/ Fórumok / Versenyek, rendezvények /

Ötletek az első netközi modellversennyel kapcsolatban

Úgy döntöttünk hogy rendezni kéne egy internetes modellversenyt, az alap irányelvek már megvannak most már csak az építő, értelemes, és a realitás talaján mozgó ötletek kellenek. Ebben kérjük a segítségeteket...
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.
NGPETI 246302 2004. június 20. 17:54
Válasz erre
Szia imi!

Kicsit másként értettük a kérdést...
Tehát összefoglalva az általad megnevezett kategóriákat:
levegő civil 72 felett
levegő civil 72 alatt
levegő katonai 72 felett
levegő katonai 72 alatt
föld civil (mérettől függtelenül,autó,motor,kamion)
föld katonai 35 felett
föld katonai 35 alatt
dioráma 72 felett
dioráma 72 alatt
egyéb (hajó,sci-fi,stb. mérettől függetlenül) Mit takar a stb.?
Így gondoltad?

Lennének figurák is?

A föld civil kategóriában szerintem nem kellene méret-bontást alkalmazni,mivel elég szűk a lehetőség (főleg 1:24 és 1:25,más méretarány ritka).
Talán első körben lehetne a kategóriákat mérettől függetlenül összevonni?Ez is felmerült kérdésként,de nem sok reagálás volt erre a felvetésre.

Ki mit gondol erről?




imi 246301 2004. június 19. 19:57
Válasz erre
NGPETI!
A civileknél jogos a támadás így másodszori olvasatra tényleg durva szóval helyesbítek: Föld és levegő civil méretarány: 72> és 72
NGPETI 246300 2004. június 19. 19:19
Válasz erre
Szia imi!

Jól értem???
"Föld civil méretarány minden egybe" = autó,motor,kamion?
"Dioráma méretarány 72 felett" = 1:24-es autós dioráma is? /Tehát minden ide tartozó méretarány egybe lesz(repülő,autó,hajó,harci,stb.)/?

Figura kategória?
Ki a zsűri?
Lesz öt "véletlenszerűen kiválasztott szavazó" kategóriánként,akiknek "kettőt ér" a szavazata?

imi 246299 2004. június 19. 12:56
Válasz erre
Sziasztok!

Akkor most próbálok pötyogni egy suuma summarumot az eddig befolytakból( lehet hogy valami felett elsiklottam bocs):

A FOTOK:Megadott felbontásban 5 db foto: elöl hátul felül oldalt +1 szabadon választott.

A KATEGORIABONTÁS: Levegő civil méretarány mindenegybe, Levegő katonai méretarány 72 felett és 72 alatt, Föld civil méretarámy minden egybe, Föld katonai méretarány 35 alatt és 35 felett, Dioráma méretarány 72 felett és 72 alatt, Egyéb minden méretben(sci-fi hajó stb) EGY KIEGÉSZÍTÉS: a 72 es méret a 72 fököttibe tartozik a 35ös pedig a 35 alattba.

A PONTOZÁS: regisztrálás után a látogató egy kategóriában csak 1szer szavazhat és ezt a szavazatot 1 pontnak számoljuk. És hozzájönnek 5 db Mekett és RaPe által kiválasztott rendszeres Makattinfó látogató által adott pontok.A pontok az eredményhirdetés után kerülnek nyilvánosságra.

A "ZSŐRI" ÁLTAL ADOTT PONTOK:Ezek maximális értéke 10 lehet: összkép max 5 élethűség max 5. 5+5=10 :-)

A NEVEZÉS: 5 fotoval megadott időpontig NÉVVEL, EMAIL CÍMMEL

A JUTALOM: minden kategória első 3 helyezett makett képe megjelenik a PMben (ha megbeszéljük) Névvel együtt

A képek először névnélkül jelennek meg majd a verseny lezárása után kitesszük a neveket is. A PMet meg lehetne győzni azzal hogy reklámopzzuk őket és mint főszponzort nevezzük meg.
NGPETI 246298 2004. június 15. 07:17
Válasz erre
Szia Imi!

