Pintér György - Múzeumi krimik
Sziasztok!
Bemutatnám új diorámám. Hiába új, az épület évekig állt félkészen egy dobozban, Édesanyámnál a szekrény tetején, ihletre várva. Aztán megjött az a bizonyos ihlet, amikor megláttam a Miniart honlapján a "fogolykísérős" figurakészletet. Igen ám, de sehol nem tudtam hozzájutni (volt olyan hely, ahol kb. 2015 februárra ígérték). Mígnem a makettshop-on rátaláltam, egyetlen dobozra - valaki megrendelte, de visszamondta. Innentől felpörgött az építés.
Én nem szeretek mindenféle sztorikat és háttérgondolatokat gyártani egy dioráma mögé. Mindenki maga dönti el, hogy mely figura, karakter milyen tulajdonságokkal felruházható -gondolok itt a papra, akire majd később kitérek-, és milyen évszakra, milyen helyszínre helyezi a diorámát. Egy biztos: '44 hideg őszén járunk valahol a Nyugati Fronton. A többi magáért beszél. Viszont valamire megkérnélek benneteket: nincs címötletem a fentin kívül! Ha valakinek valami frappáns az eszébe jut, mindenképp írja meg kommentben. Köszönöm! :)
A templom rom a Miniart 36030 számú készlete, melyhez egy lehetetlen méretű alapot is kapunk a gyártótól. Tipikus Miniart épület, aki ismeri annak nem kell bemutatni, aki nem, az próbálja ki! Sok negatív gondolata lesz az elemek kivágása és ragasztása közben. Sok ukrán édesanya fog csuklani, miután rájövünk mi és hol nem illeszkedik, mennyi apró luk marad a kilökőtüske nyomok eltávolítása után, stb. Az eredmény azért mindig kárpótolja az embert. A szemet próbára teszi a téglafalak festése és olyan, mintha abszolút nem haladna az ember. A műanyag alap végül egy fenyő keretbe lett belesüllyesztve, melyet egy cimborám gyártott kifejezetten erre a méretre.
A figurakészlet szintén a Miniart 35084-es készlete, melyben 2 SS katona kísér 3 amerikai foglyot. Karakteres arcok, összeségében minden rendben velük. A pap egy másik Miniart készletből maradt. Előfordulhat, hogy az ő arcán egy kis mosolyt vélünk felfedezni...ebben az esetben is mindenki döntse el saját maga, hogy mire gondolhat a pap...
A festésre, felhasznált festékekre részletesen nem térnék ki, az biztos, hogy egy pár helyen felül kell írni azt, amit a Miniart ajánl. A fa hajlított drótból készült, faragasztós finom faforgáccsal bevonva. Amik még láthatóak: különböző festett szóróanyagok, melyek szintén faragasztóval és ragasztó spray-vel vannak rögzítve, fűcsomók és fűszálak, melyeket sztatikus szóró híján vonalzó és pulóver segítségével állítottam "megfelelő szögbe". A dioráma előterét kissé üresnek találtam, ezért beállítottam egy leharcolt, kerék nélküli elhagyott német oldalkocsit. (Ez egy régi Tamiya-roncs)
Próbáltam olyan fotókat készíteni, amik élesek. Több 10-ből ennyi sikerült. A minőség nem tökéletes, de hát nem vagyok fényképész! :)
További jó makettezést kívánok mindenkinek!