Pintér György - Múzeumi krimik
Sziasztok!
Szeretnénk bemutatni az első 1:35-ös tankunkat. Ezt is -mint az 1:72-eseket - ketten építettük a elejétől a végéig!
A makettről: A választásunk a Dragon Jagdpanther-ére esett, mivel szerettünk volna egy szépen/részletesen kidolgozott tankot készíteni. A készlet minden várakozásunkat felülmúlta. Szépen kidolgozott, részletes, sorjamentes alkatrészek találhatók a dobozban. A zimmeritréteg rá van öntve a testre, ami ennek az elkészítésében gyakorlatlan makettezőknek - nekünk - hatalmas segítség. Gumi lánctalpat kapunk, ami tökéletesen passzol, még a belógás imitálása után is. A paneleken és a gumi lánctalpakon kívül találunk még a dobozban fotomaratott hűtőrácsokat, valamint fém szálakból sodort vonókábeleket.
Az építésről: A tank összeállítása zökkenőmentesen ment. Tömíteni csak a hátánál kellett, a hűtőrácsok és a hátsó panel találkozásánál. Az 1:72-es méretarány után nagyon furcsa volt ilyen "hatalmas" elemekkel dolgozni. Fontos még megemlíteni azt, hogy a tank felfüggesztésének a kidolgozása megegyezik az eredetiével, tehát a kerekek a terephez igazodva mozognak.
A festésről: Mivel nagyon féltettük az új szerzeményt, nem mertünk semmiféle hajmeresztő-német-kamuflázs festésébe kezdeni. Kapott egy pofonegyszerű sárga alapot (Revell 88 és 16 2/1 arányban keverve), majd ezt koszoltuk/koptattuk.
A koszolásról: Az első cikkünkben bemutatott tankhoz hasonlóan itt is pasztellporokat és pigmenteket használtunk a jószág öregbítésére. Próbáltunk ezek segítségével minél több életet lehelni a páncélvadászunkba.
Összegzés: A makett elkészítése közel két hónapot vett igénybe. Próbáltuk az utolsó percig csinosítgatni, javítani, hogy büszkén mutathassuk be a nagyközönségnek - nektek:) Nekünk nagyon tetszik, és biztos hogy fogunk még 1:35-ben építeni.
Kritikát elfogadunk, de szidást/cikizést csak burkoltan, ha lehet!
Üdv,
Ivett és Peti
Ui.: Német terepminta festésével kapcsolatos tanácsokat/tippeket/trükköket elfogadunk, mert sejtelmünk sincs, hogyan lehet kivitelezni?