Azzal egyet értek,hogy a "megszokott" pontozólap ebben az esetben nem fog működni,de az elején szerepel egy "valósághűségre" vonatkozó rész.Mivel (általában) minden szavazóhoz közel áll majd a téma (főleg az,amivel foglalkozik is),így eleve nem arra fog szavazni,amit úgy gondol,hogy nem élethű...Ezért valószínűleg az összhatáson kívül ez lehet majd a fő szempont.

Szia George!

A 32/35 "beszólásod" utolsó mondatára gondoltam én is múltkor... ;o) És valami hasonló módon képzeltem el a nevezést is.
A képsorozat készítést azoknak ajánlanám,akik neveznének a "versenyre",de semmi módon nem tudják megoldani a fotózást.Ez egy komoly segítség lehet a részükre!Jó felajánlás! :o)

imi 246297 2004. június 15. 06:57
Válasz erre
Sziasztok!
A pontozás terén annyit szeretnék javasolni, hogy a szokásos pontlapokat elhagyhatnánk, mindenki arra szavazzon hogy összképileg melyik modell tetszik.
EL is mondom hogy miért: mondjuk van egy srác csak magáért makettezik összerakott egy tökszép makettet és tök jól lefestette és Ennyi nem nézett utána hogy használták ilyen festéemintával nem tudja rajtavoltaok e bizonyos alkatrészek vagy egy repülő esetében annyi bomba volt e rajta amebbyit ő rárakott vagy annyit el se bírt volna, tömíteni nem tud a makett nehézségi fokát nem tudjuk megállapítani stb. lehet érteni mit zagyválok itt? Remélem igen.
Szóval szerintem a pontozó lapokat ki lehetne "dobni" ezen a versenyen.
Sziasztok
Mekett 246296 2004. június 14. 23:22
Válasz erre
Szia George!

Nekünk minden mennyiségben, pár mondat kíséretében :)
Nagyon eltűntél mostanában :(

De ez off, úgyhogy ennyi elég is lesz ide.

Üdv
Mekett
George 246295 2004. június 14. 22:06
Válasz erre
Mindenkinek!

Akinek modellekről szüksége lenne jó minőségű képsorozatra írjon nekem.

( ez itt nem a reklám helye ) Referencia képek a Kelenvölgyi kiállitás.
George 246294 2004. június 14. 21:50
Válasz erre
Sziasztok!
Mennyire kivitelezhető a szokásos szám sorrendes név nélküli nevezés?
Arra gondoltam, hogy alapul véve a szokásos nevezési lapokat ahol külön választják a modellt attól, hogy ki készítette.Ennél fogva nincs részre hajlás, elfogultság azért mert valakinek a munkáját esetleg jobban előnybe részesíteném ilyen módon.
A pontozási elvek gyakorlatilag meg vannak, de ezeken lehetne válzoztatásokat eszkötölni, ahogy mi elbírálnánk a makettet. Eredeti pontozólapok alapján elindulhatnánk ebből is. A saját magamra való szavazást én is elutasítom!
imi 246293 2004. június 13. 15:04
Válasz erre
sziasztok
az 1.forduló úgy nyár közben lesz(nyáriszünet).Pontos időt még nem tudni
NGPETI:az észrevételeid helyesek/meggyőztek-bennelesznek "szabályokban".

NGPETI 246292 2004. június 13. 12:35
Válasz erre
Szia imi!

