Pintér György - Múzeumi krimik
Mivel a Bedford QL Italeri makettről már három cikk is szerepel az oldalon (ami nekem is sokat segített), ezért leginkább néhány részterületet mutatok be.
Motor
A körbefutó gégecső vékony rézhuzalból készült, amit egy másik rézszálra tekertem fel. A gyertyakábelek szintén vékony rézhuzalból vannak, amit beragasztás előtt egy alumíniumgyűrűvel fogtam össze. A hűtőt kidolgoztam (festés, koszolás), mivel a nyitott hűtőrácson keresztül jól fog látszani.
Fülke
A fülkében az üléseket dobtam fel egy kicsit azzal, hogy a felületüket bekentem folyékony ragasztóval,és rásimítottam egy réteg papírzsebkendőt. Ettől olyan hatást kap,mintha szövet lenne. A ponyvatartó rudazatot fémhuzalra (gémkapocs) cseréltem, azért is,mert nagyon törékeny volt az öntvény, illetve sorjázás után az összhatása torz volt.
A fülke elején a kurblitartót kifúrtam,és kétoldalt bereszeltem. A hűtőrácsot kivágtam,és teaszűrő fémrácsára cseréltem. Körbe tubusból kivágott fémcsíkkal fedtem le, amit előtte a belső oldalról átnyomkodtam, hogy a csavarok megjelenjenek rajta. A hűtőkupakot külön készítettem el.
Plató
A platón hajtottam végre több átalakítást. A felületre nyomtatott láncot és akasztókat lecsiszoltam, helyette gombostűből készítettem csigakampókat és vékony láncot akasztottam rá. A ponyvatartó bordázatot 50 mm-es gémkapocsból készítettem, pillanatragasztóval rögzítettem. A ponyvát feltekert selyempapírból készítettem el, akrilfestékkel kezeltem, és vékony cérnával csomóztam fel. A plató üléseit szintén a zsebkendős módszerrel készítettem. A csörlőn lévő sodronynyomatot lecsiszoltam,és 3x3 szálból sodort rézsodronyra cseréltem. A hordó szintén tubusból készült, viszont a pótkereket nem tettem fel, mert ha fent van, az ágyúnak igazából nem jut hely.
Ágyú
Az ágyún a legfontosabb átalakítás a vertikális állítótárcsa közeinek, illetve a töltényűr és lövegzár kimarása volt. A csövet sokáig tartott elkészíteni, mert a ragasztás és sorjázás után sokáig kellett csiszolni a kör keresztmetszet eléréséhez. A talpszáron a rudazatot injekcióstűre cseréltem, illetve a lövegpajzson a kampókat kicseréltem fémszálra. Nagyon kell vigyázni, hogy a talpszár oldalán lévő sorja az nem öntési hiba, hanem hegesztésimitáció. Sajnos pár helyen kivetőtüske nyoma látszik rajta.
Festés
A festéshez Humbrol Enamelt használtam, a koszoláshoz viszont kizárólag Humbrol akrilt.
Figurák
Sajnos nem tudom, hogy a figurák milyen készletből vannak, mert egy barátom kisfia ragasztotta és festette kékre (!) őket. A festék eltávolítása után alapoztam fehérrel,és vittem fel a színeket, majd beeresztettem,szárazecseteléssel kiemeltem az éleket.
A talaj
A talajt sivatagi homokból (még Kuvaitból hoztam) és Sulifix ragasztóból kevertem. Gézlapot ragasztottam furnérlemezre, rákentem a „keszőcét”, kézzel kialakítottam a főbb formákat, elhelyeztem rajta a keréknyomokat, lánctalpnyomokat. Végül száraz homokkal beszórtam.