Pintér György - Múzeumi krimik
Másnéven SA-6 Kub vagy NATO-kód szerint Gainful.
A Pro Modell 2006/3. számában leírtakhoz egy-két dolgot jegyeznék meg, azontúl, hogy azzal szinte teljes mértékben egyetértek.
1. A Trumpeterrel való mo-i ellátás szerintem nem igazán oldódott meg, hiszen én a makettet 2007. márciusában rendeltem és december közepén jött meg. Az, hogy ez kinek a hibája, most már nem érdekel.
2. Az összeállítási rajz, amely első ránézésre olyan revelles, 20 lépésben taglalja az összeépítést.
3. A belső tér kidolgozását ne keresse senki, mert az nincs, bár lehetőséget sem adnak a nyílások kinyitására. Azonban az ügyesebbek nyugodtan veselkedjenek neki.
3. Valószínűleg a korai változat került kiadásra, mert a 14. lépésnél megemlíti, hogy a D21-D22 és a D17-18 alkatrész early, de azonfelül semmit.
4. Nekem nagyon tetszenek a készlethez külön adott különböző átmérőjű gumicsövek, végre nem csak leírjuk-rajzoljuk, hogy hogyan kellene levágni, stb.
5. A C46-os alkatrészt (orosz harcjárművekre jellemző fagerenda) el lehet felejteni, inkább menjünk aztán szerezünk be igazit, én már ki is mentem a közeli erdőbe egy megfelelő akác ágért. Mert ez inkább hasonlít egy lóitatóhoz, mint egy igazi fagerendára.
6. A maratások tényleg kissé vastagok, de az Eduard már kiadta a megfelelő készletét (Eduard 35858). Hobbyeasy-n tutira kapható és a összerakási útmutató is letölthető.
7. A rakétákat kétféle képpen lehet „beállítani” szállítási pozícióban vagy kilővésre készen. De az interneten mindenkinek ajánlom képek keresését a járműről, mert álló helyzetben egy-két kábellel csatlakoztatni szokták elektromos energiát szolgáltató járművekhez.
8. A matricákat orosz, cseh, lengyel és NDK-s járműhöz kapunk. Az oroszhoz nincs számsor.
Remélem, első próbálkozásom ezen topicban azért egy kettes alát megérdemel.