A név nélküli bemutatást azért gondoltam,mert pl.,ha ismer valaki valakit,egy kérésre/megkérésre rá fog szavazni.Talán sokan vagyunk így...Mivel segíteni próbálunk egymásnak!Ez a "veszély" minden kategóriában fennállhat!!!Vagy én vagyok borulátó? :o)

A regisztrációt pedig azért gondoltam (más is felvetette),hogy ne "csak kattintgatással" lehessen szavazni egy-egy munkára,hanem kelljen vele foglalkozni!Így regisztráció alapján egy szavazatot tudna mindenki leadni (persze ez csak egy kategóriára érvényes,máshol szavazhatna tovább).Ezzel elkerülhetnénk,hogy reggeltől estig egy ismerős makettjére "kattintgasson" valaki (vagy saját maga)...Egyre borulátóbb vagyok??? ;o)
A neveket a szavazás lezárása után hozhatnátok tudomásunkra.

Bár,ahogy ezt végig gondolom,lehet,hogy ez is fölösleges...Legyünk teljesen optimisták és jóhiszeműek mindenkivel szemben!!!
Aztán majd elválik,hogy működik I. Netközi Makettverseny...

Tényleg!!!Mikor is lesz az első forduló?Szerintem már sokan várjuk!

Németh Gábor

UI: Néhány nappal ez előtt ezt írtam:
"Inkább legyünk optimisták és bízzunk benne,hogy a nem vérre menő küzdelemben mindenki a szabályoknak megfelelően fog részt venni..."
imi 246291 2004. június 11. 19:10
Válasz erre
na mégegyszer
NGPETI
igazed volt kicsit borulátó voltam :-)(
mit szólnálk mondjuk 2 hét név nélkül 3 hét névvel-valahogy így gondoltad?
Én nem éertem miért kellene regisztrálni
azthiszem én se vagyok de magyarázzátok el mert ehhez én nem éertek:-(
sziasztok

imi 246290 2004. június 11. 19:07
Válasz erre
NGPETI
NGPETI 246289 2004. június 11. 07:14
Válasz erre
Sziasztok!

Még egy "ötlet" lenne:
a maketteket először (legalább a szavazás idejére!),mint egy "igazi" makettversenyen NÉV nélkül kellene bemutatni.Talán így nem befolyásolnánk minden szavazót...
A legtöbben egymás munkáit úgyis ismerjük,így kisebb "részrehajlás" ettől függetlenül is előfordulhat... :o)
NGPETI 246288 2004. június 11. 07:07
Válasz erre
Szia Imi!

Remélem,hogy más is így gondolkozik,mint a legtöbben közülünk és nem a méretarány "elcsalásával" próbál jogosulatlan előnyhöz jutni...
Az életkor kérdés is ide tartozik (korrektség).Mivel először "szűk" körben zajlik a versenyzés,így többnyire ismerősek lesznek a nevezők.A társaság egy része pedig már be is mutatkozott a "Ki kicsoda a Makettinfo-n?" című forumban... ;o)
Ez a méretarány kérdés a polgári járműveknél nem lényeges,mert jóformán "csak" 1:24 és 1:25 a jellemző,így azok között lényeges különbség nincs elkészítés alapján.

Talán az lenne még lényeges,hogy akik szavaznak,azok regisztrálás után tehessék meg ezt!Bár akkor ez is felvethet néhány kérdést... :o)
Inkább legyünk optimisták és bízzunk benne,hogy a nem vérre menő küzdelemben mindenki a szabályoknak megfelelően fog részt venni...

Sziasztok!
Németh Gábor
imi 246287 2004. június 10. 19:21
Válasz erre
Exec:
méretarány terén az az egyetlen fenntartásom az hogy (akárcsak a kort)nem lehet ellenőrizni fénykép alapján. Tudom hogy szrrágásnak hangozhat de szerintem ez előfordulhat.
De cáfoljatok meg és én örömmel elfogadom:-)
Na ez elég zagyva lett bocs
Sziasztok



exec 246286 2004. június 10. 14:06
Válasz erre
Kategória bontás:

repülők /méretarány szerint megbontva
hk /szinztén/
polgári /szintén/
Diorámák egybe!!!

korosztályos bontás, dobozból vagy sem, ezek szerint fölösleges szerintem megbontani. Úgyse tudjuk ellenőrizni, fotók alapján.

