/ Fórumok /

Műgyanta öntés

Segítsünk együtt Kapitanynak, hogy megismerje a műgyanta öntés minden titkát.
Köszönöm.
Minden kis segítség sokat jelent
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.
laja 716478 2023. december 6. 13:41
Válasz erre
Sziasztok!
Keresek valakit aki tud víztiszta gyantát önteni. Természetesen nem ingyen.
A vereslajos.fmt2@gmail.com címen kereshettek.
Köszönöm
badgo 714739 2023. október 25. 08:10
Válasz erre
Köszönöm szépen! Ki fogom próbálni.
badgo 714738 2023. október 25. 08:09
Válasz erre
Szia!

Igen azt én is szoktam, bár nem mindig. Elfelejtettem mondani, hogy a kétrészes forma készítéséhez kell. Olyat még nem csináltam.
Varjúbácsi 714735 2023. október 25. 00:33
Válasz erre
Ha kétrészes formát kell csinálnom, akkor az első réteg megkötése után vékonyan átfújom Surfacer 1500-zal, utána megy rá a második réteg.
Varjúbácsi 714734 2023. október 25. 00:31
Válasz erre
Én semmit. Ha több példányt öntök sorozatban, akkor az öntvény kivétele után be szoktam porozni egy kis gyógyszertári talcum porral.
badgo 714715 2023. október 24. 10:10
Válasz erre
Sziasztok!

Formaelválasztónak mit használtok szilikonformához? za-22

Üdv,

robi
Varjúbácsi 712823 2023. szeptember 1. 18:05
Válasz erre
Szia!
Én az Alvin-plast-nál veszem az öntéshez a cuccot. A gyanta F-38-as, ebbö a legkisebb kiszerelés 0,5kg+0,5kg, ez most brutto 10390.-Ft.
Szilikonnak a ZA-22-t használom, a legkisebb kiszerelés ennél is 0,5kg+0,5kg, ez most 16074.-Ft.
A szilikont mindig vákuumozom, ehhez egy Papp Laci féle kompresszort használok. A gumit azért érdemes vákuumozni, mert a gyanta kötésekor hő képződik, és az esetleg a gumiban maradt légbuborék a hő hatására kitágul. Ez a gyanta felületén kráterszerű bemélyedéseket okoz.
Bandika 712812 2023. augusztus 31. 22:31
Válasz erre
Kilós kiszerelésben van minden, szóval egy bevásárlás ott kezdődik, hogy 30.000 Ft.
És akkor még nincs vákuum, tele lesz buborékkal mind a minta, mind a leöntött darabok.
Inkább keress valakit, aki lemásolja.
Tiboldtomi 712710 2023. augusztus 29. 11:53
Válasz erre
Sziasztok! Kamaz, és Maz kerekeket szeretnék legyártani műgyantából, Épfus pótkocsikhoz. Persze a Maz kereket kicsit átalakítva. Sajnos venni csak kereket nem lehet, orosz oldalakon van fent, de most onnan nem egyszerű rendelni. Szóval olvastam itt, hogy ki milyen gyantát, és szilikont használ. Mivel még soha nem csináltam ilyet, kérdezném mennyi anyag kellene mindegyikből? kellene 5 fajta kerék, és összesen kb 30 darab. Mennyi lehet az anyagszükségletük? És hogyan érdemes a kerekeket másolni? A gumi maradjon a kerékagyon, vagy külön a gumit, és külön a kerékagyakat. Gondolom ez lenne egyszerűbb, mert a dupla kerekek formái a kerékközök miatt nehéz lenne. Köszönöm a válaszotokat!
Gabusch 702107 2022. november 11. 08:39
Válasz erre
Köszönöm szépen.

Nekem folyós kéne, bár biztosan van nekik. Az Oxamnál pont fordítva van tapasztalataim szerint, az edzője éveket kibír, a gumi besűrűsödik, bár lehet, hogy az olajával azon is lehetne segíteni. De az csak most van, így kipróbálni nem tudtam. Az biztos, hogy lágyítja, mert most próbálkoztam vele. Aztán persze kérdés, hogy így is kibír-e a forma éveket, bár nekem ez nem annyira szokott szempont lenni, mert nem üzletben, hanem projektben gondolkozom. :)
hirzel 702101 2022. november 10. 23:22
Válasz erre
ára a Rubosil alatt volt 2 éve,
én az egyikféle gumit próbáltam (F128), az kenős sűrű, strapabíró
sajna a térhálósító hamar romlik, a gumi 2 év után is jónak tűnik (kevesebb időm van, mint szeretném), az elkészített formák meg mint az új :-)
Gabusch 702100 2022. november 10. 22:40
Válasz erre
Köszi. Tudsz erről valamit mondani? Ára, tapasztalatok, ilyesmi?

