Pintér György - Múzeumi krimik
Alan-8.8 cm Panzerjagerkanone címmel szerepelt már a jármű ismertetője {dobozbontása}.
Hát nekikezdtem . Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy féltem nekiállni a cikknek,mert ha én csesztem el a makettet,és hülyeséget írók,akkor félrevezetek másokat.
Na akkor lássuk az összerakást. Bár első menetben inkább csak a tömítést vártam,hogy száradjon .Addig is nekiálltam a kerekek összerakásának.A két fél között hézag van,a belső körből kell csiszolni, hogy összeérjenek. A 3. lépésnél a B 46-37-47 ragasztását csak a 4. lépésben ábrázolt szék beragasztása után helyezzük el ,mert elég esetleges,és nem jelzi semmi a pontos beállítást.Később tudjuk a székhez mérni.B 10-11 ragasztásával várjunk,mivel a 6. lépésnél meglepetés vár ránk. Ugyanis a fenti két alkatrész belsején lévő tüskék helyetl lyukak kellenek,de nem 6,hanem csak 4. Ide kell a B 38 ill. az 5-ös lépésben összerakott alkatrész.Ja,a B47-es kerékből nincs kettő,a másik az a B45-ös. Az 5-ös lépésben összerakott alkatrész kicsit rövid, de megoldható.A rögzítőtalpak kétféleképpen építhetőek:fel ill. lehajtott állapotban. Ennek megfelelően rövidebb ill. hosszabb dugattyús kivitelben kapjuk a munkahengereket . A sáncszerszámok csapnivalóak, bár a lapát kis átalakítással jó lenne, de hogy pontosan hogyan is kell elhelyezni,az talány. Úgyhogy majonézes tubus + drót + pillanatragasztó. Hát nem egy Eduard-maratás-de nem mutat rosszul. Elkészítettem a sárvédők hegesztését is.
Ezután alapoztam sötétsárgával,hogy előtűnjenek az esetleges hibák, amiket eltüntettem,majd jött a vörös terepszín felfújása.Foltokban kapott egy kis zöldet is. Aztán kitakartam papírszalagból vágott mintákkal a terepfoltok helyét. Jöhetett az alapsárga,amit Vallejo színekből kevertem ki. A koszolás pigmentekkel történt,a koptatás Humbrol fekete.
A DIORÁMA:
Álltalába megpróbálok valami nem szokványost készíteni. A további variáció az volt,hogy az ágyú a híd felé néz,viszont ott a rakpart megvalósítása nem volt számomra egyértelmű, és különben is,miért mennek csóankkal,ha ép a híd. A másik lehetőség egy romos ház volt,ahol az ablakon kandikál ki.
Végül elvetettem őket és ez lett:
Az alap 2 cm-es bútorlap, erre került az 5 cm-es hungarocell,amiből kivágtam a rakpartot, majd egy szinttel lejjebb a víz helyét. A híd 2 cm-es lábazati szigetelő,és faráspollyal alakítottam ki az ívet.. Ebből készült a fal is,amit agyaggal takartam. A rakpart kövezete szintén agyag,bár ezt egy figurás kolléga (gyurmakoma) tippje alapján egyenként raktam fel faragasztóval. A lépcsőnél szintén így jártam el,igaz,itt az alap nem tudom,mi. Leginkább a virágkőtök által használt habkőre???hasonlít .Könnyen megmunkálható,akár csiszolóvászonnal is.