üdv.
exec
imi 246285 2004. június 10. 13:55
Válasz erre
Ez az ezt szerettjük!
Még-még-még!!!
Mekett 246284 2004. június 10. 10:04
Válasz erre
Szerintem alapfelállásban induljunk ki a szekcióbontásból.
Mondjuk azt nem kéne elárulni máris, ki miben szeretne nevezni, nehogy ez befolyásolja (negatív irányban) a többieket.
NGPETI 246283 2004. június 10. 07:50
Válasz erre
Sziasztok!

Úgy gondolom (és remélem így is van),hogy minden makettező szereti valamilyen módon összemérni és hasonlítgatni a kész munkáját másokéval.
Bizonyos kategóriákban komoly felhozatalra lehet majd számítani.Ez alatt a mennyiségre gondoltam.Sajnos mi "autósok" kevesebben vagyunk,mint a "harcosok" és a "repülők",így nálunk talán egyszerre kevesebb makett fog megjelenni...

Talán az eddig befutott ötletekből kellene egy kezelhető variációt kreálni elsőre és ezt kellene közzé tenni.Akkor derülhetne ki,hogy ki-hány kategóriában és mennyi makettet tudna benevezni.Ezzel felmérhető lenne az igényünk...
Aztán megfelelő érdeklődés után FOLYT.KÖV.! :o) Ezután második-harmadik forduló,majd országos verseny,amit végül nemzetközivé lehetne tenni...
Mekett 246282 2004. június 9. 18:36
Válasz erre
Tényleg, imi jól mondja!
Várunk minél több ötletet, de arra is kíváncsiak vagyunk hány embert érdekelne a dolog.

imi 246281 2004. június 9. 18:21
Válasz erre
Emberek-emberek áramoljanak az 5letek mer' így nem sok minden lesz az egészből és az a kevés se lesz jó!
imi 246280 2004. június 3. 21:48
Válasz erre
Sziasztok!
AZ egy hónap-1 témával az érzem gondnak,(ahogy más is mondta)hogy sok a gányolós meló és igy leszűkítve tényleg kevés nevező lenne, így aztán akik az oldalra "felszerkesztik a dolgot" hamar megunják, és azt mondják: "most 10 emberért menjen el a deélutánom meg az egész napom?"
Az először egy egyszerűbb teszt verseny elv viszont tetszik nagyobb reklám nélkül csak az oldallátogatók között.
Dióráma továbbosztathatatlanságával 1t értek.
Kezd alakulni a verseny béta változata csak így tovább áramoljanak az 5letek.
Gabi 246279 2004. június 3. 20:12
Válasz erre
Sziasztok!
Szerintem előszőr lehetne egy egyszerűbb változatot csinálni, főleg az oldalt látogatók között, és ebből tanúlva, továbbfejlesztve, megvitatva már egy komolyabb nemzetközi versenyt kreálni. Zsűrinek mindenképp az oldalt látogatókat javasolnám, természetesen regisztráció után ( nem 90-es számon, mint a TV-ben ). A verseny díjazásaként szerintem nem kellene komoly dologra gondolni, kategóriánként az első három munka megtekinthető az oldalon ( Mekettnek és Rapenak még ez is elég jó munka lenne ), ezért szerintem az átlagos mértékben meg lehetne bontani a kategóriákat.
ezen kívűl lehetne egy legszebb kategóriától függetlenűl. Most röviden ennyi jutott eszembe.
Üdv.
Gabi
NGPETI 246278 2004. június 3. 14:21
Válasz erre
Sziasztok!

