/ Fórumok /

Ki kicsoda a Makettinfo-n?

Mivel sokan olvassák a honlapot és még többen írnak is,talán röviden be is mutatkozhatnánk egymásnak,kik vagyunk és mivel is foglalkozunk?
A topikhoz csak bejelentkezett felhasználók tudnak hozzászólni. Kérem, jelentkezzen be itt!
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.
warampi 246417 2004. október 8. 21:03
Válasz erre
Sziasztok,ezúton én is letenném névjegyem.
30 éves vagyok,személyi irataim jelenleg Kalocsai Zsolt névre vannak kiállitva.
Természetesen NDK-s makettek Technokollal való összeállitásával kaptam el a fertőzést,majd szünet,és mi mással,mint német háborús makettekkel folytattam a kihagyás után hobbim.DE,tulajdonképpen mindig is repülésbolond voltam,nem is tudom,hogy most miért is nem MALÉV Boeing főpilóta vagyok?
Szóval pályatévesztés után,néha előtörő makettező mivoltom elnyomása mellett,1:1 arányú lakás,és E34 épitése után,újra kisebb arányú makettek épitésére adtam ritkuló kobakom.Majd kis szünet ismét,és megállapodtam nyugdijas éveim közeledtével a magyar légierő,és előtte valóan az amerikai kamionok épitésében.
Zetor 246416 2004. október 8. 13:09
Válasz erre
19 éves, nem éve. boccs :)
Zetor 246415 2004. október 8. 13:08
Válasz erre
CSő. Ferencz Bálint a becsületes nevem,19 éve régész technikus vagyok.Kaposváron
születtem és lakom. 3-4 éve makettozok igazán rendszeresen. kedvenc témám a második világh. járművei. minden evvel a korral kapcsolatos olvasmány érdekel.Sajnos nem sok időm van makettozni. Persze sokmindent kiprobáltam, kezdve a repülökkel, majd hajo, tank, figura,..... (motort még nem csináltam, nem volt merszem) sajnos kaposváron senki nincs akivel eszmét cserélhetnék makett téren. Ha van valaki az JELENTKEZZEN!!!
Már egy ideje van komoly szoropisztolyom is, de még soha nem használtam,nincs hozzá kompresszorom. a kompresszorhoz meg pénzem(lakásfelujitás). Szoval csak nézegetni szoktam.Majd egyszer.
Na ennyit magamrol.

UI: szeretem a sört meg tankfanatikus is vagyok.
Brunó 246414 2004. október 6. 09:01
Válasz erre
Sziasztok!
Becsületes nevem, Tury Pál, Budapesten születtem, és itt is lakom. Évgyűrűim száma 34. A makettezést kb 10 évesen, a régi keletnémet és cseh repcsikkel kezdtem. Aztán egy hosszabb szünet következett, mert jött a "kaszuccsi" farmeres tinédzser kor,és a Szombat Esti Láz. 88-tól 90-ig a kötelező 18 hónap Székesfehérváron (MN 7341 szállító zászlóalj). 1994-ben, egy akkori munkatársam mutatta meg az összerakott autóit, és ekkor kezdődőtt újra a makettezés. Repülőtől a figuráig mindent kipróbáltam, de igazán a polgári járművek érdekelnek, azon belül is a kamionok, és a klasszikus amerikai autók.

Üdv
Brunó
marci 246413 2004. szeptember 10. 21:30
Válasz erre
sziasztok!


Megadom a freemail címemet.
kazililla@freemail.hu
Gsolo 246412 2004. augusztus 26. 01:19
Válasz erre
Ahoi.

Nem régóta vagyok itt (nemrég lett netem), de azért bemutatkoznék.
Becsületes nevem Szász Róbert (neten Gripsolo vagy Gsolo). Veszprémben élek, de eredetileg kazincbarcikai vagyok. Kb. tíz évesen keztem a mekettezést (most 28 vagyok). Még nem specializálódtam, de a sci-fi és a helikopterek állnak hozzám közel.
Hat évig voltam másodpilóta Mi-8/Mi-17-en Szentkirályszabadján, de hála a kormánynak ez is elmúlt. Nemsokára (remélem órák kérdése) lesz egy lányom. Remélem marad idő ma makettezésre mellette is. Jelenlegi prodzsektjeim: kék A-wing,Mi-17, X-wing, Sherman