Nincs sokkal közelebb sajnos, mint az Andor utca, azt meg már legalább ismerem.
hirzel 702090 2022. november 10. 19:41
Válasz erre
nem reklám:
POLY-MATRIX Műanyagipari, Kereskedelmi és Szolgaltató Mérnöki Társulás Kft.
Székhely: 1183 Budapest, Krúdy Gyula utca 21/b
poly-matrix.hu/wp-content/uploads/2018/07/Termekkatalogus-Szilikon.pdf
nagyon segítőkészek
Gabusch 702086 2022. november 10. 18:30
Válasz erre
Urak és szép leányok!

Ötletet kérek öntőgumihoz.
Jelenleg Oxam DC-t haszálok, a magam részéről meg is vagyok vele elégedve, az egyetlen bajom, hogy valahogy nincs kedvem Rákospalota Kertvárosból átautózni miatta az Andor utcába. Hasonló okból az Alvin pláne nem sem játszik. Házhoz szállítást az ára miatt szintnén kevésbé vennék igénybe, annál már olcsóbb az autó. (Mármint pénzben, mert az idegrendszeremnek rendszerint nem tesz jót a fővárosi autókázás. :/)

A Rubosil SR-20 a Murányi utca miatt egészen szimpatikus, mert olcsónak is tűnik, meg odáig még emberi áron/idő alatt el tudok autózni. Csak nem tudok róla semmit. Maximum 15-20 darabos sorozatokhoz kellene, pl. figurák átalakítása, ilyesmi céljából, leginkább csak magamnak.

De, ha tud valaki jobbat ajánlani III. XIII. XIV., IV. XV., Dunakeszi, Fót, Mogyoród beszerzési lehetőséggel, az is teljesen jó lenne.

Köszönöm.
Szu-22 702003 2022. november 7. 22:23
Válasz erre
Megfontolandó!
Köszönöm a válaszaitokat!
Varjúbácsi 701991 2022. november 7. 21:31
Válasz erre
Szia!
Szerintem ne próbáld lemásoltatni! Én például általában ZA-22 szilikont használok mintázáshoz, egy ilyen feladathoz kétrészes formát kell csinálni, ha töltőanyag használok is, a több alkatrész felvesz kb.1-1,25kg gumit. Ma 1kg (0,5+0,5kg) ára 16500.-Ft. Az öntőgyanta ára 1kg (0,5+0,5kg) kb.11000.-Ft. Tehát CSAK az alapanyag kb. 25-28000.-Ft, és akkor nem számoltam egy fillért se a munkadíjra.
Gabusch 701984 2022. november 7. 19:22
Válasz erre
Ennyire nem vagyok jó öntésben, de nem biztos, hogy nem jársz jobban, ha megveszed újra.