Örömmel láttam,hogy mindenkit foglalkoztat ez a téma.Sok használható és elgondolkoztató ötlettel álltatok elő.Ez tetszik! :o)

Még egyszer felhívnám a figyelmeteket egy honlap segítségével a "polgári járművek" kategórizálásával és fotózhatóságával kapcsolatban:
http://www.hrmodeler.com/bmom/index2a.html
Talán alap ötletként át lehetne menteni egy-két dolgot...Kicsit talán lehet egyszerűsíteni,attól függően,hányan neveznek.
Sajnos vagy túlbonyolítjuk,vagy nagyon megpróbáljuk leegyszerűsíteni a kategória bontásokat.
A kategóriák "valamilyen szintű" bontását szerintem meg kellene valósítani (ha van rá igény a nevezések miatt).Azzal szerintem mindenki egyet ért,hogy egyszerűbb dobozból összeépíteni valamit,mint átalakítani bármit rajta.

A dioráma osztályozásnál elgondolkoztatónak tartom például egy autós/motoros és egy harci jelenet egybe vonását...Bár lehet,hogy ez a megoldás.

Adott hónap,adott téma:ebben az esetben elég komoly adminisztrációt igényelhet a feladat,ha minden jól megy (sok nevező!!!)...

Ki hány makettel nevezhetne?Lenne valami limit?

Dobozos vagy feljavított:a makett bemutatásánál úgyis felsoroljuk a módosításokat,talán megoldható a fényképes "bizonyítás" is.

Szavazás:valószínű,hogy a NÉP is közülünk (makettezők közül) kerül ki...Így talán szakmai zsűriként is működhet a dolog,bár név és "szakosodás" nélkül.

Németh Gábor
exec 246277 2004. június 3. 07:38
Válasz erre
Ron!

Barackdrral értek egyet. Egy összerakott kamion belsejét igen nehéz fotózni...
És a kategóriabontásban is valami olyasmit tartok megvalósíthatónak, amit imi ír. Kor és méretarány bontás szerintem felesleges :). Eze gy abszolút verseny lehetne. A diorámáknál hozzátennék egy ötletet, szerintem teljesen egybekéne venni a diorámákat méretaránytól és típustól függetlenül. A diorámák célja szerintem egy elétkép ábrázolása. Ennek valódiságától peddig független szerintem a méretarány és az, hogy repülőket vagy épp jégtörő hajót látunk. Szerintem kifejezetten izgalmassá is lehet, így hiszen azonods felületen 1:72-ben sokkal komplexebb jelenetek ábrázolhatóak, mint 1:35-ben.

Vadász ötlete is érdekes, és megfontolandó szerintem. Adott hónap, adott téma. Érdekes felveetés. De a reklámozással teljesen egyetértek.

Viszont a dobozból épített és feljavított kategória bontásnak szerintem semmi értelme. 4 fotó alapján szerintem nem minden esetben lehet megmondani, hogy a készítője használt-e feljavítót vagy sem. Így ezt én hanyagolnám is.

Üdv
exec
  246276 2004. június 3. 05:55
Válasz erre
Imi!
Rugaszkodjatok el a hagyományos versenyektől!
Probálkozzatok inkább csak adott témakőrben,
Pl: Mig-21 a varsói szerződésben, vagy az egész világon,
Napóleoni kor figurái.
Műszaki mentők,
Polgári repülőmakettek,
Stb.
Minden néző szavazhat, de csak ergyszer, regisztrálás után!
Ehhez szükséges a lap felfuttatása ( Nemzetközi makettező oldalakon linkek elhelyezése).
Fél évvel elöbb reklámozni hogy mikortól lehet a képeket feltölteni, két-három hónapot hagyni a feltöltésre, lezárni a nevezést , és legalább két hónapot hagyni a szavazásra.
negyed-fél évente lehet inditani egy-egy témakőrt.
Vadász
imi 246275 2004. június 2. 21:37
Válasz erre
Sziasztok!
Mindenre egyszerre próbálok reagálni ki-ki meg talaálja majd hogy mi mire szól
Először: fényképek terén egyenes úton haladunk afelé hogy bizony 4 kép legyen a modellről ahogy azt alább megemlítettem ez azért nem negatív mert úgytűnik hogy szavazásos lesz a rendszer és hátnem a szakik fogják nézegetni, hanem a NÉP ők meg nembiztos hogy arra fognak figyelni hogy a sebváltón ott vannak e a beosztások vagy hogy a tankon van e a második görgőn karcolás vagy nincs, ők leginkább az összképet fogják nézni (szerintem).
A kategóriabontásról: mivel ez az 1. netközi lesz valószínbüleg lessz 2. 3. is elsőre nem kell teljes kategóriabontás most csak mérjük fel lesznek e egyáltalán képek aztán majd a 2. 3. netközin már bonthatjuk részletesebben.
Jelenleg én így gondolkodom:
-Levegő civil
-levegő katonai
-föld civil
-föld katonai
-dioráma
Építő kritikát szívesen olvasok/fogadok.
-víz
barackdr 246274 2004. június 2. 20:28
Válasz erre
Ron (és mások)!

