Pintér György - Múzeumi krimik
Ebben a dobozban egy különleges jármű lapul, a Sherman-alvázra épített M-32 jelű műszaki mentő. A különlegessége abban áll, hogy a Sherman-torony helyére egy lemezből készített, fix torony került, a jármű elejére pedig egy A-keret alakú daru.
A dobozban három öntőkeretet találunk. Ebből kettő a már unalomig ismert régi Italeri Sherman-keret, az alváz meg a kerekek, illetve a páncéltest és alkatrészei. A torony elemeit tartalmazó öntőkeret hiányzik, helyette a harmadik kereten találjuk a műszaki mentő alkatrészeket. Ezek elég jó minőségűek (és más nem is gyártja ezt a verziót!) és kapunk sok apróságot, amivel felpakolhatjuk a járművünket (tartalék kerekek, görgők, szerszámos dobozok).
Alapvetően jó készlet, de sok utánajárást igényel, amíg egy szép M32-t tudunk építeni belőle. Italeriék a kábelezésben nem segítenek, jó pár képet meg kellet néznem és leírást elolvasnom, hol mi is van és hova is van kötve, de nem ördöngösség pótolni, bár kelleni fog kb. 1,5 méter sodort kábel hozzá. A torony belseje aránylag kidolgozott, de pár finomítás elfér ide is, fotók alapján nem nehéz elkészíteni.
A test belsejébe két dobozt adnak, és egy padlólemezt. A baj itt az hogy nagyon belátni a nyitott tornyon keresztül, így vagy letakarjuk egy ponyvával a nyílást, vagy megcsináljuk a belsőt. Ehhez gyárt a CMK belsőt, vagy a Verlinden, vagy az Academy M-10 sorozatából is felhasználhatunk pár alkatrészt. Ami nagyon zavaró az a hátsó tűzfal és az első ülések hiánya.
Aki esetleg M32B1 verziót szeretne építeni annak ki kell cserélni a páncéltestet egy korai M4A1-re (például Dragon). A futóműre is ráfér egy kis feljavítás vagy csere. A lánctalpat fotók alapján érdemes másikra cserélni.
A járműről nagyon jó kis fotók találhatók a neten, illetve az Allied–Axis kiadvány 4. számában. Itt egy konkrét példány van lefotózva több nézetből, kitérve minden részletre ami alapján ez a konkrét jármű is elkészíthető, de ötletadónak is kiváló.
A közelmúltban külföldi oldalakon Antonio Martin Tello publikált egy nagyon szépen elkészített M32-est érdemes megnézni az ő képeit is, szép munka és nagyon jó ötletek vannak benne (www.panzernet.com).
Összességében elmondható hogy plusz ráfordítással egy különleges járművel gazdagodhat a gyűjteményünk, de egy szövetséges diorámába is főszerepet kaphat (motorcsere, rakodás).
A képeknél az egyik öntőkeret, a matrica és a lántalp fotója a gyártó oldaláról származik, mert a fényképezőm bedöglött.