/ Fórumok /

Műgyanta öntés

Segítsünk együtt Kapitanynak, hogy megismerje a műgyanta öntés minden titkát.
Köszönöm.
Minden kis segítség sokat jelent
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.
lucky 572162 2014. november 17. 15:06
Válasz erre
Köszi, részemről találtam benne hasznos infót.
4WD 572121 2014. november 17. 08:10
Válasz erre
Haliho!

Az elmúlt 20 évben jó pár öntőgyantát és szilikongumit volt lehetőségem kipróbálni, ipari jellegű ill. hobby szintű felhasználásban is, így van némi tapasztalatom az itthon, jelenleg forgalmazott anyagok jelentős részéről.

A műgyantánál fontos tényező a "fazék idő" ami a kötésidővel is összefüggésben van.
A gyártók által megadott fazék időknél arra kell számítani, hogy kb. a megadott érték negyedéig-harmadáig folyik jól a bekever anyag, utána elkezd "gélesedni", és rohamosan csökken a bedolgozhatósága.Nagyon oda kell figyelni a keverési arányokra, mert csak +- pár %-ot lehet eltérni a megadott értékektől, amit általában súly%-ban adnak meg, de célszerű átszámolni térfogat%-ra mert úgy könnyebb kimérni. A legtöbb esetben 1 egységnyi "A" komponenshez csak 0,9 egységnyi "B" komponens kell.
A gyári csomagolásban elég sokáig elállnak, de felbontás után, a levegő nedvességtartalmának hatására hamar tönkremehetnek.

A (most már) Budakeszi telephelyű Alvinplast által forgalmazott öntőgyanták az AXXSON cég termékei. A műgyantás kiegészítő gyártó cégek jelentős része ezek valamelyikéből dolgozik.
-F16, F17, F18, F19: Töltött gyanták, relatív hosszú fazékidővel (minél nagyobb a szám, annál hosszabb), és kötésidővel. Jól folynak, de kis vastagságban könnyen törnek. Nagyobb, tömbszerű alkatrészekhez kiváló.
F31, F32, F33: Töltőanyag nélküli, rendkívül folyékony, nagyon rövid fazékidejű, gyors kötésű (20-25 perc), de erős gyanták. A nagyon vékony, és bonyolult alkatrészekhez is jók.

A Biresin gyanták drágábbak, de pl. jobban vákumozhatóak. Jól folynak, és nagyon szép felületet adnak.
-G26 : közepesen hosszú fazékidő ill. kötésidő, de könnyeben törik
-G27 : nagyon gyors, de sokkal erősebb mint a G26
-G27 LR : a G27 megnövelt fazékidejű változata. Nagyon jó kis anyag, de csak 5+5 kg-os kiszerelésben forgalmazzák, és meglehetősen drága is.

Multicast gyanták:
-Multicast 1 : jól folyik, meglehetősen erős, közepesen hosszú fazékidő (1-2 perc) és kb. 1-1,5 órás kötésidő jellemzi
-Multicast 2 : Kicsit sűrűbb és sokkal gyorsabb mint a Multicast 1
-Multicast 12 : Nagyon lassú gyanta.

A gyanták precíz bedolgozására a vákum, centrifuga, vagy a nyomás alatt öntés használható.
Nyomás és vákum alkalmazásánál, nem javaslom az üveg alkalmazását, és a nyomás esetén a kukta vagy bármilyen más háztartási eszközök alkalmazását, mert úgysem bírják ki a szükséges nyomást, viszont nagyon balesetveszélyesek.

A Szilikongumik megválasztásánál meg fontos szempont, hogy milyen méretű és bonyolultságú alkatrészhez is kell. Ezeknél fontos paraméterek: a keménység (shore A), a szakadási nyúlás, és a hasadási ellenállás. A keménységet kis mértékben lehet befolyásolni, a technikai jellemzők jelentős romlása nélkül.
-S1, S2 : olcsó, viszonylag kemény, de könnyen szakadó gumik. Nem bonyolult, ill. osztott formák elkészítéséhez megfelelnek.
-DS : kicsivel erősebb mint az S1
-DC : nagyon erős, tartós szerszámok készíthetőek belőle, de elég drága.
-RP : még a DC-nél is jobb volt
Ezek 3-5 % katalizátorral működnek. Elég hosszú fazékidővel, és kötésidővel, ami a katalizátor típusával és mennyiségével befolyásolható.