Üdv Robi.
Crazy_Ivan 246411 2004. augusztus 21. 20:05
Válasz erre
Sziasztok!
Én is írnék egy rövidke bemutatkozást ide, habár a fórumba nem nagyon szoktam írni, a chaten viszonylag gyakran megtalálható vagyok..
Nicknevem alapján gyakran Ivánnak és Istvánnak szólítanak,de becsületes nevem Veigl Dániel. Székesfehérváron születtem majdnem 17 éve, és jelenleg is itt élek és tanulok. Ahogyan Csillagvadász és Tommy, én is az alakulóban lévő fehérvári makett klub tagja vagyok..
Egy-két éve kezdtem makettozni, főleg harcjárműveket építek 1/35-ben és 1/72-ben, de gyakran csinálok 1/72 repcsit, és becsúszott már egy 1/43-as autó is :)
csizmt 246410 2004. augusztus 13. 12:14
Válasz erre
Sziasztok,
ha már irogatok néha a fórumba akkor bemutatkozom én is.
Csizmadia Tamás vagyok Budapesten lakom 1999-óta. Gyerek koromban kezdtem egy Csehszlovák repülő makettel, aztán sok kihagyás után, kicsit nagyobb lépést tettem és vettem egy 1/10 Tamiya RC-t ezzel elszórakoztam kicsit, és közben rájöttem, hogy szivesen festegetnék autókat. Kb 2 éve döntöttem el és vettem is egy 1/24-es Mitsubishi Lancer Evolution VI makettet. Mivel nem sok időm jut a makettekre ezért közel fél évig tartott amig elkészült. Ezt követte egy 1/24-es Subaru Impreza WRC 2001, 1/43-as Peugeot 206 WRC 2000, 1/43-as Citroen WRC 2000, és 1/24-es Ford Focus WRC 1999.
Jelenleg befejezés előtt áll egy Airfix 1/24-es Citroen WRC 2003 és már meg vannak a következő kiszemeltek is! :)
Szóval mint látjátok nem termelem túl nagy sebességgel őket. És természetesen ebből adódik, hogy nem is annyira profik az általam készített makettek, mint pl amit a versenyeken láthattok. A lényeg, hogy legalább elfoglalom magam és kikapcsol. :)

Nagy vonalakban ennyit magamról. Üdv:
csizmt
Adee 246409 2004. augusztus 13. 00:11
Válasz erre
Csatlakozok. Nicknevem Adee, de a polgári Tóth Ádám. A ,,szakmát" kb. 2 éve csinálom de fél éve komolyabban. Elején én is csak repcsik, de mára inkább 2. világháborús dolgok(tank,figura,autó). Van saját oldalam. http://makettworld.fw.hu . Nem tartom magam nagy makettesnek. Azért makettezek mert szeretem csinálni. Egyébként sok helyen találkozhatsz velem. pl. a chaten. Asszem ennyi elég is egyenlőre.
AdEe
Tommy 246408 2004. augusztus 1. 23:28
Válasz erre
Azért jó volt végre találkozni veletek. Mekett, az elmaradt bulit bepótoljuk,ígérem!!! : )
Tibcsi 246407 2004. július 30. 11:38
Válasz erre
Sarkanyhuzo,

Bocs, nem akarom szétoffolni a topicot, csak még annyit, hogy Zákányi Peti miatt kérdeztem.

Üdv: Tibcsi(R)
sarkanyhuzo 246406 2004. július 30. 11:33
Válasz erre
Jelenleg Szegeden töltöm napjaimat, egyébként csökmői vagyok.
Joe
Tibcsi 246405 2004. július 30. 09:37
Válasz erre
sarkanyhuzo,

Pécsi vagy?
lucky 246404 2004. július 27. 17:12
Válasz erre
Csillagvadász!
Üdv!
Oda se neki:-))) (szó****ás)
lucky
sarkanyhuzo 246403 2004. július 27. 17:09
Válasz erre
Üdv!
Én is beszállok. Vincze József néven anyakönyveztek, de netre-kerülésem óta falubelijeink csúfneve a nicknevem. A korona hazahozatalának évében születtem, makettezni a főiskolán kezdtem, szakdolgozatomból kifolyólag. Kedvesem indított el a lejtőn, amikor a dolgozatban szereplő párducot megvette (tamiya 1/35); Zákányi Peti pedig tovább lökött rajta :-)
Főleg 1/72-es német csörömpösöket csinálok, de ha valamit 1/35-ben érdekesnek találok, könnyen elcsábulok. Eddig ecsettel festettem, ha a kompim kész lesz, légecsetelni is fogok.
Talán ennyi.
Üdv: Joe
Csillagvadász 246402 2004. július 27. 16:08
Válasz erre
Sziasztok:) Kicsit Én is beszállok a bemutatkozósdiba,mert ahogy Blackbird is megjegyezte,legalább ez a kevés,"egy falka testvér" ismerje meg egymást:)Huhh,megint elkapott a szó***ás:)
Kállai Roland vagyok,Székesfehérváron születtem és ott is élek-részben,mert 7. éve a Veszprémi Egyetemhez kötődök.A repülőgépek szerelmese vagyok,gimiben kezdtem el foglalkozni makettezéssel,akkor még össze-vissza...az első makett egy Italeri Mi-24D volt,még részben házi jellegű festéssel:))) utána Vietnám felé húzott az érdeklődésem,majd az Öbölbe:) Lényeg,hogy nagyon kedvelem a különleges,már-már ronda gépeket,de örök szerelmem a Tomcat:) Igaz,még nem mertem összerakni egyet se,majd amikor úgy érzem,h elég magas szinten űzöm az ipart:) Egy éve kb kacérkodok figurafestéssel is,sci-fi és fantasy témában...
Szeretek fontoskodni,Fehérváron haverokkal próbálunk összerántani egy klubot,volt két cikkem anno a TopGunban...Ja,és kedvencem a koszolás:)Mert szerintem tiszta gép nincs:)))Sajna néha túlzásba viszem...
A Csillagvadász nevet nem kell az F-104essel kapcsolatba hozni,azt még amatőrcsillagász koromban ragasztotta rám akkori barátnőm:)
Huhh,megint szó***tam,sorry:)
Sziasztok!
sarkanyhuzo 246401 2004. július 23. 08:19
Válasz erre
Lucky!
Lenne 1-2 kérdésem magánban, írj (vagy add meg a mailcímed)!
Köszi: Joe
Garry 246400 2004. július 16. 19:30
Válasz erre
Sziasztok!

