Pintér György - Múzeumi krimik
A makett építésének utolsó lépései alatt már nekiálltam az alap elkészítésének is. Ehhez Vallejo művizet használtam.
Először elhelyeztem az alapra és körberajzoltam a makettet.
Mivel a leírás szerint, a művíz lakkozott felületre nem tapad, így az első lépés az alap felső részének lecsiszolása volt. Majd egy kés és egy kiskanál segítségével elkezdtem felkenni a „vizet”.
A késsel felkentem az anyagot, a kiskanállal pedig kialakítottam a hullámokat. Ehhez olyasfajta mozdulatot kell a kanállal végezni, mintha tojást vernénk fel.
Ennek a művíznek 6 óra a száradási ideje, és az első próba a hajóval úgy nézett ki, ahogy a 7-8. képeken látható. A felület kissé fényes lett, ezért átmostam az egészet világoszölddel és sötétkékkel. Majd fehérrel megfestettem a hullámok tetejét. Így sikerült kissé tompítani a csillogást.
Ezután beragasztottam a makettet a helyére. Mint látható, itt-ott kilátszik az alap a hajó alól. Oda egy drótdarab segítségével, természetesen kentem még művizet. Aztán, hogy azt a hatást keltsem, hogy a hajó a vízben van, szilikonkaucsukkal körbekentem a vízvonalat.
Következett az utolsó részletek kialakítása. Mivel a hajót kikötött helyzetben ábrázoltam, így egy régi Hasegawa készletből felhasználtam két bóját és egy pontont. Ezeket lényegében csak festeni és a helyükre ragasztani kellett. Illetve a feljáró elkészítéséhez maratást és sztirolt használtam. A rögzítőköteleket pedig drótból imitáltam. Aztán felkerült néhány figura is.
Végül, a már említett AK cég szürke átmosójával koszoltam a felépítményt és a törzset, majd rozsdapigmenttel imitáltam a rozsdafolyásokat.
Ezekkel a lépésekkel a makett teljesen elkészült.