-ZA13 : Transparens (átlátszó). Nagyon puha, de könnyebben szakad
-ZA22 : kék színű gumi, kb. olyasmi mint a DC, de sokkal jobban folyik, és sokkal hamarabb köt.
-ZA35 : UV zöld színű. Meglehetősen kemény, de nagyon erős gumi. Nagyon rövid a bedolgozhatósága, és gyorsan is köt.
Ezek 1:1 keverési arányú gumik, ezért nagyon kis mennyiség is jól kimérhető belőlük.
Jóval alacsonyabb a viszkozitásuk, könnyű bedolgozni őket.

A gumikat nem árt vákummal bedolgozni, mert sokkal jobban felveszik a mintadarab alakját, és mivel nem marad benne légbuborék, jóval erősebb is lesznek.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!
Gabusch 572105 2014. november 16. 22:17
Válasz erre
Nekem sajna már alig van talán egy olyan 50+50 ml, ezért is kellene valami mást vennem.
Ez az alvinos hogy viszonyul a tűhöz? Mennyire fél tőle? :)
lucky 572100 2014. november 16. 21:21
Válasz erre
G26-ből én is használtam 2-3 évest. A keveredéssel néha már gondok voltak.De az lehet a hőmérséklet miatt volt, mert viszonylag hideg ( 16-18fok) helyen dolgoztam vele. Mindegy le van cserélve.
Fecskendőhöz viszont tökéletes. :)
Gabusch 572037 2014. november 16. 11:53
Válasz erre
Szia Lucky!

Köszi, akkor beszerzem. Kisebb a kiszerelése, mint a Biresiné és bár most minden gond nélkül használok egy olyan G26-ot, aminek több, mint két éve lejárt a szavatossága,
nem vennék mérget rá, hogy ez nem egyedi eset. Márpedig sajnos nincs mire elhasználnom két kiló gyantát így hirtelen. De jó, ha van itthon. :)

Vákuumom nincs, csak fecskendőim. Nyomás alatt tudnék önteni kuktában vagy kávéfőzőben.
lucky 572024 2014. november 16. 07:32
Válasz erre
Szia Gabusch!

Annyira van, hogy jelenleg is ezt használom.

Gyakorlatilag megegyezik a használata.Talán egy kicsit gyorsabban köt, a fazék idő kb ugyanaz.
A színe fehér, nem az a sárgás.

A félkilós csomagot műanyag vödörben kaptam, tehát ha annyit rendelsz kell hozzá valami tárolóedény (pl dunsztosüveg).

Vákumkamrában nem használtam még, mivel amióta összetört az üvegbúra nem sikerült másikat szereznem ( mosógép ajtón lévő ablak volt).
De van ott másféle gyanta is, ha ez nem lenne jó.
Gabusch 572016 2014. november 15. 22:25
Válasz erre
Szia Lucky!

Van esetleg tapasztalatod arról, hogy ez használatában mennyiben tér el a Biresin G26-tól?

Marha jól jönne, ha hasonló volna, mert egyrészt olcsóbb, másrészt ezt talán könnyebben be tudom szerezni.
lucky 572012 2014. november 15. 21:50
Válasz erre
jocó 572011 2014. november 15. 21:47
Válasz erre
Üdv
Szükségem lenne 1 kg gyantára öntéshez.
Aki tud eladót,megosztani akar vásárlást stb kérem jelezze.
Bármilyen megoldás érdekel.
buczkojoco@gmail.com
bercsi 569681 2014. október 16. 18:31
Válasz erre
Sziasztok!

Műgyanta öntésben jártas kollega segítségét szeretném kérni, 4db 1/24-es felniről lenne szó.
Kicsit talán bonyolultabb a formája mivel küllős, de nem áttört.
Ha valaki tudna segíteni kérem itt jelentkezzen: t.berenyi88@gmail.com

Üdv
Tamás
Z63 569007 2014. október 7. 17:51
Válasz erre
Szívesen!
Kojak75 568898 2014. október 5. 19:45
Válasz erre
Freddy! Z63!