A neten Garryként ismernek, anyakönyvezve az igen szép Magyar Gergely néven lettem. 20 éves vagyok, pillanatnyilag "szabadúszó", jövőre tanuló. Hivatalosan Ajkán lakom, de majdnem mindig Pesten vagyok. 15 éve makettezem, egy Revell B-707-essel kezdtem (pontosabban apám meg én). Utána KP, Matchbox, miegymás. Fő profilom a Magyar Királyi Honvéd Légierő, 1/72-ben, bár érettségi óta nem nagyon van időm makettezni, így ennek nem sok foganatja van (gyűlnek, gyűlnek szépen). Feljavítókat nem nagyon használok, jobb szeretem magam elkészíteni a "tuningalkatrészeket". Nagyjából ennyi. Ja, még annyi, hogy van egy oldalam a MKHL-vel kapcsolatban: mkhl.n1.hu

Üdv mindenkinek: Garry
marci 246399 2004. július 15. 09:36
Válasz erre
Sziasztok!
Kazinczy Zoltánnak hívnak Tapolcán lakom.Két éve kezdtem makettozni.
Hobbim a történelem.Sajnos Magyaroszágon nincsenek nagy hadtörténeti
Múzeumok,ezért ha valaki közelről szeretne látni egy vh.-s harckocsit
kénytelen összerakni.Így kezdődött.Először csak kopaszon,festés nélkül
a végén pedig már a teljes élethűségre törekedve.
G'cart 246398 2004. július 14. 09:40
Válasz erre
Ja és a www.makettezes.lap.hu szerkesztésében is segédkezek.
G'cart 246397 2004. július 14. 09:39
Válasz erre
Sziasztok! Szekér Géza vagyok, a nickemet helyenként g-cart-ként jelenik meg, mert az aposztrófot nem mindenhol lehet megjeleníteni. 37 éves zalaegerszegi lakos vagyok (bár Vas megyében születtem). Feleségem támogatását élvezem a makettezésben, a két fiam pedig értelemszerűen szintén érdeklődik iránta. A makettezést a korabeli NDK-s utasszállítókkal kezdtem és is, aztán hosszú kihagyás után úgy 10 éve rendszeresen makettezek. 1:72-es méretarényban a II. vh. utáni repülés és újabban a harcjárművek témakörben mozgok. Éves szinten 4-5 gép épül meg, most pl. MirageIIIE, F-4S, Leopard2A4 és Fuchs TPz1 A4 épül párhuzamosan. (Utóbbi kettő egy diorámában)Nem leszek soha profi, de folyamatosan fejlődök, ennek egy lényeges korlátja viszont, hogy ecsettel festek. Munkahelyemnek köszönhetően nyitott vagyok a világhálóra, az előnyöket azt hiszem nem kell ecsetelnem. Saját honlapom mellett (gcart.uw.hu - bocs :-)) a zalaegerszegi Apáczai Vasútmodellező és Makettező Szakkör honlapját is szerkesztem (avmsz.uw.hu). A szakkörnek rendszeres látogatója vagyok. Végül még megjegyzem, hogy a vasútmodellezés sem áll tőlem túl messze, főiskolás éveimben még az NDK-ból hozott anyagokból TT-s terepasztalt építettem, amelyet még fel szeretnék újítani.
Bocs a hosszú írásért :-) G'cart
Zipi 246396 2004. július 12. 23:49
Válasz erre
Üdv mindenkinek! Én 27 éves vagyok, Budapesten dolgozom. Tavaly karácsonyra kaptam egy Ferrari makettet, jelenleg életem második makettjét, egy Williams Renault FW13B-t próbálok összerakni. Még csikoshátuú kismalac vagyok a makettezésben, de nagy lelkesedéssel olvasom a makettinfo oldalait, nekem nagyon sokat segit.
Ennyi
Lucky 246395 2004. július 10. 16:03
Válasz erre
Helló Mindenki!
Lukács Tamás vagyok 30 éves ,Hatvanban lakom,Bp-en dolgozom.Maketteket 14évesen építettem először (Italeri F14),azóta kisebb -nagyobb kihagyásokkal folyamatos a műszak.Majdnem "mindenevő" vagyok;1/72 légi eszköz; 1/35 harcjármú ,lövegek ;hajók.
Kedvenceim a vontatott tüzérségi eszközök,és a különleges technikák(Leopold;MM hk).
E-mailt nem írok,ROSSZ tapasztalataim vannak.
Előfordulok a Fabulison is.
Ha valaki üzenetet akar küldeni magánba az jelezze szándékát,ígérem kb 4-5-6-7 naponta benézek.
Pancsabi 246394 2004. július 8. 18:51
Válasz erre
Ja egyébként Gabi: szerintem is nagyon jó ötlet ez az összejövetel! Bár én Mosonmagyaróvári vok, de azért meg lehetne oldani.
Pancsabi 246393 2004. július 8. 18:47
Válasz erre
Helló mindenkinek!

