a támadó hullám gépeit és jelentették is. Az ügyeletes tiszt figyelmen kívül hagyta a jelentést.
Topy 516414 2009. január 22. 23:26
Válasz erre
Muzzy!
- A Sorge story annyiban stimmel, hogy figyelmeztették az amcsikat: valami készül. Csak konkrétumok nem voltk: hol, mikor, milyen erővel stb. (ha jól mlékszem ez a "keleti szél, eső" történet része) Mindamellett a szovjet és USA titkosszolgálatok információcseréje nem volt nagyon részletekbe menő szerintem. :-)
- Az USA persze hogy készült a háborúra. A katonák mást sem tesznek éveken keresztül még béke ideján is (interneten lásd még: "War Plan Orange")
- Az USA valóban nagyon kemény gazdasági szankciókat léptetett életbe a Japánok ellen - a kínai agressszió miatt.
- No igen, a Ward romboló harca a japán minitengeralattjáróval valóban jó kérdés. A Ward jelentette az esetet és nem volt reagálás.
- A hajók fedélzeti fegyverei nem voltak töltve - annak ellenére, hogy egyébként készültség volt. A támadás alatt a matrózok (és a laktanyákban a katonák) szabályosan feltörték a lőszerraktárakat!
Topy 516413 2009. január 22. 23:10
Válasz erre
Hát uraim elnézést a belekavarásért, ez a téma itten sajnos kinövi a topic kereteit...
momi 516412 2009. január 22. 15:45
Válasz erre
Szia Tankos srác!

Olvassd már egy kicsit lejebb Topy beírását. Nem érted,hogy semmiféle rep.hordozó nem volt Pearlben.Hetekkel korábban elhagyták azt különféle feladatokkal.
Az amerikai haditengerészet admirálisai a csatahajókban látták a lényeget,ahogy 1941.ig mindenki más is. A japánok is mivel a Yamatot és Musahi megépítették,tehát ők is a csatahajókban hittek.
Fikciós könyvek olvasása az nem hadtörténelem lásd "kedvenc írom" valami Rieder rengeteg használhaatlan kiadványa magyarul. Egyszerűen papírpazarlás amit művel.
És ami rengeteg kárt okoz.Na,de ezt hagyjuk,ez nem idevaló-:)

A lokátorok be voltak kapcsolva csak akkor még senki nem tudta,hogy pontosan mit tud egy lokátor. A lokátorosok jelezték a támadó gépeket vagyis jelezték valami sok jön a szigetek felé,de azt hitte a felettes tiszt,hogy a B-17 jönnek meg ami be is volt jelentve a légvédelemnél. A katonaságnál régen nagyon megütötte a bokáját az aki feleslegesen riadóztatott vagy feleslegesen pánikot keltett. Aki pedig feljebbvalójának elenntmondott az csak a filmekben lett hős és győztes, a valóságban sokkal rosszabul járt és lehet a katonai karrierjét tette tönkre örökre. Egyszerűen 70 évvel ezelőtt máshogy működött minden. Máshogy gondolkoztak az emberek is.
Mai fejjel és tudással könnyű a távolból megítélni a különféle döntéseket.
Természetesen vitatkozni kell és kutatni is kell,de komolytalan dolgokat nem kell újra és újra elővenni. Igen is Yamamoto letolt gatyával lepte meg az amikat akik elbizakodotságukban --uu ez nem is jó szó--, inkább felkészületlenségükben alábecsülték a japán császári haditengerészetet.
BANZAAAIII!
Momi

A típusvitához:
Repülőgéphordozó: futóművel fel és leszállni tudó repülőgépek hordozására és üzemeltetésére épített hajó,repülőfedélzettel
repülőgépanyahajó: vizről fel és leszállni tudó repülőgépek szállítására és kiszolgálására épitett hajóegység.
Ég éd föld a különbség közöttük. Sajnos sokan keverik a sok rossz fordítás miatt a lényeget. Lásd fenti soraimat.

Na mára ennyit. Jó makettezést mindenkinek.
Momi

Momi
tankos_srac 516411 2009. január 22. 12:48
Válasz erre
Hali!

Ha jól emlékszem - mert elég rég olvastam a könyvet - az FBI-nak, konkrétan Hoovernek voltak információi, egy horvát származású kémtől, aki értesült arról, hogy egy japán küldöttség nézelődött a tarantoi (ha jól emlékszem) kikötőben egy brit légitámadás után. Csak Hoover gyanús körülmények között elhajtotta a komát a francba, nem vett tudomást róla. A körülmények ott az olasz kikötőben hasonlatosak voltak ahhoz, ami később Pearlben történt. Illetve még egy közkeletű összeesküvési elméletet alátámasztó tény, hogy az amerikai lokátorok véletlenül épp akkor nem voltak bekapcsolva... És ha nem is közvetlenül a támadás előtt, de azért előtte elhagyta a peral-i kikötőt az összes repülőgép hordozó, amik pedig a japánok elsődleges célpontjai voltak.