Köszönöm a segítséget!

Üdv Kojak!
Z63 568874 2014. október 5. 18:13
Válasz erre
Szia Kojak75!
A jelenség akkor szokott jelentkezni, ha "túledzed" a keveréket, vagyis, több edzőt teszel bele, mint kéne, illetve nem sikerült rendesen, homogénre elkeverni a gyantát. A szivárgó cucc a B komponenes, vagyis izocianát. Szépen átizzadja a festéket, lakkot stb.
Próbáld meg a fekélyeket kikapargatni, majd etil-acetáttal, acetonnal, vagy nitróval kimosni. Egy durva sörtéjű ecset megfelelő hozzá. A gyanta kibírja a nitrós sikálást, de utána töröld szárazra és ne hagyd a darabot sokáig az oldószerben, mert a felülete megduzzad, majd összerepedezik! A kikapart és kimosott sebeket kitöltheted pillanatragasztóval, vagy kétkomponensű autójavító tapasszal. A lekezelt darabról ezután érdemes levenned újra a mintát, ha nincs meg a gumiforma.
Üdv,Z63
Freddy 568612 2014. október 2. 16:16
Válasz erre
Nekem akkor van ilyen, ha öreg a gyanta. Ki kell dobni, esetleg mintát venni róla és újból leönteni.
Kojak75 568611 2014. október 2. 16:05
Válasz erre
Sziasztok!

Van egy műgyanta öntvényem ami nem kötött meg rendesen.
szivárog belőle valami,nem szárad meg rajta a festék
mindent ledob magáról.még a fémalapozót is.
Van valakinek valami jó ötlete? Nem kis darab jó lenne megmenteni
Köszönettel:
Üdv kojak!
SzirákiTomi 567707 2014. szeptember 18. 08:14
Válasz erre
Sziasztok milyen műgyantát tudnátok ajánlani ami térhálósodáskor nem esik össze és elég viszkózus ahhoz hogy a buborékokat amik vegyítéskor keletkeznek kidolgozza magából?
Gabusch 567503 2014. szeptember 15. 19:27
Válasz erre
Én régebben használtam egy kávéfőzőt kínai lábpumpával.
vadgergo 567502 2014. szeptember 15. 19:13
Válasz erre
Szervusztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy vákum, illetve nyomáskamrának milyen 'edényt' használtok?
Youtuben nézegettem, különböző tutorialokat, de semmi hasonló kamrát nem találtam itthon, ebben tudnátok nekem valami tanácsot adni?
Köszönettel
Gergő
Kompakt 566934 2014. szeptember 9. 12:10
Válasz erre
Stanhay

Szemenkénti vetőgép alkatrész
Stanhay
Stanhay
Stanhay

Sziasztok!

Keresek valakik, aki a képen látható vetőgép alkatrészt le tudja másolni nekem pár darabban.

makettinfo.hu/upload/201409/1537565_57156_DSCF2698.jpg
makettinfo.hu/upload/201409/1537565_57179_DSCF2699.jpg

Köszönettel! ^^
Szabi77 566858 2014. szeptember 8. 06:17
Válasz erre
Sziasztok!
Elado formagumit keresek vagy valakit aki jár a T-silox felè ès el tudja nekem juttatni Győrbe!
petroviczszabolcs77@gmail.com
Szabi77
leopoldattis 563771 2014. július 19. 18:14
Válasz erre
szia ha nem oldodott meg hivj 06706213656
Dreher 563644 2014. július 17. 08:36
Válasz erre
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e esetleg olyan Budapesten aki lemásolna vagy gyártana nekem , egy 1/16 német rohambilit, vagy akár kettőt is , persze a részleteket levélben megtudjuk beszélni!Vagy esetleg cserébe tudok esztergálni, vagy marni!
a profilomban megtaláljátok a levelezési címemet
Előre is köszönöm!
Üdv Vili
Killer_custom 562925 2014. július 5. 18:44
Válasz erre
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy víz tiszta műgyantát tud-e valaki önteni?
Mert az autómakettemen sikerült tönkre baszni a két hátsó lámpámat.