Beállok én is az egyre formálódó sorba. Becsületes nevem Márkus Csaba, 13 éves vagyok körülbelül 2-3 éve makettezek. Mosonmagyaróváron élem mindennapjaim tagja vagyok a jó kis versenyeket rendező Mosonmagyaróvári makettező klubbnak, rendszeresen versenyzek, egy két díjat is már begyűjtöttem. Harcjárműves vagyok (főleg) de abból minden! Bár legjobban talán a II. Vh.-s tankok tetszenek a legjobban. Diorámákat is építek, természetesen harcjárműveseket. Rendszeres látogatója vagyok a csetnek is. Van egy friss honlapom is aminek címe www.netmakett.fw.hu de ez nem a reklám helye úgyhogy erről ennyit. Az általános iskola padjait koptatom.

Pancsabi alias Márkus Csaba
Balu 246392 2004. július 8. 09:40
Válasz erre
Sziasztok!

Akkor én is bemutatkoznék, bár még csak néhány napja írok ide is de a Fabulisról néhányan már engem is ismerhettek. Illés Balázs hívnak, 22 éves vagyok, Jászberényben lakok, de az időm nagyrészét Pesten töltöm, mivel a BME-n vagyok utolsó éves hallgató. Úgy 10 éves korom óta makettezem, volt egy kis szünet nálam is a gimis évek alatt, komolyabban úgy 4-5éve foglalkozok ujra ezzel a hobbival. Én is 1:72es repülőkkel kezdtem, de manapság már csak II. Vh.-s 1:35 harcijárművket építek, főleg németeket.
Balu
Tibcsi 246391 2004. július 8. 09:12
Válasz erre
Sziasztok,

Mivel épp az előbb irtam a fórumra, illik bemutatkoznom... :)

Nagy Tibor vagyok, jelenleg Nagykanizsán lakom, de előtte a pécsi Armada klubban együtt "rontottam a levegőt" Gál Istvánnal, Papp Levivel és még sokan másokkal. Elsősorban repülő eszközöket építek 1/72-ben, de van néhány 1/48-as készletem is és egy-két harckocsim is "raktáron". :-)) Röviden ennyi. Happy modelling: Tibcsi(R)
Mekett 246390 2004. július 7. 22:46
Válasz erre
MrChef!
Bolyai minden kedden a Népligeti metrómegállónál! ;-)
Ha érdekel, cseten megdumáljuk egyszer. Úgyis többeknek ígértem, hogy elviszem már őket (nem tudják, mire vállalkoztak :-)
MrChef 246389 2004. július 7. 21:00
Válasz erre
Sziasztok!
Én csak most csatlakoztam a Makettinfo chatjéhez, de talán ismerhettek engem a Fabulisról is. Dési Tamásnak hívnak, 23 éves vagyok, Budapesten lakom.
13 éves korom óta makettezem, de sajnos gimnnázium 4. évében abba kellett hagynom, mert nem volt rá időm, és csak tavaly, az utolsó egyetemi év előtti nyáron tudtam újból nekifogni. Főleg harcjárműveket és figurákat építek-készítek. Nincs sok belőlük, most éppen restaurálok pár régebbi példányt.
Sajnos nem járok makettező klubba, de szeretnék csatlakozni valamelyikhez.

Üdv:
MrChef
Mekett 246388 2004. július 5. 16:38
Válasz erre
Sziasztok!

Már többen szememre hányták, hogy még nem tiszteltem meg ezt a topikot, így most lerovom elmaradásomat :)

Szóval a Mekett nicknév engem, Takács Zoltánt takar. 12 éve űzöm ezt a hobbit, de 5-6 éve nem nagyon raktam össze semmit. Helyette ennek az oldalnak az egyik szerkesztőjeként "makettezek". 22 éves vagyok, és a Műegyetem padjait koptatom, de azon kívül is Pesten leledzem.

Szakterületem a német és a szovjet/orosz repülés. Gigantomán mottóm, hogy minél nagyobb valami, annál szebb :)
De érdekelnek a helik, az orosz katonai teherautók és harcjárművek is. Ebből annyi csapódik le, hogy egyre több és nagyobb doboz sorakozik a szekrény tetején.

Klubéletet a Bolyai Makett Klubban, illetve a RBK-n szoktam élni. A legtöbb hazai kiállításon előfordulok, illetve amikor csak gép előtt vagyok, a #Makett cseten is.

Ha lesz valami abból a makettező találkozóból, amit páran tervezgetnek itt, én is szívesen elmennék.

