A következő makettem, amit szeretnék nektek bemutatni a cseh KP egyik újdonsága, a MiG-23UB Flogger-C-je.
A makett nem olcsó, kb. 20 Euróba kerül, így az embernek vannak némi elvárásai a készlet minőségét illetően. Nos, ez a makett nem igazán kínál jó minőséget.
A panelezése nagyon szép, osztott a kabintető, jók a matricák, és itt valahol véget is ér a pozitívumok sora.
Az építést a pilótafülkével kezdtem. Itt nem is volt gond, de a törzsbe való beépítése már nem volt könnyű. Sokat kellet farigcsálni, míg sikerült belevarázsolni a fülkét a géptörzs orr-részébe.
Következett a szárnyak és a törzs összeállítása. Ez sem egyszerű művelet. A szárnyak nem igazán illeszkednek a törzsbe, ráadásul a szárnyak nyilazásanak szögét csak egyenként lehet beállítani. Nincs fogazat, vagy más mechanika, ami lehetővé tenné a szárnyak egyszerre történő mozgatását, mint például az Academy MiG-23 esetében. Ráadásul minimális nyilazásnál a szárnyak igencsak lekonyultak.
Ezért a szárnyakat maximális nyilazással rögzítettem. A pilótafülkétől a függőleges vezérsíkig végig futó púp sem illeszkedett a törzshöz. Ismét faragni és tömíteni kellett.
A vízszintes vezérsíkokkal, futóművekkel nem volt gond.
A gépen nincsenek függesztmények, mivel a doboz nem is tartalmaz ilyet, kivéve a törzs alatti póttartályt. Én ezt sem raktam rá.
Festéshez a Vallejo 71.609 Soviet/Russian Colors Tactical schemes készletben található színeket használtam. A terepmintát szabadkézzel, maszkolás nélkül fújtam. A gép paneljeit fekete Tamiya Panel line accent colorral folyattam be. Koszoláshoz a Revell weathering készletet használtam.
A makettre a 20-as oldalszámú Rettegett Iván, az egykori 47. Pápa Harcászati Repülőezred 1. Sámán repülőszázadának MiG-23UB matricái kerültek.