Üdvw Zsolt
mifi001 562000 2014. június 19. 09:49
Válasz erre
lucky 561999 2014. június 19. 09:32
Válasz erre
Szia Picasso85 !
Lehet minden gond nélkül.De ha "szőrös" a fa akkor sztem a szőrök le fognak szakadni a gumiba.
lucky 561998 2014. június 19. 09:30
Válasz erre
http://shop.alvin-plast.hu/spd/fastcast1800/Fastcast---F18-POLY-045kgISO-045kg
juge75 561974 2014. június 18. 19:32
Válasz erre
juge75 561973 2014. június 18. 19:30
Válasz erre
Szia!

Ennyi csonkból ki jött volna legalább még 4 adag alkatrész...
vadgergo 561959 2014. június 18. 15:23
Válasz erre

Szervusztok!

Szeretnék megkérni egy műgyanta öntő kollégát, aki tudna nekem pár másolatot készíteni! Mellékeltem a képet.

Ezen felül kacérkodtam saját magam is a műgyanta öntés gondolatával, de Biresin gyantát magyarországon (biztos csak rossz helyen kerestem) nem találtam. Esetleg tudnátok javasolni helyet ahol tudok vásárolni, illetve valamely könnyen elérhető, hasonló minőségű alternatívát?

Köszönettel
Gergő
mifi001 561929 2014. június 17. 20:59
Válasz erre
Sziasztok keresek formagumit, műgyantát megvételre-kis tételben(max. 4-5dl) e-mailom: mifi001@citromail.hu
Gabusch 560658 2014. május 26. 23:13
Válasz erre
Szerintem simán, bár nem árt, ha esetleg lakkozott. Én szoktam használni pl. fogpiszkáló mintadarabban (lakkozás nélkül is), minden további nélkül le lehet önteni.
Picasso85 560651 2014. május 26. 22:07
Válasz erre
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy fa mintadarabot lehet e másolni?
Konkrétan fenyőlécből balszafábol megépített munkadarabot szeretnék legyártatni műgyantábol.
Lehet ilyet csinálni?
ponty 560448 2014. május 23. 13:38
Válasz erre
Sziasztok szert tettem (végre) az alábbi (media.hannants.co.uk/pics/CMF72080.jpg)készletre, és szeretnék másolatokat készít(t)e(t)ni, mert egy M113 ACAV-ba kell amihez meg (lehet nem kicsit) át kell faragni őket, nos az eredetit meg sajnálnám elrontani. Kecskeméti vagyok kis BP-i följárással. Valaki tudna segíteni?
Gabusch 560427 2014. május 23. 00:27
Válasz erre
Én nem kétlem, hogy Neked igazad van a magad szempontjából. Nekem nem szakmám, éppen ezért eléggé elborzasztónak tűnik ahhoz képest, amit én csinálok, de persze tévedhetek is baromi nagyot.

De én két hete dobtam ki a dobozát egy két éve lejárt szilikonnak, ami már gyakorlatilag úgy működött, mint az Instant Mold/Oyumaru: simán fel lehetett nyomkodni a felületre. Aztán vettem egy doboz Oxam RP-t és elkezdtem abból mintákat venni. Mivel ez az ágyú elég nagy, a kétharmada már elment rá, pedig csak most csinálom a talpát, meg pár apróbb fittinget, ami hiányzik. Úgyhogy erre most el fog menni a legkisebb kiszerelés bruttó majdnem 9000 Ft-ért.

Én a konyhaasztalon gumizom és öntök (feleségem kimondhatatlan örömére :]), azt hiszem, nagyon meg lennék lőve, ha még üvegszálazni is kéne, bár nem ismerem a metódust. De így is alig férek el.

CNC-n egy időben gondolkoztam én is, van is egy Proxxon mikromaróm, meg három plotter-motorom és egy elvileg működőképes vezérlőkártyám, valamint valami tápom is hozzá, csak nincs összeépítve. A maróval szoktam csiszolni, meg fúrni, de ha valakinek kell a három motor a táppal, meg a vezérlő, azt szívesen eladom, több éve áll a szekrényben. Talán valahol van hozzá egy optocsatoló is, de ebben nem vagyok biztos.