Üdv mindenkinek!
Mekett
Keri 246387 2004. július 1. 19:58
Válasz erre
Sziasztok!

Becsületes nevem Keresztes László.Keri néven tekergek a világhálón.76-os születésű vagyok és Dunaharasztin élek nővéremmel és szüleimmel,valamint két kutyával és négy macsekkal.
A makettezést még igen zsenge koromban kezdtem,általános iskola elején.Akkor a 72-es repülők voltak a kedvenceim.Azután a gimi környékén áttértem a 48-as méretarányra és most már csak abban építek.Viszont a repülők szeretete mindíg megmaradt.
Nagyon szeretem feljavítani,átépíteni a maketteket.A sajátépítés a nagy kedvencem.
Munkámat tekintve kőrestaurálással és mindennemű díszítőszobrász dolgokkal foglalkozom,de még nem vagyok okleveles restaurátor.

Keri
Lorenzo12 246386 2004. június 30. 12:54
Válasz erre
Üdv mindenkinek!
Magamról röviden: Végh Kálmánnak hívnak, 1979-ben láttam meg a napvilágot. Tata mellett egy kis községben, Bajon lakom immár 16 éve (előtte tatai voltam). A becenevemet (Lorenzo) az egyik csapattársamtól kaptam a baji focicsapatban, főleg (az akkor még) hosszú hajam miatt (azóta áttértem a kézilabdára). Makettezéssel 14 éves korom óta foglalkozok, igaz, kis időre hanyagoltam (a katonaság miatt). Első gépem egy 1/72-es Letov S328-as volt (KP). Általában II. világháborús gépeket készítek 1/48-as méretben, főleg magyar vonatkozású repülőket, de néha "becsúszik" egy-két I.vh-s gép is.
Foglalkozásomat tekintve 4 éve a nyomda szakmában vagyok, mint tördelő-szerkesztő.
Üdv.
Lorenzo
Blackbird 246385 2004. június 30. 08:47
Válasz erre
Üdv!

Nagyon jó ötletnek tartom ezt a topicot, nem túl nagy a magyar makettező társadalom, legalább egymást ismerjük meg jobban.
Szóval rólam: néhány napja múlt, hogy 26. éve Répáczki Andrásnak hívnak. Lakhelyem egy Szolnok megyei kis falu Tiszaörs, de már három éve dolgozom Pesten, azóta fejlődtem legtöbbet makettezés terén, amit 8-éves korom óta művelek. Hogy mivel foglalkozom, elég nehéz behatárolni, mindig azt építek, ami éppen megtetszik, de legfőképpen repülőket. Bár szeretm a feketerigókat is, nickemet mégis a Skukworks meseszép Sr-71-esétől kölcsönöztem, ez ugyanis kedvenc géptípusom.
Üdv:Blackbird
Pilota 246384 2004. június 28. 12:08
Válasz erre
Üdv mindenkinek!

Szólnék néhány szót a Pilota nick mögött rejtőző egyénről. Ez én lennék, Toldy Tamás (anno 1983). Veszprém mellett lakom, de Vp-be járok be koptatni az egyetem padjait és egyéb berendezéseit, immár két éve. Kb 12 évesen kezdtem makettezni, akkor még az 1 makett 1 óra elv szerint. Azóta sokat lassultam:-). Aki kíváncsi, néhány írásomat megtalálja a Makettek között fényképestül. Egyelőre ritkán fordulok elő a makettinfon, de ami késik az nem siet! Leginkább repülőeszközöket építek, meg változatosságként néhány 2. vh-s harckocsit. Versenyre nem járok, legalábbis nevezni nem, de ezt indokolják is a makettjeim:-) A makettek mellett nagyon érdekelnek az igaziak is, úgyhogy gyűjtök mindenfélét, ami velük kapcsolatos (fotó, videó, könyv, újság, stb). Nagy kedvencem a Hind, de sajnos most el fognak költözni a közelemből:( De már épül a maketváltozata... Mint sokan mások, én is szeretem a szakirodalmat bújni, ezért mindenfélét elolvasok, amihez hozzájutok. Gyűjtöm a képeket is, mindenféle harcieszközről, ha lehet, akkor előnyben részesítem az általam készített képeket.
Röviden ennyi, és most egy kis reklám:
Tessék elolvasni a cikkemet és építő kritikát küldeni a tamana@freemail.hu címre!
Üdv:
Pilota (szül. Toldy Tamás)
exec 246383 2004. június 23. 13:09
Válasz erre
Atis!

Nagyon szépen köszönöm a felajánlásodat. A hétvégém teljesen máshogy alakul, mint gondoltam először, úgyhogy teljesen kihagyom Gárdonyt.

Többiek!

Kérlek fotózzatok, a nevezőknek pedig sok sikert. Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, Almádiba ott leszek, kamionostul.

