Jenki Stug

StuG 40 Ausf G

1:35, Revell
Pintér György - Múzeumi krimik Hol is kezdjem? A tipikus rossz, vagy mondjuk inkább: nem annyira jó ajándék esetével álltam szemben. Ugyanis a szóbanforgó kit kézhez kapása előtt két héttel fejeztem be, egy Stug IV -et. Szóval az érzéseim vegyesek voltak. Mivel azonban ugye ismerjük a mondást, miszerint ajándék lónak ne nézd a fogát, így próbáltam egy olyan megoldást találni, ami a Stug-ok iránti lelkesédesemet egy kissé visszatornázza a megfelelő szintre, hogy az ember hozzákezdjen egy kithez, és ne csak úgy összebarmolja.

Az isteni sugallat egy ezeréves Modell és Makettből jött. Ezt láthatjátok majd az első képen: egy "jenki" Stug... hmmm. A megfelelő nyálcsorgatás után ráfeküdtem a háttérinformációkra. Ugye "szimpla mezei" Stugról számtalan infót lehet találni, de specifikusan erről a zsákmányol darabról, hát ez feladat volt. Több heti keresgélés után megvolt a "vad".

Megtaláltam a kép eredetijét... már legalábbis az eredetére vonatkozó infókat. A vadász aki elejtette a vadat az amerikai hadsereg Timberwolfes hadosztálya volt, valahol Franciaországban.

Na lássuk a kitet. A Revell azért viszonylag ritkán ad ki 1:35-ös dobozokat. A dobozt kibontva az öntőforma színe és maga az egész egy kissé ismerős volt. Egy kis kutakodás után kiderült, hogy a Dragon által kiadott cucc került újracsomagolásba...

Innentől kezdve kell-e írnom valamit a minőségről? Tökéletes öntés, kevés hiba, minimális tömítőpaszta felvétel, részletesség... minden alapvető követelmény, amit a vásárló (khmm... ajándokozott) elvárhat egy kittől.

Az összeállítás így nagyon gyorsan, és gördülékenyen ment. (Főleg, hogy a StugIV után szinte fejből összetudtam volna rakni.)

Túl voltam az alapokon, jöjjön a házimunka. Természetesen a dobozban nem lapult zimmerit páncélzat, ill. a fotón szereplő plussz homlokzati betöngömbök is hiányoztak. Na lássunk neki: ami pasztát megspóroltam az összeillesztésnél az most mehetet fel a makettre. A megfelelő vastagság eltalálása elég nehéz, de ha ezen túl vagy, akkor jön az igazán szórakoztató része, a csíkozás. Érdemes kínlódni vele mert kifizetődő szenvedés.

Miután ez megvolt jöhetett a festés, ami ugye az amerikai harcjárművek terén elég egy síkú: zöld...
A felségjelzések kézzel festettek, ezért aztán különösen az oldalrészen meggyűlt velük a bajom...

A StuG hátuljára még össze kellett hozni a képhűség kedvéért egy eredetileg is "házilag" barkácsolt tartókeretet. Ez nálam tejfölösdobozból készült, szegényember vízzel főz alapon.

A sár putty, hígító és pasztellkréta/hintőpor keveréke, mint láthatjátok nem sajnáltam, de szvsz egész jól sikerült. (Fő a szerénység!)

A figura a Dragon ami harckocsizó készletéből került ki,, de plusszban kapott egy Verlinden fejet. Sajnos "jeep cap"-es fejem nem volt, így kapott egy rohambilit, ha már kint lóg a rohamlövegből. És, hogy teljes legyen a napja megkínáltam egy bögre finom kávéval.

Hát ennyi, ítélkezzetek magatok, hogy mennyire sikerült visszaadni az eredeti fotón szereplő járművet.
Timberwolfes
Timberwolfes
1
1
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
2009.02.12.
tomgrey, Mezőhegyes
Makettinfo Online Klub
Értékeld a cikket! ?
A cikket csak bejelentkezett felhasználók értékelhetik. Bejelentkezés, regisztráció
Don
2009.02.21. 12:49:56
Szia Tomgrey!

Ezt egy pár éve én is megcsináltam. :) Jó kis móka volt, az biztos! Szép lett! Annyi csak h a meghajtókerék más a fényképen lévő példányon, mint ami a dobozban van.

Don
vereri05d
2009.02.21. 19:39:30
Szegény stug.... :(
tomgrey
2009.02.22. 09:32:18
Köszi mindenkinek!

Dasboat: igen, ecsettel. Nincs pisztolyom, és vsz. nem is lesz. (korr: "friendly fire")
Don: igen, nem volt más készleten...
vereri05d: :D
Szólj hozzá! ?
Megjegyzést csak bejelentkezett felhasználók írhatnak. Bejelentkezés, regisztráció