Üdv:
ts
Muzzy 516410 2009. január 22. 10:46
Válasz erre
Topy!
Gondolod, hogy az akkor már szövettséges szovjetek ilyen irányú infót nem adták át? Hallottam valami Dr. Zorge nevű emberről, aki elégséges infót adott ehhez.
Az meg már ügye "merő" véletlenség, hogy a japán nagykövetet mintegy negyedórával megvárakoztatták, és emiatt van a hadüzenet nélküli támadás, ugyanis a japán tervek szeirnt a támadással egyidőben akarták átadni az ultimátumot. (Valami hasonlót szerettek volna csinálni az olaszok is az I világhábotúban, amikor átáltak.)

Az US készült a japánok elleni háborúra. Egy 38-as hadgyakorlaton (az évjárat nem pontos) szinte a japán támadásssal teljesen megegyező támadást imitáltak, de jellemzően a hadvezetésre, a hadijátékokon ugy állították, be, hogy a támadó repülőgépek jelentős részét lelőtték, illetve elsüllyesztették a támadó anyahajók egy részét. Egyébként meg a támadás előtt 3 órával az első lövést egy amerikai hajó adta le.
Na meg miért voltak olyan nagy építési lázban a szigeteken? Mer tvárták a japán támadást. Miért is voltak összetelepítve a repülőgépek? Mert egy japám szabotázsakciótól tartottak.

Nem olyan egyszerű a képlet, az US 37-tól bojkottálta a japánokat, nem hagytak nekik más választást, gyakorlatilag belekényszerítették a harci cselekményekbe. (Nem véletlen, hogy felmondták a tengerészeti fegyverkorlátozásról szóló Washingtoni Szerződést, mert az csak az arra volt jó, hogy az angol és US uralmat a tengeren fenntartsa.
El tudod képzelni, hogy ilyen szituációban, ha egy US hajó tüzet nyit, és jelenti, hogy ellenséges tengeralatjárót látott és arra tüzelt a kikötő bejáratánál, nem riasztanak senkit? Másik, békeidőben a hajók fedélzetén lévő géppuskák betárazva vannak egy kikötőben?

Csak párhuzamként ott van Coventry példája, megfejtették a németek üzenetét, hogy éjszakai támadást indítanak a BOB idején az angol város ellen, de hogy ne fedjék fel, hogy megfejtették a kódot, gyakorlatilag semmi megelőző intézkedést nem hoztak, hagyták a város jelentős részét elpusztulni.

