Pintér György - Múzeumi krimik
Ahogy az előző részben utaltam rá, az utolsó lépés a különféle effektek megjelenítése volt. Ehhez hatféle anyagot használtam fel.
Először félfényes lakkal lefújtam a hajót és a halászbárkát, majd az Abteilung 502 fakó fehérrel kicsit fakítottam a lövegtornyok tetejét, néhány vízszintes felületet, valamint a bárka vitorláját és a hajótestet. Következett az átmosás, melyhez az AK302-t használtam. A megfolyások imitálásához az AK305-öt, a sólerakódásokhoz pedig az AK306-ot. Végül a rozsdához egy kis pigmentet, amit a Wargammer adott ki.
Az egyedüli dolog, amire szerintem ügyelni kell, hogy 1914 nyarán a Kongo még alig több, mint fél éve állt szolgálatban. Tehát nem valószínű, hogy nagymértékű szennyeződéseket és rozsdát kell megjeleníteni rajta.
Miután minden megszáradt, matt lakkal átfújtam a hajót és a bárkát, majd MIG Wet Effecttel körbekentem mindkét hajó törzsét. Ez volt az utolsó lépés az építés folyamatában, a makett elkészült.
Összegzésképp azt kell mondjam, hogy a makettet bátran ajánlom kezdőknek. A részletek szépen ki vannak dolgozva és az illesztések pontosak, tehát dobozból építve is igencsak mutatós makett készíthető.
Maratással együtt már tapasztaltabb makettezőknek ajánlom, mert a hajóhoz adott szett anyaga sajnos lágy és ezért óvatosan lehet csak vágni és hajlítani. Ráadásul semmilyen tartalék sincs a készletben. Ha tehát egyszer rosszul vágunk vagy hajlítunk meg egy darabot, azt kénytelenek vagyunk máshonnan pótolni.
A végeredménnyel elégedett vagyok és már várom, hogy a Kajika milyen újdonsággal fog jelentkezni a jövőben.