Szerintem a képekre adott ötlet nem megvalósítható, a belső térről bajos képet készíteni egy kész maketten és építés közben pedig kevesen fotózzák a makettet. Ugyanez vonatkozik a feljavításra és az átépítésre is. A feljavított részekről szerintem még a kész maketten is eléggé lehetetlen közeli képeket csinálni, mert ezek általában nagyon picik már az autókon is és általában azt hiszem nem 6 megapixeles gépekkel fogjuk lefotózni.
Itt azt hiszem nem az a lényeg, hogy minden hiba látszódjon, hiszen a rendes makettversenyekre szánt maketten is a makettező a hibákat megpróbálja elrejteni a zsűri elől és ennek az elrejtésnek itt most az is része lesz, hogy mit és hogyan fotózunk le. A hibás részről úgysem fog senki totálképet küldeni viszont a jólsikerült részekről igen.

Üdv: barackdr
ron 246273 2004. június 2. 19:33
Válasz erre
Sziasztok.
Kicsit átgondoltam, hogyan is lehetne a polgári járműveket, kategorizálni.
Használva a külföldi honlapon látottakat és néhány saját ötlete is belevittem.
Valamint NGPETI szakmai tanácsát is kikértem.
Erre jutottam.
Autómakettezők, azért jöhetnek még az ötletek, hátha valaki valamit másképp lát.

Polgári járművek:

1.Dobozból, feljavítás nélkül épített makettek.
A makettekről szerintem öt fénykép legalább kell.
Két oldal felöl, elölről, hátulról és egy amin látszik az utastér és esetleg a tető is.
Így valószínűbb, hogy minden lehetséges hiba szembetűnik.


2. feljavított makettek "A"
Ebbe a kategóriába az átépítés nélküli feljavítások férnének bele.
Pl. Másik matrica
alkatrészek kevlározása
fűzött biztonsági öv
és minden olyan átalakítás amely nem bontja meg a makettet
Természetesen a makett bemutatásánál fel kellene tüntetni, hogy milyen
átalakítások történtek.
Az előző kategóriában megemlített képeken kívűl az átalakításokról készült szükséges mennyiségű kép.

3. feljavított makettek "B"

Na ebbe a kategóriába már minden beleférne.
Beleértve az előző kategóriában történő átalakításokat.
Kiegészítve különböző átépítésekkel.
Pl. Motortér kidolgozása
ajtók kinyitása (egyéb karosszéria elem kinyitása)
Műgyanta vagy fehérfém esetleg más anyagból készült vagy saját gyártású
kiegészítők és alkatrészek beépítése
(minden alkatrész kivéve a maratott biztonsági öv)
Továbbá minden olyan átalakítás amelynél a makett fő darabjai
megbontásra kerülnek (pl a futómű átalakítás, lámpasor, karosszéria kiszélesítés is ide tartozik)
A diorámák is ebbe a kategóriába kerülnének.
Itt is az öt alap kép, kiegészítve a feljavítások, átépítésekről készült képekkel.
exec 246272 2004. június 2. 16:15
Válasz erre
Hi!

