Pintér György - Múzeumi krimik
Ez az Italeri gép egy bő év alatt állt össze.
Az Italeri ebben a makettben egy nem létező gépet hozott össze.
A doboz tartalma ugyanis egy SU-27-es géptest, a "Sea Flanker"-re jellemző orrfutóval, valmint a valódira nem hasonlító kis segédszárnnyakkal, ami ugyancsak Sea Flanker, SU-33 jellemző, csak azon teljesen más.
A makettből tehát SU-33 Sea Flanker nem volt építhető az említett szárny ugyanis nem volt megfelelő és a géptörzs alakja is a Su-27-esre hasonlít, de a forma nem pontos.
Ezek után egy kompromisszumos makett készült el.
Az illeszkedések nem voltak jók, sokat kellett elcsiszolni az orr magasságából, hogy SUKHOI formára emlékeztető legyen. A szárny alsó felszínén is sokat kellett tömíteni. Pozitívum volt, hogy a kabintető szép tiszta.
Elkészült egy SU-27-re emlékeztető gép, SU-33-as orrfutóval és mintákkal.
Mindezek a hibák viszont csak annak tűnnek fel, aki valamennyire ismeri ezeket a gépeket.
Röviden ennyi.
A gép színeit Humbrol olajfestékekből kevertem ki. A világoskék színt kb. 80% 65-ösből és 20% 147-esből lehet kihozni. A sötétebb kék szín kb. 10% 14-esből és 90% 147-esből áll.
A szürkére a 147-est ajánlom, ízlés szerint hozzákeverve 167-est, ha valakinek a sötétebb árnyalat jobban tetszene.
Ezt a makettet elsősorban azért töltöttem fel, hogy aki Italeri Su-27-es építésén gondolkodik, az találjon róla olyan fényképeket, amely alapján eldöntheti, hogy megfelelő-e neki egy ilyen Italeri makett.
Én úgy gondolom, hogy a legjobb az Airfix Su-27-ese, azt szorosan követi az ICM gépe. Hogyha valaki abból a szempontból szeretne összerakni egy makettet, hogy az mennyire találta el az eredeti gép vonalvezetését, arányait, akkor annak az Airfix és az ICM a legjobb. De ha valakinek az a legfontosabb, hogy mennyire részletgazdag a gép kidolgozása, az vegyen Hasegawát ha tud, de én úgy gondolom, hogy a Hasegawa orrkúpja nem hasonlít az igazira, sasorra van, az egész gép "tuskó". Az igazi Su-27-es egy karcsú repülőgép.