Pintér György - Múzeumi krimik
A Pz-II-re szinten egy régiségpiacon akadtam rá, igen potom összegért. A makett típusa az afrikai harcmező.
Mar az elejen eldontottem hogy a 21 pc.hadosztaly egy elore tolt felderitojet akarom elkesziteni max. ketto figuraval.A 21 pc.hadosztaly talan az egyik legismertebb hd.,a temam valamikor 1942 dec.ben jatszodik,egy felderitesen levo egyseg bekes pillanatat mutatja be.Szinte az utolso bekes hetek,mivel 1943 elejen a szovetseges tamadas soran szinte felmorzsoltak az egesz hd.,nagyon komoly vesztesegeket szenvedtek el,1942 dec.ben meg 10db Pz II-sel szolgat a hd.
Az epites elso fazisaban eltavolitottam az osszes tartot,felfuggesztot,ezeket Eduard fotomar.termekevel helyettesitettem.Also reszen es a tekno aljan jelentosen szabadon hagyott reszek voltak,ezeket styrollappal lezartam es Tamiya Puttyval tomitettem,hegesztesi varratokat is Tamiya Puttyval keszitettem ujra.
A fegyverzetet Aber termekere csereltem,mar az epites soran figyelembe vettem,hogy egy leharcolt,tobb helyen serult tank fog keszulni.Ezert az uj maratasokat szandekosan hianyosra keszitettem,a sarvedokon szerettem volna modositani,de a gyartasa vegett nem volt lehetosegem.Lanctalpnak termeszetesen a kora miatt gumi lanctalpat kapunk,ezt a Friul termekere csereltem.
Matricakat nem sokat tedtem fel mert nem ereztem szukseget,igen sok fotot tanulmanyoztam,es arra a kovetkeztetesre jutottam,hogy igen sok jarmu nem volt felszamozva.Ezert a kereszteket es a hd. jelet ragasztottam fel mindosszesen.
Alapfestes utan atmosas,majd befolyatas kovetkezett,mikor ezekkel vegeztem,jottek a koposak es lepattogasok elkeszitese,ezek szinet megfelo porokkal tompitottam. A porozasok befejezeset csak akkor tudtam vegezni,mikor az alap elkeszult,es mar tudtam,milyen lesz a szine.A lanctalppal sok gond volt,de a kidolgozotsaga ezt karpotolta.Sajnos minden szemet at kellett furni egyenkent,ugyanis sorjasok voltak a furatok.Osszeszereles utan zsirtalanitas, majd Tamiya Metal Primerrel alapoztam,egy napig hagytam szaradni es lefestettem Tamiya Earth mattal,porozasnak itt is Mig termekeket hasznaltam,termeszetesen nem feledve a fenyes kopasokat a kapaszkodo feluleten,es enyhe fenyes kopast a belso feluleten.
Alapnak csemperagasztot es tapetaragaszto kevereket hasznaltam,nem homokot,mivel az tulsagosan nagy szemcsezetu az 1/35-os kicsinyiteshez,felhordas utan vartam addig,amig elkezdett kotni,de meg formazhato.Kialakitottam a lanctalp nyomat es koveket helyeztem bele.Ezen kovek a Royal Modell termeke,nagyon szep,jo kidolgozotsagu.Szaradas utan sivatagi homok szinnel fujtam le,majd jott az atmosas,vegul pedig Mig porokkal adtam meg a vegso szint.Novenyzetnek a Mininatur termeket hasznaltam,o adta a szarazfuvet,fanak kerestem megfelelo pici faagat amit meg poroztam is,hogy megtorjem a sarga szint felragasztottam izlandi mohat.
Figurak Tamiya termekek,viszont a felso figuran kicsereltem a karokat,es igy adtam a kezbe a terkepet.Ruhazataik szinet probaltam varialni,ezzel azt mutatva,hogy mar utanpotlas szinte alig van,es azt kell hasznalniuk,ami van vagy amit talanak.A ketto figura festesere nem akarok kulon kiterni,mivel meg nekem is igen uj terulet,es most keresem azt a semat,ami alapjan akarom elkesziteni oket.
A tankon levo kiegeszitok,a hordok szinten Tamiya,a lada gipsz,takaroponyvak sajatkeszites,homokzsak Royal Model mugyanta,fonott kosar Unicornmodels szintem mugyanta,kulacsok-geppuska-kannak Tamiya termekek.
Miutan felhelyeztem az osszes kiegeszitot,es elkeszult az alap vegso szine,johetett a tank befejezo koszolasa,aminek harmonizalni kell a talajjal.
Fotoimon nem tudom mennyire latszik,hadilabon allok a fenykepezessel.