Kicsit elrugaszkodtunk... Tudtommal egy a makettekről küldött fotók alapján döntő versenyről van szó. Amatőrök vagyunk, nem a csillagos ég a cél. Ugyanakkor az Internet adta lehetőségekkel igenis élni kell. Milyen díjazásra gondoltok? Hiszen ezt a szervezők egyike se igazán akarná fizetni saját szegényes pénztárcájából. Hogy mi a díj? egy oklevél. Szerintem itt nem a villogás a lényeg. A képek minősége? Igen, a gazdagabbak itt is előnyben lesznek, hiszen jobb gépük van. Azonban pont nekik telik több kiegészítőre is, stb. amit képről nehezebb felmérni.

Milyen lesz tehát a pontozás? Szubjektív, milyen más lenne. Nincs nevezés, nincs nyeremény, mert itt nem az a lényeg szerintem. A makettboltos ötlet is elég nehezen végrehajtható. Én se adnám be egyrészt, másrészt mivan, ha egy külföldi nyer?

A díj szerintem inkább az, hogy az illető itt láthatja a makettjét, és ha a PM-nél ráharapnak, akkor talán az még egy vonzerő lehet /vagy egy külföldi lapnál.../

Szerintem nem az egyéni dolgoknak kéne, hogy célok legyenek, hanem az, hogy a magyar makettező társadalom, és a honlapot és a versenyt szerkesztő, szervező lelkes "amatőrök" kijussanak a világhálóra.

Mi akkor a vonzereje? Az hogy semmibe sem kerül. Ha elég nagy nyilvánosságot kap, szerintem több ezer fotó is érkezhet.

Üdv.
exec
imi 246271 2004. június 2. 14:22
Válasz erre
Sziasztok!
a pontozásd terén igazat adok mindenkinek tényleg nehéz a dolga az embernek.
De (szerintem) ez nem egy "Világ Makettezői na ki a legjobb" szóval nem hinném hogy a "nagykoponyáknak" kellene dönteni-1:0 a szavazás mellett. A fényképek terén valóban igazatok van de szerintem nincs más lehetőség marad a fater-rokon-haver-suli segítségkérés. Esetleg a kép felbontását lehetne szabályozni és mondjuk a képen csak a makett lehetne 1színű háttérrel, a többiben a makettező dönt:-)
Kategóriabontás tényleg nehéz dolog... NDPETI:a díjazás terén érdekeset mondtál-hát sajnos van ilyen is, meg lehet próbálni beszélni majd a boltosokkal... vagy estleg az 1-2-3. helyezett is legyen egy újságban majd meglátjuk:-)
Köszönöm sz észrevételeket, továbbra is minden 5letet szívesen várok, meg lesz az eredmény.
NGPETI 246270 2004. június 2. 07:08
Válasz erre
Sziasztok!

Az ötletet alapvetően érdekes és jó kezdeményezésnek tartom.Hasonlót már láttam egy honlapon,de nem teljesen értettem...(Ron is ezt a honlapot írta)
Több kérdés merült fel bennem,természetesen építő jelleggel:
-mivel nem egy fotópályázatról van szó és nem is egy képet kell majd a monitoron pontozni,így nehezen tudom elképzelni,hogyan lehet objektíven értékelni pár kép alapján egy-egy elkészített munkát?A szakmai zsűrinek akkor is komoly dolga akadhat (és akad is!),ha közvetlen közelről láthatja a makettet...
-véleményem szerint sok múlik majd a fotók minőségén,méretén,stb.
-mi alapján lesz a pontozás?
-ki pontoz (zsűri,vagy a „nézők” szavazhatnak,esetleg mindkettő)?
-az első díj jól hagzik (PM megjelenés.cikk)!Kicsit viszont merésznek tartom a 2. és 3. helyezést.Nem biztos,hogy szívesen állítanám ki a makettemet egy bolt „napsütötte” vitrinjébe,vagy polcára,mivel volt már SAJNOS hasonló rossz tapasztalat...(nem vigyáztak rá,alkatrészek „estek” le és vesztek el,vagy éppen a nap sütötte az ablakon keresztül,egy pedig egyszerűen „eltűnt”)Persze ez NEM ÁLTALÁNOSÍTÁS!
Mindezen negatívnak tűnő felvetéseim ellenére elgondolkozom én is,hogyan lehetne ezt megvalósítani úgy,hogy mindenkinek kedve legyen hozzá.Remélem találunk megoldást!
Pozitív lehet az ötletben,hogy nem kell az elkészített makettet csomagolni és szállítani!

