Az Avenger prototípusa 1941-ben repült először. Első harci bevetésére a midwayi csatában került sor. Kiváló torpedóvető repülőgépnek bizonyult, főként anyahajókon szolgált. A Grumman gyár (TBD jelzéssel) és a GM (TBF) is gyártotta, sokat adtak át belőle a briteknek, akik bombázóként, aknaszóróként is használták. Különböző változatai a háború után is hadrendben maradtak.
A makett
A gépet kb. 3 hete vettem az utolsó órám és a ballagás kezdete közti kb. 2 órában. :)
A dobozban egy a Revellére emlékeztető útmutató fogadott, majd jöttek a keretek, amiken az elég szépen kidolgozott alkatrészek voltak, összesen 5 keret: 4 műanyag és egy átlátszó. A csomagolásuk is jó volt, a műanyagok kettesével a zacskóban, és az átlátszó is külön zacsit kapott,így szerencsére minden egybe maradt.
Az alkatrészek, mint már mondtam szépek. Az illeszkedés jó, bár a
motor egyben van a burkolattal és valami oknál fogva olyan mint műszerfal nem is létezik. A matrica egy gépre elég és figyelmeztető vagy működésjelző feliratokat egyáltalán nem tartalmaz, kivéve azt a négy "NO STEP" feliratot a bombakamra ajtajára. Kapunk még egy pilótát, illetve egy állványt is a gép alá.
Az építés
Az építés során nagy gond nem merült fel, sőt igazából kicsi se. :) A festékek beszerzése után meg már nagyon gyorsan ment az egész, kb. 2 nap volt.
A festés
A festékek mind a Revelltől származnak. A felső sötétkék kódja 56, míg az alsó világosé 59, a sárga sáv pedig 15-ös.
A koszolás
Mivelhogy a géphez felhasználtam az állványt, próbáltam élethű megjelenést kölcsönözni neki,mintha valóban repülne. Ez az első koszolt repülőm, leszámtva egy pár erre irányuló kísérletet. A koszolást nagyrészt vízfestékkel és grafitceruzával csináltam... Szerintem nem olyan rossz.
Köszönöm, hogy elolvastátok, várom a véleményeteket. Jó építést mindenkinek!