Ehhez a projekthez egyébként szerintem négy tengely kellett volna, mert a csövet illene esztergálni ugyebár, meg a zsírzószemeket (a kiálló stümplik) is valószínűleg úgy lehetne megcsinálni.

A másik a szoftver. Nem biztos, hogy ha akarnám is, el tudnám lopni (lehetőleg nem akarom) és mivel munkám nem lenne vele, szerintem nem lenne rentábilis. Egyébként marha jónak néz ki, egyszer néztem valami ilyesmit, de nem ezt.

A segítséget CNC marásra is érted? Mert van egy elég hülye ötletem és nem tudom, nem lenne-e jó megoldás néhány alkatrászre, ha egyszer eljutok odáig, hogy nekiessek. Bár az sem ma lesz.
nessaya 560418 2014. május 22. 20:15
Válasz erre
Na sikerült megtalálni az ágyúd..
Több féle képpen le tudod venni a sablont,a legegyszerübb(nekem) az ecsetelös megoldás,De ha nincs 24óra a sablon levételre,
Egyszerüen bescannerem,és az stl filet kinyomtatom,vagy kimarom a cncvel..
Ha meg végképp nincs erre lehetöségem,akkor marad a hagyományos megoldás a tervezés.A progi amit használunk,fénykép után tervez,mindent tized miliméterre pontosan.
Ha van kedved keress rá az artcam pro ra.ha segitség kell nagyon szivesen.
nessaya 560416 2014. május 22. 19:57
Válasz erre
Nem találom az ágyud,valamiért a 2013as beirásokat látom..
nessaya 560415 2014. május 22. 19:53
Válasz erre
Nézd ,nekem ez a szakmám,ebböl élek.Megszoktam,hogy ecsetelek,sablont készitek.
Közben még ráérek a várunk épitésére is.
Próbálok nektek tanácsot adni,hisz ezt a szakmát senki nem tanitja.
Leirni hosszabb mint elkésziteni egy sablont.keresgélem az ágyud hátha tudnék segiteni,de nem találom.
Gabusch 560366 2014. május 21. 20:20
Válasz erre
Amivel én szórakozom, az általában a 195 cm maximum tizede. Ehhez marhamód felesleges az üvegszál, illetve sokkal egyszerűbb - és valószínűleg olcsóbb is - simán felönteni egy pár köbcentis téglatestet szilikongumival és kész. Lásd még a jelvényöntés témakörét. Jó közelítéssel ugyanez.
Egyébként én simán gyurmára szoktam tenni és mivel lapos, a tálkát is simán abból alakítom ki. Ocsmány lesz ugyan, de ha nagyon zavar valakit, vágja meg a széleket.

A problémát inkább az jelenti, hogy a gyanta és a gumi minimális kiszerelése is túl sok mondjuk egy hiányzó alkatrész újraöntéséhez és ezért alkalmasint lejár a szavatossága, rossz esetben bedöglik az egész. Annál meg drágább.

