holly007

Ország: Magyarország
Város: Veresegyház
A felhasználó cikkei
Flakpanzer IV A forgószél - Flakpanzer IV wirbelwind (2011.05.12.)
Hummwv M1097 A2 Cargo Carrier 2003 Iraq - Hummwv M1097 A2 (2011.08.18.)
Flakpanzer IV wirbelwind (academy)

A makett :A makettem egy dobozból épített academy modell egy Flakpanzer IV wirbel wind típusú harci jármű.
A dobozban a harckocsi alkatrészei mellet 4 figurát is találtam  3 kezelő plusz egy parancsnok. A minőség nem a legtutibb kicsit sorjás nem tökéletesek a illesztések no de egy ilyen "olcsóbb" fajtától  ne is vártam többet ,de némi csiszolgatás és vagdosás után eltűntek ezek a hibák (márahol):D

Az építés: Az építéssel nem voltak gondok kivéve 1-2 részt (PL.: a fegyverzetnél)
három részletbe építettem 1: Az alváz
2: A test 3: A torony és a fegyverzet.
Az alvázon a kerekek szépen illeszkedtek még gurulnak is:D a test jól néz ki a sok alkatrésszel szerszámokkal plusz hogy nyithatóra is megcsinálható nekem nagyon tetszett csak a hegesztési varratokat hiányoltam az egész harckocsiról. Miután minden a helyére került jöhetett a festés.

A festés: Alap szín Páncél szürke (Humbrol 32) es matt szín száradás után kapott még egy réteget belőle a következő szín a Humbrol 84 es matt árnyalat szintén két rétegbe. Száradás után jöhetett a terepminta ez Revel 39 matt és 84 matt színekkel történ. Az eszközöket (Ásó vontató kötél emelő stb) a Humbrol metal cote szinével készítettem el ami alapból sötétszürke de 10 perc száradás után az egészet átpolíroztam egy fogkefével és szép fényes felületet kaptak a szerszámk miután minden megszáradt és felkerült a helyére az egészet átmostam fekete festékes hígítóval száradás után felvittem a kopásokat rozsdásodásokat és a sarazást.

A "sár": a sarat átszitált földből faragasztóból vízből és barna festék keverékéből készítettem el melyet ecsettel felvittem a járműre majd szórtam bele itt ott némi falevelet (zordan típusú model falevél)a sár a lánctalpakra is felkerült ennél a makettnél a lánctalp gumiból van a gyári megoldás szerint össze kéne forrasztani az illesztési pontnál na ez nekem nem sikerült és a ragasztó sem tartotta a helyén mikor próbáltam felrakni ugyan is még kb 3-4 milliméter hiányzott hogy összeérjen ezért drasztikusan tűzőgéppel össze kellet tűznöm amit utána festéssel és "sárral"elrejtettem:D
Remélem tetszik ez az első harckocsim várom az építő jellegű kritikákat.
Flakpanzer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...
Flakpnazer IV Wirbelwind
Flakpnazer IV...