Santa Maria 1492

Santa Maria

1:96, Revell
Pintér György - Múzeumi krimik A makett viszonylag régi, az öntőkereten 1992 szerepelt, azonban a sorják és az öntőszerszám elhasználódása alapján a kit jóval régebbi lehet (a makett ősrégi Revell katalógusokban is szerepel). Ennek ellenére az árkategóriájában ma is megállja a helyét. A hozzávetőlegesen, kereskedőtől függően 5500 HUF körüli összegért egy kis plusz munkával ma is versenyképes makettet kapunk.

Az öntőkeretek barna, viszonylag lágy, könnyen formálható anyagból készültek. Az alkatrészek közös jellemzője a mindenhol előforduló sorja, azonban ez egy kis gyakorlattal még a kezdők számára is könnyedén eltávolítható. A törzset két darabból ragaszthatjuk össze. Ezek egy kissé vetemedettek voltak az én példányom esetében, így sok szárazpróbára, és körültekintő ragasztásra volt szükség. Azonban még így sem volt elkerülhetetlen a hajótest hátsó részének tömítése.

A készlet korából eredő hibák ellenére könnyen, buktatók nélkül összeállítható a hajó. Egyedüli hibának a fedélzetre ráöntött, és csak hosszas munkával eltávolítható, nem túl élethű kötélcsomókat, valamint a néhol eltúlzott famintázatot tudnám felróni. A maketthez amúgy két külön vastagságú cérnát, valamint tökéletes minőségű matricalapot mellékel a gyártó ( a csak a gyermekek és laikusok számára élethű vákumfólia-vitorlázat mellett).

A kész hajó, összeállítás után Gunnze akril festékekkel került lefestésre.

Összességében mindenkinek, a hajóépítésben eddig még járatlan makettezőnek, és kezdőknek is bátran ajánlom a készletet.
2009.05.07.
Ehud Ehud (Ehud), Budapest
Értékeld a cikket! ?
A cikket csak bejelentkezett felhasználók értékelhetik. Bejelentkezés, regisztráció
Johnie
2009.05.19. 08:57:09
Nem rossz makett és szép az összeépítés is. Nekem is megvan a Maria 1:100-ban a Constructo cég által, és én sem tettem fel vitorlákat mivel nem tudtam szépen kiszabni őket és sokat is takart volna
Ehud
2009.05.19. 15:49:38
Johnie!

Fontolgatom, hogy készítek vitorlázatot is, már megkezdtem az előkészületeket a legyártásukhoz (a Fórumon kapott tanácsok alapján). Majd attól függően, hogy mennyire lesznek élethűek, döntök a felrakásukról (mivel ez az első vitorlásom, egyelőre eléggé ismeretlen a terep).
Johnie
2009.05.19. 16:10:13
Nem reklámozni akarom , a http://www.hajomakett.hu/ oldalon a Cikkek / Vitorlás hajómakett link alatt megtalálható a hajóm. Vitorla készítéssel én is sokat szenvedtem ami a legjobban megfelelt volna az a hernyóselyem, de sajnos fényes és kezelhetetlen. Azért döntöttem a vitorla nélküli csak kötelekkel ábrázolt hajóról, mert a vitorlák kifeszítve eltakarták volna a részleteket. Maradt még egy lehetőség, hogy feltekert vitorlákkal ábrázolom a hajót, akkor vitorla is van és a részletek is látszanak. Na de 1:100-ban nekem lehetetlen feladat....
Ehud
2009.05.19. 16:32:02
Köszi a honlap tippet, eddig még nem ismertem! A hajód nagyon szép lett, de hát a fa, az ugyebár egy teljesen más kategória. Viszont úgy látom, hogy a Constructo jóval részletesebb kötélzet-térképet mellékelt az összeállítási útmutatóban, mint a Revell.
Johnie
2009.05.19. 16:46:20
És még azt mondják : a Constructo a fahajó makettek legalja...:)
Joe
2009.05.20. 14:33:14
nagyon jó lett! nekem főleg a festés, az nagyon jól sikerült!
Guliver
2009.05.29. 15:52:30
Szia Ehud!
A vitorlák készítéséhez még nagyon jó és sok segítséget nyújthat Dr. Marjai Imre HAJÓMODELLEZÉS c. könyve, ami valamikor a '80-as években jelent meg és a legapróbb részletekig leírja a valódi és ezzel együtt a modellhajók készítési technikáit. Régi könyv és talán már nem is nagyon kapható mág antikváriumban sem, de talán a Vaterán meglelnéd. Ha érdekel, de nem tudod megszerezni akkor még esetleg azt is tehetjük, hogy megpróbálom lefénymásolni ( tök ingyen a melóhelyemen ) és valami úton-módon eljuttatom Neked.
Szólj hozzá! ?
Megjegyzést csak bejelentkezett felhasználók írhatnak. Bejelentkezés, regisztráció