Én nem tudok ennyire (sem) önteni, de ez nekem kissé problematikusnak tűnik, pláne, ha a lányod gépe már össze van rakva. Ha még nincs, én felajánlanék neki cserébe egy másikat és kidobnám a roncsot.
Szu-22 701979 2022. november 7. 17:33
Válasz erre
Sziasztok Mesterek!
Egy nem éppen sürgős kérdésem, vagy bevállalás esetére kérésem lenne. Én nem öntök gyantát, fogalmas se nincsen hogy és miből kell, csak ámulva olvasom, amiket itt írogattok. De!
Van nekem egy 1/48 HobbyBoss Su-30-om, aminek a teteje(a kabintető és a szárnyak nagy része hátra egészen a törzsvégig hiányzik. Aztán a lányomnak megvan ugyanez a kitt, ott megvan ez a darab...na és ezt szeretném lemásoltatni valakivel, aki bevállalós, nem ilyed meg tőle. Tudom, hogy nem egyszerű, mert baromira nagy gépről van szó, s biztosra tudom, hogy sok anyag is kell hozzá.
Ha Valamelyikőtök szívesen elvállalná Részemre, akkor keressetek kérlek itt: bravojuliett.bpj@gmail.com, jbozsik79@gmail.com
Gabusch 701957 2022. november 7. 00:30
Válasz erre
Amekkora és amilyen ismeretségi köröm nekem van, ez sajnos, nem opció.
Attól függően, hogy mennyi az a "huzamosabb" idő, megpróbálhatok forró vizet önteni rá időről-időre, aztán vagy elpattan az üveg, vagy nem.
Pacy 701954 2022. november 6. 21:47
Válasz erre
Szerintem ne ott melegítsd, ahonnan esztek! Nem oda való!
Próbálj valaki olyat keresni, aki hozzáfér (pl. munkahelyén) ipari szárítószekrényhez!
Én is azt csináltam.
Gabusch 701931 2022. november 6. 11:07
Válasz erre
Köszönöm az ötleteket, kipróbálom. Először a lefolyótisztítót, aztán ha nem jó, akkor a melegítést.
Bár nem tudom, hogy tudnám azt az üvegcsét huzamos időn keresztül 70 fokon tartani úgy, hogy a feleségem ne öljön meg miatta. :) Az előbb borult a nitrós üveg, igaz, hogy a tálcára, amin öntök, de szerinte baromi büdös (nekem nincs vele bajom, némely légfrissítő és pláne illatgyertya sokkal rosszabb tud lenni). Ha meg még beteszem az üveget a kis sütőbe, szerintem megnyúz. :)
Pacy 701926 2022. november 6. 10:35
Válasz erre
Próbáld melegíteni! Valamikor a '90-es években összefutottam a "BNV-n" egy poliuretán gyantákkal (is) foglalkozó vegyipari cég alkalmazástechnikai laborjának munkatársaival.
Vettem tőlük akkor gyantát, rendkívül segítőkészek voltak, leveleztem is velük.
A "B" komponens hajlamos a "dimerizációra", huzamos ideig 70 fokon tartva újra folyékonnyá válik. Egyszer kipróbáltam a dolgot, működött, de aztán újra összeállt elég hamar. Valahol talán még megvan a - papír alapú-levél is, megpróbálom megtalálni.
badogvarju 701925 2022. november 6. 10:29
Válasz erre
Szia!
Hasonló "előmenetelű" Gunze festékes üvegből a folyékony (gél) lefolyótisztító ragyogóan eltávolítja! kb. 24 órát szokott pihenni benne a tömény cucc kupakkal lezárva. (hosszú évekig nitróval sikáltam, de nem volt az igazi)
A műanyag kupakját és a rugalmasabb tömítését sem bántja. Az üveg úgy ragyog, mint új korában! (Vigyázat: mivel "hatóanyaga" ugyan az mint a szilárd halmazállapotú SziTi lefolyótisztító a fémeket elpusztítja...)
Üdv!
Attila
Gabusch 701912 2022. november 5. 17:54
Válasz erre
Uraim, van valakinek ötlete arra, hogy beszáradt Biresin/Alvin gyanta B (a sötét) komponensét esetleg mivel lehetne kioldani egy tégelyből? Van egy nagyon kis helyes kupakos övegem, amiből tökéletesen lehet önteni, de mivel alig öntök, belerohadt ez az izé és szeretném, ha nem lenne benne. Kikaparni nem merem, mert eltörik az üveg, ilyet pedig biztosan nem tudok szerezni. Pici lekvár volt benne 10+ évvel ezelőtt.
Gabusch 699141 2022. augusztus 12. 10:19
Válasz erre
Köszi. Lehet, hogy azzal problémám lesz, kellően érzékeny mérleg hiányában.
Van ugyan valami digitális konyhai cuccunk, de hogy az mit csinál az általam általában használt 20-40 ml anyaggal, azt nem tudom, de persze ki fogom próbálni.
Planes 699134 2022. augusztus 12. 06:01
Válasz erre
Szia,nincsmit.
Még annyi,ne térfogatban számolj,tömegben.
Üdv.P
Gabusch 699131 2022. augusztus 11. 23:35
Válasz erre
Köszi. Az voltaképpen az egész 20%-lesz így. Akkor kicsit kevesebbel próbálkozom. Mondjuk adok 20 köbcentihez négyet első körben.
Planes 699128 2022. augusztus 11. 21:37
Válasz erre
Úgyértem 100gr-hoz 25 gr.
Az elöbbi félreérthető.
P
Gabusch 699124 2022. augusztus 11. 20:11
Válasz erre
Köszönöm szépen, akkor kipróbálom 20%-kal, meg nagyon vékony oldalfallal, hátha úgy már megfelelő. Nem akarok vele többszázas sorozatokat önteni, olyan 4-5 darabra gondoltam. Nagyon át akarom alakítani, az eredetit viszont nem vagdosnám szét.
Planes 699122 2022. augusztus 11. 19:02
Válasz erre
Szia,
saját tapasztalat , 25%-nál több az jelentős romlást okoz a tartósságban,és a mérettartásban.
P
Gabusch 699116 2022. augusztus 11. 17:28
Válasz erre
Azt szeretném kérdezni, hogy használ-e valaki T-Silox-féle Oxam DC gumit gyantázáshoz?