Üdv.
exec
Topy 246382 2004. június 21. 16:30
Válasz erre
Sziasztok!
A Topy becenevet húsz évvel ezelőtt akasztotta rám egy szakközépiskolás osztálytársam, azóta ezt hordozom magamal. Civilben Szalánczi Zsoltként tisztelnek 37 éves vagyok és a Makettinfo fórumán egyébként ritkán fodulok elő, inkább csak kukkolok. kb. 25 éve makettezem, az utóbbi időkben egyre ritkábban (ti. boldog számítógép tulajdonos is vagyok egy telepített PG2 vel :-))). Érdeklődési területem: 1/72 repülőgépek (2.v.h. USN, D-Day légiszállítás, 1991 Gulf War) 1/72 járművek (2.v.h. angolszász technika) 1/700 hajók (2.v.h. USN) Fő vesszőparipám a Midway-i csata. Szép dobozolt makett- és szaporodó szakirodalom gyűjteményem van, utóbbi inkább hadtörténelmi irányultságú. Csákány ... Topy
Atis 246381 2004. június 21. 10:10
Válasz erre
Hali..

Támogatom az ötletet.. de nemuszály egy családi ház vagy kemping mellett összefutni. Nos.. én más közösségben is voltam.. és ott ezt ugy oldották meg hogy egy közhelyen koccanztak, vagy egy sörözőben, vagy egy presszóban.. vagy egy pizzériában. Nos.. ezen a fajta utvonalon is gondolkodjatok, de a szervezést már most szeretném lepasszolni, kicsi vagyok én még az ilyesmihez.. és én inkább alkalmazkodásomról vagyok híres, mintsem rendezvényszervezői tapasztalatomról.

Exec. A héten ha gondolod koccanunk valahol. Én mindenképpen megyek Gárdonyba, kocsival, mindkét nap. Ha Neked megfelel, szívesen elviszem kincsedet nevezésre, kiállításra, és a magam részéről garanciával szállítom vissza(főleg ha helyezett).
Remélhetőleg Pest környéki vagy.. gondolkozz a dolgon.. és ha hajlasz rá, keress meg..
exec 246380 2004. június 21. 07:57
Válasz erre
Nekem tetszik az ötlet. Ráadásul magamat ismerve, egy kitűzött nyári szombat jobb lenne, mint egy kiállítás. A kiállításoknál nekem mindig közbejön valami :) Valszeg most se jutok el Gárdonyba, pedig még nevezni is akartam. Mindkét nap szonban nem tudok lent lenni, a "kincsem" visszaszerzését pedig nem tudtam eddig megoldani :(. MIndegy, ez van.