A másik kérdés az, hogy pl. a jelvényt el tudod-e kérni, mert ha nem, akkor valami gyors megoldás kell, mert nem biztos, hogy megvárhatod helyben, amíg megköt.
Hasonló probléma, ha mondjuk egy bonyolult dísztárgyról kellene mintát venni. Nézz át a "Mi készül éppen" topikba, ma betettem pár fotót a másolás alatt álló ágyúmról. Mivel egy olyan cucc jelenleg itthon olyan 50 eFt-ot ér, kint meg 360 eurónál kezdődik az ára (és láttam már Ebay-n elmenni 1795 dollárért is), elég nehéz elképzelni, hogy valaki hagyja, hogy szétkapd a cuccát, de még az is, hogy elvihesd. Szerencsére a hiányos darab esetében mindkettőt megengedték, így könnyen tudtam mintázni. Nomost egy öt kilós, márványtömbön álló bigyót úgy belelógatni a gumiba, hogy az jó legyen, szerintem macerás, úgyhogy az Instant Mold kedvezőbb lehetőségnek tűnik, habár sajnos a gyanta melegedése, illetve az anyag tulajdonságai miatt nem lesz egészen pontos a lenyomat. De lehet, hogy Green Stuffal jobb eredmény lenne elérhető, mivel az nem melegszik, de arra a minőségre, mint egy normál szilikon esetében senki sem számíthat.
Valószínűleg a Te ecsetelős, üvegszálas megoldásod működne rajta, de szerintem ez is időigényes és így első olvasásra elég macerásnak tűnik.
nessaya 560316 2014. május 21. 09:24
Válasz erre
A jelvényeknél a forma levételt így szoktam csinálni:
Hátul a tű zavaró,alá folyhat a sziló,az urethan,akkor nehéz kiszedni,ezért,fogne kell egy db hungarocelt egy kis lukat vágni bele,rátenni folpackot,majd rárakni a jelvényt.Regasztóval oda szoktam pöttyölnia szélei ha nem illeszkednek akkor egy kis gyurmát kenek az oldalához,ami ha alá megy,eltömiti az alját,nem folyik alá az anyag.
Alufoliát összehajtogatom,legyen belöle kb 1.5cm magas, vastagabb "alu" lap lesz belöle,ami könnyen hajlitható.ebből megcsinálom az öntö keretet,kitámasztom valamivel ne vigyel e a beleöntött anyagot,majd kiöntöm.Ha hosszu távban gondolkodunk,akkor urethanbol.Ára egyforma a szilikonéval,vagy nem sokkal drágább.
nessaya 560315 2014. május 21. 09:12
Válasz erre
Olvasgatlak titeket,és nem értem,ezeket a "kilo számra tartogatott" szilikont.
Szobrászkodunk,195cm magas,katonához +talpazat,kell 1,8kg szilikon,vagy urethan,az öntöformához.
Mindenhez létezik tixotropizáló,un süritö adalék.Ha a bekevert szilót átöntögeted pohárból pohárba,magasról oda-vissza,a levegő egy része eltávozik belőle.Szép felületet kapsz.Kell venni a fáradtságot,és bejelölni az Alvin-Plastot a facebookon,és igy értesülsz róla,amikor tanfolyam van 1-1 témakörben.Ott ezeket hamar meg lehet tanulni.De ha nem menne a vegyészek adnak technikai tanácsot.
A forma levétel az alámetszett dolgoknál:szilikont kensz vékony 1-2 mmes rétegben,(ecsettel)mielött megkötne ,a tixotropizált szilóval átkened.kb 4-5 mmes rétegben,amikor megszáradt teszel rá 2 félből álló üvegszál réteget a merevités elérésére.Ha megkötött el kell vágni a szilikont,és már tudsz öntögetni.Az öntést kevert gyantával kell önteni.
Tehát valamit teszel bele,hogy sürübb legyen.Van liszt finomságu gránit,márvány por 80-90ft/kg vagy csak simán keversz hozzá,száritott homokot.Vagy egy kis liszttel dúsitod.Ha betartod a sablon öntés receptjét,akkor nem kell csiszolgatni reszelgetni,nincs olyan hogy 5 sablonbol csak 1 lesz jó.Nincs utómunka az öntvényen.' öntömintából sok 100db kész termék önthetö.Próbáltok sporolni mindenfélével,de vagy jót csinálsz,vagy olcsót.Ha minöségi munkát akarsz,akkor a technikát be kell tartani.
ponty 560295 2014. május 20. 19:17
Válasz erre
Valaki tudna nekem 1/72 helikopteres figurákról másolatot készíteni? Egy harckocsihoz akarom átfaragni ahhoz meg kicsit sajnálom a drága eredetit.
garfield231 559951 2014. május 15. 08:01
Válasz erre
Sziasztok!
Érdeklődnék Szegeden valaki foglalkozik-e műgyantaöntéssel?
Elérhetőségem:balazsvarga1985@gmail.com

üdv
Gabusch 559251 2014. május 3. 20:57
Válasz erre
P1210069
P1210069

Nokérem, akkor némi tapasztalatok Oyumaru ügyben. Elkezdtem lemásolni egy erősen hiányos Skoda 11M mozsarat mintázó, kb. 1/30-as asztali díszt.
Mivel ez azért annyira nem részletes, mint egy makett, egész jól működik, bár rengeteg utómunkára lesz szükség az öntvényeken is - hogy a kiegészítéséről már ne is beszéljek.