Németh Gábor
ron 246269 2004. június 2. 06:37
Válasz erre
Szia imi!

A kategória bontást csak a külföldi honlapról lestem le.
Ez autó kategóriában működhet, viszont a többi kategória nevében nem tudok nyilatkozni, mert sajna ahhoz még annyira sem értek mint az autókhoz... :-)
Még annyit azért szeretnék hozzáfűzni, hogy az sem biztos, hogy annyira jó ha nagyon sok kategóriára van lebontva egy-egy szekció.
Ennek eredménye lehet egy esetleges kategóriaösszevonás, kevés nevező stb.
Bár mégegszer ki kell hangsúlyoznom harckocsi témában nem vagyok otthon.
Így azt sem tudom biztosan mennyi nevező lehet "tank" kategóriában.
De megpróbálok ezen elgondolkodni, hogy is lenne jó.

Szia!


imi 246268 2004. június 1. 21:44
Válasz erre
Kedves ötletadók!
Ne az oldalak címét írjátok le hanem konkrétan a tapasztalaitokat észrevételeiteket vagy egyenesen a szabályokat.
A mi munkánk is könnyebb lesz:-) és ti is informáldtok.
Előre is köszi!
Gabi 246267 2004. június 1. 21:40
Válasz erre
Szerintem a fényképek minőségénél is kellene valami esélyegyenlőség, mert mint tudjuk a képek erősen gép függőek. Amúgy az ötlet nagyon jó!
Gabi
imi 246266 2004. június 1. 21:13
Válasz erre
Ron!
Kategória bontásban azért kéne (szerintem) kicsit jobban bontani, mert egy kocsit könnyebb olyanra megcsinálni, hogy az ember pár tank között arra szavazzon. Egy tanknál meg ott a koszolás a festés a kopás meg csomo más ami képzelőerőt és egyéni technikát igényel.
Nem tudom mennyire összefüggéstelenül fogalmaztam de remélem értitek.
Remélem az autósok nem akarnak megkövezni:-)
És a repülősöket is meg mindenkit tiszteletben tartok.
ron 246265 2004. június 1. 19:11
Válasz erre
Sziasztok!

Egy kis segítség, így csinálják a nagyvilágban.

http://www.hrmodeler.com/bmom/index2a.html

A makettek három szekcióra vannak bontva.
Dobozból épült, és két feljavított kategória.
Egyébként szerintem ez egy nagyon jó ötlet volt.
Várom a folytatást.

Sziasztok
  246264 2004. június 1. 06:20
Válasz erre
imi!
A http://www.modelingmadness. com -on van ilyesmi. Ott időről időre adott kategóriában küldenek képeket. Olvasd el a szabályaikat.

Viszont van egymásik játék ötletem.
Történelmi kérdéseket kellene feltenni, nem csak magyarul.

Vadász
imi 246263 2004. május 31. 19:26
Válasz erre
Mekett és én már agyalunk egy ideje ezen...
Most kb így állunk:
-Minimális kategória bontás:-föld -levegő -víz -civil -katonai
-Jelképes ám komoly nyeremények:kategóriánkénti 1. hely:a PM-ben megjelenő képek, és talán cikk Kategóriánkénti 2-3. hely: egy egy modelboltban 2-3 hétig a vitrinbe kerülne
-Nevezni:4kép a modellről:elöl hátul fent oldalt+név(nick vagy teljes)+email cím
Emberek! Áradjanak az ötletek!!! :-)
<<< Vissza  
1.,2.
1., 2.