Üdv.
exec
Mekett 246379 2004. június 20. 17:31
Válasz erre
Én jónak tartom a gondolatot, de mivel mindenki az ország más részén van, és mindenki máskor ér rá, lehet, hogy egy kiállítás idején lenne célszerű talizni. Persze ez csak egy ötlet, de a legtöbben olyankor próbálják szabaddá tenni magukat.
Galll 246378 2004. június 20. 16:13
Válasz erre
Sziasztok!
ErrQl már régebben is szó volt, csak egy ember kell aki megszervezi. Mivel sajnos bajai vagyok én így a pesti többséggel szemben nem érek semmit.
Üdv: Galll
Én is benne vagyok
imi 246377 2004. június 20. 15:50
Válasz erre
Én egyet értek!
(csak így röviden)
Gabi 246376 2004. június 20. 15:03
Válasz erre
Sziasztok!
Egyszer már beírtam magam ide, de amit írni akarok, szerintem itt van a legjobb helyen. Arra gondoltam, ezt a bemutatkozó oldal ötletet tovább vezetve, hogy valamikor csinálhatnánk egy személyes találkozót is magunk között. Azokra gondolok akik itt a makettinfón, vagy a csetten szoktak jelen lenni, vagy véleményt alkotni a dolgokról. Az egésznek az lenne a célja, hogy személyesen megismerjük egymást, mert egy versenyen lehet, hogy simán elmegyünk egymás mellett, mert nem tudjuk ki a másik. Ezért szerintem szerencsésebb lenne, ha mindenki számára viszonylag könnyen megközelíthető, független helyen ( nyaraló, nagy kertes családi ház, stb. ) találkoznánk. Lehetőség lenne egymást személyesen megismerni, és egy jót beszélgetni a közös hobbynkról. Esetleg ebből kialakulhatna egy rendszeres összejövetel is. Várom a véleményeiteket ebben a témában, hogy ti is így gondoljátok-e.
Üdv:
Gabi
sutam 246375 2004. június 11. 08:00
Válasz erre
Sziasztok!
Matus Istvánnak hívnak(soltvadkerti lakos, az alföld(nagy semmi) közepén), 15 évesen modellezgetek/makettezgetek. Csöppet kakukktojás vagyok, mert az én építési arányom a H0, a járművek meg vonatok(esetleg mozognak is).
Egy terepasztalt építgetek, amit 2 éve kezdtem el, hát haladhatott volna többet is. Épületmakettezésre a hobbym miatt adtam a felyem, és hamarosan kész lesz az első épületem, egy raktárépület. Ezt terv szerint egy állomásépület fogja követni.
Egy hajómakettem azért van(a Gorch Fock nevű), amit szeretném ha követne több is(eleinte kissebb nagyobb cirkálók, rombolók, majd újra jöhetnek vitorlások is).
pilotka 246374 2004. június 10. 21:00
Válasz erre
Sziasztok!
Pintér Árpádnak hívnak, Kecskemétre járok vissza esténként aludni. 9 megyés csiszolóanyag-képviselő lévén van hol megfordulni naponta. Túl a 44-en és még remélem sok van előttem, mert van mit összeraknom még nekem is. 11-12 évesen kezdtem eme felemelő hobbit, akkor még az NDK Plasticart márkával és minden beszerezhetőt összeraktunk ezen kívül is, de csak repülőt. Volt közöm a tényleges repüléshez is, mint egyedül is, és 15 évet szolgáltam a kecskeméti vadász ezred tornyában irányítóként is...volt mit látnom, jót és sajnos rosszakat is.
Kialakult fajspecifikus korszakom a '72 és néhány jeles '48 repülő a II. Vh. Csendes-óceáni hadszínteréről, Korea és csavaros Vietnám. Dobozban kb. 150 db van még, semmitől nem kívánok megszabadulni, mert ez már valahol történelem, számomra legalábbis.
Internetem 3 éve van, ménkű sok anyagot szedtem össze netről és ismerősöktől és én is szkenneltem több száz oldalt. Nem helyettesíti az igazi könyvet, de lagalább meg van a nívós szakanyag!
gyerekem kettő: 21 éves egyemista lányom, 14 múlt fiam, aki rc tengeralattjárókat eszel, de csak felszíni módban egyenlőre...
20-919-11-45 ha kell, keressetek itt is!
Apaka 246373 2004. június 7. 20:17
Válasz erre
Sziasztok!
Rendszeresen szoktam itt olvasgatni, de írni nemigen, mert azt hittem, hogy már nagyon ki vagyok öregedve. Már látom, hogy annyira azért mégsem. :) Szal Bogdányi László vagyok, 40 éves, Budapesten élek, és van három lányom. Rendszergarázdaként dolgozom, másodállásban pedig számítógépeket szervizelek. Az Apaka nevet a legkisebb lányom ragasztotta rám. (apuka helyett) A repülés mindig érdekelt, még zsenge gyermekkoromban összeraktam néhány utasszállító gépet, amit akkoriban kapni lehetett, azután sokáig semmi. Most másfél éve kezdtem ismét makettezni. Általában 1/72-ben, sugárhajtású vadászokat. Tudom majd kinövöm, de most még ez érdekel :) Már barátkozom a harcjárművekkel, de még nem vitt rá a lélek. Szeretek a Neten alaposan utánanézni az éppen készülő gépnek, és a lehető legtöbb infot megszerezni róla. A mások által készített makettek fényképeit is meg szoktam vizslatni, általában tanulságos, és elkeserít, hogy ezektől néha milyen messze vagyok. A házi tuningot előszeretettel alkalmazom ahol lehet. Nálam is gyorsabban megy a vásárlás, mint az építés, de úgy látom ez általános probléma. :) Dióhéjban ennyi.
Üdv:Apaka
Podva 246372 2004. június 7. 19:19
Válasz erre
Sziasztok!
Podva vagyok, másnéven Völgyesi Viktor Az első makett amit saját kezűleg raktam össze az a Po-2 volt a Kp-tól, kb. 8 éves koromban... innen a nevem. Gyerekkorom egyrésze azzal tellt, hogy öregapám meséit hallgattam II.VH-s "haditetteiről" légvédelmi tüzér volt...Aztán hozzájutottam Tobak Tibor Pumák Földön-Égen című könyvéhez, és azóta nincs megállás a lejtőn... bár a vásárlás nekem is jobban megy mint az építés. Kizárólag II. és I. világháborús harci gépeket építek, jobbára 72-es méretarányban. Fontosnak tartom, hogy az építés alatt álló gépről a legtöbb szakirodalmat beszerezzem, ezért lassan nem csak a makettektől, de a mindenféle irodalmaktól se nagyon férek a szobámban.
Amúgy Püspökhatvanban, egy Pest megyei kis településen élek, és jelenleg Vácon dolgozom gépészmérnökként.
Üdv Podva
Kossuth Lajos 246371 2004. június 7. 18:23
Válasz erre
Sziasztok! Azzal kezdeném, hogy gratulálok. Remek ötlet volt ennek a topiknak az elindítása. Akkor beállnék én is a sörbe/sorba.
Vagy a Kossuth Lajos vagy a Korda Attila névre hallgatok. Több ismerősöm kezdett el így nevezni hasonló fizimiskám miatt. Az internet szolgáltatómnál kb. 5-ször kellett elmondani, hogy milyen e-mail címet szeretnék. 31 éves vagyok, és Berekfürdőn lakom. Ez egy kb. 1000 fős kis település Szolnok megyében, Karcag mellett. Debrecenben dolgozom, és személyemmel a Magyar Király Csendőrséget gyengítem, baleseti helyszínelő fronton. Talán innen az autók iránti érdeklődésem. Gyerekkoromban én is összedobtam 1-2 rep.gépet, de ezt még nem lehetett makettezésnek nevezni. Komolyabban kb. 12 éve foglalkozom vele. Előszőr 72-es rep.gépek, aztán 48-asak. 35-ös harcjárművek, inkább háború utáni. 120 mm-es figurák, és a verseny autók, inkább a rally része. "Ennyit a kevés autó makettezőről". De most csináltam egy 1:12-es verseny motort is. Versenyezni nem sokat versenyeztem, de már nyertem. Jó érzés. De azért szeretek versenyekre járni, mert ott végre jókat lehet beszélgetni rég nem látott barátokkal, akikkel sajnos csak ilyen eseményeken találkozom. A makettezés nem megy olyan gyorsan és jól, mint a beszerzés. Szekrény, ágy tele. Talán majd az unokák. Ha bármiben tudok segítene, ne legyetek szégyenlősek, csak rajta.
Üdv: Kossuth Lajos
KeyPi 246370 2004. június 7. 15:48
Válasz erre
Sziasztok!