Muzzy
T.Csaba 516409 2009. január 22. 00:07
Válasz erre
Sorry a beledumáért,de én úgy gondolom,hogy mivel egyikünk sem volt ott,semelyik oldalon,ezért lehet,hogy a Te -egyébként hivatalos,írott,történelmi- verziód is pont annyira kitaláció,mint a másik.Előfordulhat,hogy ez az amerikai ferdítés.Csak néhányan tudták-tudják,hogy mi a valóság,amit persze a világ talán 300 év múlva fog megtudni.
Nem kötekedésként írom.Én is elhiszem a Te verziód.Összeesküvés elméletek pedig mindig vannak,részben hála az amerikai filmeknek. :)
Habár elgondolkodtató,hogy szabotázs veszélyre hivatkozva,miért rendeztették az amerikai repcsiket katonás sorrendbe a pálya két oldalára? :)
Puff!Most én is összeesküszöm. :)))
Topy 516408 2009. január 21. 23:39
Válasz erre
upsz, kétszer lett 4. pont :-)
Topy 516407 2009. január 21. 23:38
Válasz erre
Nos engem érdekel a téma, úgyhogy:
1) ami a flotta repülőgéphordozóit illeti (én már így szoktam meg, úgyhogy maradnék ennél az elnevezésnél) a Csendes Óceánon csak négy volt: Langley, Lexington, Saratoga és Enterprise. A Lex éppen erősítést vitt Midwayre, a Sara éppen szárazdokkba készült San Diegóban a nyugati parton, A Langley Cavite-nél horgonyzott a Fülöp szigeteknél. A legérdekesebb az Enterprise ami a Wake szigtére (és máshova) szállított erősítéseket és éppen visszatérőben volt Pearl-re, a felderítőgépei a támadás alatt érkeztek be.
A Yorktown, a Wasp, a Ranger és a Hornet az Atlanti Óceánon voltak. A York konvoljkísérésből visszatérve Norfolkban volt a Ranger pedig dec. 8-án érkezett Norfolkba Trinidadból. A Wasp az Atlanti Óceánon gyakorlaton volt. Itt a Hornet a legérdekesebb, mivel 1941. október 20-án állt egyátalán szolgálatba, a szűzútja után Norfolki bázissal szintén gyakorlaton volt.
2) Namármost még az érdekelne, hogy melyik titkosszolgálatra is gondolsz akinek KONKRÉT információi voltak a támadásról?
Én csak arról tudok, hogy a Purple megfejtésekből tudtak arról, hogy a japán követség 14 részes dokumentumot kap, amelyekben a nagykövetnek szóló információk voltak az éppen folyó (és megszakítandó) tárgyalásokhoz.
3) A haditengerészeti hírszerzés olvasta a JN-25 kódot és rádió-irányméréssel iletve az adók hívójeleinek figyelésével próbálta meghatározni (illetve folymatosan figyelemel kísérni) a japán hajók helyzetét. A támadó japán flotta rádiósait azonban a kikötőkben hagyták és rádiócsend volt érvényben. A JN-25 megfejtésekből csak annyit tudtak, hogy valami készül, de nem volt elég emberük arra, hogy feldogozzák az információmennyiséget és ezért nem tudtak időben rájönni, hogy mi az. A dolog pikantériája, hogy a Pearl Harbor-i támadás után hónapokkal (!) megfejtették az üzeneteket és abból már nyilvánvalóbb (sic!) lett volna...
4) Mindezidáig nem találkoztam semmilyen adattal, hogy FDR-t informálták volna. Ha jól tudom (talán a Tora, Tora, Tora-ban is elhangzik) az elnököt pont levették arról a listáról akik a Purple megfejtésekről azonnal információkat kaptak. (Viszont igaz, hogy nem volt a listán sem Kimmel sem Short akik ha tudnak a megfejtett üzenetekről talán másképp értelmezik a riadókészültséget is)
4) Merthogy a csendes ócáni flottának éppenhogy riadókészültséget rendeltek el.
5) A japánok nem csak Pearl Harbort támadták meg!
Szóval szerintem bizonyos kijelentések nem állják meg a helyüket és korántsem annyira tiszta a kép...
Üdv ... Topy
Ronin 516406 2009. január 20. 19:28
Válasz erre
Bocs hogy belevau, de az USA titkosszolgálatának tényleg voltak információi egy közelgő támadásról, most hogy ezt nem vették e komolyan, vagy tényleg eltitkolták hogy ürüggyé váljék, talán már sosem tudjuk meg. A másik pedig hogy már előző nap elcsípték a kódolt japán támadási parancsot, és meg is fejtették. Mindenesetre kissé gyanús hogy az akkor üzemelő repülő anyahajók épp szinte az utolsó pillanatban lettek átvezényelve Pearl-ből.
Ezektől a részletektől függetlenül a támadás tényeg Yamamoto zsenialitását tükrözi.
Üdv: Ronin
Topy 516405 2009. január 20. 00:13
Válasz erre
Hallga Te Hayate :-)
Aztat írod itten, hogy "nomeg mint tudjuk a II.világháború során Roosevelt elnök eleve csalinak használta Pearl Harborban tartózkodó kiöregedett hajókat. "
Bocsánat, de érdekelne, hogy ezt milyen forrásokra támaszkodva fogalmaztad meg ígyen?
Kicsit, amikor ilyet hallok, azt hiszem elveszik a japánoktól a dicsőséget, hogy letolt gatyával kapták el az amcsikat. Még akkor is, ha a Pearl Harbour-i brilliánsan tervezett megelőző csapásba szerintem a kivitelezés során nem kevés hiba csúszott és végül nem úgy sikerült megvalósítani, ahogyan azt Yamamoto mester megálmodta...
Üdv ... Topy
Levix 516404 2009. január 18. 23:39
Válasz erre
Levix 516403 2009. január 18. 23:30
Válasz erre
www.eva.hi-ho.ne.jp/hide-i/mw/jp/f15.htm
MAtricáról nem tudok, de a Hasegawa kiadta. Asszem 48-ban is.
Toth_Gabor 516402 2009. január 18. 22:21
Válasz erre
F-15J

felülnézet
F-15J
F-15J 2

Oldalnézet
F-15J 2

Hali!

