Pintér György - Múzeumi krimik
A technikai ismertetővel nem szeretnék senkit sem untatni. Ha valaki kíváncsi rá, akkor az internet végtelen lehetőségeket kínál.
A makett a már megszokott Revell minőség. A kicsinyke doboz tartalmaz 2db öntőkeretet, a gumi lánctalpakat, az összeállítási útmutatót és egy matricalapot.
Közel hatvan alkatrészt mellékel a gyártó, de ebbe beletartozik a két figura, egy kicsinyke diorámaalap egy pálmafával. A páncélos így is kb. ötven alaktrészből áll. Első lépésben a páncélteknőt állítottam össze. A futógörgőket egyenként festettem. Az alapszín H32 volt,a gumi futófelület H33. Az építési útmutató sorrendjétől kissé eltértem, és belevágtam a küzdőtér elkészítésébe. Minden alkatrészt ennél a munkafázisnál festetten ragasztottam a helyére. Összeragasztottam a padlólemezt a páncélteknővel (az útmutatót követve előzőleg beragasztottam a lőszereket). A lövegpajzs és a cső, meg a zárszerkezet összeállítása következett. Végül az egybeönött rádiót és lőszertárolót ragasztottam a torony oldalfalához. A küzdőtér elkészítése az oldalfalak összeragasztásával véget is ért. A teljes küzdőtér H32 színű. A kopásokat szárazecseteléssel imitáltam. Az enyhébb kopások elkészítéséhez H53-t használtam, az erősebb kopásokhoz H11-t. Végül erősen felhígított H33-l befolyattam a teljes belső teret. A lőszer hüvely része H16, a mag H53 színű, ill. a mérőműszerek, mármint ami látszik belőlük R5 és piros színű. A géppuska H56, a tus része H29 színt kapott. Ezután összeragasztottam a két teknőfelet. Helyére került az összes többi alkatrész, kivéve a benzines kannák, és a fotógörgők a lánctalppal.
A páncélos H32 színt kapott. A csíkozás H117 színű. A festést ecsettel csináltam. A csíkozásnál nem követtem semmilyen mitát,csak a szabadkézre hagyatkoztam. A XVII Panzer Division Eastern Korps jelzéseit választottam. A matricák,miután megszáradtak,kaptak egy vékony lakkréteget. Helyükrte kerültek a futógörgők a meghajtókerekekkel, amik kapaszkodókörmei H11 színt kaptak. Végül a lánctalpak következtek, amik H33 alapozás után H53-l szárazecseteltem. Az apróságok festése következett. Az ásó (H29, H53), ponyva (H117, H98), benzines kannák (H86), csákány (H29, H53). Záró mozzanatként nem vittem túlzásba a koszolást. Mindössze csak néhány réteg H33-as befolyatásra hagyatkoztam.