A képen látszódik, hogy viszonylag bonyolult formákról is lehet vele mintát venni.
Az alsó elem, amin a pókszerű kitüremkedés van, már a harmadik öntvény volt ugyanabba a mintába. Amikor ezt kiszedtem, már elszakadt, de mint látható, vannak benne hajszálvékony gyantarészek, ez már az előző szakadozás miatt történt, mert elég rideg anyag.

Figyelmesen szemlélve erezet látszik egyes helyeken, ez azért van, mert nem sikerült maradéktalanul rásimogatni az anyagot. A bonyolult középső részére konkrétan 6-8 részletben kellett feltenni, ehhez a már felsimított részt is forró vízbe kellett tenni. Mivel ez réz, legfeljebb tisztul kicsit, de műgyantával, pláne puhább műanyaggal lehetnek problémák.

Mivel hőre lágyul, a műgyanta meg melegszik, alkalmasint több részletben kell önteni. Igaz, hogy ez elég nagy darab is, olyan 14 centi körül van a cső hossza, a csőfar pl. 22 köbcenti gyanta.

Ez volt a legbonyolultabb alkatrésze, de mivel sikerült leönteni, azt hiszem, a többi is menni fog. Azt azért valószínűsítem, hogy ha legyártom sztirolból a hiányzó talpazatát, azt már nem ezzel fogom másolni.
gumikacsa 558555 2014. április 22. 16:09
Válasz erre
Sziasztok!

Szilikon gumit keresnék, de csak úgy fél liternyi kellene. Illetve nem az arany árú fajtából.

Privátba keressetek: tibi_1978kukachotmailpontcom
balaton 558544 2014. április 22. 13:53
Válasz erre
Üdv.

Eladó néhány kg kiváló minőségű (és friss!) Multicast öntőgyanta. Én már csak keveset használom ezt a típust technikai okok miatt, de csak 10kg-s kiszerelésben tudok hozzájutni. A fölöslegtől válnék meg.

Részletek emailben: balatonmodell@gmail.com
Postázni tudok, vagy Eger, ill. Budapest környékén személyes átvétel megoldható.
garfield231 558509 2014. április 21. 18:40
Válasz erre
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy valaki Szegeden foglalkozik-e műgyanta öntéssel?

E-mail:balazsvarga1985@gmail.com

üdv:Balázs
Gabusch 558275 2014. április 17. 12:01
Válasz erre
Ez a cucc állítólag alkalmas sokszorosításra is, mondjuk eléggé masszívnak is tűnik.
Nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy lesz egy nagyon szép projektem vele. Ha az összejön, sokkal többet fogok megtudni a használhatóságáról.
lucky 558270 2014. április 17. 10:01
Válasz erre
Gabusch!
Sajnos csak egyszer használható.

A műkörmös cucc sztem sem működik.Legfeljebb úgy ahogy a körmön használják.
ati86 558210 2014. április 16. 07:33
Válasz erre
Sziasztok

Ha valakit érdekel van még eladó Biresin G27 gyantám.
1700.-/dl

Akit érdekel írjon
ati86@freemail.hu
Posta is megoldható
Gabusch 558199 2014. április 15. 23:10
Válasz erre
Amikor utoljára vettem G26-ot olyan két éve, akkor nem volt 10 eFt, de az egy+egy kiló, illetve olyan két liter. Az nagyon sokmindenre elég. :)

Szerintem azzal a műkörmös cuccal nem érdemes kísérletezni, nagyon macerás, plusz nagyon drága is.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37., 38., 39., 40.,
41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 53., 54., 55., 56., 57., 58., 59., 60.,
61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73., 74., 75., 76., 77., 78., 79., 80.,
81., 82., 83.