Az érdekelne, hogy a cég szerint a saját szilikon olajukkal fel lehet az egyébként elég kemény gumit puhítani. Kérdeztem ugyan az eladótól a keverési arányt, de azt mondta, hogy próbálkozni kell. Próbálkoztam, kb. 1:10 arányban, de semmit nem ért.

Mivel elég finom alkatrészeket szeretnék önteni és nagyon nem szeretném a mesterdarabot eltörni, valami olyan állag kellene, amit lehet kicsit nyújtani, mert alapállapotban ezt eléggé körülményes, de azért nem annyira lágy, hogy a gyanta szétnyomja.
Ha valaki esetleg már túl van ezen a dolgon, érdekelne, milyen keverési arányt használ, hogy teljesen feleslegesen ne használjak el egy halom gumit és olajat. Kiindulási alapnak mindenképpen jó lenne valaki más tapasztalata, legfeljebb majd finomítom.

Köszönöm.
Gabusch 698345 2022. július 11. 11:01
Válasz erre
Köszönöm.

Néhány száz sufni-öntésen túl vagyok az elmúlt kb. 15 évben, de leszámítva pár alkalmat, nem öntöttem nyomás alatt. A puklikra emlékszem, az nem annyira zavart, mert le lehet vágni, míg az anyaghiány nehezen javítható. Mondjuk szerencsés esetben egy másik selejt darabjával.

Eszembe nem jutna 4-5 BAR-ra nyomni egy kávéfőzőt, 2 BAR-t meg azért szerintem kibír. Mivel emlékeim szerint elég macerás eljárás volt, lehet, hogy megpróbálom inkább simán önteni, aztán vagy sikerül, vagy nem.
4WD 698341 2022. július 11. 07:57
Válasz erre
Haliho!

Én a helyedben nem trükköznék "sufni tuning" nyomáskamrákkal. Mert ez elég komplex kérdéskör, és nem is veszélytelen.
A "hőskorban" én is próbálgattam ilyesmit, és láttam milyen pusztításra képes egy 4-5 BAR nyomáson felrobbanó kukta vagy miegymás, amit nem kimondottan erre a célra terveztek.
Eleve ott kezdődik, hogy már a szilikon szerszámnak légbuborékoktól mentesnek kell lennie, mert a felülethez közeli buborékok is összenyomósnak a szerszámban, ezáltal kisebb-nagyobb hibák, puklik lesznek az öntvény felületén. Tehát a szilikon szerszámot öntéskor vákumozni kell!
Az sem mindegy milyen gyantát, milyen külső hőmérsékleten és páratartalom mellett öntenél, mert a gyár által megadott "fazékidő" relatív fogalom. Csak addig működik a nyomás alatt öntés, amíg a gyanta még jól folyik, de amint bekevered a két komponenst, azonnal elindul a kötési folyamat, "gélesedik", sűrűsödik, és egy idő után már tök mindegy mekkora nyomást adsz rá. A komponensek hőmérséklete, a külső levegő hőmérséklete, a páratartalom és a kiönteni kívánt alkatrész mérete, anyagvastagsága is sokat számít. A gyanták kötés közben eleve hőt termelnek, ami a mennyiséggel együtt emelkedik, és gyorsítja a kötési folyamatot. Persze vannak eleve gyorsabban és lassabban kötő gyanták, rövidebb-hosszabb fazékidőkkel.
Az 1.5-2 BAR biztosan nem elég semmire, még 7-8 BAR-nál is lehetnek hibák, de inkább több kell. Erre már profin megtervezett és megépített, nyomáspróbázott kamrák kellenek, olyan lezáró mechanizmussal, ami biztonságos, és gyorsan működik, no meg olyan kompresszor, ami rövid időn belül fel is tudja tölteni azt.
Több féle és méretű tartályom van, de egyiket sem véletlenszerűen csinálták. 5-6 szorosát bírják, mint amivel gyantát öntök bennük.
Szóval csak ésszel!
Gabusch 698335 2022. július 10. 23:10
Válasz erre
Urak, ha használ valaki öntéshez nyomáskamrát, kb. hány BAR-t alkalmaz?

