Pintér György - Múzeumi krimik
Az Sd.Kfz. 250-es különböző változataihoz összesen mintegy 7500 darab készült.
Az Sd.Kfz. 250 frontpáncélzata 14,5mm,az oldalpáncélzat pedig 8mm.
Legnagyobb sebessége 60Km/H volt, hatótávolsága pedig 175-300 km.
Az Sd.Kfz. 250/9 az Sd.Kfz. 250/1 alapjára van építve, ami egy 20mm gépágyú, meg egy MG 34 vagy egy MG 42 géppuskával van ellátva.
Az első Sd.Kfz. 250/9-t az orosz fronton vetették be először 1943-ban.
Összeszerelés:
Ez egy elég régi kit már, ami 373 alkatrészből áll, amit Én most összeraktam, ez az első Dragonom, úgyhogy még nincs tapasztalatom vele.
A készlet tartalmaz egy sofőrfigurát, de Őt nem használtam fel.
Az összeszereléssel nem voltak gondok, (kivéve egy dolgot a fegyverzet és torony össze passzintása) lásd: pár sorral lejjebb!!!!
A maketten tömíteni kellet, de nem a beszívódásokat, inkább a kinyomó tüskék nyomait.
Sorjázni, hát azért kellet rendesen, főleg a toronytető két szárnyát.
A hátsó ajtóval azért meggyűlt a bajom nyithatóvá szerettem volna elkészíteni, de valahogy nem jött össze. Nincs beragasztva most sem, szóval ki lehet pattintani, mert azért elég szórósan illeszkedik, hogy ott maradjon a helyén.
Sajnos semmiféle feljavítást nem végeztem rajta, sem maratást nem használtam, csak a dobozból dolgoztam, illetve a Dragon 6112 szerelőfigura készletéből a motort használtam fel, mert a készlet nem tartalmazza a motort.
Maga a torony mozgatható, sőt levehető, leemelhető, illetve a fegyverzet sincs ragasztva, ami függőleges irányba mozgatható.
A fegyverzet behelyezése a toronyba elég körülményes és idegőrlő, főleg ha előre lefestve szeretné összehozni az ember, hogy nehogy sérüljön a festése.
Festés:
Teljes egészében ecsettel festettem, a Hambrol 93-as Homokszínnel kívül, belül.
Aztán fekete temperával, illetve némely helyeken (ahol kicsit jobban szerettem volna koszolni, pl: kipufogó környéke) fekete Vasoxid festékkel átmostam és ráadásul grafitporral is koszoltam.
Acélszínű festékkel, Humbrol 31-es festékkel jelenítettem meg a kopásokat, majd rozsdásítottam temperával.
A lánctalpat szemenként festettem le Humbrol 53-as gunmetalal. Összeragasztás után koptattam a fotófelületet illetve rozsdaszínű kikevert temperával átmostam, majd koszoltam fekete temperával!
Tudom, ez a Makettem sincs teljes egészében befejezve, a matricák hiánya szembetűnő, illetve a pasztellkrétával való koszolás „sarazás” is hiányzik!
Ha valakinek valami szembetűnik a kitten, egész nyugodtan jelezze nekem. :)
A szerelőfigurát, ami a dragon 6112-es készletének egyik tagja, ami látszik a képeken, Humbrol 67-es (Német szürkével) festettem le.
A készlet többi tagja is festve van, mint a szerszámok, mint alkatrészek és természetesen a három másik figura is, csak ők lemaradtak a képekről.
Az alkatrészek és szerszámok pont, koptatás és koszolás alatt állnak! :)
Azt azért el kell mondanom, csak úgy halkan hogy ez a két készlet ugyebár 1999-ben készült.
Furcsa az ilyent kimondani de a figurakészlet, sokkal jobb minőségű mint maga a makett.
Ezt a figurakészletet érdemes tényleg beszerezni mindenkinek, akinek van Sd.kfz. 250-es-e!
Ez a makett szerintem nem olyan rosszul sikerült, várom a Ti észrevételeiket.