Pintér György - Múzeumi krimik
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ez a sport egy egyszerű egyetemistának (kevés zsebpénzzel) elég drága. Épp ezért megpróbálom a legtöbb dolgot saját magam csinálni a "legolcsóbb" dolgokból. Igazság szerint még soha nem csináltam ilyesmit, ez az első saját fám, de remélem azért sikerül, ha nem akkor még megcsinálom a cikket, hátha valaki majd az én hibáimat kijavítja és csinál valami jobbat.
Az 1/35-ös fa készítése
Első lépésként el kell készítenünk a fa vázát drótból, ehhez szükségünk van legalább 8 db kb. 1 méter hosszú drótszálra, ez lehet vékonyabb és vastagabb attól függ, milyen vastag törzset szeretnénk a fának. Ezután félbe kell hajtani a drótokat, úgy hogy a végén keletkezzen egy akkora hurok amibe 3-4 ujjunk is belefér.
Ha ez megvan akkor el lehet kezdeni a min. 16 szál drótot összesodorni. Ilyenkor lehet kialakítani a fa első ágát tetszőleges magasságban. Ehhez le kell választanunk a fő kötegről három szálat, majd azokat is összesodorni. Szintén a fantáziánkra bízzuk az ág hosszát. Majd a többit is összesodorhatjuk tetszés szerint kialakítva egy egyedi formát a fánknak.
Ha megvan a fa váza, el lehet kezdeni vékony drótokból csinálgatni a vékonyabb ágakat, majd ezeket pillanatragasztóval, gyantapisztollyal esetleg forrasztással rögzíteni az eredeti ágakra. Tudom alumíniumot nem lehet forrasztani, de én mégis "forrasztom, mert eddig ez vált be a leginkább abból a szempontból, hogy gyorsan megszilárdul és erősen tartja a drót ágakat.
Én ezek után Gazdaságos tejföl állagú glettbe merítettem a fát, majd hagytam kicsit megszáradni. Ezek után lehet belekarcolni a kéreg mintázatát.
A kisebb ágak
Na ez a rész a legunalmasabb az egészben, ugyanis fel kell ragasztgatni a kertben szedett növények gyökereit az ágakra tetszőleges sűrűségben :D
Erről a részről tettem fel képeket, de a következő fánál teszek fel képet az egész folyamatról.
Ezek után a fát lefújom barnára, majd olajfestékkel befolyatom és szárazecsetelem, és utána meglátjuk, hogy milyen lesz.