Pintér György - Múzeumi krimik
Üdv!
Nemis tudom hol kezdjem...
Talán azzal inditanák, hogy a sok academy hummer után váltok egy tamiya készletre, és összemérem őket, hogy a későbbi kiegészitésekhez kell-e a tamiya drága készlete. Jutányos áron huzzájutottam ehhez a készlethez, de előtte nem néztem utána, hogy mit rejt e doboz.
Nos, itt ért az igazi meglepetés, az hogy a készlet egy az 1983-ban prototipusként bemutatott hummert, és egy később sok tipuson használt "gépágyút" tartalmaz, hát az még toleráltam, de az hogy ez egy italeri, hát az meglepi volt rendesen! (még az emblémát se tüntették el a japcsik)
Nahát akkor rakjuk össze gondoltam...majd jót harcolunk ezzel a nagy gépfegyverzettel. Segitségül hivtam hát -google- barátom, fotót keresve hol is vetették ezt be? Itt jöttem rá, hogy sehol, mert ez bemutató autó volt, ami ugye később leváltotta a ford muttokat...(néhányat azért lőttek vele), mindezt sugallja az a kb 5 eredeti fotó amit felleltem. Innen kiindulva megpróbálom összerakni úgy, hogy az egyik bemutatón szerepelt.
Összerakás:
aki rakott már össze italerit(főleg régebbieket) az tudja, hogy gyakorlatilag számtalan kilökőtüskenyom van rajtuk, ez a kit se mentes tőle, sőt még a látható külső helyeken is van.??? Akkor ez tamiya ugye?
Egyébként az épités probléma mentes, tömíteni a szokott hummeres hibát kell- a fényszoró tartó hütőmaszk és a géptető az az eredetinél egy darabból van. Ennél a vasnál még a hátsó részt kellett sikolni, mert a bódénál hátul a kannák helyén nem volt besüllyesztés, az a későbbi változatok jellemzője.
Létezik eduard maratás is, amivel az antenna talpak és a géppuska csöve tehető élethübbé. Számomra most nem volt elérhető...ezért maradtak a dobozosok. A jellegtelen ablaktörlőket levágtam, helyére az alakhelyesek kerültek. A sokat vitatott kerekeket megtartottam, mert a birtokomban lévő eredeti képen is ez van alatta, később ezek változtak...
A vezető oldali ajtót nyithatóra készitettem, a jobb beláthatóság végett, antennák szokott húzottszál, a kerékagyakat is besüllyesztettem, vékony papírból megcsináltam a belső tömlőpumpáló burkolólemezét.
Festés:
megtartottam a szokott NATO szineket(tamiya xf67,68,69), csak mindegyiken világosítottam egy kis fehérrel. A beltér az épitési leirással ellentétben nem a sky festést kapta, mert az eredetin se az volt, maradt green. A fegyverzet gun metal fekete alapon.