Házi feladat:
tud valaki matricakészletet ehhez a géphez?
Ha jól látom standard stencilkészlettel a standard festéssel elkészített gépre fújták rá a kamót úgy, hogy kitakarták a szervizfeliratokat.
Gyakorlatilag a századjelzések és az oldalszámok kellenének...
(köszi levix, a skyblue-on találtam.)
Üdv,
T.G.
Macal 516401 2009. január 18. 22:10
Válasz erre
Álomszép japán témás dioráma:)
fichtenfoo.net/gallery/FF-Type74/FichtenFoo_Type74_01

Mellesleg érdemes megnézni a fickó többi művét is, elég nagyokat zúz scifiben :)
levix 516400 2009. január 18. 21:02
Válasz erre
Mekett 516399 2009. január 6. 21:23
Válasz erre
Szép téma! Tudom ajánlani a Top Gun kb 6-8 évvel ezelőtti cikksorozatát. Ott 1-2 oldalon foglalkoztak japán amerika hátországa elleni terveivel, köztük a ballonokkal is.
Sajnos a megjelenés pontos dátumát nem tudom :(
Szamuráj 516398 2009. január 6. 15:48
Válasz erre
bo ar35
bo ar35
bo ar59
bo ar59
bo Fu-Go-bomb-balloon
bo Fu-Go-bomb-...
bo image003
bo image003
bo012
bo012
bo10
bo10
bo13
bo13
bo7
bo7

Sziasztok!
O.o

Hát ilyen fura szerkezetet nem hordott hátán a szél, mint ez itt. Fu Go nevű interkontinentális robbanó ballon. Több ezret reptettek a japánok a második világháború végén az Egyesült Államok irányába, át a Csendes-óceánon, a helyi nyugatról-keletre fújó szél segítségével. Egy esetben megölte az USA nyugati partján táborozó gyerekeket, akik összecivakodtak a fa tetején fennakadt dolgon.
Csajok ragasztották össze papírból a ballonokat, felfújva 10 m átmérőjű volt. Robbanó és gyújt... na lehet megírom. XD
Sz.
Mekett 516397 2009. január 5. 19:03
Válasz erre
Szia Hayate!

Ha jól összeszeded, körüljárod a témát, szívesen látnánk cikk formájában, így többekhez is eljut majd az infó.

Ha segíthetek ezzel kapcsolatban, csak szólj.
Üdv
Mekett
Szamuráj 516396 2009. január 5. 13:05
Válasz erre
Hogy mennyire igaz az állításod az amerikai elnökkel kapcsolatban Pearl Harbour esetében, jó példázza a nyári beszélgetésem egy amerikai párral. A fazon is azt mesélte, Roosevelt tudott mindent és eszük ágában sem volt odapakolni a hordozókat.
Üdv!
Sz.
Hayate 516395 2009. január 5. 12:39
Válasz erre
Szerinted ide írjam le vagy inkább cikk formában legyen elérhető mondhatni "az oldal végezetéig" :D Hát a japánok túl precízek akár csak a németek de minap elgondolkodtam egy cikk olvasása után az USA-val kapcsolatban. Mégpedig arról szólt h az I.világháború során a Lusitania hajó mégis csak szállított fegyvereket, nomeg mint tudjuk a II.világháború során Roosevelt elnök eleve csalinak használta Pearl Harborban tartózkodó kiöregedett hajókat. Tehát az USA mindkét háborúra titkon készült, csak átvert mindenkit a belépéssel. Főleg a saját országának lakosait.
Macal 516394 2009. január 5. 12:34
Válasz erre
Mindent szívesen látunk, biztos tanulunk belőle, és amúgy se árt az információ:) Főleg nem egy ilyen ritkaságszámba menő témában!
Amúgy nemcsak a szovjetunió volt probléma. Jelenleg Japán számára a legnagyobb fenyegetést Észak-Korea jelenti, nemolyanrég (pár éve) még védelmi rakéta rendszert is kiépítettek körbe a japán partokon. A viszony Korea és Japán között nem újkeletű amúgy, amikor nagy béke volt japánban koreába ruccantak ki háborúzgatni:) Vagy éppen kínába...
Kedvenc sztorim az un. Manjuriai incidens, melynek következménye a Japán-kínai háború lett, és a japánok létrehozták a Manshu-ko nak nevezett bábállamot. Az esemény során elméletileg kínai szabotőrök felrobbantottak egy japán vonatot, és erre reagálva, mintegy megtorlásképpen indultak meg a japánok. Később ott buktak le a japánok, hogy annyira precízek voltak: a robbanóanyagokat, amivel a saját vonatjukat felrobbantották, úgy vették fel az ügynökeik, hogy leltárból lehúzták, kiállították a szükséges dokumentumokat, ahogy az ilynekor szokás, és jegyzőkönyv is készült:D:D:D
Hayate 516393 2009. január 5. 12:18
Válasz erre
Valakit érdekel a japán harckocsik számozása azaz írjak róla, vagy inkább ne pazaroljam időt olyannal ami senkinek sem válik hasznára?...
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.