Ezt a diot a már korábban bemutatott "Betlehem"-mel párhuzamosan készítettem, s 4 hónap után elkészült. Az építés során sajnos csak szerény modellezőfelszerelés állt rendelkezésemre,de próbálkoztam szükségmegoldások keresésével. Például zimmeritező szerszámot ásványvizes flakon kupakjából készítettem.
Bergepanther:
ICM terméke, voltak vele problémák,sorja rengeteg,szinte mindenütt. A vékony alkatrészek mind eltörtek, pótolni kellett őket. A páncéltest meg volt vetemedve,de azért sikerült komolyabb tömítés nélkül összeilleszteni. A búvónyílásnál rengeteg a reszelnivaló,mert nem fért be. A lánctalp felhelyezésétől külön féltem, ezért is döntöttem úgy, hogy az egyik oldalon éppen javítani fogják( ennek ellenére meglepően könnyen ment a felhelyezés). Ezeket leszámítva szerintem nagyon szép járművet építhetünk belőle.
Sok képet töltöttem le a járműről,és ezek alapján döntöttem,kipróbálom a zimmeritezést a magam készítette eszközzel. Puttyval bekentem a beborítandó felületet,próbálva imitálni a lepattogzódást is, hát így sikerült. Hátulra fabrikáltam egy kannatartót, illetve a szerszámos ládán és a sárvédőn próbáltam imitálni a "viseletes múltat".
A vontatókötelet kicseréltem magam által készítettre. A motor a Tamiya készletéből szereztem a figurákkal együtt, mivel ha lánctalpcsere is van,akkor már karbantartják a motort is.
Revell okkerrel (88) festettem ecsettel a járművet,majd koszolás földszínnel, illetve barna és fehér pasztellkréta keverékével. Koptatásokat panelezőtollal próbáltam imitálni.
Kübelwagen:
Tamiya(213),illetve a hozzá ajánlott motorszerelő készlet. Építés könnyen ment,abszolút problémamentes. Páncélos szürkével festettem,majd koszolás,koptatás következett.
A műhely:
A műhely kartonlapból készült,az ablakok írásvetítő fóliából, a külső díszek ugyancsak kartonból. A téglák is kartonból készültek. A vakolatot autójavító gittből készítettem, majd színezett diszperzittel festettem,és vízfestékkel próbáltam koszolni. Az iroda padlója, a lambéria,a kerítés,illetve az ajtók orvosi spatulából készültek, vízfestékkel festve és koszolva. A berendezési tárgyak ugyancsak kartonból készültek, a műhelyfelszerelés Italeri gyártmány.
A tető váza laminált lapból lett fűrészelve, a cserepek pedig ételes dobozból,a kupás pedig lap spirálozóból készült. A falakon lévő képeket,a műhelynaplót az újságot netről szedtem le és nyomtattam ki.
A fa a már jól ismert drót/mester tapasz kombó, vatelinnel, illetve levéllel készült. Talán az eddigi legjobb fám, legalábbis nekem.
Remélem sikerült egy mozgalmas diót készítenem, kívül-belül folyik a meló, a parancsnok sürgeti az időt, a beosztott tiszt talán egy javítási szabályzatot keres a polcon.
De inkább beszéljenek a képek!