Pintér György - Múzeumi krimik
1943 tavaszán a Tigris I első bevetéseivel szerzett tapasztalatok után a fegyverügyi hivatal egy új nehéz harckocsi kidolgozását kezdeményezte. Ennek a járműnek a Tigris I-gyel szemben a lövedékek becsapódásának jobban ellenálló formát kívántak adni, hasonlóan a Párduchoz. A tervezőasztalokon megszületett a Tigris II vagy Királytigris, sorozatgyártása 1944 januárjában indult meg.
Összerakás:
Az összerakás nekem feladta a leckét, és szerintem azoknak is fel fogja, akik még nem készítettek tankot, vagy még nem sokat. Az elején könnyűnek tűnt, mert csak a fogaskerekeket kellett feltenni először, de utána jött a lánctalp. Ennek két módja van, vagy egy egybelévő lánctalpat teszel fel, amit csak össze kell passzintani egy helyen, vagy egy min. 21 darabból ragasztgatod össze. Én káromra az elsőt választottam (jó de hát kinek nem tetszik jobban?), csakhogy ez nem maradt egyben sokszori ragasztózásra sem, pedig vártam vele. Mivel a végére tiszta ragasztósak voltak a fogaskerekek, és haladni akartam végre, így a második megoldásra tértem át, de csak az aljáig van lánctalp.Elrontottam, de jó lecke volt, szerencsémre nem annyira feltűnő. Na jó, legalább utána már könnyebben mentek a dolgok. Miután nagy nehezen meglett mindkét oldal, összeragasztottam az alappal, majd jöhetett rá a fedő(belső berendezés nincs, egyébként nem is lenne sok értelme),erre néhány kellék,majd a lövegtorony.
Festés és matricázás:
A festés részét megkönnyítették, mert volt hozzá festék, ecset és ragasztó is. A leírásban 3 alternatívát is bemutatnak,hogyan festhetjük és matricázhatjuk. Én először az egészet lefestettem Armor Sand (16) festékkel, majd erre zöld (Euro Green - 86) és barna (Earth Red - 186) foltokat. Utána meg feltettem néhány matricát.
A kithez még vannak német katonák,amik szerintem a Waffen SS kötelékébe tartozhatnak. Nem kell darabokból összerakni őket, csak kiszedni és lefesteni.
Kezdőknek nem feltétlenül javasolt, de próbálkozni szabad, én is megtettem.