10+évvel ezelőtt kísérleteztem ilyesmivel, a kamra egy kiszuperált és átalakított kávéfőző volt, a nyomást egy lábpumpa biztosította, kb. 20-30 taposás biztosan elég volt neki.
A kávéfőző megvan, a pumpa viszont nincs, mert kínai volt és eltört. Tudok hozzá használni normál autós kompresszort, de semmi kedvem felrobbantani az egészet. 1,5-2 BAR elég lenne? Azt szerintem kibírja a cucc - bár van neki valami biztonsági szelepe is, csak ha az elmegy, oda az egész, mert szerintem a kis golyócskáit nem fogom tudni beszerezni, lévén, hogy a kávéfőző valami 30+ éves darab lehet.
tank 693941 2022. március 4. 17:09
Válasz erre
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Kickukac 693780 2022. március 2. 18:18
Válasz erre
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. 1/144-es Il-18-nak a macskám megrágta a egyik hajtómű 3db légcsavarját. Sajnos nem lehet kapni ilyen kiegészítőt, ezért esetleg lenne olyan, aki egy meglévőről tudna nekem önteni 1db kúpot 4 db légcsavarral?

Köszönöm előre is a segítséget.
M.Károly

mayer.karolylaszlo@gmail.com
Varjúbácsi 693745 2022. március 2. 10:16
Válasz erre
Tank!
Keresd az Alvinplastnál ezt a gyantát, ez szerintem megfelel neked. Ha nagyon vastagot akarsz önteni, akkor több rétegben kell gondolkodnod.
www.alvinshop.hu/EC-252-UV-stabil-viztiszta-epoxi-ontogyanta-terhal
Sokol 693695 2022. március 1. 19:16
Válasz erre
olyan embereket kérdezz, akik poliészter gyantával dolgoznak. Általában csónak készítők, és autóipari prototípusozók használják ezeket a gyantákat. Vagy motor/rally versenyzők, akik maguk erősítik/javítják meg az alvázat.

A makettezésben alkalmazott muro és epo alapú cucc mind fejleszt hőt, vagy zsugorodik, vagy elveszti a hálószerkezetét idővel.

Te valami tiszta szerszámgyantát keresel, -vagy valami olyan poliészter gyantát, amiben kevesebb az ortoftál sav, meg a tágító adalék.
Gabusch 693668 2022. március 1. 13:23
Válasz erre
Nekem van kb. 50 éve egy tarisznyarákom, amit beöntöttek valami plexi-tömbbe. Hogy honnan, azt ne kérdezd, de tökéletes állapotban van mind a mai napig.
Szerintem ilyen jellegű ajándéktárgyakat ma is készítenek, tehát esetleg ebbe az irányba kéne puhatolóznod. Igaz az is, hogy a rák páncélja ellenállóbb a makettezésben használt műanyagoknál és az is, hogy mintha belül lenne valami drótváza, de utóbbi lehet azért is, hogy ne rohadjon szét, ha nem folyik bele rendesen az anyag, mert akkor gusztustalan lesz.

Halaci videója kapcsán nekem az jutott eszembe, hogy én ilyet inkább úgy csinálnék, hogy belül üres, kívül pedig valamilyen plexi van, amit átködölök valami transzparens színnel, igény szerinti színárnyalatban.
halaci 693663 2022. március 1. 10:44
Válasz erre
Szerintem kérdezd meg a srácot a videó alatt, elég méretes mennyiségű műgyantát használt hozzá és a makett láthatóan nem sérült.