Látom örvendetesen növekszik a lista, írok hozzá én is néhány sort.
Szóval: Kopp Péter vagyok, és 42 évemmel úgy gondolom, hogy már nem tartozom a kifejezetten fiatalok közé. Szoktam is tréfásan mondogatni a lányaimnak, hogy az örökségük egy része már biztos, azoknak a dobozoknak a formájában, amiben az összerakatlan makettjeim tárolom. Ha leszámítjuk a fiúknál szinte "kötelező" gyerekkori makettezést, akkor 11 éve űzöm ezt az elfoglaltságot. Ez idő alatt 10 elkészült, és néhány építés alatt álló művel büszkélkedhetek. Látható tehát, hogy nem tartozom a szorgalmas építők közé. Sajnos a kényelmes tempó nem párosult ugyanilyen beszerzési kedvvel, így mára komoly problémákat okoz a különböző méretű elkészítetlen maketteket tartalmazó dobozok elhelyezése otthonunkban. WW2-es harcijárműveket gyűjtök 1:35 méretben, bár az idő múlásával, néha már ez is aprónak tűnik. Jobbára ecsettel, és olajfestékkel dolgozok, csak idén kezdtem el gondolkodni egy kompresszor beszerzésén. Magamnak, és a saját örömömre makettezek, nem járok kiállításra, és csak a Net -en keresztül követem az eseményeket. Természetesen az igényes, szép munkákat én is megcsodálom, de nem érzem feltétlen szükségét annak, hogy elvigyem az elkészült makettjeimet versenyeztetni. Nem is a megmérettetéstől való félelem miatt, hanem inkább attól tartok, hogy az egyre eredmény-centrikusabb világ esetleg időnek előtte tönkreteheti ezt a szép elfoglaltságot. Egyébként gratulálok a honlap készítőinek, pl: itt lehet a leghamarabb megtekinteni a kiállításokon készült képeket, de ez csak egy példa. Röviden ennyi...
Jó építést mindenkinek!
Üdv. KeyPi
barackdr 246369 2004. június 7. 11:55
Válasz erre
Sziasztok!

Akkor én is beállok a sorba.
Lantos Zoltán 21 éves vagyok. Születésem óta Tatabányán élek. Jelenleg Budapestre járok egyetemre.
A makettezést 6 éve kezdtem 72-es harcjárművekkel, majd egyre nagyobbak következtek. Egy jó szórópisztolyra és kompresszorra tavaly júniusban tettem szert, azóta próbálkozom a fújással. Jelenleg autókat, kamionokat, 144-es polgári repülőket, 72-es harci gépeket és 35-ös katonai autókat(de nem tankokat) építek vagyis szinte mindent :-) Nem dicsekvésnek szánom, de már az első makettversenyemen fél évvel a kezdés után 3 díjat nyertem és azóta is szinte minden versenyről elhozok 1-2 helyezést.
Hát ez vagyok én.
Üdv mindenkinek.
barackdr
Atis 246368 2004. június 7. 09:52
Válasz erre
Sziasztok.

Kelemen Attila vagyok a fővárosi betondzyungel nyugati kerületének eldugott kis tájáról. A magam 23 évével idén kezdtem el komolyabban foglalkozni a makettezéssel, ugyhogy mondhatnám azt is hogy még gyerekcipőben járok. Érdeklődési köröm egyenlőre a nyergesvontatók, ill. a hajók. versenyen még nem voltam, szeretnék a Gárdonyi összeröffenésen rajthoz állni, de sajnos látván a Ti és saját munkáimat, nembiztos hogy ez meg fog valósulni. A makettezéssel egyidőben a hajómodellezésbe is belevágtam. Eleddig 2 hajóm van.. ebből 1 összerakva.. 1 pedig dobozba, és 3 nyergesvontatóm. Ha még érdekel valami, kérdezz.

Sziasztok.
<<< Vissza Tovább >>>
1.,2.,3.,4.,5.,6.,7.,8.,9.,10.,11.,12.,13.,14.,15.,16.,17.,18.,19.,20.,
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.,
21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 28.