www.youtube.com/watch
Freddy 693660 2022. március 1. 10:09
Válasz erre
Nem tudom, de a Vallejo egykomponensűt kerüld, nekem másfél év után ,,deres" lett a teteje- az a baj ezekkel, hogy mire kiderül, hogy évek alatt sem sárgul/repedezik/stb, addigra már nem kapható :) Amúgy én is várnék javaslatot jó egykomponensű, vízszintesre terülő művízre.
tank 693627 2022. február 28. 20:49
Válasz erre
Sziasztok!
E téren nagyon sügér vagyok,ezért bocsánat a hülye kérdésekért...
Melyik lenne az az anyag ami víztiszta,nem is melegszik annyira hogy kárt tegyen egy makettben,de vastagon is lehet önteni?
Gondolom rájöttetek hogy művízet szeretnék de nagyobb mélységben és raknék bele makettet is...
esetleg ha tudnátok tipust,linket az jó lenne!
Köszönöm szépen!
pmheros 691950 2022. január 11. 12:48
Válasz erre
Üdv!

Vállalkozó kedvű műgyantával foglalkozó makettezőt keresek 1/72 -es repülőgép kerekének másolására.
Méretek: 8mm átmérő, 2.8 (maximum) szélesség.
Jellemzők: részben küllős, részben furatos keréktárcsa
Mennyiség: ártól függően 6-10 darab
Preferálnám a buborékmentes öntést.
Elérhetőség: az adatlapomon lévő e-mail címen.

Köszönöm a megkeresést, üdv.: pmheros !
ANTAMIK 689205 2021. október 8. 12:19
Válasz erre
ALTROPOL EBALTA öntőgyanták szilikonok szinezők és amit itt találtok:

www.altropol.de
www.ebalta.de

Tőlünk rendelhető (általában egy hetente szállítunk németországból)a megrendeléseket az antamik@antamik.hu mail címre várjuk !
www.antamik.hu
ANTAMIK 689204 2021. október 8. 11:57
Válasz erre
Sziasztok ezek az elérhetőségeink már nem élnek ,az újakat megtaláljátok a www.antamik.hu !
jammie 685465 2021. május 11. 16:35
Válasz erre
Sziasztok. Gyártok egy formát egy laphoz, és az átmenő furatokhoz Leukoplast műanyag dobozokat ragasztok bele. Kérdésem, hogy a Synolite 0328 bántja-e azt a műanyagot? A doboz anyaga gondolom polisztirol lehet.
Sokol 684771 2021. április 24. 23:34
Válasz erre
Természetes Altengernagynak szántam!
Sokol 684770 2021. április 24. 23:32
Válasz erre
Hát gumibóL?

Amit az orosz készletekben találsz néhány éve, az egy fajta műgyanta, csak gumi hatású. Kegyetlen drága cucc.

Mezei megoldás a poliuretán gumi használata. Úgy találod meg, mint önthető dilatációs, vagy hézagoló gumi, vagy prototípusozó gumi. WytaFlex, vagy RoRc van sokféle keménységű. Viszont a festékek közűl csak néhány ami képes átvonni, azzal számolj.
Gabusch 684766 2021. április 24. 22:01
Válasz erre
Ha nem kell rettenetesen részletgazdag valami, akkor talán érdemes lehet a mintát Oyumaruval levenni és abba valamilyen szilikongumit tölteni. Az Oxam cuccai nálam 10+ év múlva is teljesen jó állapotban vannak, először ha jól emlékszem, RP-t, később DC-t használtam.

Az Oyumaru nem ragad önmagára, tehát elég egyszerű kétoldalas formát csinálni vele, viszont elég nehéz normálisan mintát venni. Alapvetően nem is rendes műgyantához van, mert ugye, olyan 50-60 fokon lágyul, hanem mondjuk Milliputot kell belenyomni.
De a gumi azt hiszem, nem melegszik.
Altengernagy 684760 2021. április 24. 20:47
Válasz erre
Sziasztok, a kovetkezo kerdesem lenne. Milyen anyagbol lehetne kionteni egy gumiabroncsot ahhoz hogy legyen megfelelo rugalmassaga? lapuljon, ne kopogjon, de ne is folyjon el mint a lekvar...

A mintadarab muanyag, de melegitesre felpuhul, vagyis 25 foknal tobb nem erheti huzamosabb ideig.. Milyen formaban, mibol lehetne onteni? Olyasmi lenne jo mint egy puhabb radirgumi... RC modellre kellene majd, ami elethubb mint a gyari de nem kemeny muanyag
  Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.